A les 16:30 d'avui, dia 18 d'agost, començarà el 26è Trofeu Obert Internacional d'Escacs Ciutat de Barcelona. Els emparellaments de la 1a ronda ja es poden consultar al següent enllaç: 

GRUP A

GRUP B

En el torneig hi haurà 2 sales i per facilitar localitzar el número de tauler, hem creat un plànol de les sales de joc.

 

 

Podeu consultar-ho també en format pdf: 

Malauradament, només podran accedir a les sales els participants del Campionat i membres de l'equip arbitral i organització.

Recomanem assisteixin amb temps, ja que per entrar a les sales hauran de passar un control de temperatura.

Ja està actiu el web dedicat exclusivament al 26è Trofeu Obert Internacional d'Escacs Ciutat de Barcelona- Absolut de Catalunya Individual.

Des d'aquí podreu realitzar la vostra inscripció, consultar les bases i els participants, llegir notícies... i a mesura que s'acostin les dates del torneig (del 18 al 26 d'agost del 2021) anirem publicant cròniques, enllaços a les diferents retransmissions i més! Tot plegat en 3 idiomes: català, castellà i anglès. 

La seu principal serà la de Barcelona, a l’Auditori del Centre Cívic de les Cotxeres de Sants, C. Sants 79, de Barcelona. Aquest local és molt conegut perquè és on es disputa cada any l’Obert de Sants.

 

Us hi esperem!

ANY 2020

Class   Nom FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts.  Des1 Des2 Des3
1 GM Grigoryan Karen H.  ARM * 1 ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 8 0 7 32,3
2 GM Narciso Dublan Marc  CAT 0 * ½ ½ ½ 1 1 1 1 1 6,5 0,5 5 22
3 GM Alonso Rosell Alvar  CAT ½ ½ * ½ ½ 1 1 ½ 1 1 6,5 0,5 4 24,8
4 GM Batsiashvili Nino  GEO 0 ½ ½ * ½ 1 1 1 ½ ½ 5,5 0 3 20,3
5 GM Munoz Miguel  CAT 0 ½ ½ ½ * ½ 1 ½ 1 ½ 5 0 2 18,8
6 GM Lopez Martinez Josep Manuel  CAT 0 0 0 0 ½ * ½ 1 ½ 1 3,5 0 2 9,75
7 IM Ayats Llobera Gerard  CAT ½ 0 0 0 0 ½ * ½ ½ 1 3 0 1 10,3
8 IM Milliet Sophie  FRA 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ * ½ ½ 2,5 0,5 0 9,5
9 GM Peralta Fernando  ARG 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ * ½ 2,5 0,5 0 8,25
10 IM Daulyte-Cornette Deimante  LTU 0 0 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ * 2 0 0 7,75

 

Enlllaç a Chess-results

ANY 2018

 

Ritme tradicional

Ordre Equip 1 2 Des1 Des2
1 Argentina * 16 9 16
2 Catalunya 9 * 1 9

 

1. Argentina (Elo mitjà:2570, Des1: 9 / Des2: 16)
T.   Nom Elo FED FideID 1 2 3 4 5 Pts.
1 GM Mareco Sandro 2653 ARG 112275 1 1 1 ½ ½ 4
2 GM Peralta Fernando 2582 ARG 105309 ½ ½ ½ 1 1 3,5
3 GM Pichot Alan 2556 ARG 110973 ½ ½ 1 ½ ½ 3
4 GM Perez Ponsa Federico 2554 ARG 117927 1 1 ½ ½ ½ 3,5
5 GM Krysa Leandro 2503 ARG 116807 1 0 ½ 0 ½ 2

 

2. Catalunya (Elo mitjà:2522, Des1: 1 / Des2: 9)
T.   Nom Elo FED FideID 1 2 3 4 5 Pts.
1 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2581 CAT 2212943 0 1 ½ ½ 0 2
2 GM Guerra Mendez Jose Angel 2534 CAT 3508129 ½ 0 ½ ½ ½ 2
3 IM Asis Gargatagli Hipolito 2526 CAT 2260735 ½ ½ 0 1 ½ 2,5
4 GM Alonso Rosell Alvar 2526 CAT 2270544 0 ½ ½ ½ ½ 2
5 IM Diaz Camallonga Carles 2444 CAT 22235256 0 0 0 0 ½ 0,5

 

Enllaç a chess-results

 

Ritme ràpid

 

Ordre Equip 1 2 Des1 Des2
1 Argentina * 29½ 15 29,5
2 Catalunya 20½ * 5 20,5

 

1. Argentina (Elo mitjà:2573, Des1: 15 / Des2: 29,5)
T.   Nom Elo FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts.
1 GM Mareco Sandro 2546 ARG 112275 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 0 ½ 6,5
2 GM Peralta Fernando 2577 ARG 105309 ½ ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 1 ½ 6
3 GM Pichot Alan 2572 ARG 110973 1 ½ 1 ½ ½ 0 0 0 ½ ½ 4,5
4 GM Perez Ponsa Federico 2637 ARG 117927 1 1 0 1 1 ½ ½ 1 1 ½ 7,5
5 GM Krysa Leandro 2534 ARG 116807 0 1 0 0 1 1 1 0 ½ ½ 5

 

2. Catalunya (Elo mitjà:2519, Des1: 5 / Des2: 20,5)
T.   Nom Elo FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts.
1 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2537 CAT 2212943 0 0 1 ½ 1 0 0 0 ½ ½ 3,5
2 GM Guerra Mendez Jose Angel 2497 CAT 3508129 ½ 0 1 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 4
3 IM Asis Gargatagli Hipolito 2527 CAT 2260735 0 ½ 0 1 0 1 ½ ½ ½ ½ 4,5
4 GM Alonso Rosell Alvar 2598 CAT 2270544 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ 5
5 IM Diaz Camallonga Carles 2438 CAT 22235256 1 0 0 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 3,5

 

Enllaç a chess-results

 

ANY 2017

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Gledura Benjamin 2605 HUN * ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 6
2 GM Fressinet Laurent 2667 FRA ½ * ½ 1 1 1 0 ½ ½ 1 6
3 GM Vocaturo Daniele 2610 ITA 0 ½ * ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½
4 GM Peralta Fernando 2558 ARG ½ 0 ½ * ½ ½ ½ 1 1 ½ 5
5 IM Asis Gargatagli Hipolito 2514 ESP ½ 0 0 ½ * ½ 1 1 ½ 1 5
6 GM Munoz Miguel 2481 ESP ½ 0 ½ ½ ½ * 1 ½ 0 1
7 GM Vasquez Schroeder Rodrigo 2555 CHI 0 1 0 ½ 0 0 * 1 1 ½ 4
8 GM Gomez Garrido Camilo Ernesto 2524 CUB ½ ½ ½ 0 0 ½ 0 * ½ 1
9 GM Grigoryan Karen H. 2584 ARM 0 ½ 0 0 ½ 1 0 ½ * 1
10 GM Alonso Rosell Alvar 2508 ESP ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 0 * 2

ANY 2016

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts
1 GM Anton Guijarro David 2606 ESP * 1 ½ 1 ½ 0 1 1 5
2 GM Duda Jan-Krzysztof 2678 POL 0 * ½ 1 ½ 1 1 1 5
3 GM Zvjaginsev Vadim 2673 RUS ½ ½ * 1 ½ 1 ½ ½
4 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2538 CAT 0 0 0 * 1 ½ 1 1
5 GM Peralta Fernando 2578 ARG ½ ½ ½ 0 * ½ 0 1 3
6 IM Asis Gargatagli Hipolito 2495 CAT 1 0 0 ½ ½ * ½ ½ 3
7 GM Naiditsch Arkadij 2684 AZE 0 0 ½ 0 1 ½ * ½
8 GM Munoz Miguel 2471 CAT 0 0 ½ 0 0 ½ ½ *

ANY 2015

 Rank   Nombre EloInt FED 1 2 3 4 5 6 Pts
1 GM Morozevich Alexander 2695 RUS * 0 ½ 1 ½ 1 3
2 GM Bachmann Axel 2601 PAR 1 * ½ ½ ½ ½ 3
3 GM Balogh Csaba 2645 HUN ½ ½ * ½ ½ ½
4 IM Asis Gargatagli Hipolito 2483 CAT 0 ½ ½ * 1 ½
5 GM Grigoryan Karen H. 2616 ARM ½ ½ ½ 0 * ½ 2
6 GM Narciso Dublan Marc 2529 CAT 0 ½ ½ ½ ½ * 2

 

ANY 2014

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 Pts
1 GM Balogh Csaba 2658 HUN * 1 ½ ½ ½ 1
2 GM Li Chao B 2722 CHN 0 * 1 ½ 1 1
3 GM Illescas Cordoba Miguel 2602 CAN ½ 0 * ½ 1 ½
4 GM Grigoryan Karen H. 2586 ARM ½ ½ ½ * 0 1
5 GM Narciso Dublan Marc 2572 CAT ½ 0 0 1 * ½ 2
6 GM Alonso Rosell Alvar 2591 CAT 0 0 ½ 0 ½ * 1

 

ANY 2013

 Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts
1 GM Balogh Csaba 2632 HUN * ½ ½ ½ ½ 1 1 ½
2 GM Hansen Eric 2567 CAN ½ * 0 1 1 1 0 ½ 4
3 GM Edouard Romain 2657 FRA ½ 1 * ½ ½ ½ ½ ½ 4
4 GM Narciso Dublan Marc 2521 CAT ½ 0 ½ * 1 ½ ½ 1 4
5 GM Shankland Samuel L 2605 USA ½ 0 ½ 0 * ½ 1 1
6 GM Alsina Leal Daniel 2539 CAT 0 0 ½ ½ ½ * 1 1
7 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2555 CAT 0 1 ½ ½ 0 0 * ½
8 GM Ftacnik Lubomir 2546 SVK ½ ½ ½ 0 0 0 ½ * 2

 

ANY 2012 

 Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Sjugirov Sanan 2624 RUS * ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 7
2 GM Quesada Perez Yuniesky 2604 CUB ½ * ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 6
3 GM Nielsen Peter Heine 2662 DEN ½ ½ * ½ ½ 0 1 ½ 1 1
4 GM Sokolov Ivan 2690 NED ½ ½ ½ * 0 1 0 ½ 1 1 5
5 GM Aroshidze Levan 2560 GEO 0 0 ½ 1 * ½ 1 ½ ½ 1 5
6 IM Alonso Rosell Alvar 2540 CAT ½ ½ 1 0 ½ * ½ ½ 0 ½ 4
7 IM Fluvia Poyatos Joan 2490 CAT 0 0 0 1 0 ½ * ½ ½ 1
8 GM Oms Pallisse Josep 2506 CAT 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ * 0 0 3
9 GM Nikolic Predrag 2638 BIH 0 0 0 0 ½ 1 ½ 1 * 0 3
10 GM Munoz Pantoja Miguel 2460 CAT 0 ½ 0 0 0 ½ 0 1 1 * 3

 

ANY 2011 

 Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts
1 GM Salgado Lopez Ivan 2614 ESP * ½ ½ 1 1 0 ½ 1 1
2 GM Seirawan Yasser 2652 USA ½ * ½ ½ 0 1 1 1 1
3 GM Spraggett Kevin 2576 CAN ½ ½ * 0 1 ½ 1 ½ 1 5
4 GM De La Riva Aguado Oscar 2541 AND 0 ½ 1 * ½ ½ ½ ½ ½ 4
5 GM Smirin Ilia 2678 ISR 0 1 0 ½ * 1 ½ ½ ½ 4
6 GM Narciso Dublan Marc 2519 CAT 1 0 ½ ½ 0 * ½ ½ ½
7 GM Alsina Leal Daniel 2529 CAT ½ 0 0 ½ ½ ½ * ½ 1
8 GM Peralta Fernando 2602 ARG 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ * ½ 3
9 GM Oms Pallisse Josep 2493 CAT 0 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ * 2

 

ANY 2010 

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Bruzon Batista Lazaro 2668 CUB * 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 7
2 GM Salgado Lopez Ivan 2602 ESP 0 * ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 7
3 GM Inarkiev Ernesto 2667 RUS 0 ½ * 1 1 ½ 1 1 1 0 6
4 GM Jussupow Artur 2589 GER ½ 0 0 * ½ ½ ½ ½ 1 1
5 GM Edouard Romain 2636 FRA 0 0 0 ½ * ½ ½ 1 1 1
6 GM Alsina Leal Daniel 2527 CAT ½ 0 ½ ½ ½ * 0 ½ ½ 1 4
7 GM Cuartas Jaime A. 2534 COL ½ 0 0 ½ ½ 1 * 0 ½ 1 4
8 GM Oms Pallisse Josep 2528 CAT ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 * 0 1
9 GM Magem Badals Jordi 2593 CAT 0 ½ 0 0 0 ½ ½ 1 * 0
10 GM Hess Robert L 2602 USA 0 0 1 0 0 0 0 0 1 * 2

 

ANY 2009 

 Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 IM Alsina Leal Daniel 2523 CAT * ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1
2 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2589 CAT ½ * 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½
3 GM Magem Badals Jordi 2564 CAT ½ 0 * ½ ½ ½ ½ 1 1 1
4 GM Narciso Dublan Marc 2510 CAT ½ ½ ½ * ½ 1 0 0 1 1 5
5 GM Dreev Alexey 2655 RUS 0 0 ½ ½ * 1 ½ 1 1 ½ 5
6 GM Peralta Fernando 2557 ARG ½ ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ ½
7 GM Tregubov Pavel V 2642 RUS 0 ½ ½ 1 ½ 0 * 0 ½ 1 4
8 GM Almeida Quintana Omar 2542 CUB 0 ½ 0 1 0 0 1 * ½ ½
9 GM Andersson Ulf 2582 SWE ½ ½ 0 0 0 ½ ½ ½ * 1
10 GM Fier Alexandr 2653 BRA 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 ½ 0 * 2

 

ANY 2008 

Rank  
 
Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Dreev Alexey 2670 RUS * ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 7
2 GM Georgiev Kiril 2645 BUL ½ * 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1
3 GM Jobava Baadur 2664 GEO 0 0 * 1 ½ ½ 1 1 1 ½
4 GM Gulko Boris F 2552 USA ½ ½ 0 * 1 ½ ½ 0 1 1 5
5 IM Corrales Jimenez Fidel 2552 CUB ½ ½ ½ 0 * ½ 0 ½ 1 1
6 GM Stefanova Antoaneta 2548 BUL 0 ½ ½ ½ ½ * ½ 1 ½ ½
7 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2548 CAT 0 0 0 ½ 1 ½ * ½ ½ 1 4
8 GM Hernandez Carmenates Holden 2580 CUB 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ * ½ 0 3
9 GM Narciso Dublan Marc 2511 CAT ½ 0 0 0 0 ½ ½ ½ * ½
10 GM Kogan Artur 2561 ISR 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 ½ *

 

ANY 2007 

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Nakamura Hikaru 2648 USA * 1 ½ ½ 1 1 0 1 1 1 7
2 GM Dominguez Lenier 2683 CUB 0 * ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 6
3 GM Gashimov Vugar 2663 AZE ½ ½ * ½ 1 ½ 1 0 ½ 1
4 GM Beliavsky Alexander 2646 SLO ½ 0 ½ * ½ 1 1 1 ½ ½
5 GM Vaganian Rafael A 2600 ARM 0 ½ 0 ½ * ½ 0 1 1 1
6 GM Krasenkow Michal 2668 POL 0 ½ ½ 0 ½ * 0 1 1 1
7 GM Oms Pallise Josep 2506 CAT 1 0 0 0 1 1 * ½ 0 ½ 4
8 GM Illescas Miquel 2598 CAT 0 ½ 1 0 0 0 ½ * 1 ½
9 GM Narciso Dublan Marc 2546 CAT 0 0 ½ ½ 0 0 1 0 * 1 3
10 IM Fluvia Jordi 2508 CAT 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 *

 

ANY 2006 

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts
1 GM Dominguez Leinier 2655 CUB * 1 ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 8
2 GM Ivanchuk Vassily 2741 UKR 0 * 0 1 1 ½ 1 1 1 1
3 GM Korneev Oleg 2657 RUS ½ 1 * 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1
4 GM Bologan Viktor 2659 MDA 0 0 1 * 1 1 ½ 0 1 ½ 5
5 GM Granda Julio E 2646 PER 0 0 ½ 0 * 0 1 1 ½ 1 4
6 GM Peralta Fernando 2574 ARG 0 ½ ½ 0 1 * 0 ½ ½ 1 4
7 GM Narciso Dublan Marc 2511 CAT 0 0 ½ ½ 0 1 * ½ 1 ½ 4
8 IM Lopez Martinez J.M 2508 CAT 0 0 0 1 0 ½ ½ * ½ 1
9 GM Timman Jan H 2565 NED ½ 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ * 0
10 IM Lacasa Diaz Jose A. 2410 CAT 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 * 2

 

ANY 2005 

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 Pts
1 GM Ivanchuk Vassily 2748 UKR * ½ 1 ½ 1 1 4
2 GM Moskalenko Viktor 2528 UKR ½ * ½ 1 1 1 4
3 GM Illescas Cordoba Miguel 2607 CAT 0 ½ * ½ 1 ½
4 GM Fedorchuk Sergey A 2599 UKR ½ 0 ½ * 0 1 2
5 GM Narciso Dublan Marc 2525 CAT 0 0 0 1 * 1 2
6 GM Felgaer Ruben 2624 ARG 0 0 ½ 0 0 * ½

 

ANY 2004 

Rank   Nombre Elo FED 1 2 3 4 5 6 Pts
1 GM Felgaer Ruben 2569 ARG * ½ ½ ½ 1 1
2 GM Korchnoi Viktor 2601 SUI ½ * ½ ½ 1 ½ 3
3 GM Marin Mihail 2511 ROU ½ ½ * ½ ½ 1 3
4 GM Comas Fabrego Lluis 2529 CAT ½ ½ ½ * ½ 1 3
5 GM Moskalenko Viktor 2551 UKR 0 0 ½ ½ * 1 2
6 IM Granados Gomez Manuel 2425 CAT 0 ½ 0 0 0 * ½

 

 

Publiquem les bases respecte el 25è Magistral Ciutat de Barcelona que se celebrarà entre els dies 2 i 10 de desembre de 2020. El local de joc serà la seu social de la Federació Catalana d'Escacs, però atesa la situació sanitària no es podrà accedir com a públic.

 

 

Circular CAT 33/2020 Bases del 25è Magistral Ciutat de Barcelona

Els enfrontaments es podren consultar en el següent enllaç: https://cutt.ly/0hkbI33

Per seguir les partides: https://cutt.ly/fhkmZj0

 

 

 

Atesa la situació sanitària en la que ens trobem encara i la poca probabilitat de poder-ho dur a terme ja que arreu del món la situació sanitària no és millor que a casa nostra, l’organització de la Federació Catalana d’Escacs ha decidit cancel·lar el Barcelona World E-Chess Open - Ciutat de Barcelona 2020.

La intenció de la FCE és fer aquest format de torneig quan es pugui fer i la pandèmia estigui a nivells més baixos per garantir la seva organització.

Agraïm a totes les seus catalanes i estrangeres que s’han interessat per a l’organització i a tots els esportistes inscrits amb l’esperança que a la propera edició la pugui disputar.

BARCELONA WORLD E-CHESS OPEN -  CIUTAT DE BARCELONA 

 

Tournament FAQ's

HORARI DE JOC A L’OBERT CIUTAT DE BARCELONA:

           

Ronda 1: dia 27 de setembre a les 16,30 hores

Ronda 6: dia 2 d’octubre a les 16,30 hores

Ronda 2: dia 28 de setembre a les 16,30 hores

Ronda 7: dia 3 d’octubre a les 16,30 hores

Ronda 3: dia 29 de setembre a les 16,30 hores

Ronda 8: dia 4 d’octubre a les 16,30 hores

Ronda 4: dia 30 de setembre a les 16,30 hores

Ronda 9: dia 5 d’octubre a les 09:30 hores

Ronda 5: dia 1 d’octubre a les 16,30 hores

 

 

HORARI DE JOC DEL LLAMPEC CIUTAT DE BARCELONA:

Dia 29 de setembre de 2019 a partir de les 9:30 hores.

 

 

 

SALUDA PRESIDENT DE LA FEDERACIÓ CATALANA D’ESCACS

El Magistral Ciutat de Barcelona és el torneig que reuneix els esportistes de major nivell de tots els que es disputen anualment a Catalunya. Des del 2004 es disputa en format de torneig tancat amb sistema round-robin, l'any passat va ser un sistema Scheveningen i enguany un torneig obert.

En el conjunt de les edicions anteriors han participat 109 jugadors, provinents de gairebé 50 països diferents. Reuneix els millors jugadors catalans i alguns grans mestres d’alt prestigi internacional.

Enguany, les dates del torneig són del 27 de setembre al 5 d’octubre del 2019 i es jugarà a la Sala Bota del Recinte de la Fabra i Coats de Barcelona. És un torneig obert a tots els esportistes amb llicència FIDE en vigor.

Per tant espero que tots els aficionats i totes les aficionades al nostre esport, gaudim molt d’aquest important esdeveniment anual, assistint en directe al torneig o bé seguint les partides mitjançant la retransmissió en directe a través d’internet.


Una salutació ben cordial!

Pepo Viñas
President de la Federació Catalana d’Escacs

 

 

 

 

La llista de jugadors d'aquest any és la següent: 

Alexander Morozevich (Rússia)

Nascut el 1977
Elo 2711
Segon del rànking mundial el 2008
2 vegades campió de Rússia
2 vegades classificat al Campionat de Candidats al títol mundial
7 participacions amb Rússia a les Olimpíades (Campions en tres ocasions)
Guanyador a Lloyds Bank (1994), Pamplona (1994, 1998, 2006), Melody Amber (2002, 2004, 2006, 2008), Biel (2003, 2004, 2006), Sarajevo (2008), Saratov (2011), Vladimir Petrov Memorial (2012), Karpov Poikovsky (2014)

 

Csaba Balogh (Hongria)

Nascut el 1987
Elo 2657
Campió d’Europa Sub-16 (2003)
Medallista de Bronze en el 2n tauler en el Campionat d'Europa de Seleccions, Varsòvia 2013. Doble medallista de Plata en l'Olimpíada de Tromsö, 2014, com a Equip i Individual en el 2n escaquer.  Guanyador del Magistral Ciutat de Barcelona (2013 i 2014)

 

Karen H.Grigoryan (Armènia)

Nascut el 1995
Elo 2600
Campió d’Armènia Sub-14 (2008) i Absolut (2011, 2013, i 2015)
Campió d’Europa Sub-16 (2010)
Guanyador de Memorial Kasparyan (2010), Albena (2012), Sitges (2013), Sant Martí (2014), Badalona (2014), Barberà (2015)
Campió del Circuit Català (2014 i 2015)

 

Axel Bachmann (Paraguai)


Nascut el 1989
Elo 2593
Campió de Paraguai (2004)
Campió Torneig Pan-Americà Sub-16
5 participacions a les Olimpíades
Guanyador a Magistral Mercosur (2007), Rochefort (2014), Capelle La Grande (2014), Iasi (2014), Golden Sans (2014), Campionat Iberoamericà (2014), Figueres (2015), Rhodes (2015)

 

Marc Narciso (Catalunya)

Nascut el 1974
Elo 2529
Campió de Catalunya Infantil (1986 i 1987), Juvenil (1991), Absolut (1992, 1995, 2011)
Subcampió d’Espanya infantil (1988)
Una participació a les Olimpíades (2006)
Guanyador a Santa Coloma de Queralt (2005 i 2007), Barberà (2006), Sants (2006), Vallfogona (2011)
Guanyador del Circuit Català (2006 i 2007)
Segon classificat absolut i primer català al Circuit Català del 2015

 

Hipólito Asis (Catalunya)


Nascut el 1986
Elo 2483
Campió d’Espanya Sub-18 (2004)
Campió de Catalunya Sub-18 (2003 i 2004)
Campió de Catalunya Absolut (2015)