CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Obert CCCB

Circular CAT/EBA 22/2022 Obert Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB)

El dia 8 d'octubre al matí al CCCB (Barcelona).

FORMULARI

XVIII Circuit Català d'Oberts Internacionals d'Escacs

Pàgina web Circuit Català

Es poden consultar les classificacions Generals i de trams

Àrbitres amb la llicència en vigor per l'any 2021

 

TÍTOL ARBITRE LLICENCIA FIDE TIPUS
AC BATALLE MONTPART, CARLOS SI B2
IA BENITEZ DELGADO, JOSEP MARIA SI A
FA BERGAS FERRIOL, JERONI SI B1
IA BIBILASVILI, LALI SI B1
AC BLANCO ESCUDERO, JOAN   B1
AC BOSCH PORTA, CRISTINA SI B1
AC CABALLERO MAYTIN, JESUS SI B1
FA CAMELL JANE, JOSEP M. SI A
AC CARRANZA FAURE, SALVADOR SI B2
AC CASTELLET GIRALT, GABRIEL SI B2
IA CASTILLO GARCIA, PAU SI A
IA CHALMETA UGAS, JORDI SI A
AS CINTAS ZUAZUA, GUILLEM SI C
AC CORRIGUELAS ARMILLAS, FREDERIC SI B2
AC DAIMIEL BESCOS, ELEUTERIO SI B1
IA DE LA CRUZ CHUMILLAS, VALERIO SI A
AC DIAZ-FLORES GARCIA, PABLO SI B1
AC EXPOSITO AVILA, GABINO SI B1
IA FERNANDEZ-DIAZ MASCORT, MIQUEL SI A
AC FERRER JOYERA, OSCAR SI B1
AN GALLART ZAFRA, JAUME SI B1
AC GARCIA GONZALEZ, ERNEST SI B2
AS GATELL VALDERRAMA, ERIK   C
IA GIMENEZ CAÑADAS, CARLOS SI A
AN GRAU GARSABALL, JAUME SI B1
FA IDIAZABAL TROYAS, ARITZ SI B2
AC JORDAN GARCIA, JOSEP M. SI B1
AC LAS HERAS MAESTRO, LLUIS SI B1
AN LEIRO GIRALT, DANIEL SI B1
AS LLADO VALERO, JORDI   C
FA LLANEZA VEGA, PATRICIA SI A
AC LLERINS BONET, RICARD SI B2
IA LOPEZ RODRIGUEZ, EDUARDO SI B2
AC MARCHES RIOS, JOAN MANUEL SI B1
AC MARGALEF KRIESTEN, JOAN   B2
AC MARTIN PEREZ, LAURA SI B2
AC MARTINEZ MOLINA, JOSE SI B2
AC MARTINEZ PEREZ, SERGIO SI B2
FA MASERAS ROZAS, GUMERSIND SI A
AC MATEU VALENTINES, JOSEP ANTONI SI B2
AC MONTOLIU DAROCA, IMMA SI B2
AC MORA AMELLA, JOAN SI B2
AC MORALES MEDEL, RUBEN SI B1
AN MURATET CARMONA, ALEXANDRA SI B1
AN NAVARRO CARDENAS, JOSE ADRIAN SI B1
IA NAVARRO PEREZ, MANEL SI A
AC PARDINA DOMENECH, ALBERT SI B1
AC PIE VALLVE, ADRIA SI B2
AC PLANTADA SIURANS, ESTANISLAU SI B1
FA RAMON HERRAEZ, MIREIA SI A
AS RAMON SERRANO, FCO. JAVIER SI C
IA RAMOS VIZUETE, MIQUEL SI A
AC RIBERA PANE, JAUME SI B1
AC RIERA DANES, MANEL SI B2
IA RODRIGUEZ FONT, ROGER SI A
AC SAGUILLO GONZALEZ, ORIOL SI  
AC SALVADOR SANCHEZ, RICARDO SI B1
IA SILUDAKIS, HERNAN SI A
AC SOLER MARTIN, ANTONI   B2
AC SOLERA CASTELLANO, FRANCISCO JAVIER SI B1
AN VALIOS BLANCO, XAVIER SI B1
AC VALLE MAYTIN, LUIS ENRIQUE SI B1
IA VEGA D'AURELIO, DAVIDE SI A
AS VIDAL PALOU, JORDI   C
AC VILA CAMPS, CARLES SI B1
AC VOLKOV, VLADIMIR SI B2
IA ZAIATS, VLADIMIR SI A

Àrbitres amb la llicència en vigor per l'any 2022

 

TÍTOL ARBITRE LLICENCIA FIDE TIPUS
CP ALONSO SEISDEDOS, CAYETANO SI C
AS ARIAS PRIETO, DIANA SI C
AC BATALLE MONTPART, CARLOS SI B2
IA BENITEZ DELGADO, JOSEP MARIA SI A
FA BERGAS FERRIOL, JERONI SI B1
AC BLANCO ESCUDERO, JOAN   B1
AS BONALS ROCA, ANNA SI C
AC BOSCH PORTA, CRISTINA SI B1
AC CABALLERO MAYTIN, JESUS SI B1
FA CAMELL JANE, JOSEP M. SI A
AC CAMPOS OLAYA, ISRAEL SI B2
AC CASTELLET GIRALT, GABRIEL SI B2
IA CASTILLO GARCIA, PAU SI A
IA CHALMETA UGAS, JORDI SI A
AC CINTAS ZUAZUA, GUILLEM SI B2
CP COSTAS BELLA,CARLES SI B2
IA DE LA CRUZ CHUMILLAS, VALERIO SI A
AC DIAZ-FLORES GARCIA, PABLO SI B1
IA DIEZ CABEZA, VICENTE SI A
AC EXPOSITO AVILA, GABINO SI B1
CP FERNANDEZ ALONSO, MIGUEL ANGEL SI B2
CP FERNANDEZ SORIANO, RUBEN SI B2
IA FERNANDEZ-DIAZ MASCORT, MIQUEL SI A
AC FERRER JOYERA, OSCAR SI B1
AN GALLART ZAFRA, JAUME SI B1
CP GARCIA GIL, JOSE ANTONIO SI C
AC GARCIA GONZALEZ, ERNEST SI B2
AC GATELL VALDERRAMA, ERIK SI B2
SP GAVILAN DOMINGUEZ, RUBEN ISRAEL SI C
IA GIMENEZ CAÑADAS, CARLOS SI A
AC GOMEZ CORTES, DANIEL SI B2
AN GRAU GARSABALL, JAUME SI B1
AC JORDAN GARCIA, JOSEP M. SI B1
AC LAS HERAS MAESTRO, LLUIS SI B1
AN LEIRO GIRALT, DANIEL SI B1
AS LLADO VALERO, JORDI   C
FA LLANEZA VEGA, PATRICIA SI A
AC LLERINS BONET, RICARD SI B2
IA LOPEZ RODRIGUEZ, EDUARDO SI B2
AC MARCHES RIOS, JOAN MANUEL SI B1
AC MARGALEF KRIESTEN, JOAN   B2
AC MARTIN DINARES, SONIA SI B2
AC MARTIN PEREZ, LAURA SI B2
AC MARTINEZ MOLINA, JOSE SI B1
AC MARTINEZ PEREZ, SERGIO SI B1
FA MASERAS ROZAS, GUMERSIND SI A
AC MATEU VALENTINES, JOSEP ANTONI SI B2
CP MEMBRIBES PINO, DIDAC  SI B1
CP MONELL CAMARASA, DAVID  SI B1
AC MONTOLIU DAROCA, IMMA SI B2
AC MORA AMELLA, JOAN SI B2
AC MORALES MEDEL, RUBEN SI B1
SP MORENO BASTARDAS, ARIADNA SI C
AC MUÑOZ CUESTA, EMILIO JOSE   B2
AN MURATET CARMONA, ALEXANDRA SI B2
AN NAVARRO CARDENAS, JOSE ADRIAN SI B1
AC NAVARRO GUTIERREZ, ANDRES CAMILO SI B2
IA NAVARRO PEREZ, MANEL SI A
AC PARDINA DOMENECH, ALBERT SI B1
AC PIE VALLVE, ADRIA SI B1
AC PLANTADA SIURANS, ESTANISLAU SI B1
FA RAMON HERRAEZ, MIREIA SI A
CP RAMON SERRANO, FCO. JAVIER SI B2
IA RAMOS VIZUETE, MIQUEL SI A
AC RIBERA PANE, JAUME SI B1
AC RIERA DANES, MANEL SI B2
IA RODRIGUEZ FONT, ROGER SI A
AC SAGUILLO GONZALEZ, ORIOL SI B2
IA SALGADO ALLARIA, CARLES SI A
IA SILUDAKIS, HERNAN SI B1
AC SOLA SENDRA, FRANCESC SI B1
FA SRIRENGA NACHIAR R SI C
CP TALLADA CERVERA, ARTUR SI B2
AC TERRONES LAUNES, MIREIA SI B2
AN VALIOS BLANCO, XAVIER SI B1
AC VALLE MAYTIN, LUIS ENRIQUE SI B1
IA VEGA D'AURELIO, DAVIDE SI A
AC VERDES NADAL, RAMON SI B1
AS VIDAL PALOU, JORDI   C
AC VILA CAMPS, CARLES SI B1
AC VOLKOV, VLADIMIR SI B2
IA ZAIATS, VLADIMIR SI A

En la darrera Assemblea General de la Fide, celebrada el passat mes de desembre, es va aprovar, entre altres temes, posar fil a l’agulla als escacs online, una assignatura que la Fide no havia atacat fins ara, ja que no constava en la seva reglamentació oficial.

Després d’unes setmanes d’espera, finalment ha sortit a la llum la nova normativa relativa als escacs online, en la seva faceta més pura, 100% online, però també ha aprofitat per regular els escacs híbrids, una fórmula per la que la Federació Catalana ha apostat i seguirà apostant.

Aquí teniu aquesta nova normativa:

Online Chess Regulations

S'han publicat noves circulars amb la licitació arbitral dels campionats de ràpides individual i per equips i de les notes dels examens d'àrbitre de suport i català.

Competició

Copa Catalana (Fase Prèvia Territorial Barcelona) 

Lloc

Barcelona

Dates

del

15/01/2012

 

al

15/01/2012

 

Fi de licitació

27/12/2011

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

240 €

Jordi Chalmeta

1 Adjunt

160 €

Daniel Leiro

2 Auxiliars

100 €

Beti Alfonso

 

 

Joan Carles Vila

1 pràctiques 

75 €

Jaume Gotés

 

 

 

 

Competició

Copa Catalana (Fase Final) 

Lloc

Ponts

Dates

del

22/01/2012

 

al

22/01/2012

 

Fi de licitació

27/12/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

250 €

Miguel Ramos

Vladimir Zaiats

1 Adjunt

150 €

Carles Otero

Beti Alfonso

Competició

Final Campionat Catalunya (sub10 a sub18) 

Lloc

Vila-seca

Dates

del

31/03/2012

 

al

05/04/2012

 

Fi de licitació

12/02/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

450 €

Manolo Navarro

Ramon Verdés

2 Adjunt

325 €

Roc Messeguer

Teo Campos

 

 

Jordi Chalmeta

4 Auxiliars

250 €

Daniel Leiro

 

 

Beatriz Alfonso

 

 

Juan Carlos Vila

 

 

Josep Farran

Competició

Final Campionat Catalunya Sub-8

Lloc

Vila-seca

Dates

del

21/04/2012

 

al

22/04/2012

 

Fi de licitació

25/03/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

215 €

Jordi Morcillo

Beti Alfonso

1 Adjunt

100 €

Olga Pau

Vladimir Zaiats

 

 

 

 

Competició

Final Veterans de Catalunya

Lloc

Santa Susanna

Dates

del

11/05/2012

 

al

19/05/2012

 

Fi de licitació

25/03/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

390 €

Jaume Bosch

Roc Messeguer

1 Adjunt

260 €

Salvador Carranza

 

 

 

Competició

Final Absoluta de Catalunya 

Lloc

Barcelona

Dates

del

12/05/2012

 

al

19/05/2012

 

Fi de licitació

25/03/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

625 €

Carles Otero

Miguel Ramos

1 Adjunt

400 €

Roc Messeguer

Teo Ramos

 

 

 

Competició

Campionat de Catalunya de ràpides per equips 

Lloc

 

Dates

del

30/09/2012

 

al

30/09/2012

 

Fi de licitació

02/09/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

225 €

 Miguel Ramos

Jordi Chalmeta

1 Adjunt

140 €

 Jordi Morcillo

Beatriz Alfonso

1 Auxiliar

100 €

 Ricard González

1 Auxiliar

100 €

 Vladimir Zaiats

 

 

 

Competició

Torneig Magistral Ciutat de Barcelona Casino

Lloc

Barcelona

Dates

del

23/10/2012

 

al

31/10/2012

 

Fi de licitació

02/09/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

500 €

 Manuel Navarro

 

 

 

Competició

Per equips per edats 

Lloc

Vila-seca

Dates

del

12/10/2012

 

al

14/10/2012

 

Fi de licitació

02/09/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

265 €

 Jordi Morcillo

Vladimir Zaiats

1 Adjunt

150 €

 Jordi Chalmeta

3 Auxiliars

115 €

 Joan Carles Vila

 

 

 Cristina Vila

 

 

 Beatriz Alfonso

1 pràctiques 

90 €

 Sergio Las Heras

 

 

 

Competició

Campionat de Catalunya Femení Individual 

Lloc

Per decidir

Dates

del

06/12/2012

 

al

09/12/2012

 

Fi de licitació

14/10/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

375 €

 Miguel Ramos

 Beatriz Alfonso

1 Adjunt

200 €

 Manuel Navarro

 Roger Rodriguez

 

 

 

Ricard González

 

 

 

Toni Viñas

 

 

 

Imma Montoliu

 

 

 

Competició

Campionat de Catalunya d'Escacs Actius d'Edats
Memorial Garcia Ilundain Escacs de Base

Lloc

Barcelona

Dates

del

15/12/2012

 

al

15/12/2012

 

Fi de licitació

25/11/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

265 €

 

1 Adjunt

165 €

 

4 Auxiliars

100 €

 

2 pràctiques 

75 €

 

 

 

 

Competició

Memorial Garcia Ilundain Internacional

Lloc

Barcelona

Dates

del

16/12/2012

 

al

16/12/2012

 

Fi de licitació

25/11/2012

 

places

Compensació

Designats

Altres sol.licitants

1 Principal

265 €

 

1 Adjunt

165 €

 

2 Auxiliars

100 €

 

1 pràctiques 

75 €

 

 

 

 

 

 

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr