El diumenge 4 de juny de 2017 es va celebrar la tercera prova del Circuit Gironí, l'organitzava el Club Escacs Santa Pau. Va comptar amb 44 escaquistes, i no tots de la Territorial de Girona, com ja sabem el Circuit Gironí és obert a tothom amb llicència Federativa, gent de Vic, de Llinars ens van acompanyar en aquesta matinal d'escacs.

El Guanyador va ser l'Ernest Serrat, del C.E.Olot, que a les dues proves anteriors, fregava el podi, però no ho aconseguia, finalment a Santa Pau assolir la primera posició. En segon lloc va quedar el Jordi Cuadras del Figueres i en tercer l'Incombustible Emili Colls, fidel al Circuit Gironi, en el qual va sumant punts.

La pròxima prova, torna a Santa Pau, el proper mes de juliol, el dia 2.

Us hi esperem!!!!

El passat 28 de Maig de 2017 es va jugar el segon Torneig dels actius del Circuit Gironi.

L'increible Francesc Xavier Saurina (alias Paket),  del Club Escacs Gerunda, va protagonitzar un bon torneig, i es  va adjudicar el titol de Campió,  només va predre contra el FM Jordi Cuadras del Club Escacs Figueres, que per pitjor desempat va quedar en segon lloc, sense perdre cap partida. En tercer lloc l'habitual als podis del Circuit Gironi, el CM Emili Colls també del Figueres.

El próxim torneig del Circuit se celebrara a Santa Pau el 4 de juny, a les 9:30 del matí, esperem que els escaquistes s'animin i omplin el local.

Aqui teniu el enllaç del torneig:

http://www.chess-results.com/tnr281859.aspx?lan=2&art=1&fed=CAT&wi=821

Guanyadors dels Actius de Sant Gregori 2017
El dissabte 20 de maig 2017, es va celebrar a Sant Gregori el primer torneig dels nou que aquest any es celebren a Girona. Ambient de germanor, amb molts coneguts i sense cap incident, el torneig va anar Ronda per Ronda, amb molt bon ritme. Felicitar a Rafael Garcia, president del Sant Gregori que en tot moment va estar atent a tot el que podia millorar en el transcurs del Torneig.

El Campió: El Mestre FIDE Jordi Cuadras Avellana, del Club Escacs Figueres que només va entaular dues partides i guanyant la resta, segon classificat, el sorprenent Jordi Bigas Hospital, del Guixolenc que sortia en el lloc 12, pujant 10 llocs del rànquing!!, i en tercer lloc el Mestre Català: Albert Muratet Casadevall del Club Escacs Banyoles.

El premi al millor Veterà: Elies Muratet Casadevall del Club Escacs Atzucat.

Albert Badosa delegat de Girona entregant el trofeu a l'Elies Muratet

Llegeix més...

Publicació de les llistes d'inscrits als diferents Campionats territorials d'Escacs Actius.

  • Sant Gregori: 20 de maig a les 9:30 h. 
  • Gerunda: 28 de maig a les 9:30 h.
  • Santa Pau: 4 de Juny a les 9:30 h.
  • Santa Pau: 2 de Juliol a les 9:30 h.
  • Caldes de Malavella: 22 de Juliol a les 16 h.
  • Figueres: 13 d’agost a les 9:30 h.
  • Santa Eugènia: 20 d’agost a les 9:30 h.
  • Olot: 9 de setembre a les 16:00 h.
  • Banyoles: 7 d’octubre a les 9:30 h.

 

Circular

IV Actius d'Escacs Sant Gregori 2017

 

Dia de Joc: dissabte 20 de maig

Hora: 09:30 h. ( només matí )

Rondes: 9

Ritme de Joc: 10' + 3”

Reglament: S'aplicarà el reglament de la Federació Catalana d'Escacs

Torneig homologat per ELO Català Ràpid

Inscripcions: Data Límit de les inscripcions: dimecres 17 de maig a les 19:30 hores.

Preu del Torneig: 12 €

Forma de pagament: Ingrés Bancari La Caixa

ES89 2100 1033 3202 0013 0574 (indicar nom i cognoms)

Llegeix més...

Aparellaments de la segona jornada de les fases finals de Segona Categoria i Tercera Categoria de Girona de La Lliga Catalana 2017. Els partits se celebraran el proper diumenge dia 19 de març.

SEGONA CATEGORIA  
 EQUIPS LOCALS  EQUIPS VISITANTS
   
Pels llocs de l’1 al 4  
Santa Pau Gerunda E
Olot D Platja d'Aro B
   
Pels llocs del 5 al 8  
Banyoles C Santa Eugenia C
Vilobi L'Escala
   
Pels llocs del 9 al 12  
Cassa B Gerunda F
Figueres D Olot F
   
Pels llocs del 13 al 16  
Olot E Hostalric B
Dotze Castells B Santa Eugenia D
TERCERA CATEGORIA  
 EQUIPS LOCALS  EQUIPS VISITANTS
   
Pels llocs de l’1 al 4  
Atzucac Gerunda G
Gerunda H Palafrugell B
   
Pels llocs del 5 al 8  
Alt Empordà B Maritm de Blanes
Figueres E Palafrugell C
   
Pels llocs del 9 al 12  
Atzucac B Hostalric C
Santa Eugenia E Descansa
   
Pels llocs del 13 al 14  
Olot G Caldenc C

Aparellaments de la primera jornada de les fases finals de Segona Categoria i Tercera Categoria de Girona de La Lliga Catalana 2017. Els partits se celebraran el proper diumenge dia 12 de març.

SEGONA CATEGORIA
 
 EQUIPS LOCALS  EQUIPS VISITANTS
   
Pels llocs de l’1 al 4  
Santa Pau Platja d'Aro B
Olot D Gerunda E
   
Pels llocs del 5 al 8  
Banyoles C L'Escala
Vilobi Santa Eugenia C
   
Pels llocs del 9 al 12  
Figueres D Gerunda F
Cassa B Olot F
   
Pels llocs del 13 al 16  
Olot E Santa Eugenia D
Hostalric B Dotze Castells B
TERCERA CATEGORIA
 
 EQUIPS LOCALS  EQUIPS VISITANTS
   
Pels llocs de l’1 al 4  
Gerunda H Gerunda G
Atzucac Palafrugell B
   
Pels llocs del 5 al 8  
Alt Empordà B Palafrugell C
Maritm de Blanes Figueres E
   
Pels llocs del 9 al 12  
Atzucac B Santa Eugenia E
Hostalric C Olot H
   
Pels llocs del 13 al 16  
Olot G Descansa
Caldenc C Descansa