CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Retransmissió en directe de la Lliga Catalana

Cada dissabte, a partir de les 16:30 hores, es retransmetran dues partides de divisió d'Honor. Aquesta setmana:

R3 Grup I: Barberà - Valls

R3 Grup II: Olot - Sant Andreu

 

Chess24

Chess.com

Lichess

Telèfon resultats (només Divisió Honor): 689.625.046

Veterans - Fases Territorials 2023

Barcelona - Inscrits

Girona - Inscrits

Tarragona - Inscrits

Lleida - Inscrits

Campionat de Catalunya individual d'edats 2023

Pàgina del torneig

Criteris de distribució i places classificatòries

Fases prèvies

 

Daniel Salinas Tomàs

Data i lloc de naixement: 8 de febrer de 2009, a Sabadell

Club: Colon Sabadell Chessy

Escola: Joanot Alisanda de Sabadell

Elo català: 1951     Elo fide: 1744

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2017:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-8

9è classificat al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

2n al Campionat de Catalunya per Equips SUB-12 (millor 4rt tauler)

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2018:

Campió al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10 i Campió Sub-9

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Futbol, videojocs i piscina.

 

   Júlia Pinyol i Llorà

Data i lloc de naixement: maig de 2008, a Barcelona

Club: Peona i Peó C.E. (Barcelona)

Escola: La Maquinista

Elo català: 1776                Elo fide: 1508

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

2a a les fases prèvies d’Edats del Barcelonès Sub-10

2a (i 1a noia) al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

1a noia classificada al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs, tocar el violí, anar en bicicleta i la robòtica.

 

   Pol Ortiz i Padró
 

Data i lloc de naixement: 4 de febrer de 2008, a Barcelona

Club: C.E. Tres Peons (Barcelona)

Escola: Els Pins

Elo català: 1858     Elo fide: 1522

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

16è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

1er classificat al circuit català Sub-10

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats (millor 1er tauler).

 

2017:

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats Sub-10

4art. Campionat de Catalunya d'escacs actius d'edats Sub-10

 

2018:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

9è Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Escacs, videojocs, el Barça i fútbol en general.

 

   Dan Clotet i Mas
 

Data i lloc de naixement: 3 de gener de 2008, a Castellgalí

Club: Fundació Joviat

Escola: Escola Joviat

Elo català: 1817                Elo fide: 1441

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-8

17è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

Campió del Torneig “Nuevas Generaciones” Hotel Bali (Benidorm) Sub-8

 

2017:

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-10

10è al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Escolar de Catalunya Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet.

 

2018: 

1r. Classificat de la “3a. Qualifikationsturnier” del Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

4t. al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

11è al Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet

Millor Sub10 a l’Obert de l’Estartit

 

Peça preferida: el rei.

Aficions: videojocs, bàsquet i escacs.

 

  Alexander Domene Mulyukov

Data i lloc de naixement: 12 de gener de 2008, a Cambrils

Club: Escola d’Escacs Salou

Escola: Cambrils

Elo català: 1926                Elo fide: 1723

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió del Baix Camp Sub-8

2n de Tarragona Sub-8

 

2017:

Campió de Tarragona Sub-10

3r al Campionat de Catalunya Sub-10

50è al Campionat d’Espanya Sub-10

 

2018:

Campió de Tarragona Sub-10

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

3r del Grup B del Memorial Calbet Sub-10

Campió de les ràpides de Tarragona Sub-10

 

Peça favorita: Torre i Cavall

Aficions: Els escacs, la robòtica, matemàtiques, videojocs (minecraft, clash of clans), natació.

 

   

David Teply Koutsky

 

Data i lloc de naixement: 21 de febrer de 2008, a Vinaròs

Club: C.E. Riu Sènia (Benicarló)

Escola: Nuestar Sra. De la Consolación

Elo català: 1659                Elo fide: 1345

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

6è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall i Alfil

Aficions: Jugar als escacs, fútbol, tennis i tennis taula.

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr