JAN TRAVESSET SAGRÉ

Club Escacs Sant Andreu

Nascut a Barcelona
Escola: Santa Teresa
Elo català: 2044 Elo fide: 1815

Resultats esportius més destacats:
2014: Sub 10: 3è al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius
2015: Sub 10: Campió de Catalunya d’Escacs Actius, Sots-campió de Catalunya
2n al Tancat de Promoció Ciutat de Barcelona
2016: Sub 12: 5è al Campionat de Catalunya, 9è al Campionat d’Espanya
Campió del I Memorial Arturo Pomar, Campió de Catalunya d’Escacs Actius
2017: Sub 12: Campió de Catalunya, 3er al Campionat de Catalunya per Equips d’Edats


Peça favorita: Cavall
Aficions: L’esport en general 

JOSEP NAVAJAS ÀLVAREZ

Club Vall del Tenes

Nascut a Santa Eulàlia de Ronçana
Escola: IES Vall del Tenes
Elo català: 1894 Elo fide: 1584

Resultats esportius més destacats:
2015: Sub 10: 3è al Campionat de Catalunya
2016: Sub 12: 4rt al Campionat de Catalunya
2017: Sub 12: Sots-campió de Catalunya
Campió Comarcal Vallès Oriental-Maresme-Osona

Peça favorita: Cavall
Aficions: Música, tocar el Piano; Llegir sobre els planetes, les estrelles i l’univers

NICOLÀS JIMÉNEZ MUÑOZ

Peona i Peó Club d'Escacs

Nascut a Barcelona
Escola: Escola Tecla Sala (L’Hospitalet)
Elo català: 2043 Elo fide: 1818

Resultats esportius més destacats:
2013: Sub 8: 3er al Campionat de Catalunya
2015: Sub 10: Campió de Barcelona, Campió de Catalunya
1er al Torneig de Promoció Ciutat de Barcelona
2n al Torneig Nuevas Generaciones (Benidorm)
2016: Sub 12: 3er al Campionat Provincial de Barcelona
6è al Campionat de Catalunya, 3er al I Memorial Arturo Pomar
Sots–campió de Catalunya per Equips d’Edats
2017: Sub 12: 3er al Campionat de Catalunya d’Edats
Campió d’Espanya d’Escacs Ràpids

Peça favorita: Dama
Aficions: Bàsquet, música rap, jocs d’ordinador

ARTUR TALTAVULL i HIDALGO

Club d'Escacs Sant Andreu

Nascut a Barcelona

Escola: Institut l’Alzina
Elo català: 1883 Elo fide: 1572

Resultats esportius més destacats:
2015: Sub 10
3er al Campionat de Catalunya d’Edats
2017: Sub 12
4rt al Campionat de Catalunya d’Edats
3er al Campionat de Catalunya pe Equips d’Edats

Peça favorita: Alfil
Aficions: Bàsquet i vídeo jocs

EDGAR ROCA i PLANAS

Club d'Escacs Sant Andreu

 

Nascut a Barcelona
Escola: Lycée Français de Gavà, Bon Soleil
Elo català: 1998 Elo fide: 1631

Resultats esportius més destacats:
2016: Sub 12
4rt al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius
2017: Sub 12
5è al Campionat de Catalunya d’Edats
11è al Campionat d’Espanya SUB-12
3er al Campionat de Catalunya per Equips d’Edats

Peça favorita: Cavall
Aficions: Futbol-sala, natació i vídeo-jocs

BERNAT XIFRA i TOMÉ

Club d'Escacs Gerunda

Nascut a Girona
Escola: Institut Ermessenda de Girona
Elo català: 1926 Elo fide: 1753

Resultats esportius més destacats:
2016: Sub 12
3er al Campionat de Girona
3er del Calculín d’Or de Llinars del Vallès
Campió del Torneig Internacional Infantil Miquel Mas SUB-12 (a Figueres)
2017: Sub 12
Campió al Campionat de Girona
6è al Campionat de Catalunya d’Edats
Sots-campió de Catalunya per Equips d’Edats

Peça favorita: Dama
Aficions: Futbol