CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Obert Internacional d’escacs de Sants-Ciutat de Barcelona 2022

Web del torneig

Inscrits

Final de la Copa Catalana 2022

El dia 25 de setembre se cel·lebrarà la Final de Copa Catalana a la localitat d'Almenar (Lleida).  

EQUIPS CLASSIFICATS

Campionats d'Espanya d'edats 2022

 Informació Sub-18

 Partides en directe

  Fotografies Sub-18

XVIII Circuit Català d'Oberts Internacionals d'Escacs

Pàgina web Circuit Català

En joc: 

 

XXIII Obert Internacional d'Escacs de Figueres 'Miquel Mas' (Del 11 al 18 d'agost)

Obert Internacional Sant Adria 2022 (Del 11 al 18 d'agost)

 

Properes competicions

XXIII Open Internacional de Sants - Ciutat de Barcelona (Del 19 al 28 d'agost)

XIII Open Internacional d’Escacs Ciutat de Sabadell ( Del 2 al 10 de setembre)



Una cop finalitzada la primera fase de la Lliga Catalana 2015 a la Divisió d'Honor la classificació dels grups ha quedat de la següent manera:

Els nous quadres i enfrontaments ja es poden consultar a l'apartat de calendari i resultats de la Lliga Catalana. Enllaç

Grup I

1r. Barcelona UGA

2n. Sant Josep Badalona

3r. Tres Peons

4t. Figueres

5è. Peona i Peó

6è. Foment

7è. Catalunya

8è. Montcada

Grup II

1r. Barberà

2n. Colon Sabadell

3r. Escola d’Escacs de BNC

4t. Sant Andreu

5è. Mollet

6è Cerdanyola del Vallès

7è. Terrassa

8è. Sitges

La formació de nous grups es la següent:

Final A

A1 Barcelona UGA

A2 Sant Josep

A3 Tres Peons

A4 Figueres

B1 Barberà

B2 Colon Sabadell

B3 Escola d’Escacs de BCN

B4 Figueres

El calendari es segons la reglamentació de la categoria el següent:

Ronda 1 (correspon cronològicament a la ronda 8): 14 març       A-1 = B-4, A-2 = B-3, A-3 = B-2, A-4 = B-1
Ronda 2 (correspon cronològicament a la ronda 9): 21 març       B-1 = A-3, B-2 = A-2, B-3 = A-1, B-4 = A-4
Ronda 3 (correspon cronològicament a la ronda 10): 11 d’abril  A-1 = B-2, A-2 = B-1, A-3 = B-4, A-4 = B-3
Ronda 4 (correspon cronològicament a la ronda 11): 18 d’abril  B-1 = A-1, B-2 = A-4, B-3 = A-3, B-4 = A-2

D’aquest grup el primer serà el Campió de Catalunya de La Lliga Catalana 2015

Final B

A5 Peona i Peó

A6 Foment

A7 Catalunya

A8 Montcada

B5 Mollet

B6 Cerdanyola Vallès

B7 Terrassa

B8 Sitges

El calendari es segons la reglamentació de la categoria el següent:

Ronda 1 (correspon cronològicament a la ronda 8): 14 març       A-5 = B-8, A-6 = B-7, A-7 = B-6, A-8 = B-5
Ronda 2 (correspon cronològicament a la ronda 9): 21 març       B-5 = A-7, B-6 = A-6, B-7 = A-5, B-8 = A-8
Ronda 3 (correspon cronològicament a la ronda 10): 11 d’abril  A-5 = B-6, A-6 = B-5, A-7 = B-8, A-8 = B-7
Ronda 4 (correspon cronològicament a la ronda 11): 18 d’abril  B-5 = A-5, B-6 = A-8, B-7 = A-7, B-8 = A-6

D’aquest grup baixen a Primera Divisió catalana els tres últims classificats.

 

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr