CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

El dia 24 de novembre de 2018 es convoca l'Assemblea de clubs de la Federació Catalana d'Escacs.

1a convocatòria a les 9:30

2a convocatòria a les 10:00

Local: Seu social de la Federació Catalana d'Escacs

Documentació Assemblea

 

 

Iniciativa Legislativa Popular (ILP)

Demanem la signatura de tothom per fer realitat aquesta llei que ens beneficia a tots.

 

Més informació

Campionat Absolut Territorial 2018

Publicació dels inscrits i propers aparellaments del Campionat Absolut de les Territorials.

Territorial de Barcelona

Territorial de Girona

Territorial de Lleida

Territorial de Tarragona

CIUTAT DE BARCELONA

Del 19 al 21 d'octubre es jugarà el Ciutat de Barcelona 2018". Memorial Arturo Pomar a la seu de la Federació Catalana d'Escacs

Bases

Participants Sub-10

Participants Sub-12

Chess-results Sub-10

Chess-results Sub-12

 

Els equips classifiats per a les Fases Finals per determinar els Campions i Subcampions de Catalunya i les Fases Eliminatòries (Play-offs) d'ascensos i descensos hauran de confirmar si participen o renúncien abans del dia  2 d'abril. El dia 3 d'abril  es farà sorteig públic a les 17 hores, a la seu social de la Federació Catalana d'Escacs (C/Sant Adrià, 20 de Barcelona). Si no està predeterminat pel reglament, el local de joc, es decidirà pel sorteig de la ONCE del mateix dia 3 d'abril. Les dues primeres rondes es disputaran els dies 8 i 15 d'abril. La Lliga s'aturarà una setmana per disputar la Final de Copa el dia 22 d'abril i, a partir del dia 29 d'abril continuaran les Fases Finals que encara estiguin per decidir.

EQUIPS CLASSIFICATS PER A LES FINALS CATALANES I FASES ELIMINATÒRIES (PLAY-OFFS)

FINAL DE PRIMERA DIVISIÓ

Barcelona                              Andorra

PLAY-OFF D’ASCENS A DIVISIÓ D’HONOR

Escola Salou                          Valls

FINAL DE SEGONA DIVISIÓ

Colon Sabadell B                 Sant Andreu B                     Sant Adrià                              La Lira

PLAY-OFF D’ASCENS A PRIMERA DIVISIÓ

Vuitens de primera divisió :

Congrés                                  Sitges                                     

Segons de Segona Divisió:

Granollers-Canovelles      Vilafranca                              Gran Penya                           Tarragona

FINAL DE CATEGORIA PREFERENT

Ateneu Colon B                   Martorell                               Terrassa B                              Agustí

Santa Eugènia                      Ivars d’Urgell                        Ruy López

PLAY OFF D’ASCENS A SEGONA DIVISIÓ

Vuitens de Segona Divisió:

Barcelona B                           Cardona                                 Barberà B                               Peó Vuit

Segons de Categoria Preferent:

Cerdanyola Mataró           Calaf                                        Taradell-Centelles              Aragonés

Hostalric                                 Mollerussa

FINAL DE PRIMERA CATEGORIA

Foment C                               Balsareny-Sallent               Llinars B                                  Vilafranca B

Penya Mollet                       Gavà                                        La Lira B                                   Torreblanca

Olot B                                      Ponts                                       Vila-seca                                 Flix

FINAL DE SEGONA CATEGORIA

Argentona                             Colon Sabadell E                 Granollers-Canovelles C  Cervelló

Cornellà D                              Peón Negro                          Sant Martí D                          Maragall B

Olot C                                      Guixolenc B                          Guissona                                Lira Vendrellenca C

Gandesana

FINAL DE TERCERA CATEGORIA

Peón Negro B                      Amistat Premià B                Mollet D                                 Congrés G

Pobla Claramunt                 Olesa B                                   Vilafranca G                          Ripollet B

Sant Andreu F                      Cornellà E                              Hostalric B                              Hostalric C

Ponts B                                   Lira Vendrellenca D           Tarragona D                          Amposta C