PROTOCOL DE REPRESA DE L’ACTIVITAT ESPORTIVA DE LA FEDERACIÓ CATALANA D'ESCACS:

 

 

 

El present pla d’actuació serà d’aplicació per evitar contagi per COVID‐19 entre els participants en activitats esportives organitzades per la Federació Catalana d'Escacs.

 

PLA D’ACTUACIÓ PER PREVENIR EL CONTAGI PER COVID‐19

 

El protocol es podrà actualitzar i/o adaptar en funció de les instruccions i recomanacions de les autoritats sanitaries.

JUNTA DIRECTIVA FCE

President: Pepo Viñas Racionero         

Vicepresident primer: Josep Serra Palomar                               

Vicepresident segon responsable escacs base: Ramon Chalmeta Ugas 

Tresorera: Montserrat Gracia Escarp

Secretària General: Teresa Muñoz Muñoz                         

Cap d'àrea de màrqueting i comunicació amb rang de vicepresident: Ramón Caro Martínez                  

Vocal de planificació: Oskar Stober Blazquez             

Vocal d'escacs i escoles: Marta Amigó Vilalta                       

Delegat de Tarragona: Ferran Torta Navarro

Delegat de Lleida: Jaume Ribera Pané    

Delegat de Girona: Carles Vila Camps

Vocal d'escacs psicologia: Blanca Torras Vilches

Vocal d'organització: Jaume Gayoso Rodriguez

Vocal de noves tecnologies: Diana Ruth López Atay

Vocal de temes jurídics: Fernando Rodriguez Beltran

Vocal de dona i escacs: Patricia Martí Puig

Vocal de planificació i organització adminsitrativa: Eduard Modol Boix

Vocal representant d'àrbitres: Xavier Valios Blanco

Escacs femení: Inès del Arco López

 

COMISSIÓ ESPORTIVA

Ramon Chalmeta Ugas

Jordi Magem Badals

Jaume Gayoso Rodriguez

Jaume Ribera Pané

Carles Vila Camps

 

ALTRES CÀRRECS FEDERATIUS QUE NO PERTANYEN A LA JUNTA

 

Director Esportiu: Jordi Magem Badals

Gerent: Antoni López Manzano

Delegat de Gent Gran: Jaume Bosch Romay

 
 
Nota: Els Caps d'àrea tenen la consideració de vicepresidents. 

Retransmissions en directe a través d'Internet obert a tothom!

retransmissio300 La Federació Catalana d'Escacs retransmet en directe les principals competicions que es realitzen al nostre país a través d'una xarxa de tècnics especialitzats en retransmissions.

EN JOC

Lliga Catalana 2020

Mollet - Barberà

Escola d'Escacs de BCN - Colon Sabadell Chessy

 

PROPERES

Campionat de Catalunya d'edats de sub-10 a Sub-20

Campionat de Catalunya Absolut i Femení 

 

FINALITZATS

R8: Colon Sabadell Chessy - Barcelona

R8: Barberà - Foment 

R7: Mollet - Colon Sabadell (Grup I)

R7: Barberà - Escola d'Escacs de BCN (Grup II)

R6: Sant Cugat - Tres Peons (Grup I)

R6: Valls - Barberà (Grup II)

R5: Foment - Mollet (Grup I)

R5: Barberà - Sant Andreu (Grup II)

R4: Colon Sabadell Chessy - Cor de Marina (Grup I)

R4: Escola d'Escacs de BCN - Barcelona (Grup II)

R3: Cor de Marina - Mollet (Grup I)

R3: Escola d'Escacs de BCN - Figueres (Grup II)

R2: Valls - Escola d'Escacs de BCN (Grup II)

R2: Colon Sabadell Chessy - Sant Cugat (Grup I)

R1: Cerdanyola Vallès - Foment (Grup I)

VI Sunway Sitges International Chess Festival

1r elllobregat Open Chess

Open Internacional "Ciutat de Barcelona" (Del 27 de setembre al 5 d'octubre)

XXVII Open Internacional d'actius de Vallgofona (22 de setembre)

XII Obert Internacional Ciutat de Sabadell (Del 2 al 10 de setembre)

XXI Open Internacional de Sants (Del 23 d'agost a l'1 de setembre)

XLV Ciutat de Badalona (Del 2 al 10 d'agost)

XLV Open Internacional Vila de Sitges (Del 22 al 30 de juliol)

XXI Open Internacional de Torredembarra (Del 6 al 14 de juliol)

XLII Open Internacional de Barberà (Del 4 al 12 de juliol)

X Memorial Josep Lorente

XVII Obert d'Escacs actius Vila de Sta Coloma de Queralt

Campionat de Catalunya d'edats individuals

Sub-16 i sub-18

Sub-14 i sub-12

Campionat de Catalunya Absolut i Femení (taulers de l'1 al 12)

Campionat de Catalunya Absolut i Femení (taulers de l'13 al 24)

Ronda 1 Lliga Catalana (19 de gener de 2019)

Escola d'Escacs Salou - Mollet

Sant Josep de Badalona - Escola d'Escacs de BCN

Ronda 2 Lliga Catalana (26 de gener de 2019)

Foment - Gerunda

Cerdanyola del Vallès - Barberà

Ronda 3 (2 de febrer de 2019)

Mollet - Colon Sabadell Chessy

Sant Josep de Badalona - Cerdanyola del Vallès

Ronda 4 (9 de febrer de 2019)

Gerunda - Sant Andreu

Cerdanyola del Vallès- Escola d'Escacs de BCN

Ronda 5 (16 de febrer de 2019)

Colon Sabadell Chessy - Figueres

Sant Josep de Badalona - Barcelona

Ronda 6 (23 de febrer de 2019)

Gerunda - Mollet

Tres Peons - Olot

Ronda 7 (2 de març de 2019)

Escola Salou - Lleida

Escola d'Escacs de BCN - Barberà

Ronda 8 (9 de març de 2019)

Figueres-Olot

Foment-Tres Peons

Ronda 9 (16 de març de 2019)

Sabadell Colon Chessy - Barcelona

Barberà - Escola Escacs Salou

Ronda 10 (23 de març de 2019)

Escola d'Escacs de BCN - Sabadell Colon Chessy

Sant Josep de Badalona - Barberà

Ronda 11 (30 de març de 2019)

Barberà - Societat Coral Colon

Sant Josep - Escola d'Escacs de Barcelona

Olot - Foment

 

VIII Open Internacional de Llucmajor

 

Sunway 2018 (del 14 al 23 de desembre)

Ciutat de Barcelona (del 8 al 14 d'octubre)

Vallfogona de Balaguer (16 de setembre de 2018)

Sabadell (de l'1 al 10 de setembre de 2018)

Sants (del 17 al 26 d'agost de 2018)

Badalona (de l'1 al 9 d'agost de 2018)

Sitges (del 22 al 30 de juliol de 2018)

Sant Martí (del 13 al 21 de juliol de 2018)

Barberà (del 4 al 12 de juliol de 2018)

Torredembarra (del 30 de juny al 8 de juliol de 2018)

Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol de 2018)

Memorial Josep Lorente (17 de juny de 2018)

Santa Coloma de Queralt (3 de juny de 2018)

Lliga Catalana Ronda 11 : Barberà - Colon Sabadell (14 d'abril)

Lliga Catalana Ronda 11 : Catalunya - Peona i Peó (14 d'abril)

Lliga Catalana Ronda 11 : Sant Cugat - Foment (14 d'abril)

Campionat Absolut de Catalunya (Del 22 al 29 de març)

Campionat de Catalunya d'Edats (Del 24 al 29 de març)

Actius de Sant Boi (7 de gener de 2018)

Festival Sunway (del 15 al 23 de desembre de 2017)

Ciutat de Barcelona (del 9 al 17 de novembre de 2017)

Vallfogona (17 de setembre de 2017)

Sabadell (de l'1 al 10 de setembre de 2017)

Sants (del 18 al 27 d'agost de 2017)

Ciutat de Figueres (de l'10 al 17 d'agost de 2017)

Ciutat de Badalona  (del 2 al 10 d'agost de 2017)

Vila de Sitges  (del 22 al 30 de juliol de 2017)

 Sant Martí  (del 13 al 21 de juliol de 2017)

 Barberà del Vallès  (del 4 al 12 de juliol de 2017)

Torredembarra   (de l'1 al 9 de juliol de 2017)

 Ciutat de Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol de 2017)

 Memorial Josep Lorente  (18 de juny de 2017)

 Memorial Ezequiel Martin  (11 de juny de 2017)

Santa Coloma de Queralt  (4 de juny de 2017)

Obert de Canovelles (7 de maig de 2017)

Campionat Absolut de Catalunya (del 29 d'abril al 6 de maig de 2017)

Obert del Guinardó (1 de maig de 2017)

Campionat de Catalunya de Sub8 a Sub18 (del 7 al 13 d'abril de 2017)

R4 - Fase Final: Lliga Catalana : Colon Sabadell Chessy - Mollet (1 d'abril de 2017)

R3 - Fase Final: Lliga Catalana : Mollet - Barberà (25de març de 2017)

R2 - Fase Final: Lliga Catalana : Escola d'Escacs de Barcelona - Mollet (18 de març de 2017)

R1 - Fase Final: Lliga Catalana : Montcada - Foment Martinenc (11 de març de 2017)

R7 Lliga Catalana : Gerunda - Figueres (4 de març de 2017)

R6 Lliga Catalana : Barberà - Colon Sabadell Chessy (25 de febrer de 2017)

R5 Lliga Catalana : Tres Peons - Montcada (18 de febrer de 2017)

R4 Lliga Catalana : Gerunda - Peona i Peó (11 de febrer de 2017)

R3 Lliga Catalana : Colon Sabadell Chessy - Escola d'Escacs de Barcelona (4 de febrer de 2017)

R2 Lliga Catalana : Escola d'Escacs de Barcelona - Barberà (28 de gener de 2017)

R1 Lliga Catalana : Sant Andreu - Mollet (21 de gener de 2017)

Festival Sunway (Del 16 al 23 de desembre)

 Magistral Ciutat de Barcelona (del 22 al 28 d'octubre)

Web FEDERACIO

Chess24

  Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer (18 de setembre)

  Obert Internacional de Sabadell (De l'1 al 9 de setembre)

  Obert Internacional de Sants (Del 19 al 28 d'agost)

Obert Internacional de Figueres (De l'11 al 18 d'agost)

  Obert Internacional de Badalona (Del 2 al 10 d'agost)

Obert Internacional de Sant Martí (Del 13 al 21 de juliol)

Obert Internacional de Barberà del Vallès (Del 4 al 12 de juliol)

Obert Internacional de Torredembarra (Del 2 al 10 de juliol)

Obert Internacional de Montcada (Del 25 de juny al 3 de juliol)

Memorial Josep Lorente (19 de juny)

 Obert Internacional Santa Coloma de Queralt (5 de juny)

Obert Internacional de Llucmajor (Del 8 al 15 de maig)

Absolut de Catalunya 2016

Lliga Catalana R10 : Escola d'Escacs de BCN- Colon Sabadell Chessy (9 abril a les 16,30)Colon Sabadell Chessy (9 abril a les 16,30)

Lliga Catalana R9 : Mollet - Escola d'Escacs de BCN (2 abril a les 16,30)

Campionat de Catalunya d'Edats, Vila-seca, del 19 al 24 de març

Lliga Catalana R8 : Cerdanyola Vallès - Lleida (12 març les 16,30)

Lliga Catalana R7 : Figueres - Cerdanyola Vallès (5 març les 16,30)

Lliga Catalana R6 : Sant Andreu - Peona i peó (27 de febrer les 16,30)

Lliga Catalana R5 : Mollet - Barberà (20 de febrer les 16,30)

Lliga Catalana R5 : Sant Boi - Colon Sabadell Chessy (20 de febrer les 16,30)

 

Lliga Catalana R4 : Colon Sabadell Chessy - Mollet (13 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R3 : Cerdanyola del Vallès - Escola d'Escacs de Barcelona (6 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R3 : Sant Boi - Lleida (6 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R2 : Colon Sabadell Chessy - Barberà (30 de gener a les 16,30)

Lliga Catalana R1 : Barcelona UGA - Catalònia (23 de gener a les 16,30 hores)

Obert Internacional Sunway (del 13 al 20 de desembre)

Actius del Moli Nou (5 de desembre)

Magistral Ciutat de Barcelona (del 4 al 8 de novembre) 

Portal Federació

Chess24

Chessbomb

Torneig Sub12

Torneig Sub10

CIRCUIT Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer ( 20 de setembre)

Actius de Sant Marti ( 19 de setembre)

CIRCUIT Obert Internacional de Sabadell ( del 2 al 10 de setembre)

CIRCUIT Obert Internacional de Sants (del 21 al 30 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Figueres (de l'11 al 18 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Badalona (del 2 al 10 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Sant Martí (del 13 al 21 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Barberà (del 4 al 12 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Torredembarra (del 4 al 12 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol)

CIRCUIT Memorial Josep Lorente (21 de juny)

CIRCUIT Santa Coloma de Queralt (7 de juny)

Campionat Absolut de Catalunya (Del 2 al 9 de maig)

11a ronda : Barberà - Barcelona UGA (18 d'abril)

10a ronda : Barcelona UGA - SCC Sabadell (11 d'abril)

Campionat de Catalunya d'Edats (L'Ametlla de Mar, del 28 de març al 2 d'abril)

Sub-12 i Sub-18          Sub-14 i Sub-16

9a ronda : Colon Sabadell - Sant Josep (21 de març)

8a ronda : Foment - Terrassa (14 de març)

7a ronda : Colón Sabadell - Barberà (7 de març)

6a ronda : Barcelona UGA - Figueres (28 de febrer)

6a ronda : Catalunya - Peona i Peó (28 de febrer)

5a ronda : Cerdanyola del Vallès - Sitges (21 de febrer)

4a ronda : Colón Sabadell - Escola d'Escacs de BCN (14 de febrer)

3a ronda : Tres Peons - Figueres (7 de febrer)

2a ronda : Barberà - Mollet (31 de gener)

1a ronda : Mollet - Colon Sabadell (24 de gener)

Festival Sunway de Sitges (14 al 21 de desembre)

Magistral de Barcelona (28 de novembre al 2 de desembre) - Chess24

Magistral de Barcelona - torneig promoció (28 de novembre al 2 de desembre)

Obert de Vallfogona (20 i 21 de setembre) - CIRCUIT CATALA

Obert Actiu Sant Martí (13 de setembre)

Open de Sabadell (Del 2 al 10 de setembre) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Sants (Del 22 al 31 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

Torneig d'Igualada (19 d'agost)

Open de Figueres (De l'11 al 18 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

 Open de Badalona (Del 2 al 10 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

Open d'Andorra (Del 19 al 27 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Sant Martí (Del 13 al 21 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Torredembarra (Del 5 al 13 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Barberà del Vallès (Del 4 al 12 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open Internacional de Montcada (Del 25 de juny al 3 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Memorial Lorente (15 de juny) - CIRCUIT CATALÀ

Santa Coloma de Queralt (1 de juny) - CIRCUIT CATALÀ

CAMPIONAT ABSOLUT DE CATALUNYA (del 4 al 10 de maig)

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS (Del 12 al 17 d'abril)

retransmissions PRIMERA FASE:

 

En aquest apartat del web de la Federació, s'anirà penjant periòdicament les ofertes de treball per a monitor d'escacs que ens vagin arribant a la Federació.

 

OFERTA DE FEINA (DATA 18/12/2019)

Glop Chess Club, nou club d'escacs de Barcelona, busca monitors per fer classes extraescolars entre setmana, en escoles de Barcelona, i també algunes sessions el cap de setmana en el nostre club. Es valorarà també que es puguin fer en anglès.

Per contactar amb nosaltres:

Sr. Josep Arús 

Telf.: 608230400

Email: arus@glopclub.org

 

OFERTA DE FEINA (DATA 21/11/2019) 

EDAMI busca monitors per impartir classes a la província de Barcelona. Ofereix contracte laboral amb incorporació immediata. Formació a càrrec de l'empresa.

Més informació a: https://www.edami.com/bolsa-de-trabajo/ i a escola@edami.com

 

OFERTA DE FEINA (DATA 25/06/2019)

ENTITAT: Escola Frederic Mistral Tècnic Eulàlia (Centre Primària-Tibidabo)

C/Lluís Muntades 3-5-7

Responsable: Miquel Tortosa Corbella coordinador d’activitats extra-escolars.

Telf: 679972081

Correu de contacte: mtortosaco@cimdestela.cat

OFERTA

Places: 1 Vacant d’entrenador d’escacs els migdies a l’escola.

Edat mínima 18 anys

Salari i horari : 240€ - Dilluns i Dimecres de 13h a 15h (Dinar gratis inclòs)

Experiència: Preferiblement

Durada: D’Octubre 2019 a Maig 2020

 

OFERTA DE FEINA (DATA 28/5/2019)

La Federació d’Escacs Valls d’Andorra busca professor d’escacs per impartir classes a les escoles i als clubs del Principat d’Andorra pel curs 2019/20.

S’ofereix:

  • Incorporació setembre 2019.
  • Sou net anual 19.500€ (en 13 nòmines).
  • Classes en horari lectiu i extraescolar.

Requisits:

  • Català imprescindible.
  • Experiència demostrable a escoles.
  • Carnet B1 i vehicle propi.
  • Es valorarà nivell com a jugador i titulacions internacionals.

Interessats enviar correu electrònic juntament amb CV a: info@escacsandorra.com o trucar al +376 347085.


ANY  INSÍGNIA D'OR INSÍGNIA DE PLATA
     
1972  JOAQUIM MUNTANER SEVERI IBAÑEZ
    MARC SUBIRON
     
1973   AVELINO FLORES
    RAFAEL FANDOS
     
1974   JORDI PUIG LABORDA
    JORDI PARÉS
    JOSEP FONT
     
1975   JOAQUIM SERELOS
    JOAQUIM GIL
    RICARD GUINART CABALLÉ
     
1976   JAUME BOIX
    JULIA MALDONADO
     
1979   VICENÇ ALMIRALL
    ANGEL RIBERA ARNAL
    JOAN TORQUET
     
1981  JOAN SEGURA VILA DOCTOR BARDERA
   

BENET PANTEBRE

1985   ANTONIO F. ARGUELLES
     
1987 JOSEP LLUÍS VILASECA FERRAN ROS
     
1988   RICARD LEGA ARREDONDO
     
1989   SERGI ESTREMERA
    CLUB D'ESCACS VULCÀ
    JORDI MAGEM BADALS
    TERESA CANELA
    ALFONSO ROMERO
    OSCAR DE LA RIVA AGUADO
    ENRIQUE FERNÁNDEZ AGUADO
    MIGUEL ILLESCAS CÓRDOBA
     
1990 PASCUAL MARAGALL JESÚS M. DE LA VILLA
    VICTOR VEHÍ BACH
    LLUÍS COMAS FABREGÓ
     
1991 LLUÍS BOHIGAS I SANTASUSAGNA GREGORI GARCÍA CONESA
    JOAN POMÉS I MARCET
     
1992 RAMÓN PADULLÉS ARGERICH  
     
1993 RICARD LEGA ARREDONDO  
     
1994 MANUEL ROYES JOAN PIÑOL COS
    XAVIER FLORES VALLCORBA
    RAMÓN BARRIS CARRERAS
     
1995   JORDI VIVES CABAU
    LLUÍS VILADOT SERRA
     
1996   SALVADOR JUANPERE AGUILÓ
    FRANCESC ESPINALT TUA
    JAUME GRAU GARSABALL
     
1997   JOAN LORDA XIMENEZ
    MIQUEL CASTELL GILI
    ANDREU PUCHE VELA
    RAUL FLORES GÓMEZ
    REVISTA " MATE POSTAL "
    MARC NARCISO DUBLAN
    JOSEP OMS PALLISE
    RAMÓN LLORENS IBARZ
     
1998   JOAN DURÀ RIERA
    JOSEP MASRIERA BALLESCÀ
    RAMÓN CRUSI MORÉ
    JOSEP MONEDERO GONZALEZ
     
1999 JOSEP FLORES VALLCORBA JOAQUIM TRAVESSET BARBA
    SANTI CAROL QUEROL
     
2000   FERNANDO MOLINA
     
2001 FRANCESC ESPINALT JAUME BOSCH ROMAY
    JOSEP M. TEY GALI
    VICENÇ FERRER CALVO
     
2002 ANTON ADSERIAS I PALAU JOSEP EMPEZ
    JOSEP CHALMETA
    RAFAEL INGLÉS
    JOSEP PAREDES
    ÀNGEL MARTIN
    MIQUEL FERNÁNDEZ DÍAZ
     
2003 PERE CASAJUANA  
  JOSEP FLORES  
  DAVID GARCÍA ILUNDÁIN  
     
2004 ANTONIO MEDINA MAURICE PERRAUT
     
2005 RAMON TRIAS FRANCESC GONZÁLEZ
    ANTONI JORDÀ
    ENRIC MONNÉ
    JAUME INGLÉS
    FREDERIC ANDREU
    PERE PARÉS
     
2006 MIQUEL ILLESCAS CÓRDOBA INMA MONTOLIU DAROCA
    RICARD PÉREZ COSTA
    JOSEP Mª.CAMELL I JANÉ
    JESÚS ROYO SOLER 
    JOSEP Mª PASCUAL FERRÉ
    FRANCESC FERNÁNDEZ LOZANO
     
2007   NEMESI VIÑAS
    JOSEP SOLSONA
     
2008 DAVID MONER JESUS ARISTE JUSTO
  ARTURO POMAR SALVADOR CARRANZA
    JORDI ANTIGUA
     
2009   MANUEL BUSTOS GARRIDO
    FRANCISCO GARCIA ORUS
    JOSEP RIDAMEYA TATCHE
    JOSE MANUEL LOPEZ
    JOAN EMILI CABELLO
    BENET PANTEBRE
     
2010 JOSEP Ma. CAMELL JOSEP CRUAÑAS RUART
    FERRAN MARTINEZ LEÓN
    JUAN DOMINGUEZ  RUEDA
    LLUÍS COLL  ENRIQUEZ
    ARCADI SOLA MACIA
     
2011 JOSEP GARCIA I RIERA BEATRIZ ALFONSO NOGUÉ
  MANEL IBERN ROGELI LLOBERA
  MIQUEL ALBAREDA JOSEP TERRONES
    JOSEP MARIA PELLICER CASTILLO
    JUAN MIRANDA
    LLUIS FEBRERO
    NICOLÁS PLAZA
    JOAN MORA
    EMILI COLLS
     
2012   ALEJANDRO MELCHOR
    JORDI CARRAMIÑANA
    RAFAEL GARCIA
    JOAN GENSANA
    JOSE MONEREO
    JOAN MORA
     
2013 ELIAS MURATET MIQUEL TARRAGO
    JOSEP SERRA
    JOSEP Mª ALOMA
    LLUIS CASTANY
    JOSEP Mº MAÑE
     
2014  PEPITA FERRER (PLACA D'OR) HERMOGENES YANGUAS
    ANTONIO OLIVA
    LUIS DELGADO
    MANUEL TUDURI
    ISIDRE DUARRI
    JOAN BAUTISTA
    JAUME ANGUERA
     
2015 VICTOR PONT JOAN ANTON PEREZ
    PABLO ALONSO
    XAVIER MESTIERI
    DAVID MONELL
    DANIEL ALSINA
     
 2016   MÀXIM BORRELL
    XAVIER ROBLA
    XAVI VILA
    ÀLVAR ALONSO
    JORDI PRIO
    JOSEP MARIA MIR
    MARÇAL ABADIA
    JOAN AMIGÓ
    EMILI SIMÓN
2017 TONI AYZA CASAMITJANA GUILLEM BUXADÉ
    FERMIN TEJERO
    JORDI AYZA
    JAUME IZQUIERDO
2018 IMMA MONTOLIU DAROCA JORDI PELLICER
    ANTONI BENET
    PEP MELENDRES
    VALENTÍ PEREZ
    JOAQUIM BOSCH
    XAVIER AVILA
    PAU PASCUAL (POSTUM)
2019 JORDI PARAYRE FRANCESC SOLÀ
    HIPÒLIT ASÍS
    JOAN BARNET
    JOAN FLUVIÀ
    MANEL TRIQUELL
    SANTI HERREROS

 

 

 

16/10/2018  L'equip d'Amposta campió benjamí al Campionat per equips d'edats
31/07/2018 Torneig a Les Basses
04/07/2018 Guerau Masagué i Vinyet Palau medalla.

19/06/2018 Àlvar Alonso campió de Catalunya de partides llampec

15/06/2018

Escacs al Pedralbes Center

27/04/2018

L'Escola d'Escacs de Barcelona campiona de la Copa Catalana

25/04/2018

Amb la versalitat de la reina
16/03/2018 El Barcelona torna a Divisió d'Honor.
07/03/2018 Fi de la primera fase de Divisió d'Honor.
02/02/2018 El Barberà es reivindica a la Lliga.
24/01/2018 Els favorits per a la Lliga.

19/07/2017 El Centre Cívic Sant Martí acull el XIX Open Internacional d'escacs
15/04/2017  Guerau Masagué campió de Catalunya sub-14
10/09/2016 Suplement: Els escacs
  06/05/2016  El Club EscacsMollet assoleix el seu primer títol a lamàxima categoria

02/02/2016

Se definen los favoritos para la Lliga Catalana en los diferentes grupos

22/12/2015

 Èxit de participació a la minicopa de Tarragona

01/12/2015

Llàtzer Bru gana el Campeonato de Tarragona absoluto

28/05/2015

150 alumnos de Reus juegan al ajedrez

18/02/2015

Nova ronda de la Lliga Catalana 2015

12/02/2015

Veterans de Tarragona

10/02/2015 

3a ronda de la Lliga Catalana 2015

04/02/2015

2a ronda de la Lliga Catalana 2015

01/02/2015

Amor pels escacs

29/01/2015

Inici Lliga Catalana

22/01/2015

Inici de la Lliga Catalana 2015

15/01/2015

En portada: Peó Vuit campió de la Copa Catalana - Fase Tarragona

15/01/2015

Peó Vuit campió de la Copa Catalana - Fase Tarragona

13/01/2015

La UdG dedica una jornada a l´ús dels escacs com a eina educativa a l'escola

1/12/2014

Fi del Campionat Territorial de Tarragona

1/12/2014

 Partida Ciutat de Barcelona 2014

28/11/2014

El provincial es decidirà en la darrera ronda.

20/11/2014

Bru lidera el Provincial

04/11/2014

Nou delegat de Tarragona

02/11/2014

Campionat de Catalunya per equips d'edats

 

15/10/2014

 

Una campanya de la UdG recapta diners per a menjadors escolars

10/10/2014

1a ronda Territorial de Tarragona

02/10/2014

 El gran mestre Josep Oms porta els escacs a les escoles

24/09/2014

Ajedrez para mejorar el rendimiento.

24/09/2014

La Universitat de Lleida mesurarà si jugar a escacs millora el rendiment acadèmic

24/09/2014

La UdL investigarà si jugar als escacs millora el rendiment acadèmic

10/09/2014

Finalització Circuit Terres de de l'Ebre

01/09/2014

Circuit Terres de l'Ebre

 

06/05/2014 

 

Final de la Copa Catalana

 

18/03/2014

 

Inici de la segona fase de Divisió d'Honor

10/03/2014  

El proyecto "escacs a l'escola" se incorpora a 45 colegios de la provincia

09/03/2014

Escacs pedagògics

04/03/2014

Resultats de la última ronda

01/03/2014

Resultats de la cinquena jornada de La lliga Catalana

19/02/2014

Quarta ronda de La lliga Catalana

14/02/2014

Tercera ronda de La Lliga Catalana

04/10/2013

La Festa Catalñana dels Escacs celebra els èxits esportius de la temporada

15/07/2013

Miguel Muñoz gana su segundo Open Internacional de Torredembarra

30/05/2013

Escacs i mat a la familia

29/05/2013

L'obertura catalana

21/05/2013

La escuela Ramón Sugrañes de Almoster vive el ajedrez

25/04/2013

La escuela Ramón Sugrañes potencia el ajedrez como sistema educativo

13/04/2013

L'Escola d'Escacs de Barcelona s'imposa en l'últim moment en la final de la Copa Catalana

22/03/2013

La Societat Coral Colon a un pas de títol.

22/03/2013

Vila-seca acull el Campionat de Catalunya d'Edats

15/03/2013

El Campionat de Catalunya per Equips avança sense sorpreses

09/03/2013

El Lleida es queda sol al capdavant de la Primera.

08/03/2013

EL SCC Sabadell s'apropa al títol

23/02/2013

El Sant Josep de Badalona guanya a l'Escola d'Escacs de Barcelona

10/02/2013

Agrònoms celebra su 40 aniversario con un campeonato de ajedrez

10/02/2013

Escacs i mat, l'art del joc

03/01/2013

Recuerdo de Pepita Ferrer

02/02/2012

Ateneu Colon. Plantell d'escaquistes

02/02/2012

La lliga catalana ja té els primers líders de la temporada 2012

01/05/2010

Martínez y Martín campeones juveniles.

21/04/2011

El catalán por edades se celebró en La Pineda

21/04/2011

Dos títols amb un ple

26/01/2011

El club Barberà guanya la Copa Catalana

13/01/2011

Marta Amigó, nova delegada a Tarragona

16/09/2010

Azer Mirzoev guanya el torneig d'escacs actius a Tortosa

24/08/2010

Àmplia representació catalana als Campionat d'Espanya d'Equips

04/06/2010

Marta Amigó rep el Premi Extraordinari 110 Anys d'Esport i Ciutadania per un treball d'escacs

27/05/2010

Jordi Magem repeteix títol i es proclama campió absolut de Catalunya

31/03/2010

La Pineda se erige como capital catalana del ajedrez durante la Semana Santa

25/03/2010

Molt per decidir a dues jornades per la final del Campionat de Catalunya

04/03/2010

Domini absolut del Barberà i l'SCC Sabadell

20/02/2010

La SC Colón de Sabadell i el CE Barberà, líders destacats

11/02/2010

Tres equips vallesans manen en la Divisió d'Honor

05/02/2010

Els favorits no fallen

26/01/2010

Novetats en l'inici de la Lliga Catalana

11/12/2009

Dani Alsina, el darrer gran mestre

02/09/2009

Anna Matnadze jugarà unes simultànies a Ulldecona.

02/09/2009

Joan & Jordi, apasionados del ajedrez

02/06/2009

José Manuel López, per fi campió absolut de Catalunya

13/05/2009

Catalunya guanya per 4t any consecutiu el Campionat d'Espanya de Seleccions

01/01/2009

Los internos de Ponent "retan" a los maestros leridanos

05/01/2009

Orriols venç a Coma-rruga

03/01/2009

Catalunya guanya el torneig Quatre Nacions

02/12/2008

¿Estan reconeguts els escacs com a esport?

30/09/2008

"La Mañana" organiza con éxito una partida de Ajedrez Gigante

30/09/2008

Escacs i mat a ala deliqüencia

12/09/2008

Diez maestros frente a frente

14/08/08

S'inicia el Campionat d'Espanya per equips Primera Divisó Grup I a Lleida.

14/08/08

S'inicia el Campionat d'Espanya per equips Primera Divisó Grup I a Lleida.

08/08/08

Informació de l'Open Ciutat de Badalona

14/07/2008

La llavor del futur

14/07/2008

Jorge González es converteix en el primer bicampeón del torneig torrenc

14/07/2008

González, el primer que repeteix títol

04/07/2008

La selecció catalana cadet arrasa al campinat d'Espanya

25/06/2008

Nidjat Mamedov se lleva el XVIII Ciutat de Reus

09/06/2008

Albert Olivera s'endú el títol territorial

30/05/2008

Jordi Magem assoleix el títol de campió de Catalunya absolut

17/05/2008

Azer Mirzoev s'endú el títol

04/05/2008

Modelo de éxito

30/04/2008

Los científicos descubren como entrenar la inteligencia

11/04/2008

El Reus d'escacs perd contra el Sant Martí

02/04/2008

El Reus Deportiu empata contra el Sant Martí

28/03/2008

El alma de una persona se puede ver en el ajedrez

27/03/2008

Xavier Vila, subcampió català juvenil

20/03/2008

Llàtzer Bru, nou campió de Catalunya Sub10

19/03/2008

Àlvar Alonso necessita nomès unes taules per guanyar el Sub16

18/03/2008

Llàtzer Bru (l'Ampolla) és l'únic que ha sumat cinc punts de cinc possibles

17/03/2008

La primera ronda del Campionat ja `perfila els possibles guanyadors

12/03/2008

El català per edats, a La Pineda

12/03/2008

El Campionat de Catalunya per Edats es disputarà al Palas Pineda

07/03/2008

El Montcada reforça el seu lideratge

04/03/2008

El ajedrez español no sabe de sexos

27/02/2008

Montcada una mica més líder

23/02/2008

Montcada esdevé el primer líder en solitari

16/02/2008

Clara victòria del Lleida i derrota molt ajustada del Balaguer

15/02/2008

El C.E. Tàrregas mana a la Preferent provincial

13/02/2008

Montcada, Barberà i Sant Adrià no fallen

08/02/2008

Fischer i el mite del escacs boig

06/02/2008

Montcada, Barberà i Sant Adrià no fallen

05/02/2008

Promoción en las escuelas

02/02/2008

El SCC Sabadell s'imposa en la Copa Catalana

31/01/2008

S'engega el Campionat d'Equips per Catalunya

26/01/2008

Jugar para vivir

25/01/2008

El Banyoles torna a sorprendre en la Copa Girona jugada a Olot

20/01/2008

El genio roto

19/01/2008

La maldición del genio

18/01/2008

Fischer, la última leyenda del ajedrez

09/01/2008

Marc Narciso, campió d'Espanya

14/12/2007

Catalunya reedita el Quatre Nacions

14/12/2007

Catalunya reedita el títol en el Quatre Nacions

Subcategories

El divendres 13 de maig, la Federació va fer una nova sessió del programa de “Promoció dels escacs en municipis sense club”. En aquesta ocasió el municipi escollit va ser Vilanova del Camí. Aquest municipi de la comarca de l’Anoia ha tingut un creixement de població molt  important els darrers anys. A l’actualitat compta amb una població de 12.500 habitants.

L’activitat va comptar amb la participació de molts aficionats als escacs, especialment de més de quaranta nens i nenes alumnes de les escoles Marta Mata, Pompeu Fabra, i Joan Maragall.

També van participar joves jugadors del Club Ateneu Igualadí, població molt propera. En aquest sentit cal agrair la col·laboració d’aquest club, i especialment de la seva presidenta Blanca Torras.

Vam poder comptar amb la participació del jugador del Club d’escacs Sant Boi Bernat Martínez, el qual resideix en aquesta població i exerceix de monitor d’escacs en una escola de la població.

Però va ser especialment significativa la participació del GM Jordi Magem, el qual va estar jugant constantment amb els joves aficionats que van assistir.

Cal agrair la total predisposició a col·laborar de l’Ajuntament de la població, el qual ens va ubicar en un espai molt adequat, a l’espai exterior del Centre polivalent de Can Papasseit. També ens va ajudar molt la publicitat de l’esdeveniment que va fer l’Ajuntament i la seva inclusió dins del programa de la Marató de donació de sang, que tenia lloc a la localitat aquella mateixa tarda. En aquest sentit, agraïm especialment la col·laboració de la tècnica d’esports, Sra. Núria Fàbregas i del regidor d’esports, Sr. Toni Maturana, el qual va acostar-se per veure el desenvolupament de l’activitat.