CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Retransmissió en directe de la Lliga Catalana

Cada dissabte, a partir de les 16:30 hores, es retransmetran dues partides de divisió d'Honor. Aquesta setmana:

R3 Grup I: Barberà - Valls

R3 Grup II: Olot - Sant Andreu

 

Chess24

Chess.com

Lichess

Telèfon resultats (només Divisió Honor): 689.625.046

Veterans - Fases Territorials 2023

Barcelona - Inscrits

Girona - Inscrits

Tarragona - Inscrits

Lleida - Inscrits

Campionat de Catalunya individual d'edats 2023

Pàgina del torneig

Criteris de distribució i places classificatòries

Fases prèvies

 

 

Roger Bernadó i López

Data i lloc de naixement: 25 de gener de 2006, a Sabadell

Club d’Escacs: Colon Sabadell Chessy

Escola en la que estudia: Escopla Pia de Sabadell

Elo català: 2020                Elo fide: 1850

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

4rt classificat al Campionat de Catalunya per edats Sub-10

Campió Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2017: 

9è classificat Campionat de Catalunya per Edats Sub-10

Subcampions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

Millor Performance Sub-2 Circuit Català

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2018:

Campió de Campionat de Catalunya per Edats Sub-12

 

Peça favorita: Peó

Aficions: El bàsquet, jugar a la play i la lectura.

 

Víctor Moreno i Oller

Data i lloc de naixement: 23 de novembre de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. Tres Peons

Escola en la que estudia: Sant Medir

Elo català: 1993                Elo fide: 1852

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

3r a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

 

2018:

Campió a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

3r al Campionat de Catalunya d'Edats Sub-12

7è al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

Campió al Campionat d'Espanya Individual Sub12 Ràpid

 

Peça favorita: Alfil

Aficions: Vídeo-jocs

   Juan Alber Garcia Caro
 

Data i lloc de naixement: 18 de març de 2006, a Figueres

Club d’Escacs: C.E. Alt Empordà

Escola en la que estudia: IES Ramon Muntaner

Elo català: 1958                Elo fide: 1750

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-10

 

2017: 

Campions de la final a 8 de la lliga Sub-12

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-12

 

2018: 

4rt classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

Millor Sub-12 i primer classificat Tram F al II Obert Internacional Vilanova:

XIX Obert Internacional de Figueres “Miquel Mas”: Primer Sub-12

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs i escoltar música.

 

 Joan Moles i Benalí
 

Data i lloc de naixement: 4 de gener de 2007, a Girona

Club d’Escacs: Santa Eugènia

Escola en la que estudia: Vilagran

Elo català: 1890                Elo fide: 1680

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya d’Escacs actius Sub-10

 

2017:

Campió al Campionat de Girona Sub-10

2n al Campionat de Catalunya d'edats Sub-10

 

2018: 

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

 

Peça favorita: Dama

Aficions: els escacs i el fútbol.

   Pol Creixans i Comerma
 

Data i lloc de naixement: 13 de maig de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. La Lira

Escola en la que estudia: Pare Manyanet

Elo català: 1885                Elo fide: 1627

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

2n classificat Fases prèvies de Barcelona Sub-12

6è classificat campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

3r classificat grup B torneig Foment Martinenc 2018

3r classificat grup B torneig de La Pobla de Lillet 2018

 

Peça favorita: Rei

Aficions: Els escacs

   Gerard Añó i Pla

Data i lloc de naixement: Tortosa

Club d’Escacs: C.E. Peó Vuit

Escola en la que estudia: Cinta Curto (Ferreries-Tortosa)

Elo català: 2052                Elo fide: 1916

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 
Campió de Catalunya per edats Sub-8
Campió de Catalunya d’escacs actius Sub-8

2017: 

Campió de Catalunya per edats Sub-10

2n al Campionat d’Espanya d'edats Sub-10

Campió al Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campió al Memorial David Garcia Ilundain Escacs Base Sub-10

 

2018: 

 2n al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

 

Peça favorita: Cavall


Aficions: Ordinadors i Hàndbol

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr