Des d'aquest apartat podeu trobar els tècnics de retransmissions i informació interessant relacionada: licitacions, manuals, normatives i aplicacions informàtiques.

Fem un recull de la informació al menú de la dreta.

Des d'aquest apartat podeu trobar els monitors censats i el cens antic.

Fem un recull de la informació al menú de la dreta.

{source}
<?php
define("URL_BASE", $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/webServices");
include URL_BASE."/views/escacs/historials.php";

?>
{/source}

{source}
<?php
define("URL_BASE", $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/webServices");

include_once URL_BASE."/lib/web.php";
include URL_BASE."/views/escacs/torneigs.php";

?>
{/source}

Retransmissions en directe a través d'Internet obert a tothom!

retransmissio300 La Federació Catalana d'Escacs retransmet en directe les principals competicions que es realitzen al nostre país a través d'una xarxa de tècnics especialitzats en retransmissions.

EN JOC

Lliga Catalana 2020

Mollet - Barberà

Escola d'Escacs de BCN - Colon Sabadell Chessy

 

PROPERES

Campionat de Catalunya d'edats de sub-10 a Sub-20

Campionat de Catalunya Absolut i Femení 

 

FINALITZATS

R8: Colon Sabadell Chessy - Barcelona

R8: Barberà - Foment 

R7: Mollet - Colon Sabadell (Grup I)

R7: Barberà - Escola d'Escacs de BCN (Grup II)

R6: Sant Cugat - Tres Peons (Grup I)

R6: Valls - Barberà (Grup II)

R5: Foment - Mollet (Grup I)

R5: Barberà - Sant Andreu (Grup II)

R4: Colon Sabadell Chessy - Cor de Marina (Grup I)

R4: Escola d'Escacs de BCN - Barcelona (Grup II)

R3: Cor de Marina - Mollet (Grup I)

R3: Escola d'Escacs de BCN - Figueres (Grup II)

R2: Valls - Escola d'Escacs de BCN (Grup II)

R2: Colon Sabadell Chessy - Sant Cugat (Grup I)

R1: Cerdanyola Vallès - Foment (Grup I)

VI Sunway Sitges International Chess Festival

1r elllobregat Open Chess

Open Internacional "Ciutat de Barcelona" (Del 27 de setembre al 5 d'octubre)

XXVII Open Internacional d'actius de Vallgofona (22 de setembre)

XII Obert Internacional Ciutat de Sabadell (Del 2 al 10 de setembre)

XXI Open Internacional de Sants (Del 23 d'agost a l'1 de setembre)

XLV Ciutat de Badalona (Del 2 al 10 d'agost)

XLV Open Internacional Vila de Sitges (Del 22 al 30 de juliol)

XXI Open Internacional de Torredembarra (Del 6 al 14 de juliol)

XLII Open Internacional de Barberà (Del 4 al 12 de juliol)

X Memorial Josep Lorente

XVII Obert d'Escacs actius Vila de Sta Coloma de Queralt

Campionat de Catalunya d'edats individuals

Sub-16 i sub-18

Sub-14 i sub-12

Campionat de Catalunya Absolut i Femení (taulers de l'1 al 12)

Campionat de Catalunya Absolut i Femení (taulers de l'13 al 24)

Ronda 1 Lliga Catalana (19 de gener de 2019)

Escola d'Escacs Salou - Mollet

Sant Josep de Badalona - Escola d'Escacs de BCN

Ronda 2 Lliga Catalana (26 de gener de 2019)

Foment - Gerunda

Cerdanyola del Vallès - Barberà

Ronda 3 (2 de febrer de 2019)

Mollet - Colon Sabadell Chessy

Sant Josep de Badalona - Cerdanyola del Vallès

Ronda 4 (9 de febrer de 2019)

Gerunda - Sant Andreu

Cerdanyola del Vallès- Escola d'Escacs de BCN

Ronda 5 (16 de febrer de 2019)

Colon Sabadell Chessy - Figueres

Sant Josep de Badalona - Barcelona

Ronda 6 (23 de febrer de 2019)

Gerunda - Mollet

Tres Peons - Olot

Ronda 7 (2 de març de 2019)

Escola Salou - Lleida

Escola d'Escacs de BCN - Barberà

Ronda 8 (9 de març de 2019)

Figueres-Olot

Foment-Tres Peons

Ronda 9 (16 de març de 2019)

Sabadell Colon Chessy - Barcelona

Barberà - Escola Escacs Salou

Ronda 10 (23 de març de 2019)

Escola d'Escacs de BCN - Sabadell Colon Chessy

Sant Josep de Badalona - Barberà

Ronda 11 (30 de març de 2019)

Barberà - Societat Coral Colon

Sant Josep - Escola d'Escacs de Barcelona

Olot - Foment

 

VIII Open Internacional de Llucmajor

 

Sunway 2018 (del 14 al 23 de desembre)

Ciutat de Barcelona (del 8 al 14 d'octubre)

Vallfogona de Balaguer (16 de setembre de 2018)

Sabadell (de l'1 al 10 de setembre de 2018)

Sants (del 17 al 26 d'agost de 2018)

Badalona (de l'1 al 9 d'agost de 2018)

Sitges (del 22 al 30 de juliol de 2018)

Sant Martí (del 13 al 21 de juliol de 2018)

Barberà (del 4 al 12 de juliol de 2018)

Torredembarra (del 30 de juny al 8 de juliol de 2018)

Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol de 2018)

Memorial Josep Lorente (17 de juny de 2018)

Santa Coloma de Queralt (3 de juny de 2018)

Lliga Catalana Ronda 11 : Barberà - Colon Sabadell (14 d'abril)

Lliga Catalana Ronda 11 : Catalunya - Peona i Peó (14 d'abril)

Lliga Catalana Ronda 11 : Sant Cugat - Foment (14 d'abril)

Campionat Absolut de Catalunya (Del 22 al 29 de març)

Campionat de Catalunya d'Edats (Del 24 al 29 de març)

Actius de Sant Boi (7 de gener de 2018)

Festival Sunway (del 15 al 23 de desembre de 2017)

Ciutat de Barcelona (del 9 al 17 de novembre de 2017)

Vallfogona (17 de setembre de 2017)

Sabadell (de l'1 al 10 de setembre de 2017)

Sants (del 18 al 27 d'agost de 2017)

Ciutat de Figueres (de l'10 al 17 d'agost de 2017)

Ciutat de Badalona  (del 2 al 10 d'agost de 2017)

Vila de Sitges  (del 22 al 30 de juliol de 2017)

 Sant Martí  (del 13 al 21 de juliol de 2017)

 Barberà del Vallès  (del 4 al 12 de juliol de 2017)

Torredembarra   (de l'1 al 9 de juliol de 2017)

 Ciutat de Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol de 2017)

 Memorial Josep Lorente  (18 de juny de 2017)

 Memorial Ezequiel Martin  (11 de juny de 2017)

Santa Coloma de Queralt  (4 de juny de 2017)

Obert de Canovelles (7 de maig de 2017)

Campionat Absolut de Catalunya (del 29 d'abril al 6 de maig de 2017)

Obert del Guinardó (1 de maig de 2017)

Campionat de Catalunya de Sub8 a Sub18 (del 7 al 13 d'abril de 2017)

R4 - Fase Final: Lliga Catalana : Colon Sabadell Chessy - Mollet (1 d'abril de 2017)

R3 - Fase Final: Lliga Catalana : Mollet - Barberà (25de març de 2017)

R2 - Fase Final: Lliga Catalana : Escola d'Escacs de Barcelona - Mollet (18 de març de 2017)

R1 - Fase Final: Lliga Catalana : Montcada - Foment Martinenc (11 de març de 2017)

R7 Lliga Catalana : Gerunda - Figueres (4 de març de 2017)

R6 Lliga Catalana : Barberà - Colon Sabadell Chessy (25 de febrer de 2017)

R5 Lliga Catalana : Tres Peons - Montcada (18 de febrer de 2017)

R4 Lliga Catalana : Gerunda - Peona i Peó (11 de febrer de 2017)

R3 Lliga Catalana : Colon Sabadell Chessy - Escola d'Escacs de Barcelona (4 de febrer de 2017)

R2 Lliga Catalana : Escola d'Escacs de Barcelona - Barberà (28 de gener de 2017)

R1 Lliga Catalana : Sant Andreu - Mollet (21 de gener de 2017)

Festival Sunway (Del 16 al 23 de desembre)

 Magistral Ciutat de Barcelona (del 22 al 28 d'octubre)

Web FEDERACIO

Chess24

  Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer (18 de setembre)

  Obert Internacional de Sabadell (De l'1 al 9 de setembre)

  Obert Internacional de Sants (Del 19 al 28 d'agost)

Obert Internacional de Figueres (De l'11 al 18 d'agost)

  Obert Internacional de Badalona (Del 2 al 10 d'agost)

Obert Internacional de Sant Martí (Del 13 al 21 de juliol)

Obert Internacional de Barberà del Vallès (Del 4 al 12 de juliol)

Obert Internacional de Torredembarra (Del 2 al 10 de juliol)

Obert Internacional de Montcada (Del 25 de juny al 3 de juliol)

Memorial Josep Lorente (19 de juny)

 Obert Internacional Santa Coloma de Queralt (5 de juny)

Obert Internacional de Llucmajor (Del 8 al 15 de maig)

Absolut de Catalunya 2016

Lliga Catalana R10 : Escola d'Escacs de BCN- Colon Sabadell Chessy (9 abril a les 16,30)Colon Sabadell Chessy (9 abril a les 16,30)

Lliga Catalana R9 : Mollet - Escola d'Escacs de BCN (2 abril a les 16,30)

Campionat de Catalunya d'Edats, Vila-seca, del 19 al 24 de març

Lliga Catalana R8 : Cerdanyola Vallès - Lleida (12 març les 16,30)

Lliga Catalana R7 : Figueres - Cerdanyola Vallès (5 març les 16,30)

Lliga Catalana R6 : Sant Andreu - Peona i peó (27 de febrer les 16,30)

Lliga Catalana R5 : Mollet - Barberà (20 de febrer les 16,30)

Lliga Catalana R5 : Sant Boi - Colon Sabadell Chessy (20 de febrer les 16,30)

 

Lliga Catalana R4 : Colon Sabadell Chessy - Mollet (13 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R3 : Cerdanyola del Vallès - Escola d'Escacs de Barcelona (6 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R3 : Sant Boi - Lleida (6 de febrer a les 16,30)

Lliga Catalana R2 : Colon Sabadell Chessy - Barberà (30 de gener a les 16,30)

Lliga Catalana R1 : Barcelona UGA - Catalònia (23 de gener a les 16,30 hores)

Obert Internacional Sunway (del 13 al 20 de desembre)

Actius del Moli Nou (5 de desembre)

Magistral Ciutat de Barcelona (del 4 al 8 de novembre) 

Portal Federació

Chess24

Chessbomb

Torneig Sub12

Torneig Sub10

CIRCUIT Obert Internacional de Vallfogona de Balaguer ( 20 de setembre)

Actius de Sant Marti ( 19 de setembre)

CIRCUIT Obert Internacional de Sabadell ( del 2 al 10 de setembre)

CIRCUIT Obert Internacional de Sants (del 21 al 30 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Figueres (de l'11 al 18 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Badalona (del 2 al 10 d'agost)

CIRCUIT Obert Internacional de Sant Martí (del 13 al 21 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Barberà (del 4 al 12 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Torredembarra (del 4 al 12 de juliol)

CIRCUIT Obert Internacional de Montcada (del 25 de juny al 3 de juliol)

CIRCUIT Memorial Josep Lorente (21 de juny)

CIRCUIT Santa Coloma de Queralt (7 de juny)

Campionat Absolut de Catalunya (Del 2 al 9 de maig)

11a ronda : Barberà - Barcelona UGA (18 d'abril)

10a ronda : Barcelona UGA - SCC Sabadell (11 d'abril)

Campionat de Catalunya d'Edats (L'Ametlla de Mar, del 28 de març al 2 d'abril)

Sub-12 i Sub-18          Sub-14 i Sub-16

9a ronda : Colon Sabadell - Sant Josep (21 de març)

8a ronda : Foment - Terrassa (14 de març)

7a ronda : Colón Sabadell - Barberà (7 de març)

6a ronda : Barcelona UGA - Figueres (28 de febrer)

6a ronda : Catalunya - Peona i Peó (28 de febrer)

5a ronda : Cerdanyola del Vallès - Sitges (21 de febrer)

4a ronda : Colón Sabadell - Escola d'Escacs de BCN (14 de febrer)

3a ronda : Tres Peons - Figueres (7 de febrer)

2a ronda : Barberà - Mollet (31 de gener)

1a ronda : Mollet - Colon Sabadell (24 de gener)

Festival Sunway de Sitges (14 al 21 de desembre)

Magistral de Barcelona (28 de novembre al 2 de desembre) - Chess24

Magistral de Barcelona - torneig promoció (28 de novembre al 2 de desembre)

Obert de Vallfogona (20 i 21 de setembre) - CIRCUIT CATALA

Obert Actiu Sant Martí (13 de setembre)

Open de Sabadell (Del 2 al 10 de setembre) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Sants (Del 22 al 31 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

Torneig d'Igualada (19 d'agost)

Open de Figueres (De l'11 al 18 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

 Open de Badalona (Del 2 al 10 d'agost) - CIRCUIT CATALÀ

Open d'Andorra (Del 19 al 27 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Sant Martí (Del 13 al 21 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Torredembarra (Del 5 al 13 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open de Barberà del Vallès (Del 4 al 12 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Open Internacional de Montcada (Del 25 de juny al 3 de juliol) - CIRCUIT CATALÀ

Memorial Lorente (15 de juny) - CIRCUIT CATALÀ

Santa Coloma de Queralt (1 de juny) - CIRCUIT CATALÀ

CAMPIONAT ABSOLUT DE CATALUNYA (del 4 al 10 de maig)

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS (Del 12 al 17 d'abril)

retransmissions PRIMERA FASE:

 

A Catalunya els escacs sempre han estat un joc molt tradicional i arrelat a la manera de ser dels catalans. La formació de clubs practicants, no només a les grans ciutats, sinó també als petits pobles disseminats per tota la geografia catalana són, bàsicament, la força que ha fet de Catalunya la capdavantera dels escacs espanyols.

fcetrans

La Federació Catalana d'Escacs va ser creada al 1925 i és l'entitat que agrupa tots els clubs practicants d'aquest esport. Amb l'arribada de la democràcia, la Generalitat de Catalunya ha estat una magnífica promotora de l'Esport al nostre país i els escacs han estat un dels seus beneficiaris en agafar un nou i important implus gràcies al seu suport.

En l'actualitat Catalunya compta amb, aproximadament, 230 entitats afiliades i més de 7.000 practicants amb llicència federativa.

 

Benvinguts al servei ICC de la Federació Catalana d'Escacs!

tauler300La Federació Catalana d'Escacs va signar una acord amb l'Internet Chess Club per oferir els serveis que ofereix aquest club d'escacs en línia a tots els jugadors federats.

Podeu veure una llista de tots els serveis que ofereix ICC accedint al seu web: http://www.chessclub.com/

Per a fer servir els serveis d'ICC us caldrà aconseguir un nom d'usuari i una clau de pas. Podeu activar aquest servei fent clic en aquest enllaç.

A més a més per a jugar online us cal un programa que haureu d'instal·lar al vostre ordinador o dispositiu mòbil. El programa més popular és el Dasher que us podeu descarregar fent clic aquí i podeu optenir el manual d'ús en català en aquest enllaç

Aprofitant la plataforma d'ICC, durant els darrers anys s'han realitzat un seguit de sessions de formació online que estan a la vostra disposició a la videoteca.

{source}
<?php
define("URL_BASE", $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/webServices");

include_once URL_BASE."/lib/web.php";
include URL_BASE."/views/escacs/clubs.php";

?>
{/source}

 

TORNEIG LLOC DE CELEBRACIÓ DATA INICI DATA FINAL SISTEMA DE JOC TELÈFON CONTACTE E-MAIL WEB VALORACIÓ FIDE registre fide
XV “MEMORIAL GUMERSIND MASERAS FARRÉ” Diverses localitats 28/07/2012 01/09/2012 SUIS 686709811 escacsmontblanc@gmail.com NO
XIV OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA A Barcelona 17/08/2012 26/08/2012 SUIS 932918701 toniayza@secretariat.cat www.cotxeres.org/open/ SI 70575
XIV OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA B Barcelona 17/08/2012 26/08/2012 SUIS 932918701 toniayza@secretariat.cat www.cotxeres.org/open/ SI 70473
OPEN INTERNCAIONAL DEL MIL·LENARI DE SANT ADRIA Sant Adria de Besos 28/08/2012 29/08/2012 ACTIUS 627448460 cluescacssantadria@gmail.com NO
V OBERT INTERNACIONAL ESCACS “CIUTAT DE SABADELL” GRUP A Sabadell 30/08/2012 07/09/2012 SUIS 678645583 pere@coralcolon.net www.coralcolon.net SI 68696
V OBERT INTERNACIONAL ESCACS “CIUTAT DE SABADELL” GRUP B Sabadell 30/08/2012 07/09/2012 SUIS 678645583 pere@coralcolon.net www.coralcolon.net SI 69049
V OBERT INTERNACIONAL ESCACS “CIUTAT DE SABADELL” GRUP C Sabadell 30/08/2012 07/09/2012 SUIS 678645583 pere@coralcolon.net www.coralcolon.net NO
V OBERT D’ESTIU DEL GUINARDO D’ESCACS BASE Barcelona 01/09/2012 07/09/2012 SUIS 676245521 escacs@peonaipeo.com www.peonaipeo.com NO
XX TORNEIG CIUTAT SANTA COLOMA GRUP A Santa Coloma de Gramenet 01/09/2012 09/09/2012 R.R. 639752286 cebadalona@hotmail.com escacsbadalona@blogspot.com SI
XX TORNEIG CIUTAT SANTA COLOMA GRUP B Santa Coloma de Gramenet 01/09/2012 09/09/2012 R.R. 639752286 cebadalona@hotmail.com escacsbadalona@blogspot.com SI
29E OPEN ESCACS CATALUNYA CENTRAL Manresa 15/09/2012 10/11/2012 SUIS 663105274 club@escacscataloniaclub.net SI 69046
XXX TORNEIG OPEN ESCACS DE MARTORELL GRUP A Martorell 15/09/2012 17/11/2012 SUIS 937769059 martorell@clubescacs.cat martorell.clubescacs.cat SI 69870
XXX TORNEIG OPEN ESCACS DE MARTORELL GRUP B Martorell 15/09/2012 17/11/2012 SUIS 937769059 martorell@clubescacs.cat martorell.clubescacs.cat SI 69871
XXX TORNEIG OPEN ESCACS DE MARTORELL GRUP C Martorell 15/09/2012 17/11/2012 SUIS 937769059 martorell@clubescacs.cat martorell.clubescacs.cat NO
III OBERT ACTIU SANT MARTI Barcelona 16/09/2012 16/09/2012 ACTIUS 661168379 escacs@cesantmarti.com www.cesantmarti.com NO
XXVII TORNEIG COSTA BRAVA ”MEMORIAL JOAN GELPI” Palafrugell 22/09/2012 17/11/2012 SUIS 695471779 escacspalafrugell@gmail.com SI 66199
III OPEN INTERNACIONAL D’ESCACS DE RIPOLLET Ripollet 23/09/2012 23/09/2012 ACTIUS 626570770 escacsripollet@gmail.com escacsripollet.org NO
XX OBERT D'ESCACS DE SANTA MARGARIDA DE MONTBUI Sta Margarida de Montbui 28/09/2012 23/11/2012 SUIS 938050775 info@escacsmontbui.com">info@escacsmontbui.com www.escacsmontbui.com SI 71046
VI OBERT INTERNACIONAL VILA DE GRÀCIA Barcelona 28/09/2012 30/11/2012 SUIS 655056506 trespeons@gmail.com www.trespeons.com SI 71094
IV TORNEIG TANCAT MC SANT MARTI Barcelona 29/09/2012 24/11/2012 R.R. 661168379 escacs@cesantmarti.com www.cesantmarti.com SI 66222
IV TORNEIG TANCAT MI SANT MARTI Barcelona 29/09/2012 24/11/2012 R.R. 661168379 escacs@cesantmarti.com www.cesantmarti.com SI 66220
IX OBERT D’ESCACS DEL MARESME GRUP A Mataro 29/09/2012 24/11/2012 SUIS 937572502 grebame@yahoo.es">grebame@yahoo.es NO
IX OBERT D’ESCACS DEL MARESME GRUP B Mataro 29/09/2012 24/11/2012 SUIS 937572502 grebame@yahoo.es">grebame@yahoo.es NO
II TANCAT DE CERDANYOLA GRUP MC Cerdanyola del Vallès 29/09/2012 24/11/2012 R.R. 93802289 trespeons@gmail.com">escacspec@gmail.com www.escacspec.org SI 71854
XXX OPEN INTERNACIONAL DE CERDANYOLA A Cerdanyola del Vallès 29/09/2012 24/11/2012 SUIS 93802289 trespeons@gmail.com">escacspec@gmail.com www.escacspec.org SI 71852
XXX OPEN INTERNACIONAL DE CERDANYOLA B Cerdanyola del Vallès 29/09/2012 24/11/2012 SUIS 93802289 trespeons@gmail.com">escacspec@gmail.com www.escacspec.org SI 71853
I OBERT INTERNACIONAL MEMORIAL XAVIER CHAVARRIA 2012 Barcelona 03/10/2012 28/11/2012 SUIS 655056506 trespeons@gmail.com">trespeons@gmail.com www.trespeons.com SI 71095
IV OBERT DE TARDOR LLINARS DEL VALLES Llinars del Valles 05/10/2012 30/11/2012 SUIS 690316792 josepveciana@escacsllinars.net www.escacsllinars.net SI 71476
XVIII OPEN IDEAL CLAVE Barcelona 06/10/2012 24/11/2012 SUIS 659152662 idealclave@gmail.com www.idealclave.org SI  70966
XI TANCAT NOU BARRIS Barcelona 06/10/2012 24/11/2012 R.R. 659152663 idealclave@gmail.com www.idealclave.org SI  70967
VI OBERT D’ESCACS SANTA EULÀLIA DE RONÇANA GRUP A Santa Eulalia de Ronçana 06/10/2012 01/12/2012 SUIS 670810330 info@escacsvalldetenes.cat www.escacsvalldetenes.cat SI 71528
VI OBERT D’ESCACS SANTA EULÀLIA DE RONÇANA GRUP B Santa Eulalia de Ronçana 06/10/2012 01/12/2012 SUIS 670810330 info@escacsvalldetenes.cat www.escacsvalldetenes.cat SI 71529
V TORNEIG OBERT D'ESCACS BASE "VILA DE GRÀCIA" Barcelona 19/10/2012 30/11/2012 SUIS 655056506 trespeons@gmail.com www.trespeons.com NO

 

- Avis legal -

Victor Moskalenko     GM      Ukraina
Guanyador del Circuit 2004
Sergey Fedorchuk    GM      Ukraina
Guanyador del Circuit 2005
Marc Narciso    GM      Catalunya
Guanyador del Circuit 2006
Marc Narciso    GM      Catalunya
Guanyador del Circuit 2007
Fidel Corrales   MI      Cuba
Guanyador del Circuit 2008
Omar Almeida   GM      Cuba
Guanyador del Circuit 2009
Lázaro Bruzón   GM      Cuba
Guanyador del Circuit 2010

Subcategories

El divendres 13 de maig, la Federació va fer una nova sessió del programa de “Promoció dels escacs en municipis sense club”. En aquesta ocasió el municipi escollit va ser Vilanova del Camí. Aquest municipi de la comarca de l’Anoia ha tingut un creixement de població molt  important els darrers anys. A l’actualitat compta amb una població de 12.500 habitants.

L’activitat va comptar amb la participació de molts aficionats als escacs, especialment de més de quaranta nens i nenes alumnes de les escoles Marta Mata, Pompeu Fabra, i Joan Maragall.

També van participar joves jugadors del Club Ateneu Igualadí, població molt propera. En aquest sentit cal agrair la col·laboració d’aquest club, i especialment de la seva presidenta Blanca Torras.

Vam poder comptar amb la participació del jugador del Club d’escacs Sant Boi Bernat Martínez, el qual resideix en aquesta població i exerceix de monitor d’escacs en una escola de la població.

Però va ser especialment significativa la participació del GM Jordi Magem, el qual va estar jugant constantment amb els joves aficionats que van assistir.

Cal agrair la total predisposició a col·laborar de l’Ajuntament de la població, el qual ens va ubicar en un espai molt adequat, a l’espai exterior del Centre polivalent de Can Papasseit. També ens va ajudar molt la publicitat de l’esdeveniment que va fer l’Ajuntament i la seva inclusió dins del programa de la Marató de donació de sang, que tenia lloc a la localitat aquella mateixa tarda. En aquest sentit, agraïm especialment la col·laboració de la tècnica d’esports, Sra. Núria Fàbregas i del regidor d’esports, Sr. Toni Maturana, el qual va acostar-se per veure el desenvolupament de l’activitat.