Tram | Rank | Ti. | Jugador | Elo | FED | Club | Pts | Ab | Tr. |
1 | GM | Grigoryan Karen H. | 2592 | ARM | Armenia | 7½ | 75 | ||
2 | GM | Cori Jorge | 2608 | PER | Perú | 7 | 60 | ||
A | 3 | FM | Martinez Alcantara Jose Eduard | 2295 | PER | Perú | 7 | 50 | 65 |
4 | GM | Burmakin Vladimir | 2590 | RUS | Rusia | 7 | 45 | ||
5 | FM | Oliva Castaneda Kevel | 2419 | CUB | Cuba | 7 | 40 | ||
6 | GM | Cuartas Jaime Alexander | 2483 | COL | Peona I Peó | 6½ | 35 | ||
7 | GM | Lopez Martinez Josep Manuel | 2548 | ESP | Scc De Sabadell | 6½ | 30 | ||
8 | GM | Bachmann Axel | 2652 | PAR | Paraguay | 6½ | 26 | ||
9 | GM | Rahman Ziaur | 2515 | BAN | Bangladesh | 6½ | 22 | ||
A | 10 | IM | Alarcon Casellas Rolando | 2378 | CUB | Montcada | 6 | 20 | 45 |
11 | IM | Lorenzo De La Riva Lazaro | 2426 | ESP | Sant Josep | 6 | 16 | ||
12 | GM | Peralta Fernando | 2596 | ARG | Sant Josep | 6 | 14 | ||
13 | IM | Matsenko Sergei | 2474 | RUS | Rusia | 6 | 12 | ||
14 | GM | Cruz Cristhian | 2563 | PER | Escola Escacs De Bcn | 6 | 10 | ||
15 | GM | Movsziszian Karen | 2520 | ARM | Sant Andreu | 6 | 8 | ||
16 | FM | Gonzalez Perez Arian | 2494 | FID | Sant Andreu | 6 | 5 | ||
17 | IM | Ghosh Diptayan | 2468 | IND | India | 6 | 3 | ||
18 | IM | Cruz Filemon | 2412 | PER | Tres Peons | 6 | 1 | ||
B | 19 | CM | Persson Andreas | 2249 | SWE | Suecia | 6 | 65 | |
20 | GM | Perez Mitjans Orelvis | 2414 | ESP | Sant Josep | 5½ | |||
21 | IM | Asis Gargatagli Hipolito | 2460 | ESP | Barcelona Uga | 5½ | |||
22 | IM | Saptarshi Roy | 2449 | IND | India | 5½ | |||
23 | IM | Huerga Leache Mikel | 2458 | ESP | Navarra | 5½ | |||
A | 24 | Sardana Rishi | 2363 | AUS | Australia | 5½ | 35 | ||
25 | IM | Hansen Torbjorn Ringdal | 2448 | NOR | Sk1911 (noruega) | 5½ | |||
26 | GM | Munoz Pantoja Miguel | 2457 | ESP | Cerdanyola Del Vallés | 5½ | |||
B | 27 | Amigo Vilalta Jordi | 2231 | ESP | Catalunya | 5½ | 45 | ||
28 | IM | Gomez Ledo Roberto Carlos | 2429 | CUB | Cuba | 5½ | |||
29 | IM | Cruz Jonathan | 2471 | PER | Tres Peons | 5½ | |||
A | 30 | Larsson Anders | 2270 | SWE | Kungstornet (suecia) | 5½ | 30 | ||
31 | IM | Palit Somak | 2411 | IND | India | 5½ | |||
B | 32 | Porras Mateo Felipe | 2243 | ESP | Hospitalet | 5½ | 35 | ||
33 | IM | Gomez Garrido Camilo Ernesto | 2495 | CUB | Cuba | 5 | |||
34 | WGM | Cori T. Deysi | 2414 | PER | Perú | 5 | |||
35 | IM | Aloma Vidal Robert | 2406 | ESP | Barcelona Uga | 5 | |||
A | 36 | IM | Gemy Jose Daniel | 2330 | BOL | Bolivia | 5 | 20 | |
37 | GM | Vasquez Schroeder Rodrigo | 2551 | CHI | Chile | 5 | |||
A | 38 | IM | Das Sayantan | 2381 | IND | India | 5 | 15 | |
A | 39 | Matsenko Andrei | 2294 | RUS | Rusia | 5 | 10 | ||
A | 40 | FM | Cruz Lledo Pablo | 2373 | ESP | Alzira | 5 | 8 | |
A | 41 | FM | Kholopov Alexander A. | 2339 | RUS | Rusia | 5 | 6 | |
42 | WFM | Matsenko Elena | 1929 | RUS | Rusia | 5 | |||
B | 43 | FM | Capellades Subirana Marc | 2211 | ESP | Peona I Peó | 5 | 30 | |
44 | FM | Quirhuayo Gonzalo | 1858 | PER | Perú | 5 | |||
45 | IM | Martinez Romero Martin | 2401 | COL | Colombia | 4½ | |||
46 | IM | Panelo Marcelo | 2448 | ARG | Sant Josep | 4½ | |||
B | 47 | Smirnov Boris | 2145 | RUS | Rusia | 4½ | 20 | ||
A | 48 | IM | Sanchez Sebastian Felipe | 2375 | COL | Colombia | 4½ | 4 | |
49 | FM | Sanchez Enriquez Oscar Gerard | 2401 | MEX | Mexico | 4½ | |||
A | 50 | Sagar Shah | 2314 | IND | India | 4½ | 2 | ||
A | 51 | IM | Akshat Khamparia | 2367 | IND | India | 4½ | 1 | |
A | 52 | IM | Dukaczewski Piotr | 2303 | POL | Polonia | 4½ | ||
B | 53 | CM | Dalo Hermes | 2226 | VEN | Catalunya | 4½ | 15 | |
A | 54 | FM | Gomez Jurado Luis Alberto | 2304 | ESP | Montcada | 4½ | ||
A | 55 | FM | Oms Fuentes Lluis | 2293 | ESP | Barcelona Uga | 4½ | ||
B | 56 | Juan Bartroli Pau | 2179 | ESP | Catalunya | 4½ | 10 | ||
B | 57 | FM | Lasinskas Povilas | 2212 | LTU | Lituania | 4½ | 8 | |
A | 58 | FM | Gurevich Daniel | 2317 | USA | Usa | 4 | ||
B | 59 | Andersen Alf R. | 2214 | NOR | Noruega | 4 | 6 | ||
B | 60 | Lindh Fredrik | 2205 | SWE | Kristallens Sk (suecia) | 4 | 4 | ||
B | 61 | Bru Rullo Llatzer | 2152 | ESP | Cerdanyola Del Vallès | 4 | 2 | ||
B | 62 | FM | Cortes Orihuela Javier | 2155 | CHI | Chile | 4 | 1 | |
B | 63 | FM | Raghunandan Kaumandur Sriha | 2148 | IND | India | 4 | ||
B | 64 | Guix Torres David | 2045 | ESP | Les Franqueses | 4 | |||
65 | IM | Perpinya Rofes Lluis Maria | 2400 | ESP | Scc De Sabadell | 4 | |||
B | 66 | Hapala Elisabeth | 2068 | AUT | Austria | 4 | |||
B | 67 | Inouss Badr | 2008 | FRA | Francia | 4 | |||
B | 68 | Castrillo Mansego Pablo | 2013 | ESP | Cornellà | 4 | |||
69 | Krotiuk Daria | 1924 | RUS | Rusia | 4 | ||||
A | 70 | IM | Piasetski Leon | 2297 | CAN | Canadá | 3½ | ||
B | 71 | Sonis Francesco | 2029 | ITA | Italia | 3½ | |||
B | 72 | Benet Morant Damia | 2048 | ESP | Reus Deportiu | 3½ | |||
B | 73 | Asensio Linan Teodoro | 2189 | ESP | Montcada | 3½ | |||
B | 74 | Pozanco Romasanta Marc | 2088 | ESP | Scc De Sabadell | 3½ | |||
75 | Saiz Rodrigo Fernando | 1917 | ESP | Jake | 3½ | ||||
76 | Masferrer Niubo Enric | 1996 | ESP | Peona I Peó | 3½ | ||||
B | 77 | Marchador Villalba Jordi | 2025 | ESP | Jake | 3½ | |||
B | 78 | Ventura Bolet Maxim | 2044 | ESP | Vila Olímpica | 3½ | |||
79 | Yapar Nedim | 1971 | TUR | Turquia | 3½ | ||||
B | 80 | Monedero Gonzalez Josep | 2071 | ESP | Jake | 3½ | |||
B | 81 | Ramon Serrano Francisco Javier | 2022 | ESP | Ripollet | 3½ | |||
B | 82 | Sanchez Lopez Juan Manuel | 2141 | ESP | Badalona | 3½ | |||
B | 83 | Vigo Allepuz David | 2085 | ESP | Catalunya | 3½ | |||
84 | Ruhlmann Helene | 1867 | FRA | Francia | 3½ | ||||
B | 85 | WFM | Newrkla Katharina | 2167 | AUT | Austria | 3½ | ||
B | 86 | Castillo Escario Yolanda | 2029 | ESP | Barberà | 3½ | |||
B | 87 | Mokal Amruta Sunil | 2046 | IND | India | 3 | |||
B | 88 | Matsenko Vadim | 2108 | RUS | Rusia | 3 | |||
89 | Koganov Mikhail | 0 | USA | Usa | 3 | ||||
90 | Alfara Ayllon Jose Luis | 1942 | ESP | Jake | 3 | ||||
91 | Magallanes Gustavo | 1969 | ARG | Sant Josep | 3 | ||||
B | 92 | Bernat Ernest | 2101 | ESP | Jake | 3 | |||
93 | Colom Andres Xavier | 1905 | ESP | Barcelona Uga | 3 | ||||
B | 94 | WIM | Dave Dhyani | 2201 | IND | India | 2½ | ||
95 | Moreno Perez Norberto | 1962 | ESP | Sant Martí | 2½ | ||||
96 | Julian Barrachina Lluis | 0 | ESP | Sant Martí | 2½ | ||||
97 | Beaskoa Estany Gabriel | 1893 | ESP | Peona I Peó | 2½ | ||||
98 | Santolaria Pena M | 1902 | ESP | Peón Doblado | 2½ | ||||
99 | Romero Gamez Francisco Javier | 1795 | ESP | Congrés | 2½ | ||||
B | 100 | FM | Naslund Mikael | 2148 | SWE | Kristallens Sk (suecia) | 2 | ||
101 | Castillo Dalmau Albert | 1695 | ESP | Vila Olímpica | 2 | ||||
A | 102 | FM | Ryan Joseph | 2285 | IRL | Foment | 1½ | ||
103 | Paragliola Gennaro | 1560 | ITA | Italia | 1½ | ||||
104 | Nadal Fajardo Ricard | 1999 | ESP | Comtal | 1 | ||||
105 | Gisbert Mir Alejandro | 1804 | ESP | At. Barcelonès | 1 | ||||
106 | Tateo Ida | 1330 | USA | Peona I Peó | 1 | ||||
Grup B | |||||||||
Tram | Rank | Ti. | Jugador | Elo | FED | Club | Pts | Ab | Tr. |
D | 1 | Flores Mendoza Jose Antonio | 1905 | ESP | Espanya | 8 | 65 | ||
C | 2 | Cardenas Fernando Adrian | 2060 | CAT | Barcelona UGA | 7½ | 65 | ||
C | 3 | Perez Garcia Adria | 1979 | CAT | Peona i Peó | 7½ | 45 | ||
C | 4 | Carrey Abellan Enric | 1991 | CAT | Agustí | 7 | 35 | ||
C | 5 | Minguell Soler Joan | 2046 | CAT | LLavaneres | 7 | 30 | ||
C | 6 | Barragan Hernandez Manel | 1990 | CAT | Tres Peons | 7 | 20 | ||
C | 7 | Fabregas Fontanet Antoni | 2051 | CAT | SCC de Sabadell | 6½ | 15 | ||
C | 8 | Garcia Espelta Josep | 2072 | CAT | Peo Vuit | 6½ | 10 | ||
C | 9 | Garcia Ruiz Adrian | 2023 | CAT | Jake | 6½ | 8 | ||
C | 10 | Navarro Gutierrez Andres Camil | 2078 | CAT | Ideal Clavé | 6½ | 6 | ||
D | 11 | Tadevosyan Galust | 1943 | ARM | Armenia | 6½ | 45 | ||
C | 12 | Dougas Chavarria Nestor | 2050 | CAT | Sant Andreu | 6½ | 4 | ||
C | 13 | Liarte Genoves Sergi | 2051 | CAT | Sant Andreu | 6½ | 2 | ||
D | 14 | Volart Buil Jordi | 1943 | CAT | Tres Peons | 6 | 35 | ||
C | 15 | Aprea Daniele | 2077 | ITA | Barcelona UGA | 6 | 1 | ||
C | 16 | Fuertes Buisac Bernat | 2082 | CAT | Catalunya | 6 | |||
E | 17 | Laszczak Przemyslaw | 1710 | POL | Polonia | 6 | 65 | ||
C | 18 | Torras Chicon Adria | 1996 | CAT | Castellar | 6 | |||
C | 19 | Ferres Saez Joan | 1965 | CAT | Granollers | 6 | |||
C | 20 | Mamontova Anastasia | 1958 | RUS | Russia | 6 | |||
C | 21 | Albert Cristobal Jorge | 1993 | CAT | Diagonal Mar | 6 | |||
C | 22 | Peiron Lluch Jose Daniel | 1990 | CAT | Peón Doblado | 6 | |||
C | 23 | Delgado Camara Luis Felix | 2047 | CAT | Maragall | 6 | |||
D | 24 | Collell Rodriguez Victor | 1911 | CAT | Peona i Peó | 6 | 30 | ||
C | 25 | Torrents Señal Marc | 1991 | CAT | Peons i Peó | 6 | |||
E | 26 | Castaño Jimenez Andreu | 1779 | CAT | Ateneu Colón | 6 | 45 | ||
C | 27 | Cervello Tost Roger | 2084 | CAT | Peona i Peó | 5½ | |||
C | 28 | Petit Montes Marc | 2040 | CAT | Catalunya | 5½ | |||
C | 29 | Ramos Alvarez Maximo | 2001 | CAT | La Lira | 5½ | |||
D | 30 | Roche Peris Eduard | 1925 | CAT | Catalunya | 5½ | 20 | ||
C | 31 | Andreu Termes Frederic | 2076 | CAT | Congrés | 5½ | |||
C | 32 | Perez Garcia Jose Miguel | 2045 | ESP | Espanya | 5½ | |||
C | 33 | Sobrevia Castellar Lluis | 1975 | CAT | Tres Peons | 5½ | |||
C | 34 | Pallares Gurrea Aitor Alexander | 1956 | CAT | Jake | 5½ | |||
C | 35 | Riera Danes Manel | 2048 | CAT | Sant Martí | 5½ | |||
D | 36 | Riu Lopez Sergi | 1882 | CAT | Edami | 5½ | 15 | ||
C | 37 | Rodriguez Llorens Jorge | 2059 | CAT | Edami | 5½ | |||
C | 38 | Maltsev Andrey | 1967 | RUS | Russia | 5½ | |||
D | 39 | Jourde Michel | 1905 | FRA | Francia | 5½ | 10 | ||
D | 40 | Arroyo Morales Jaime | 1923 | CAT | Peona i Peó | 5½ | 8 | ||
C | 41 | Flores Liñan Josep Luis | 2016 | CAT | La Lira | 5½ | |||
C | 42 | Lozano Diaz Antoni | 2015 | CAT | Cerdanyola del Vallés | 5 | |||
C | 43 | Molina Hernandez Albert | 2004 | CAT | Sant Adrià | 5 | |||
C | 44 | Castellet Menchon Didac | 2080 | CAT | Cerdanyola del Vallés | 5 | |||
C | 45 | Minhaz Rashed | 2086 | BAN | Sant Adrià | 5 | |||
C | 46 | Brandt Stefan | 1989 | SWE | Suecia | 5 | |||
C | 47 | Poyato Ruiz Fernando | 1968 | CAT | Sant Martí | 5 | |||
C | 48 | Pascual Gonzalez-Novelles Carle | 2010 | CAT | Sant Martí | 5 | |||
C | 49 | Fernandez Martin Javier | 2058 | CAT | Balsareny-Sallent | 5 | |||
C | 50 | Corominas Garrido Jordi | 2077 | CAT | Tres Peons | 5 | |||
D | 51 | Escofet Llongueras Joan | 1947 | CAT | Barcelona UGA | 5 | 6 | ||
D | 52 | Baltasar Diaz Vicente | 1932 | CAT | Paretana | 5 | 4 | ||
E | 53 | Sanz Ogaya Mario | 1700 | CAT | Paretana | 5 | 35 | ||
C | 54 | Corominas Garrido Antoni | 2034 | CAT | Maragall | 5 | |||
C | 55 | Catarineu Rabell Manel | 2071 | CAT | Gran Penya Vilanova | 5 | |||
D | 56 | Subirana Santos Marc | 1912 | CAT | Sant Josep | 5 | 2 | ||
C | 57 | Olive Oller Guim | 1989 | CAT | Valls | 5 | |||
D | 58 | Sanchez Paz Josep | 1882 | CAT | Badalona | 5 | 1 | ||
D | 59 | Llopis Jordan Lluis | 1908 | CAT | Vilassar de Mar | 5 | |||
D | 60 | Clifford Neil | 1923 | CAT | Tres Peons | 5 | |||
D | 61 | Martinez Ferrer Rafael | 1931 | CAT | Rubinenca | 5 | |||
D | 62 | Gomez Guinovart Josep Manel | 1873 | CAT | Congrès | 5 | |||
D | 63 | Hinarejos Montano Andres | 1837 | CAT | Sant Martí | 5 | |||
E | 64 | Gama Corral Carlos | 1784 | CAT | Montornes | 4½ | 30 | ||
D | 65 | Ji Pablo | 1931 | CAT | Peona i Peó | 4½ | |||
C | 66 | Roig Ruiz Carles | 1997 | CAT | Mataró | 4½ | |||
C | 67 | Cano Sevila Ivan | 2039 | CAT | Barcelona UGA | 4½ | |||
C | 68 | Calafell Marques Josep | 1950 | CAT | Catalunya | 4½ | |||
D | 69 | Poyato Duran David | 1878 | CAT | Sant Martí | 4½ | |||
D | 70 | Febrero Perez Lluis | 1887 | CAT | Comtal | 4½ | |||
D | 71 | Martin Sanchez Antoni | 1825 | CAT | Sant Martí | 4½ | |||
C | 72 | Ayza Casamitjana Antoni | 2017 | CAT | Barcelona UGA | 4½ | |||
E | 73 | Baum Jonasz | 1732 | POL | Polonia | 4½ | 20 | ||
C | 74 | Torres Julian Marc | 1959 | CAT | Edami | 4½ | |||
C | 75 | Serra Vilaro Agusti | 2013 | CAT | Comtal | 4½ | |||
D | 76 | Vargas Ramirez Ana Maria | 1896 | COL | Colombia | 4½ | |||
D | 77 | Bernat Pascual Magí | 1869 | CAT | Catalunya | 4½ | |||
C | 78 | Pujal Moncho Joaquim | 1997 | CAT | Sant Martí | 4½ | |||
D | 79 | Sanchez Viana Jordi | 1862 | CAT | Barcelona UGA | 4½ | |||
D | 80 | Tortosa Moros Joan | 1941 | CAT | Ateneu Colón | 4½ | |||
D | 81 | Salazar Navas Josep | 1927 | CAT | Jake | 4 | |||
D | 82 | Rey Plaza Sergio | 1831 | CAT | Edami | 4 | |||
D | 83 | Albert Estebanez Carlos | 1890 | CAT | Ateneu Colón | 4 | |||
D | 84 | Sanchez Coves Joan Josep | 1842 | CAT | Ideal Clavé | 4 | |||
C | 85 | Garcia Punzano Josep Lluis | 1950 | CAT | Jake | 4 | |||
D | 86 | Valbuena Castro Gregorio | 1851 | CAT | Jake | 4 | |||
D | 87 | Pascual Gonzalez-Novelles David | 1855 | CAT | Sant Martí | 4 | |||
C | 88 | Palacios Peña Gerardo | 1993 | CAT | Sant Boi | 4 | |||
C | 89 | Navas Martin Jordi | 2024 | CAT | Maragall | 4 | |||
D | 90 | Gonzalez Alonso Marti | 1844 | CAT | Escola Escacs de BCN | 4 | |||
E | 91 | Cassi De La Viuda Àlex | 1700 | CAT | Badalona | 4 | 15 | ||
E | 92 | Larios Jimenez Rafael | 1791 | CAT | Comtal | 4 | 10 | ||
E | 93 | Pascual Duran Pau | 1762 | CAT | Foment | 4 | 8 | ||
D | 94 | Domenche Redondo Francesc | 1906 | CAT | Foment | 4 | |||
D | 95 | Muratet Carmona Alexandra | 1901 | CAT | Banyoles | 4 | |||
D | 96 | Serentill Tost Eduard | 1854 | CAT | CC Badalona | 4 | |||
C | 97 | Vicente Soriano Josep | 1962 | CAT | Vic | 4 | |||
D | 98 | Navarro Pastor Raul | 1868 | CAT | Ateneu Colón | 4 | |||
E | 99 | Ballve Monte Antoni | 1750 | CAT | Sant Martí | 4 | 6 | ||
E | 100 | Zia Tahsin Tajwar | 1358 | BAN | Balgladesh | 4 | 4 | ||
E | 101 | Palomero Galvez Antoni | 1750 | CAT | Sant Boi | 4 | 2 | ||
E | 102 | Cassi Gimeno Jordi | 1700 | CAT | Badalona | 4 | 1 | ||
E | 103 | Cervera Lopez Miguel | 1700 | CAT | La Colmena | 4 | |||
C | 104 | Vargas Drechsler Carlos | 1958 | CAT | Tres Peons | 3½ | |||
D | 105 | Fuentes Barrientos Carlos | 1915 | CAT | Sant Martí | 3½ | |||
E | 106 | Negreira Rodriguez Daniel | 1786 | CAT | Ateneu Colón | 3½ | |||
E | 107 | Farell Duran Josep | 1766 | CAT | Passió | 3½ | |||
D | 108 | Molina Mañas Miquel | 1832 | CAT | Barcelona UGA | 3½ | |||
D | 109 | Ferre Navarro Joan | 1846 | CAT | Badalona | 3½ | |||
E | 110 | Martin Palau Roger | 1750 | CAT | Peona i Peó | 3½ | |||
D | 111 | Rius Riu Gerard | 1846 | CAT | Vall de Tenes | 3½ | |||
E | 112 | Izquierdo Pujol Pol | 1721 | CAT | Foment | 3½ | |||
D | 113 | Ramon Herraez Alex | 1832 | CAT | Ripollet | 3½ | |||
D | 114 | Recacha Limeres Sergi | 1839 | CAT | Collblanc | 3½ | |||
E | 115 | Ylla Soro Rafael | 1799 | CAT | Congrés | 3½ | |||
E | 116 | Kazmierczak Ewa | 1663 | POL | Polonia | 3½ | |||
D | 117 | Brunet Gil Pol | 1880 | CAT | La Lira | 3½ | |||
E | 118 | Garcia Extremera Manuel | 1759 | CAT | Barberà | 3½ | |||
E | 119 | Mir Bellmunt Jose | 1758 | CAT | Foment | 3½ | |||
D | 120 | Martinez Torras Pol | 1849 | CAT | Tres Peons | 3½ | |||
E | 121 | Herrera Vargas Carlo Esteban | 1748 | CAT | Peona i Peó | 3½ | |||
E | 122 | Bienvenido Kleque Jose | 1737 | CAT | Sant Adrià | 3½ | |||
E | 123 | Martimpé Burgués Xavier | 1700 | CAT | Sant Martí | 3½ | |||
D | 124 | Romero Funieles Rafael De Jesu | 1939 | CAT | La Lira | 3 | |||
D | 125 | Solís Calancha Jordi | 1810 | CAT | Catalunya | 3 | |||
D | 126 | Mas Sayos Lluis | 1823 | CAT | Vic | 3 | |||
E | 127 | Garcia Hernandez Jose Luis | 1700 | CAT | Ateneu Colón | 3 | |||
E | 128 | Pico Garcia Antonio | 1792 | CAT | Catalunya | 3 | |||
D | 129 | Romeo Ros Joaquim | 1858 | CAT | Aragonés | 3 | |||
E | 130 | Sarrio Vendrell Nerea | 1792 | CAT | Edami | 3 | |||
131 | Landsverk Ida | 0 | NOR | Noruega | 3 | ||||
D | 132 | Flores Muñoz Daniel | 1899 | CAT | Granollers | 3 | |||
E | 133 | Olleta Tanya Jordi | 1749 | CAT | El Masnou | 3 | |||
E | 134 | Pozanco Villalba Victor | 1700 | CAT | Montcada | 3 | |||
D | 135 | Perez Ramirez Placido | 1800 | CAT | Sant Martí | 3 | |||
E | 136 | Avila Lopez Joan | 1704 | CAT | Ateneu Colón | 3 | |||
E | 137 | Bes Alvarez Alex | 1734 | CAT | Sant Martí | 3 | |||
C | 138 | Arroyo Vega Valenti | 2084 | CAT | Mataró | 2½ | |||
E | 139 | Gomez Albamonte Sonia | 1700 | CAT | Escola Escacs de BCN | 2½ | |||
E | 140 | Ferrer Ache Jesus | 1728 | CAT | Sant Martí | 2½ | |||
E | 141 | Julian Solera Laura | 1781 | CAT | Edami | 2½ | |||
D | 142 | Fungueiriño Pique Daniel | 1864 | CAT | L'Espiga de Les Corts | 2½ | |||
E | 143 | Guinjoan Fradera Joan | 1770 | CAT | Diagonal Mar | 2½ | |||
E | 144 | Tasmin Sultana | 1420 | BAN | Balgladesh | 2½ | |||
E | 145 | Orts Gonzalez Rafael | 1700 | CAT | Sant Martí | 2½ | |||
E | 146 | Castilla Casanova Víctor | 1754 | CAT | Ateneu Colón | 2½ | |||
E | 147 | Doménech López Laura | 1721 | CAT | Sant Martí | 2½ | |||
E | 148 | Bernat Mor Juli | 1700 | CAT | Catalunya | 2½ | |||
C | 149 | Jimenez Martinez Xavier | 2066 | CAT | Jake | 2 | |||
E | 150 | Montoro Rueda Raul | 1775 | CAT | Sant Martí | 2 | |||
E | 151 | Jimenez Rimblas Raul | 1706 | CAT | Consell Escolar | 2 | |||
E | 152 | Marcelo Diego Luis | 1706 | CAT | Edami | 2 | |||
E | 153 | Trabado Nieto David | 1700 | CAT | Sant Martí | 2 | |||
E | 154 | Marabajan Navas Saul | 1723 | CAT | Sant Andreu | 2 | |||
E | 155 | Tordera Jumilla Joaquim | 1700 | CAT | Sant Martí | 1½ | |||
E | 156 | Ramos Fernández Pilar | 1700 | CAT | Sant Martí | 1½ |