El dia 14 de febrer van finalitzar a Cornellà del Llobregat les fases prèvies del Campionat de Catalunya d’Edats de les comarques del Baix Llobbregat, Garraf i Alt Penedés amb una participació de 150 esportistes, repartits en les sis categories reglamentaries: sub-8, sub-10, sub-12, sub-14, sub-16 i sub-18. La competició es va inciar a Pallejà el dia 24 de gener, per continuar el dia 31 de gener a Sant Feliu de Llobregat i el dia 7 de febrer a Olesa de Montserrat abans de l’esmentada clausura a Cornellà del Llobregat on va tenir lloc l’entrega de medalles i trofeus.
Tots els premiats de les fases prèvies d'edats de totes les categories que hi participaven.
L’Assossiació de Clubs del Baix Llobregat (ACE), per encàrrec de la Federació Catalana d’Escacs, va ser qui es va ocupar de dur a terme la competició, de la qual cosa es mostra plenament satisfeta atès que des de que s’en ocupa, el nombre de participants ha anat creixent any derrera any. També cal remarcar la bona acollida per part dels pares i familiars, als que mostrem el nostre més sincer agraïment per la seva col.laboració i bona predisposició.
En el quadre adjunt hi podeu trobar els tres primers classificats de cada categoría:
Cat. |
Clas. |
Cognoms i nom |
Club |
Sub 8 |
1r. |
*Daniel Esteve Medina |
C.E. Vilafranca |
2n. |
*Guillermo Gili Fernández |
C.E. Vilafranca |
|
3r. |
Mario Cabeza de la Torre |
Moli Nou |
|
Sub 10 |
1r. |
*Edgar Roca Planas |
C.E. Viladecans |
2n. |
*Foix Torrents Busquets |
C.E. Vilafranca |
|
3r. |
**Alvaro Castelanos Garcia |
Castellbisbal |
|
Sub 12 |
1r. |
*Joana Ros Alonso |
C.E. SantBoi |
2n. |
*Pau Pueyo Amoros |
Colònia Güell |
|
3r. |
**Nil Aullon Coral |
CE. Vilafranca |
|
Sub 14 |
1r. |
*Africa González Pedraza |
Escola Esp. Espluguenc |
2n. |
***Marc Garcia Escoda |
Molins de Rei |
|
3r. |
Marti Torrents Busquet |
C.E. Vilafranca |
|
Sub 16 |
1r. |
*Jaume Ros Alonso |
C.E. Sant Boi |
2n. |
*Alejandro Cervera Galindo |
C.E.U.C. Sant Feliu |
|
3r. |
Zsigmond Tar |
Castelldefels |
|
Sub 18 |
1r. |
*David Garcia Playa |
Castellbisbal |
2n. |
Isaac Cerdan Diaz |
C.E. Sant Boi |
|
3r. |
Alberto Jul Pérez |
Castellbisbal |
Places subvencionades amb el % del factor K per participar en la fase final:
(*) Amb el 100% - (**) Amb el 75% - (***) Amb el 50%
Han obtingut també plaça subvencionada els/les jugadors/res:
***Ares Pueyo Amoros (Sub 8 – Colònia Güell)
**Marti Garcia Gómez (Sub 10 – Colónia Güell)
**Lucas Brúñete Inglés (Sub12 – Castelldefels)
***Valeri Murrugara Suaraz (Sub 16 – C.E. Vilafranca)
I com a nota final felicitar, no solament als/les que han pujat al podi. sino a la totalitat de participants pel seu excelent comportament tant esportiu com cívic, la qual cosa ha facilitat la tasca dels àrbitres i dels també necessaris delegats.
Organització de les Fases prèvies d'edats del Baix Llobregat, Garraf i Alt Penedès.