CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Retransmissió en directe de la Lliga Catalana

 

Aquesta setmana els matxos:

 

Ronda 9 (16 de març de 2019)

Sabadell Colon Chessy - Barcelona

Barberà - Escola Escacs Salou

 

 

 

 

 

 

Campionat Absolut i Femení 2019

Publicació de la Circular CAT 06/2019 Campionat de Catalunya Absolut i Femení. Convocatòria

 

Inscrits


Campionat de Catalunya d'Edats

En aquest enllaç trobareu tota la informació relacionada amb les fases prèvies, com rondes, classificacions, places, etc....

 

Informació de les Fases prèvies

Circular convocatòria

 

 

Lliga Catalana d'Escacs 2019

Informació general Lliga Catalana

Portal de la Lliga

Telefon de guardia diumenges 617555792

Telèfon de resultats dissabtes Divisió Honor 660.823.435

Categories Catalanes

Provincial de Barcelona

Provincial de Tarragona

Provincial de Girona

Provincial de Lleida

 

 

 

Per tercer any consecutiu es va celebrar la Trobada, aquest any a Ille sur Têt, vàrem repetir seu, doncs al 2016 ja es va celebrar a la mateixa ciutat. El 16 de setembre de 2018 sortíem des de Girona a les 07:30 hores en direcció a Ille, però abans passàvem per Figueres a buscar la gent que faltava.

Foto de grup de tots els participants i organitzadors

Vuit adults amb uns trams d’Elo determinat:

Jugadors de menys 2200 Fide

Jesús Roig Grau / C.E. La Lira (BCN) Elo Fide 2157        

Francesc Xavier Saurina Suñer / C.E. Gerunda (GI) / Elo Fide 2039        

Jugadors de menys 2000 Fide

Jesús Moles Fuentes / C.E. Gerunda (GI) / Elo Fide 1991            

                                           Robert Carlos Alvarez Martinez- / C.E. Figueres (GI) / Elo Fide 1827  

Jugadors de menys 1800 Fide

Joan Carranza Font / C.E. Vilobí (GI) /   Elo Fide 1769

Jaume Eduard Gayoso Rodriguez /C.E. Llinars (BCN) / Elo Fide 1729  

Jugadors de menys 1600 Fide

Enoc Altabás Felipo / C.E. Riu Sènia (País Valencià) / Elo Fide 1562

Manel Romera Fernandez / C.E.Guixolenc (GI) / Elo Fide 1479

També teníem Jovent:

Jugadors Sub 16

Biel Horta Gafarot / C.E. Gerunda (GI) /  Elo Fide 1857

Laura Viñolas Anglada / C.E. Figueres (GI) / Elo Fide 1609

Jugadors Sub 14

Ainhoa Casares Bonals / C.E. Llinars (BCN) /   Elo Fide 1839

Oscar Nahuel Roqueta Maffei / C.E. Santa Eugenia (GI) /   Elo Fide 1431

Jugadors Sub 12

Arami Lobo Pereira / C.E. Llinars (BCN)   / Elo Fide 1681  

Asier Casares Bonals / C.E. Llinars (BCN)   /   Elo Fide 1457

Jugadors Sub 10

Julia Pinyol i Llora/ C.E. Peona i Peó (BCN)   / Elo Fide 1417

Iago Gayoso Arjona /C.E. Llinars   (BCN) / Elo Fide

En total setze esportistes més els acompanyants.

Com es pot veure, victòria ajustada de l'equip Català, que alguns van suar perquè la victòria es decantés al costat de Catalunya, les partides es jugaven a un ritme de 60’+30”.

Els jugadors que estan en fosc, jugaven en negres, els aparellaments de les partides varen ser:

               Equip adults                             /                Equip adults

 

ELO

 

Résultats

 

ELO

 

Jesus ROIG GRAU

2157

 

1

0

J.L. LLAPASSET

2110

 

F.X. SAURINA SUNYER

2039

 

0

1

Yannick TISSEYRE

2002

 

Jesus MOLES FUENTES

1991

 

0

1

Lucie SALVADOR

1949

 

R.C. ALVAREZ MARTINEZ

1827

 

1

0

René MESSAGER

1827

 

Joan CARRANZA FONT

1769

 

0,5

0,5

Richard GARCIA

1754

 

J.E.GAYOSO RODRIGUEZ

1729

 

O,5

0,5

Jérôme MIGOLI

1653

 

Enoc ALTABAS FELIPO

1562

 

1

0

Patrice MANEM

1594

 

M. ROMERA FERNANDEZ

1479

 

0,5

0,5

E.CAPELL-SUNYER

1457

 
 

4,5

3,5

 

 

Al fons, partida Llapasset – Roig, i al davant Saurina – Tisseyre

Al fons Alvarez – Messager, i al davant Salvador – Moles

Els Clubs col·laboradors de Catalunya són:

C.E. Llinars / C.E. Gerunda / C.E. Figueres / C.E. Peona i Peo / C. E. Vilobí/ C.E. Riu Sènia / C.E. Guixolenc/ C.E. La Lira / C.E. Santa Eugenia. (9 Clubs)

 

Els Clubs col·laboradors de la Catalunya Nord són:

-Echiquier Diabolique de Canohès / Echecs en Tet / Les Rois de Perpignan / Echiquier Saint Jeannais / (4 Clubs)

 

A l’apartat del Jovent, la victòria va ser mes amplia, la diferencia d’elo també era mes pronunciada, encara que sempre hi ha sorpreses:

         Equip Joves                        /                    Equips jeunes

 

ELO

 

Résultats

 

ELO

   

Biel HORTA GAFAROT

1857

 

1

0

Tristan MESSAGER

1422

   

Laura VIÑOLAS ANGLADA

1609

 

1

0

Thomas SALVADOR

1352

   

Ainhoa CASARES BONALS

1839

 

1

0

Romain MIGOLI

1441

   

O.N. ROQUETA MAFFEI

1431

 

0

1

Enzo GARCIA

1221

   

Arami LOBO PEREIRA

1681

 

1

0

Louis DARNER

1439

   

Asier CASARES BONALS

1457

 

1

0

Baptiste CARANANA

1125

   

Júlia PINYOL i LLORA

1417

 

1

0

Ethan VERDOUX

n.c.

   

Iago GAYOSO ARJONA

n.c.

 

0

1

Ethan VERDOUX

n.c.

   

Iago GAYOSO ARJONA

n.c.

 

0

1

Rémi LOMBART

1049

   

Júlia PINYOL i LLORA

1417

 

1

0

Rémi LOMBART

1049

   
 

7

3

 

 

Biel Horta amb blanques i Laura Viñolas amb negres

Júlia Pinyol amb blanques i Iago Gayoso al costat

Aramí Lobo amb blanques i Asier Casares

 

Pepo Viñas, Albert Badosa, Charles Lopez, i Pierre Leblic

Abans de començar les partides el President de la FCE, Pepo Viñas, ens va fer una salutació en un francès perfecte, i en català. També estava present el president de la Lligue d’Échecs d’Occitania, Pierre Leblic, que es va mostra entusiasmat amb les possibilitats que ofereixen aquestes trobades per l’acostament entre les dues Federacions.

En fi, una matinal d’escacs que tots vàrem gaudir. L'àrbitre del Torneig va ser Charles Lopez, que també s’encarregava de l’organització i de seleccionar els jugadors de la Catalunya Nord que volien participar en aquest esdeveniment.

Per part de Catalunya, Albert Badosa era el que portava tota la part d’organització i selecció dels jugadors al nostre costat.

Aquest són els trofeus que es donen als guanyadors de cada any, el d’adults, i el del Jovent, on es va gravant any rere any els guanyadors del matx, a més de les medalles al Jovent.

Cercador

Galeria Flickr