Aparellament de la primera eliminatòria de la fase final de segona i tercera categoria de Girona 2018 que es disputarà el proper diumenge dia 11 de març. Els equips de la esquerra seran els equips locals i els de la dreta els equips visitants.

SEGONA CATEGORIA    
De l'1 al 4    
OLOT C   OLOT D
GUIXOLENC B   CALDENC
Del 5 al 8    
VILOBI   OLOT F
ATZUCAC   OLOT E
Del 9 al 12    
GERUNDA F   FIGUERES D
SANTA EUGENIA C   MARITIM BLANES

 

TERCERA CATEGORIA    
De l'1 al 4    
HOSTALRIC B   GUIXOLENC C
HOSTALRIC C   FORNELLS
Del 5 al 8    
DOTZE CASTELLS B   CALDENC B
VILOBI B   SANT GREGORI B
Del 9 al 12    
FIGUERES E   HOSTALRIC D
SANTA EUGENIA D   OLOT H
Del 13 al 16    
OLOT G   PEONS DE TOSSA
PALAFRUGELL B   ATZUCAC

 

Girona, 6 de març de 2018

Aquest passat dissabte 3 de Març va finalitzar la Lliga SUB-12 a Girona, empat a punts (18,5) entre el Figueres i el Santa Eugènia, al final el desempat va afavorir al Figueres, fins a l'últim moment no estava decidit l'equip guanyador.

Bona feina arbitral i dels delegats que varen fer que el Campionat funciones sense entrebancs.

1er Classificat: Figueres "F"

2on Classificat: Santa Eugènia "E"

3er Classificat: Alt Empordà "B"

Recordar que els dos primers Classificats tenen plaça per la Final Sub-12-

Campionat que es va jugar en tres seus: Peralada, (Rondes 1 i 2) Blanes, (Rondes 3i 4) i Olot, (Rondes 5 i 6) on es varen entregar els trofeus als tres primers Classificats.

Enllaç:

http://www.chess-results.com/tnr330850.aspx?lan=9

 

Les Fotografies son de David Campos Saus.

 

El primer equip de l'Atzucac no pot passar de l'empat amb l'Olot "F" i no ens posem en el play off pel títol per poc. Jugarem pel lloc 5è a 8è de la categoria.

Tot un èxit quan l'aspiració inicial era defugir el descens.

El segon equip s'imposa per 3 a 1 a l'Olot "G" que pateix dues baixes. Malgrat aquesta victòria acabem tancant la classificació del nostre grup i jugarem el play off per mirar de quedar en el lloc 13 dels 16 que composen la categoria.

CRÒNICA i FOTOGRAFIES

Els dos equips nostres perden davant de rivals experimentats.

A segona provincial:

ATZUCAC 2 - OLOT "D" 4

A tercera provinciual:

FORNELLS 4 - ATZUCAC "B" 0

 

Podeu llegir la crònica sencera amb fotografies de la jornada al següent enllaç:

CRÒNICA i FOTOGRAFIES

TEMA ASCENSOS I DESCENSOS DE LA LLIGA CATALANA PEL QUE AFECTA A LES CATEGORIES TERRITORIALS: 2018

Enguany (temporada 2018) és possible que baixin fins a un màxim de 3 equips de la Territorial de Segona Divisió a Preferent, i un mínim de zero. TENIM les següents vacants:  1 a Preferent i 2 a Segona Provincial.

I és segur que UN equip de Preferent pujarà.  (Si en pugés més de un, és a dir, pugessin a Segona Divisió 2, pujaria un equip més de cada categoria en el supòsit 1, a la resta de supòsits s’aplicaria el +1, 0 -1 en el cas que pertoqui.

Això dona les següents possibilitats:

Relació d’ascensos i descensos en la temporada  2018 de la Lliga de Catalunya, a la Territorial de Girona.

Supòsit 0:

 

+2 

Vol dir que no baixa CAP equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i en pugen 2 de preferent.

Preferent:  

(Pugen 2 a Segona Divisió, en baixa 1 a Primera Provincial) (En el 2018 hi ha un vacant)

10 equips

0 que baixa de Segona Divisió.

- 2 que puja a Segona Divisió

- 1 que baixa a Primera

- 1 vacant que hi ha ara

+ 4 que pugen de Primera

Primera:  (Pugen 4 baixen 2)

10 equips

+ 1 que baixa de Preferent

- 4 que pugen a Preferent

- 2 que baixen a Segona

+ 5 que pugen de Segona

Segona  (Pugen 5  baixa 1)

16 equips   (Ara hi ha 2 vacants)

-  5 que pugen  a Primera

-  1 que baixa a Tercera.

-  2 vacants.

+ 2 que baixen de Primera

+ 6 que pugen de Tercera.

Tercera   (Pugen   6).

Supòsit 1:

 

+1 

Vol dir que no baixa CAP equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i puja 1 de Preferent. O bé que baixa 1 equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i en pugen 2 de preferent.

Preferent:  

(Puja 1 a Segona Divisió, en baixa 1 a Primera Provincial) (En el 2018 hi ha un vacant)

10 equips

0 que baixa de Segona Divisió. / 1 que baixa de Segona Divisió

- 1 que puja a Segona Divisió / -2 que pugen a Segona Divisió

- 1 que baixa a Primera

- 1 vacant que hi ha ara

+ 3 que pugen de Primera

Primera:  (Pugen 3 baixen 2)

10 equips

+ 1 que baixa de Preferent

- 3 que pugen a Preferent

- 2 que baixen a Segona

+ 4 que pugen de Segona

Segona  (Pugen 4  baixa 1)

16 equips   (Ara hi ha 2 vacants)

-  4 que pugen  a Primera

-  1 que baixa a Tercera.

-  2 vacants.

+ 2 que baixen de Primera

+ 5 que pugen de Tercera.

Tercera   (Pugen   5).

Supòsit 2:

 

+0 

Vol dir que baixa 1 de Segona Divisió  i puja 1. O bé que baixen 2 equips de Segona i en pugen 2

Preferent: (Puja 1 a Segona Divisió,  baixa 1 a Primera provincial) (Ara hi ha una vacant) 10 equips

+ 1 que baixa de Segona Divisió / +2 que baixen de Segona Divisió

-  1 que pugen a Segona Divisió / -2 que pugen a Segona Divisió

-  1 que baixa a Primera

-  1 vacant

+ 2 que pugen de Primera

Primera:  (Pugen 2, Baixen 2)

10 equips

+ 1 que baixa de Preferent

- 2 que pugen a Preferent

- 2 que baixen a Segona

+ 3 que pugen de Segona

Segona  (Pugen 3,  baixa 1)

16 equips. (ara hi ha 2 vacants)

-  3 que pugen  a Primera

-  2 vacants

-  1 que baixa a Tercera

+ 2 que baixen de Primera

+ 4 que pugen  de Tercera.

Tercera   (Pugen  4).

Supòsit 3:

 

-1

Vol dir que baixen 2 de Segona Divisió  i puja 1. O bé baixen 3 de Segona Divisió i en pugen 2.

Preferent: (Puja 1 a Segona Divisió,  baixen 2 a Primera provincial)  (Ara hi ha 1 vacant)

10 equips

+ 2 que baixen de Segona Divisió / +3 que baixen de Segona Divisió

-  1 que puja a Segona Divisió /-2 que pugen de Segona Divisió

-  2 que baixen a Primera

-  1 vacant

+ 2 que pugen de Primera

Primera:  (Pugen 2 baixen 2)

10 equips

+ 2 que baixen de Preferent

- 2 que puja a Preferent

- 2 que baixen a Segona

+ 2 que pugen de Segona

Segona  (Pugen 2  baixen 2)

16 equips.   (Ara 2 vacants)

-  2 que pugen  a Primera

-  2 que baixen a Tercera

-  2 vacants

+ 2 que baixen de Primera

+ 4 que pugen  de Tercera.

Tercera   (Pugen  4).

Supòsit 4:

 

-2

Vol dir que baixen 3 de Segona Divisió  i puja 1.

Preferent:  (Puja 1 a Segona Divisió,  baixen 2 a Primera Provincial)  (Ara 1 vacant)

10 equips

+ 3 que baixen de Segona Divisió

-  1 que pugen a Segona Divisió

-  1 vacant

-  2 que baixen a Primera

+ 1 que puja de Primera

Primera:  (Puja 1 baixen 3)

10 equips

+ 2 que baixen de Preferent

-  1 que puja a Preferent

-  3 que baixen a Segona

+ 2 que pugen de Segona

Segona  (Pugen 2 i baixen 2)  (Ara 2 vacants)

16 equips.

-  2 que pugen  a Primera

-  2 que baixen a Tercera

-  2 vacants.

+ 3 que baixen de Primera

+ 3 que pugen de Tercera.

Tercera   (Pugen 3).

L'atzucac celebra el primer aniversari del club amb la presència de Director General d’Institucions Penitenciaries i del Vicepresident de la Federació Catalana d'Escacs.

A nivell esportiu, el primer equip de l'Atzucac va perdre per 5-1 davant d'un poderós Guixolenc "B" que no va donar opcions.

El segon equip assoleix la primera victòria d'enguany per 3-1 davant d'un Sant Gregori "B" amb moltes baixes.

Podeu llegir la crònica sencera amb fotografies de la jornada al següent enllaç:

CRÒNICA i FOTOGRAFIES

El primer equip de l’Atzucac s’imposa al Santa Eugènia “C” , i amb la ensopegada del Guixolenc “B” que empata amb el Olot “F”, ens posem líders en solitari amb 3 de 3.

 

El segon equip s’emporta un nou correctiu davant d’un Hostalric “B” molt potent que ens guanya per un altre 4 a 0.

 

Podeu llegir la crònica sencera amn fotografies de la jornada al següent enllaç:

 

CRÒNICA i FOTOGRAFIES

Les Categories amb menys inscripció (sub-16, i sub-18), varen finalitzar el dissabte passat. Es jugaba al Centre Cívic de Sant Gregori, on esta el Club d'Escacs.
En el sub-18 va dominar des de el començament en Jaume Rovira,(Gerunda) que es proclama Campió sense gaires mal de caps, en segon lloc Marc Cros (Olot), que va protagonitzar un molt bon torneig només quedant a mig punt del 1er classificat, i en tercera posició, Albert Olivas, l'únic que va poder arrancar mig punt a en Jaume Rovira.
Clasificació:
SUB-18
Foto podi Sub-18, d'esquerra a dreta: Jaume Rovira, Albert Badosa, (delegat de Girona), Marc Cros, Albert Olivas.

En el Sub-16, l'Abel Lázaro,(Olot) desprès d'un entrebanc a la primera Ronda versus Oliver Perez , on va perdre, l'Abel va guanyar totes les partides, es va proclama Campió sub-16, en segona posició en Biel Horta,(Gerunda) que segueix en pla ascendent, i en tercera l'Oliver Pérez, (Figueres).Cal destacar la bona actuació de la Maria Goloubev,(Gerunda) que va quedar en 4a posició empatant amb el tercer.
Classificació:
SUB-16
Foto podi Sub-16, d'esquerra a dreta: Jesus Caballero (arbitre), Abel Lázaro, Biel Horta, Oliver Pérez, Rafel Garcia (President del Sant Gregori, on es jugaba el Campionat.)

El proper dissabte 3 de Febrer, acaban les altres Categories.

 

 

Bona inscripció a la Copa Catalana - Fase Girona, enguany es celebrava a Olot, als locals del Club Escacs , durant  7 Rondes per decidir que el millor de tots equips, El  Figueres "A" ,(D.H) no va perdre cap matx, i es va adjudicar el 1er lloc, seguit del espectacular Hostalric "A" de Preferent, q aconseguia el segon lloc seguit del Olot "A" de Divisió d'Honor.

EQUIP DEL FIGUERES A

EQUIP DE L'HOSTALRIC A

Bon ambient i cordialitat varen regnar durant tot el dia. Els trofeus es varen entregar després de finalitzar el torneig.

 

CLASSIFICACIÓ