Any Campió Sots-campió
2019 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2018 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2017 Mollet Barberà
2016 Escola Escacs de Barcelona Montcada
2015 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2014 SCC Sabadell Sant Josep de Badalona
2013 Escola Escacs de Barcelona Sant Josep de Badalona
2012 SCC Sabadell Barberà
2011 Barberà del Vallès U.G.A.
2010 SCC Sabadell U.G.A.
2009 Escola Escacs de Barcelona Montcada
2008 SCC Sabadell Reus Deportiu
2007 Montcada SCC Sabadell
2006 Lleida Montcada
2005 Foment Martinenc Montcada
2004 Sant Boi Foment Martinenc
2003 Foment Martinenc Ateneu Colon
2002 Foment Martinenc Associació Paretana
2001 Foment Martinenc Sant Feliu UC
2000 Foment Martinenc Terrassa
1999 Barcelona-Vulcà Terrassa
1998 Terrassa Xec-Epic
1997 Barcino Terrassa
1966 Barcino Sitges
1995 Barcino Sitges
1994 Terrassa Foment Martinenc
1993 Terrassa Barcino
1992 Cerdanyola Mataró Barcino
1991 Cerdanyola Mataró Foment Martinenc

ANY CAMPIÓ SOTS-CAMPIÓ
2019 SCC Sabadell Barberà del Vallès
2018 SCC Sabadell Escola d'Escacs de Barcelona
2017 SCC Sabadell Mollet
2016 Mollet Escola d'Escacs de Barcelona
2015 Barcelona UGA SCC Sabadell
2014 Barcelona UGA SCC Sabadell
2013 SCC Sabadell Barcelona UGA
2012 Escola d'Escacs de Barcelona Barcelona UGA
2011 U.G.A. SCC Sabadell
2010 SCC Sabadell Barberà del Vallès
2009 Montcada U.G.A.
2008 Montcada Cerdanyola Vallès
2007 Montcada U.G.A.
2006 Montcada Foment Martinenc
2005 U.G.A. Foment Martinenc
2004 U.G.A. Foment Martinenc
2003 U.G.A. Barcelona-Vulcà
2002 Barcelona-Vulcà U.G.A.
2001 U.G.A. Barcelona-Vulcà
2000 Barcelona-Vulcà U.G.A.
1999 Barcelona-Vulcà U.G.A.
1998 Foment Martinenc Terrassa
1997 U.G.A. Barcino
1996 U.G.A. Barcino
1995 Barcino Sitges
1994 Barcino Foment Martinenc
1993 Vulcà Terrassa
1992 Vulcà Hortenc
1991 Vulcà Foment Martinenc
1990 Vulcà Terrassa
1989 Barcelona Vulcà
1988 Vulcà U.G.A.
1987 U.G.A. Centelles
1986 U.G.A. Vulcà
1985 Vulcà U.G.A.
1984 Vulcà Barcelona
1983 Vulcà U.G.A.
1982 U.G.A. Vulcà
1981 Vulcà Terrassa
1980 Barcinona Vulcà
1979 U.G.A. Espanyol
1979 Vulcà U.G.A.
1978 Vulcà Olot
1977 Olot Espanyol
1976 U.G.A. Terrassa
1975 Espanyol SEAT
1974 U.G.A. Barcinona
1973 U.G.A. Espanyol
1972 Terrassa U.G.A.
1971 Espanyol Terrassa
1969 Terrassa Espanyol
1968 Espanyol Terrassa
1967 Terrassa Barcelona
1966 Ruy López-Paluzie Barcelona
1965 Ruy López-Paluzie Espanyol
1964 Terrassa Barcelona
1963 Ruy López-Palucie U.G.A.
1962 Espanyol Barcelona
1961 Espanyol Sants
1960 Paluzie Barcelona
1959 Barcelona Espanyol
1958 Barcelona Terrassa
1957 Barcelona Terrassa
1956 Barcelona Espanyol
1955 Barcelona Terrassa
1954 Terrassa Barcelona
1953 Ruy López-Tívoli Barcelona
1951 Espanyol Barcelona
1949 Ruy López-Tívoli Terrassa
1948 Sabadell Barcelona
1947 Barcelona Terrassa
1945 Barcelona Comtal
1934 Ruy López-Tívoli Comtal
1932 Barcelona Ruy López-Tívoli
1930 Ruy López Barcelona
1927 Penya Gracienca Ruy López

EDICIÓ    ANY      CAMPIONA 

I        1932     Mª Lluisa de Zengotita

II       1933     Mª Lluisa de Zengotita

III      1935     Gloria Velat

IV       1936     Gloria Velat

V        1942     Gloria Velat

VI       1943     Gloria Velat

VII      1944     Dolors Camats

VIII     1946     Julia Maldonado

IX       1949     Gloria Velat

X        1951     Sofia Ruiz

XI       1952     Gloria Velat

XII      1955     Ana Mª Navarro

XIII     1956     Pepita Ferrer

XIV      1957     Pepita Ferrer

XV       1958     Pepita Ferrer

XVI      1959     Pepita Ferrer

XVII     1961     Mª Lluisa Puget

XVIII    1963     Julia Maldonado

XIX      1964     Julia Maldonado

XX       1965     Maria Rosa Ribes                  

XXI      1966     Julia Maldonado

XXII     1967     Mª Rosa Ribes

XXIII    1968     Mª Rosa Ribes

XXIV     1969     Mª Rosa Ribes

XXV      1970     Mª Rosa Ribes

XXVI     1971     Mª Rosa Ribes

XXVII    1972     Mª Rosa Ribes

XXVIII   1973     Mª Rosa Ribes

XXIX     1974     Mª Rosa Ribes

XXX      1975     Teresa Canela

XXXI     1976     Teresa Canela

XXXII    1977     Contxita Canela

XXXIII   1978     Teresa Canela

XXXIV    1979     Contxita Canela

XXXV     1980     Contxita Canela

XXXVI    1981     Pepita Ferrer

XXXVII   1982     Teresa Canela

XXXVIII  1983     Teresa Canela

XXXIX    1984     Celia Descarrega

XL       1985     Teresa Canela

XLI      1986     Mónica Vilar

XLII     1987     Mónica Vilar

XLIII    1988     Mónica Vilar

XLIV     1989     Mónica Vilar

XLV      1990     Beatriz Alfonso

XLVI     1991     Mónica Vilar

XLVII    1992     Immaculada Hernando

XLVIII   1993     Dolors Antón

IL       1994     Dolors Antón

L        1995     Mónica Vilar

LI       1996     Beatriz Alfonso

LII      1997     Roser Moix

LIII     1998     Immaculada Hernando

LIV      1999     Silvia Folch

LV       2000     Clara Orriols

LVI      2001     Immaculada Hernando

LVII     2002     Immaculada Hernando

LVIII    2003     Yolanda Peñas

LIX      2004     Laura García

LX       2005     Isaura Sanjuan

LXI      2006     Ana Matnadze

LXII     2007     Alba Ventos

LXIII    2008     Clara Orriols

LXIV     2009     Mireia Terrones

LXV      2010     Carla Marín

LXVI     2011     Elisabet Ruiz

LXVII    2012     Beatriz Alfonso

LXVIII   2013     Elisabet Ruiz

LXIX     2014     Elisabet Riera

LXX      2015     Elisabet Riera

LXXI     2016     Elisabet Riera

Any Campió Sots-Campió
2019 José Angel Guerra Miguel Muñoz
2018 Hipólito Asís José Angel Guerra
2017 Hipólito Asís Marc Narciso
2016 Àlvar Alonso Hipólito Asís
2015 Hipólito Asís Robert Alomà
2014 Àlvar Alonso Marc Narciso
2013 Orelbi Pérez José Manuel López
2012 Miguel Angel Muñoz Marc Narciso
2011 Marc Narciso Àlvar Alonso
2010 Jordi Magem Joan Fluvià
2009 Jose Manuel Lopez Jordi Magem
2008 Jordi Magem Jordi Fluvià
2007 Viktor Moskalenko Santiago Beltran
2006 Josep Anton Lacasa Viktor Moskalenko
2005 Viktor Moskalenko Miguel Angel Muñoz
2004 Manuel Granados Antonio Gual
2003 Guillem Baches Salvador Alonso
2002 Alfonso Jerez Santiago Beltran
2001 Antoni Gual Santiago Beltran
2000 Angel Martín Victor Vehí
1999 Santiago Beltran Victor Vehí
1998 Victor Vehí Alexandre Pablo
1997 Angel Martín Michael Rahal
1996 Arturo Vidarte Manel Granados
1995 Marc Narciso Enric Fernández
1994 Antoni Torrecillas Ramón José
1993 Victor Vehí Joan Pomés
1992* Marc Narciso Alexandre Pablo
1992 Oscar de la Riva Angel Martín
1991 Josep Collado Alexandre Pablo
1990 Oscar de la Riva Alexandre Pablo
1989 Alexandre Pablo David García
1988 Alexandre Pablo Joan Ll. Fernández
1987 Antoni Gual Josep Parés
1986 Josep M. Gil Angel Martín
1985 Joaquim Noria Jordi Estrella
1984 Angel Martín Alexandre Pablo
1983 Josep Ponce Alfons Romero
1982 Josep Ll. Fernández Victor Vehí
1981 Xavier Mateu Alexandre Pablo
1980 Angel Martín Xavier Mateu
1979 Angel Martín Alexandre Pablo
1978 Jordi Ayza Xavier Mateu
1977 Jordi Ayza Josep Paredes
1976 Fermí Tejero Manel Pujol
1975 Emili Simón Josep Parés
1974 Angel Martín Manel Pujol
1973 Josep Monedero Emili Simón
1972 Joaquim Serra Pere Puig
1971 Màxim Borrell Guillem Buxadé
1970 Eduard Pérez Vicenç Serrano
1969 Eduard Pérez Vicenç Serrano
1968 Pere Puig Rafael Saborido
1967 Jaume Lladó Josep Canals
1966 Rafael Saborido Jaume Lladó
1965 Rafael Saborido Miquel Albareda
1964 Romà Bordell Pere Puig
1963 Miquel Albareda Rafael Saborido
1962 Miquel Albareda Joaquim Serra
1961 Pere Puig Jaume Lladó
1960 Joaquim Serra Francesc Ballbé
1959 Miquel Albareda Jaume Lladó
1958 Miquel Albareda Angel Ribera
1957 Miquel Albareda Miquel Farré
1956 Jaume Lladó Francesc Socias
1955 Jaume Lladó Miquel Farré
1954 Miquel Albareda Rafael Llorens
1953 Romà Bordell Miquel Albareda
1952 Jaume Lladó Romà Bordell
1951 Jaume Lladó Joan Sola
1950 Antoni Medina Rafael Saborido
1949 Antoni Medina Pere Cherta
1948 Romà Bordell Miquel Albareda
1947 Antoni Medina Joan Sola
1946 Rafael Llorens Miquel Albareda
1945 Rafael Albareda Antoni Medina
1944 Rafael Llorens Antoni Medina
1943 Miquel Albareda Agustí Ingelmo
1935 Josep Vilardebó Dr. Vallvé
1933 Angel Ribera Pere Cherta
1931 Plàcid Soler Josep Casas
1928 Josep Vilardebó Angel Ribera
1926 Josep Vilardebó Plàcid Soler
1924 Plàcid Soler Rafael Domench
1923 Lluís G. Cortes Josep Vilardebó
1921 Dr.Esteve Puig i Puig Josep Puntas
1914 Josep Puntas Leopoldo Lafuente
1905 Ferran Canon Joaquim Montaner

 

* A l’any 1992 es van celebrar dos campionats de Catalunya Absoluts. 

Aquí pots consultar els últims guanyadors/es dels campionats d'escacs a Catalunya en les seves diferents modalitats i categories: absolut, femení, per equips, Copa Catalana, Juvenil, ràpides per equips i la Festa Catalana.

Els resultats es remonten des del 1905 fins a l'actualitat.

 

PuigKarpov