CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

CAMPIONATS

DATA

INICI

DATA

FINAL

Lloc Observ.

Ritme

de joc

Torneig Llampec per parelles mixtes 12-gen-19 12-gen-19 Barcelona (Federació) Dissabte matí Llampec
Lliga Catalana Divisió d'Honor 19-gen-19 30-març-19   Dissabte tarda Tradicional
Lliga Catalana Resta de Categories 20-gen-19 17-març-19   Diumenge mati Tradicional
Lliga Catalana - Fases Finals i eliminatòries 31-març-19 19-maig-19   Diumenge mati Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats - Sub-8 13-abr-19 15-abr-19 La Pineda    Tradicional
Campionat de Catalunya Individual d'Edats - Sub-10 a Sub-18 13-abr-19 18-abr-19 La Pineda    Tradicional
Campionat de Catalunya Individual Femení i Absolut 18-abr-19 22-abr-19 La Pineda   Tradicional
Final Copa Catalana 05-maig-19 05-maig-19 Vilobi d'Onyar Diumenge tot Actiu
Lliga Catalana -Tercera Categoria Sub-12  - Final 11-12-maig-19 28-abr-19
o 12-maig-19
Parets del Vallès Cap de setmana Tradicional
Circuit Català d'Oberts Internacionals 01-maig-19 22-set-19  Diferents indrets   Tradicional / Actiu
Intergeneracional Matx Fèmines-Veterans 01-maig-19 01-maig-19  Barcelona Festiu matí Tradicional
Campionat de Catalunya de Veterans 18-maig-19 26-maig-19 Santa Susanna  Setmana Tradicional
Torneig Internacional Ciutat de Barcelona 27-set-19 05-oct-19 Barcelona   Tradicional
Festa Catalana i Campionat de Catalunya Llampec per Equips 06-oct-19 06-oct-19 Balaguer  Diumenge Llampec
Memorial Arturo Pomar 11-oct-19 13-oct-19 Barcelona   Tradicional
Campionat de Catalunya per equips d'edats 01-nov-19 03-nov-19 Lloret de Mar   Tradicional
Obert Memorial Garcia Ilundain 06-des-19 06-des-19 a decidir Divendres festiu Actiu
Campionat de Catalunya Actius d'Edats - Memorial Garcia Ilundain 07-des-19 07-des-19 Licitació Dissabte Actiu

 

BARCELONA

GIRONA

LLEIDA

TARRAGONA

 

Roger Bernadó i López

Data i lloc de naixement: 25 de gener de 2006, a Sabadell

Club d’Escacs: Colon Sabadell Chessy

Escola en la que estudia: Escopla Pia de Sabadell

Elo català: 2020                Elo fide: 1850

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

4rt classificat al Campionat de Catalunya per edats Sub-10

Campió Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2017: 

9è classificat Campionat de Catalunya per Edats Sub-10

Subcampions de Catalunya per Equips d’Edats Sub-12

Millor Performance Sub-2 Circuit Català

4t classificat Campionat de Catalunya Actius Edats (Memorial Garcia Ilundain) Sub-10

 

2018:

Campió de Campionat de Catalunya per Edats Sub-12

 

Peça favorita: Peó

Aficions: El bàsquet, jugar a la play i la lectura.

 

Víctor Moreno i Oller

Data i lloc de naixement: 23 de novembre de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. Tres Peons

Escola en la que estudia: Sant Medir

Elo català: 1993                Elo fide: 1852

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

3r a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

 

2018:

Campió a les fases prèvies d'edats de Barcelona Sub-12

3r al Campionat de Catalunya d'Edats Sub-12

7è al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

Campió al Campionat d'Espanya Individual Sub12 Ràpid

 

Peça favorita: Alfil

Aficions: Vídeo-jocs

   Juan Alber Garcia Caro
 

Data i lloc de naixement: 18 de març de 2006, a Figueres

Club d’Escacs: C.E. Alt Empordà

Escola en la que estudia: IES Ramon Muntaner

Elo català: 1958                Elo fide: 1750

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-10

 

2017: 

Campions de la final a 8 de la lliga Sub-12

Campió de Catalunya per Equips d’Edats (milor 2n tauler) Sub-12

 

2018: 

4rt classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

Millor Sub-12 i primer classificat Tram F al II Obert Internacional Vilanova:

XIX Obert Internacional de Figueres “Miquel Mas”: Primer Sub-12

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs i escoltar música.

 

 Joan Moles i Benalí
 

Data i lloc de naixement: 4 de gener de 2007, a Girona

Club d’Escacs: Santa Eugènia

Escola en la que estudia: Vilagran

Elo català: 1890                Elo fide: 1680

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió de Catalunya d’Escacs actius Sub-10

 

2017:

Campió al Campionat de Girona Sub-10

2n al Campionat de Catalunya d'edats Sub-10

 

2018: 

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

 

Peça favorita: Dama

Aficions: els escacs i el fútbol.

   Pol Creixans i Comerma
 

Data i lloc de naixement: 13 de maig de 2006, a Barcelona

Club d’Escacs: C.E. La Lira

Escola en la que estudia: Pare Manyanet

Elo català: 1885                Elo fide: 1627

 

Resultats esportius més destacats:

 

2017:

2n classificat Fases prèvies de Barcelona Sub-12

6è classificat campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

3r classificat grup B torneig Foment Martinenc 2018

3r classificat grup B torneig de La Pobla de Lillet 2018

 

Peça favorita: Rei

Aficions: Els escacs

   Gerard Añó i Pla

Data i lloc de naixement: Tortosa

Club d’Escacs: C.E. Peó Vuit

Escola en la que estudia: Cinta Curto (Ferreries-Tortosa)

Elo català: 2052                Elo fide: 1916

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 
Campió de Catalunya per edats Sub-8
Campió de Catalunya d’escacs actius Sub-8

2017: 

Campió de Catalunya per edats Sub-10

2n al Campionat d’Espanya d'edats Sub-10

Campió al Memorial Arturo Pomar Sub-10

Campió al Memorial David Garcia Ilundain Escacs Base Sub-10

 

2018: 

 2n al Campionat d'Espanya d'edats Sub-12

 

Peça favorita: Cavall


Aficions: Ordinadors i Hàndbol

Daniel Salinas Tomàs

Data i lloc de naixement: 8 de febrer de 2009, a Sabadell

Club: Colon Sabadell Chessy

Escola: Joanot Alisanda de Sabadell

Elo català: 1951     Elo fide: 1744

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2017:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-8

9è classificat al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

2n al Campionat de Catalunya per Equips SUB-12 (millor 4rt tauler)

Campió d’Escacs Actius Sub-8 (Memorial Garcia Ilundain)

2018:

Campió al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10 i Campió Sub-9

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Futbol, videojocs i piscina.

 

   Júlia Pinyol i Llorà

Data i lloc de naixement: maig de 2008, a Barcelona

Club: Peona i Peó C.E. (Barcelona)

Escola: La Maquinista

Elo català: 1776                Elo fide: 1508

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

2a a les fases prèvies d’Edats del Barcelonès Sub-10

2a (i 1a noia) al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

1a noia classificada al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Escacs, tocar el violí, anar en bicicleta i la robòtica.

 

   Pol Ortiz i Padró
 

Data i lloc de naixement: 4 de febrer de 2008, a Barcelona

Club: C.E. Tres Peons (Barcelona)

Escola: Els Pins

Elo català: 1858     Elo fide: 1522

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

16è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

1er classificat al circuit català Sub-10

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats (millor 1er tauler).

 

2017:

1er Campionat de Catalunya per equips d’edats Sub-10

4art. Campionat de Catalunya d'escacs actius d'edats Sub-10

 

2018:

3r classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

9è Campionat d’Espanya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Escacs, videojocs, el Barça i fútbol en general.

 

   Dan Clotet i Mas
 

Data i lloc de naixement: 3 de gener de 2008, a Castellgalí

Club: Fundació Joviat

Escola: Escola Joviat

Elo català: 1817                Elo fide: 1441

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016: 

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-8

17è al Campionat d’Espanya d’Edats Sub-8

Campió del Torneig “Nuevas Generaciones” Hotel Bali (Benidorm) Sub-8

 

2017:

1r classificat a la fase prèvia del Bages, Berguedà i Anoia Sub-10

10è al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

2n Escolar de Catalunya Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet.

 

2018: 

1r. Classificat de la “3a. Qualifikationsturnier” del Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

4t. al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

11è al Campionat de Suïssa d’Edats Sub-10

Millor Sub10 a l’Obert de La Pobla de Lillet

Millor Sub10 a l’Obert de l’Estartit

 

Peça preferida: el rei.

Aficions: videojocs, bàsquet i escacs.

 

  Alexander Domene Mulyukov

Data i lloc de naixement: 12 de gener de 2008, a Cambrils

Club: Escola d’Escacs Salou

Escola: Cambrils

Elo català: 1926                Elo fide: 1723

 

Resultats esportius més destacats:

 

2016:

Campió del Baix Camp Sub-8

2n de Tarragona Sub-8

 

2017:

Campió de Tarragona Sub-10

3r al Campionat de Catalunya Sub-10

50è al Campionat d’Espanya Sub-10

 

2018:

Campió de Tarragona Sub-10

5è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

3r del Grup B del Memorial Calbet Sub-10

Campió de les ràpides de Tarragona Sub-10

 

Peça favorita: Torre i Cavall

Aficions: Els escacs, la robòtica, matemàtiques, videojocs (minecraft, clash of clans), natació.

 

   

David Teply Koutsky

 

Data i lloc de naixement: 21 de febrer de 2008, a Vinaròs

Club: C.E. Riu Sènia (Benicarló)

Escola: Nuestar Sra. De la Consolación

Elo català: 1659                Elo fide: 1345

 

Resultats esportius més destacats:

 

2018:

6è classificat al Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

 

Peça favorita: Cavall i Alfil

Aficions: Jugar als escacs, fútbol, tennis i tennis taula.

La FEDERACIÓ CATALANA d’ESCACS busca jugadors amb llicencia FIDE per disputar aquest event que tindrà lloc a Ille Sùr Têt, que compleixin aquest requisits:

EQUIP SENIOR:

-2 Esportistes de menys 2200 FIDE, -2 de menys 2000 FIDE, -2 de menys 1800 FIDE, -2 de menys de 1600.

EQUIP JOVES:

-2 Esportistes de menys  16 anys, -2 de menys 14 anys, -2 de menys 12 anys, -2 de menys de 10 anys.

Els esportistes que vulguin sol·licitar jugar aquest encontre poden demanar-ho enviant un correo a : abadosa@escacs.cat

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr