CAMPIONATS 2020
DATA INICI
DATA FINAL
Lloc
Observ.
Ritme de joc
Torneig Llampec per parelles mixtes 11/gener/2020 11/gener/2020     Llampec
Lliga Catalana Divisió d'Honor  18/gener/2020 28/març/2020     Tradicional
Lliga Catalana resta de Categories 19/gener/2020 15/març/2020     Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats - Sub-8 4/abril/2020 6/abril/2020     Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats resta de categories 4/abril/2020 9/abril/2020     Tradicional
Lliga Catalana -Tercera Categoria Sub-12  - Final 18/abril/2020 19/abril/2020     Tradicional
Final Copa Catalana 26/abril/2020 26/abril/2020     Actiu
Circuit Català d'Oberts Internacionals 26/abril/2020 20/setembre/2020      
Intergeneracional Matx Fèmines-Veterans 1/maig/2020 1/maig/2020     Tradicional
Lliga Catalana - Fases Finals i eliminatòries 10/maig/2020 7/juny/2020     Tradicional
Campionat de Catalunya de Veterans 16/maig/2020 24/maig/2020     Tradicional
Campionat de Catalunya Absolut i Femení. Torneig Magistral Ciutat de Barcelona 25/juny/2020 3/juliol/2020     Tradicional
Festa Catalana i Campionat de Catalunya Llampec per Equips 27/setembre/2020 27/setembre/2020     Llampec
Campionat de Catalunya per equips d'edats 10/octubre/2020 12/octubre/2020     Tradicional
Memorial Arturo Pomar 23/octubre/2020 25/octubre/2020     Tradicional
Campionat de Catalunya Actius d'Edats - Memorial Garcia Ilundain 8/desembre/2020 8/desembre/2020     Actius
Obert Memorial Garcia Ilundain 12/desembre/2020 12/desembre/2020     Actius

 

BARCELONA

GIRONA

LLEIDA

TARRAGONA

Nova mostra de la labor social que poden tenir els escacs. Aquest cop diversos mitjans catalans, com LaVanguardia i Esport3, a través del New York Times, es fan ressò del campionat estatal de Nova York guanyat per un nen que viu en un refugi amb els seus pares, després de fugir de Nigèria l'any 2017 per por als atacs del grup terrorista Boko Haram contra la comunitat cristiana. Podeu trobar la notícia als següents enllaços: https://bit.ly/2HBokXk i https://bit.ly/2TSGAlx 

En aquest apartat trobareu tota la informació relacionada amb els campionats d'edats i altres activitats de l'any 2019.

  • Fases prèvies d'edats classificatori per al Campionat de Catalunya d'edats 2018.
  • Campionat de Catalunya d'edats 2018. Convocatòria.
  • Campionat de Catalunya d'edats 2018. Bases.
  • Classificacions i aparellaments (totes les categories)
  • Activitats paral·leles

CAMPIONATS

DATA

INICI

DATA

FINAL

Lloc Observ.

Ritme

de joc

Torneig Llampec per parelles mixtes 12-gen-19 12-gen-19 Barcelona (Federació) Dissabte matí Llampec
Lliga Catalana Divisió d'Honor 19-gen-19 30-març-19   Dissabte tarda Tradicional
Lliga Catalana Resta de Categories 20-gen-19 17-març-19   Diumenge mati Tradicional
Lliga Catalana - Fases Finals i eliminatòries 31-març-19 19-maig-19   Diumenge mati Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats - Sub-8 13-abr-19 15-abr-19 La Pineda    Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats - Sub-10 a Sub-18 13-abr-19 18-abr-19 La Pineda    Tradicional
Campionat de Catalunya Individual Femení i Absolut 18-abr-19 22-abr-19 La Pineda   Tradicional
Final Copa Catalana 05-maig-19 05-maig-19 Vilobi d'Onyar Diumenge tot Actiu
Lliga Catalana -Tercera Categoria Sub-12  - Final 11-12-maig-19 28-abr-19
o 12-maig-19
Parets del Vallès Cap de setmana Tradicional
Circuit Català d'Oberts Internacionals 01-maig-19 22-set-19  Diferents indrets   Tradicional / Actiu
Intergeneracional Matx Fèmines-Veterans 01-maig-19 01-maig-19  Barcelona Festiu matí Tradicional
Campionat de Catalunya de Veterans 18-maig-19 26-maig-19 Santa Susanna  Setmana Tradicional
Torneig Internacional Ciutat de Barcelona 27-set-19 05-oct-19 Barcelona   Tradicional
Festa Catalana i Campionat de Catalunya Llampec per Equips 06-oct-19 06-oct-19 Balaguer  Diumenge Llampec
Memorial Arturo Pomar 11-oct-19 13-oct-19 Barcelona   Tradicional
Campionat de Catalunya per equips d'edats 01-nov-19 03-nov-19 Lloret de Mar   Tradicional
Obert Memorial Garcia Ilundain 06-des-19 06-des-19 a decidir Divendres festiu Actiu
Campionat de Catalunya Actius d'Edats - Memorial Garcia Ilundain 07-des-19 07-des-19 Licitació Dissabte Actiu

 

BARCELONA

GIRONA

LLEIDA

TARRAGONA

 

Roger Bernadó i López

Data i lloc de naixement: 25 de gener de 2006, a Sabadell

Club d’Escacs: Colon Sabadell Chessy

Escola en la que estudia: Escopla Pia de Sabadell

Elo català: 2020                Elo fide: 1850

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

4rt classificat al Campionat de Catalunya per edats Sub-10

Campió Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2017: 

9è classificat Campionat de Catalunya per Edats Sub-10

Subcampions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

Millor Performance Sub-2 Circuit Català

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2018:

Campió de Campionat de Catalunya per Edats Sub-12

 

Peça favorita: Peó

Aficions: El bàsquet, jugar a la play i la lectura.

 

Víctor Moreno i Oller

Data i lloc de naixement: 23 de novembre de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. Tres Peons

Escola en la que estudia: Sant Medir

Elo català: 1993                Elo fide: 1852

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

3r a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

 

2018:

Campió a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

3r al Campionat de Catalunya d'Edats Sub-12

7è al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

Campió al Campionat d'Espanya Individual Sub12 Ràpid

 

Peça favorita: Alfil

Aficions: Vídeo-jocs

   Juan Alber Garcia Caro
 

Data i lloc de naixement: 18 de març de 2006, a Figueres

Club d’Escacs: C.E. Alt Empordà

Escola en la que estudia: IES Ramon Muntaner

Elo català: 1958                Elo fide: 1750

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-10

 

2017: 

Campions de la final a 8 de la lliga Sub-12

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-12

 

2018: 

4rt classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

Millor Sub-12 i primer classificat Tram F al II Obert Internacional Vilanova:

XIX Obert Internacional de Figueres “Miquel Mas”: Primer Sub-12

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs i escoltar música.

 

 Joan Moles i Benalí
 

Data i lloc de naixement: 4 de gener de 2007, a Girona

Club d’Escacs: Santa Eugènia

Escola en la que estudia: Vilagran

Elo català: 1890                Elo fide: 1680

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya d’Escacs actius Sub-10

 

2017:

Campió al Campionat de Girona Sub-10

2n al Campionat de Catalunya d'edats Sub-10

 

2018: 

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

 

Peça favorita: Dama

Aficions: els escacs i el fútbol.

   Pol Creixans i Comerma
 

Data i lloc de naixement: 13 de maig de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. La Lira

Escola en la que estudia: Pare Manyanet

Elo català: 1885                Elo fide: 1627

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

2n classificat Fases prèvies de Barcelona Sub-12

6è classificat campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

3r classificat grup B torneig Foment Martinenc 2018

3r classificat grup B torneig de La Pobla de Lillet 2018

 

Peça favorita: Rei

Aficions: Els escacs

   Gerard Añó i Pla

Data i lloc de naixement: Tortosa

Club d’Escacs: C.E. Peó Vuit

Escola en la que estudia: Cinta Curto (Ferreries-Tortosa)

Elo català: 2052                Elo fide: 1916

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 
Campió de Catalunya per edats Sub-8
Campió de Catalunya d’escacs actius Sub-8

2017: 

Campió de Catalunya per edats Sub-10

2n al Campionat d’Espanya d'edats Sub-10

Campió al Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campió al Memorial David Garcia Ilundain Escacs Base Sub-10

 

2018: 

 2n al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

 

Peça favorita: Cavall


Aficions: Ordinadors i Hàndbol

Daniel Salinas Tomàs

Data i lloc de naixement: 8 de febrer de 2009, a Sabadell

Club: Colon Sabadell Chessy

Escola: Joanot Alisanda de Sabadell

Elo català: 1951     Elo fide: 1744

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2017:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-8

9è classificat al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

2n al Campionat de Catalunya per Equips SUB-12 (millor 4rt tauler)

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2018:

Campió al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10 i Campió Sub-9

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Futbol, videojocs i piscina.

 

   Júlia Pinyol i Llorà

Data i lloc de naixement: maig de 2008, a Barcelona

Club: Peona i Peó C.E. (Barcelona)

Escola: La Maquinista

Elo català: 1776                Elo fide: 1508

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

2a a les fases prèvies d’Edats del Barcelonès Sub-10

2a (i 1a noia) al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

1a noia classificada al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs, tocar el violí, anar en bicicleta i la robòtica.

 

   Pol Ortiz i Padró
 

Data i lloc de naixement: 4 de febrer de 2008, a Barcelona

Club: C.E. Tres Peons (Barcelona)

Escola: Els Pins

Elo català: 1858     Elo fide: 1522

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

16è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

1er classificat al circuit català Sub-10

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats (millor 1er tauler).

 

2017:

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats Sub-10

4art. Campionat de Catalunya d'escacs actius d'edats Sub-10

 

2018:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

9è Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Escacs, videojocs, el Barça i fútbol en general.

 

   Dan Clotet i Mas
 

Data i lloc de naixement: 3 de gener de 2008, a Castellgalí

Club: Fundació Joviat

Escola: Escola Joviat

Elo català: 1817                Elo fide: 1441

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-8

17è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

Campió del Torneig “Nuevas Generaciones” Hotel Bali (Benidorm) Sub-8

 

2017:

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-10

10è al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Escolar de Catalunya Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet.

 

2018: 

1r. Classificat de la “3a. Qualifikationsturnier” del Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

4t. al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

11è al Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet

Millor Sub10 a l’Obert de l’Estartit

 

Peça preferida: el rei.

Aficions: videojocs, bàsquet i escacs.

 

  Alexander Domene Mulyukov

Data i lloc de naixement: 12 de gener de 2008, a Cambrils

Club: Escola d’Escacs Salou

Escola: Cambrils

Elo català: 1926                Elo fide: 1723

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió del Baix Camp Sub-8

2n de Tarragona Sub-8

 

2017:

Campió de Tarragona Sub-10

3r al Campionat de Catalunya Sub-10

50è al Campionat d’Espanya Sub-10

 

2018:

Campió de Tarragona Sub-10

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

3r del Grup B del Memorial Calbet Sub-10

Campió de les ràpides de Tarragona Sub-10

 

Peça favorita: Torre i Cavall

Aficions: Els escacs, la robòtica, matemàtiques, videojocs (minecraft, clash of clans), natació.

 

   

David Teply Koutsky

 

Data i lloc de naixement: 21 de febrer de 2008, a Vinaròs

Club: C.E. Riu Sènia (Benicarló)

Escola: Nuestar Sra. De la Consolación

Elo català: 1659                Elo fide: 1345

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

6è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall i Alfil

Aficions: Jugar als escacs, fútbol, tennis i tennis taula.

La FEDERACIÓ CATALANA d’ESCACS busca jugadors amb llicencia FIDE per disputar aquest event que tindrà lloc a Ille Sùr Têt, que compleixin aquest requisits:

EQUIP SENIOR:

-2 Esportistes de menys 2200 FIDE, -2 de menys 2000 FIDE, -2 de menys 1800 FIDE, -2 de menys de 1600.

EQUIP JOVES:

-2 Esportistes de menys  16 anys, -2 de menys 14 anys, -2 de menys 12 anys, -2 de menys de 10 anys.

Els esportistes que vulguin sol·licitar jugar aquest encontre poden demanar-ho enviant un correo a : abadosa@escacs.cat