CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Campionat d'Espanya de Seleccions Autonòmiques categories sub-14 i sub-16

Del 27 al 30 de juny se celebra el campionat a Padrón (Galícia)

Circular Sub-14

Circular Sub-16

Iniciativa Legislativa Popular (ILP)

Demanem la signatura de tothom per fer realitat aquesta llei que ens beneficia a tots.

 

Més informació

Els equips classifiats per a les Fases Finals per determinar els Campions i Subcampions de Catalunya i les Fases Eliminatòries (Play-offs) d'ascensos i descensos hauran de confirmar si participen o renúncien abans del dia  2 d'abril. El dia 3 d'abril  es farà sorteig públic a les 17 hores, a la seu social de la Federació Catalana d'Escacs (C/Sant Adrià, 20 de Barcelona). Si no està predeterminat pel reglament, el local de joc, es decidirà pel sorteig de la ONCE del mateix dia 3 d'abril. Les dues primeres rondes es disputaran els dies 8 i 15 d'abril. La Lliga s'aturarà una setmana per disputar la Final de Copa el dia 22 d'abril i, a partir del dia 29 d'abril continuaran les Fases Finals que encara estiguin per decidir.

EQUIPS CLASSIFICATS PER A LES FINALS CATALANES I FASES ELIMINATÒRIES (PLAY-OFFS)

FINAL DE PRIMERA DIVISIÓ

Barcelona                              Andorra

PLAY-OFF D’ASCENS A DIVISIÓ D’HONOR

Escola Salou                          Valls

FINAL DE SEGONA DIVISIÓ

Colon Sabadell B                 Sant Andreu B                     Sant Adrià                              La Lira

PLAY-OFF D’ASCENS A PRIMERA DIVISIÓ

Vuitens de primera divisió :

Congrés                                  Sitges                                     

Segons de Segona Divisió:

Granollers-Canovelles      Vilafranca                              Gran Penya                           Tarragona

FINAL DE CATEGORIA PREFERENT

Ateneu Colon B                   Martorell                               Terrassa B                              Agustí

Santa Eugènia                      Ivars d’Urgell                        Ruy López

PLAY OFF D’ASCENS A SEGONA DIVISIÓ

Vuitens de Segona Divisió:

Barcelona B                           Cardona                                 Barberà B                               Peó Vuit

Segons de Categoria Preferent:

Cerdanyola Mataró           Calaf                                        Taradell-Centelles              Aragonés

Hostalric                                 Mollerussa

FINAL DE PRIMERA CATEGORIA

Foment C                               Balsareny-Sallent               Llinars B                                  Vilafranca B

Penya Mollet                       Gavà                                        La Lira B                                   Torreblanca

Olot B                                      Ponts                                       Vila-seca                                 Flix

FINAL DE SEGONA CATEGORIA

Argentona                             Colon Sabadell E                 Granollers-Canovelles C  Cervelló

Cornellà D                              Peón Negro                          Sant Martí D                          Maragall B

Olot C                                      Guixolenc B                          Guissona                                Lira Vendrellenca C

Gandesana

FINAL DE TERCERA CATEGORIA

Peón Negro B                      Amistat Premià B                Mollet D                                 Congrés G

Pobla Claramunt                 Olesa B                                   Vilafranca G                          Ripollet B

Sant Andreu F                      Cornellà E                              Hostalric B                              Hostalric C

Ponts B                                   Lira Vendrellenca D           Tarragona D                          Amposta C

Cercador

Galeria Flickr