CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Lliga Catalana d'e-Sports 2024

Bases del Torneig

14 i 15 de juny

Formulari
Equip Lichess
Lichess dia 14
Lichess dia 15

Activitats pel territori català

A Tarragona: Festa i Campionat Llampec (16 de juny)

A Girona: Circuit d'Actius Memorial Albert Badosa (juny - setembre)

A Lleida: Campionat Llampec (16 de juny)
Circuit de Ràpides (maig - setembre)

Obert Int. d’Escacs de Sants Ciutat de Barcelona 2024

Del 23 d'agost a l'1 de setembre de 2024

Inscripcions: Grup A - Grup B - Grup C

Oferta d'allotjament

Inscrits

XX Circuit Català d'Oberts Internacionals d'Escacs

Pàgina web Circuit Català
Partides en directe

XIV Memorial Josep Lorente (16 de juny)
I Actius del Poble Sec (22 de juny)
IV Llinars Chess Open (25 juny - 3 juliol)
XXIV Obert de Torredembarra (29 juny - 7 juliol)
IV Obert Ciutat de Mollerussa (30 de juny)
XLVI Open de Barberà (4 - 12 de juliol)

  • JOSEP MA SALVANS RIBA ( C.E. Lliça)
  • CRISTINA PEREZ PINAZO (C.E. Lliça)
  • JOAN CARLES VILA SEUBA (C.E. Catalonia)
  • ARMAND REIG PIÑOL (C.E. Tarragona)
  • JAUME RIOS TORONDELL (C.E. Santcugatenca)
  • ELOY PERA MARTINEZ (C.E. Cirera)
  • JOSE RAMON RODRIGUEZ (C.E. Constanti)
  • EMILI COLLS BOSCH (C.E. Figueres)
  • ANGEL GUTIERERZ GALINDO (C.E. Figueres)
  • EMILI COLLS GELABERTO (C.E. Figueres)
  • JORDI BALAGUE (C.E. Figueres)
  • JOSUE EXPOSITO AMARO (C.E. Passio d’Esparraguera)

1. RETRANSMISSORS AMB TÍTOL

AGUILAR GARRIDO, Ivan            
ARANDA FLORES, Jordi
AYZA LEON, David          
BALCELLS SORIGUERAS, Teresa Helena               
BARROT FARRÉ, Salvador           
BOSCH PORTA, Cristina
CAMELL JANE, Josep Ma 
CANO SEVILLA, Ivan
CASARES BONALS, Asier
DE SANTIAGO GORDO, Abel
ESCOBAR FIGUEROA, Sandra    
EXPOSITO AMARO, Josue          
FERNANDEZ AMIGO, Joaquim 
FERNANDEZ-DIAZ MASCORT, Miquel   
FERRANDIZ ISERTE, Albert         
GALLARDO RIBOT, Laura             
GRAU PACHECO, Marc
GUTIERREZ GALINDO, Àngel     
JIMENEZ LUNA, Javier
LUCAS NAVAS, José Manuel     
MARIN BENITO, Carla   
MARTINEZ HERNANDEZ, Noemi             
MARTINEZ PEREZ, Pablo
MONELL CAMARASA, David      
MONTOLIU DAROCA, Imma  
MURATET CARMONA, Alexandra
OLIVA ANELL, Judit        
PELLICER RONCERO, Nestor      
PERA MARTINEZ, Eloi   
PEREZ MARCO, Gabriel               
PEREZ PINAZO, Cristina 
PESCADOR SERRANO, Javier
POYATO DURAN, David          
REGINALDO VILALTA, Albert     
REIG PIÑOL, Armand    
RIOS BERRAL, Javier      
RODRIGUEZ FONT, Roger           
RODRIGUEZ MARCOS, Jose Ramon       
ROS ALONSO, Jaume
ROS BADIA, Oriol          
SALVADÓ OBRERO, Ivan
TORRALBAS GUMA, Guillem
VIGIER LÓPEZ, Carlos    
VILÀ I CAMPS, Carles    
VILA SEUBA, Joan Carles             
VIVANCOS ALLEPUZ, David       
ZAMARREÑO CUERDA, Eva   

                              

2. RETRANSMISSORS AMB PRÀCTIQUES PENDENTS

 

  CURS 2022
1 ALFONSO DURBAN, Xavier - Pendent pràctiques - Ràpides
2 BARBA RIOS, Enric - Pendent pràctiques - Ràpides
4 FERNANDEZ DIAZ, Cristian - Pendent pràctiques - 1 lentes 1 ràpides
5 GARCIA-CASTANY MUSELLAS, Gal·la - Pendent pràctiques - Ràpides
6 GIMENEZ CAÑADAS, Carlos - Pendent pràctiques - 1 lentes 1 ràpides
  CURS 2019
1 MARTIN BARCELO, Carles  - Pendent pràctiques
2 CASSI DE LA VIUDA, Àlex  - Pendent pràctiques
3 MARTINEZ PEREZ, Sergio  - Pendent pràctiques
   
  CURS ABRIL/MAIG 2015       
1 BADOSA COSTA, Joel  - Pendent pràctiques
2 BIGAS HOSPITAL, Jordi - Pendent pràctiques
3 SAURINA SUÑER, Francesc Xavier - Pendent pràctiques
                                
  CURS ABRIL 2011
1 ALBET SERRA, Joan - Pendent pràctiques
2 DÍAZ FELEZ, Francesc - Pendent pràctiques
3 GARNICA NEBOT, Francesc - Pendent pràctiques
4 KAUFMANN, David - Pendent pràctiques
5 LLANEZA VEGA, Patricia - Pendent pràctiques
6 MARTINEZ RAMIREZ, Erik - Pendent pràctiques
7 MASERAS ROZAS, Gumersind - Pendent pràctiques
8 MATEU CAMINAL, Salvador - Pendent pràctiques
9 NAVARRO FORNOS, Pere-Josep - Pendent pràctiques
10 PAUL CAVA, Javier - Pendent pràctiques
11 SOLANÍ NUÑEZ, Joshua - Pendent pràctiques
12 TORRES SERRANO, Nuria - Pendent 1 pràctica actiu
13 VERDÉS NADAL, Ramon - Pendent pràctiques
                                
  ALTRES CURSOS     
1 ALONSO, Cayetano - Pendent pràctiques
2 FOLK GILSANZ, Jordi - Pendent pràctiques
3 GIMENO CHICHARRO, Àlex - Pendent pràctiques
4 HERMS AGULLO, Jordi - Pendent pràctiques
5 MARCHES, Joan Manel - Pendent pràctiques
6 MUÑOZ JARQUE, Jose - Pendent pràctiques
7 MUÑOZ MUÑOZ, Teresa - Pendent pràctiques
8 OMS FUENTES, Lluis - Pendent pràctiques
9 OTERO SALGAS, Carles - Pendent pràctiques
10 PIFARRÉ RODRIGUEZ, Antoni - Pendent pràctiques
11 RUBIES ALVAREZ, Ramon - Pendent 1 pràctica
12 SALVANS RIBA, Josep Ma - Pendent pràctiques
13 TORRENTÀ PLANAS, Marcel - Pendent 1 pràctica
14 ZAPATA RIOS, Pere - Pendent pràctiques

NORMATIVA DE RETRANSMISSIÓ

La present circular pretén reglamentar la gestió del material propietat de la FCE per retransmetre partides per Internet. Aquesta circular substitueix la circular 28/04, que és la vigent fins a data d’avui.

La FCE estableix una sèrie de criteris per a la prioritat en la retransmissió de proves oficials i homologades: 

A) Proves oficials de caire internacional i Campionat Absolut de Catalunya.

B) Proves Homologades dins el circuit Català d’Oberts Internacionals «Gran Premi Generalitat de Catalunya ».

C) Proves Oficials que no siguin de caire Internacional.

D) Proves Homologades fora del Circuit.  

Quan hi hagi més d’una prova per a retransmetre, el Comitè de Retransmissions de la FCE decidirà l’assignació de taulells per a cada prova.

A) Llicència de Tècnics de Retransmissió de la FCE

La Federació Catalana d’Escacs va crear l’any 2004 la llicència de retransmissió de la FCE. Per aconseguir-la cal passar un curs homologat de formació. La condició per a la cessió del material a qualsevol club organitzador és que el tècnic de retransmissió de la prova estigui en possessió d’aquesta llicència. El següent quadre indica les quantitats oficials de la Federació a percebre per aquests tècnics depenent de les característiques de la prova:

Prova

Quantitat

Retransmissions d’1 sessió (matí o tarda)

100,- €

Retransmissions d’Oberts de ronda diària (9 rondes)

500,- €*

Retransmissions d’Oberts de dos dies de durada ( 4 sessions)

175,- €

Retransmissions d’Oberts d’un dia de durada ( 1 sessió )

105,- €

*Es pagarà un suplement de 35€  per sessió addicional.

L’organitzador estarà obligat a pagar manutenció en cas de doblar rondes, així com a pagar el transport públic o una dieta de 0,19cents/Km en cas que el tècnic no visqui a la mateixa localitat on es celebri la prova.

El tècnic de retransmissió podrà actuar també com a àrbitre auxiliar de la prova, però mai com a Adjunt o com a Principal. 

B)    Requisits per a la sol·licitat de cessió del Material

Qualsevol entitat afiliada a la FCE té dret a la sol·licitat de cessió del material de forma gratuïta. La sol·licitat cal entregar-la de manera obligatòria com a molt tard 15 dies abans del començament de la prova. Qualsevol sol·licitat entregada fora de termini serà descartada de forma automàtica.

Per sol·licitar el material cal omplir el formulari que s’adjunta a aquest document i enviar-lo per correu electrònic a federacio@escacs.cat

L’enviament de la sol·licitat implica l’acceptació dels termes en els quals la FCE deixa aquest material en préstec:

A) Els costos de transport aniran sempre a càrrec del club organitzador.

B) El material serà recollit i entregat on i quan el Comitè de Retransmissions així ho indiqui, sempre a càrrec del club organitzador.

C) En cas de què el material es perdi, s’espatlli o deteriori, el club organitzador es farà càrrec de les despeses que es produeixin per aquests motius.

D) La FCE es reserva el dret de denegar la sol.licitud d’un club que hagi incomplert qualsevol d’aquests punts alguna vegada.

E) És obligatori retransmetre les partides a través del portal de retransmissions de la FCE. En cas que algun organitzador vulgui retransmetre la prova per altres servidors, o a través de la seva pròpia plana Web, haurà de demanar el corresponent permís al Comitè de Retransmissions de la FCE.

 

DATA:  05/03/2007

 

Dates

28/01/2012

Prova

Ronda 1 Campionat per Equips- D.H.

Scc Sabadell-Montcada

Termini de sol·licituts

17/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Albert Reginaldo

Altres  sol·licituts

Albert Ferrandiz, Sandra Escobar, Carla Marin, Eva Zamarreño, Armand Reig

Dates

04/02/2012

Prova

Ronda 2

Scc Sabadell - Barberà

Termini de sol·licituts

17/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Sandra Escobar

Altres  sol·licituts

Albert Ferrandiz

Dates

11/02/2012

Prova

Ronda 3

Foment - Sant Josep

Termini de sol·licituts

24/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Armand Reig

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar

Dates

18/02/2012

Prova

Ronda 4

Scc Sabadell - Barcelona UGA

Termini de sol·licituts

24/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Albert Reginaldo, Sandra Escobar, Albert Ferrandiz

Dates

25/02/2012

Prova

Ronda 5

Barcelona UGA - Barberà

Termini de sol·licituts

20/02/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Carla Marin, Sandra Escobar, Eva Zamarreño, Armand Reig, Javier Rios

Dates

03/03/2012

Prova

Ronda 6

Barberà - Foment

Termini de sol·licituts

20/02/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

10/03/2012

Prova

Ronda 7

Barcelona UGA - Montcada

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

13/03/2010

Prova

Ronda 8

Barberà - Escola Escacs de BCN

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

24/03/2012

Prova

Ronda 9

Foment - Montcada

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Javier Rios

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Carla Marin Albert Ferrandiz

Dates

14/04/2012

Prova

Ronda 10

Barcelona UGA - Escola d'Escacs de BCN

Termini de sol·licituts

09/04/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Carla Marin, Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios

Dates

31 de març al 5 d'abril

Prova

Campionat de Catalunya d'Edats

Termini de sol·licituts

11/03/2012

Tarifes

350,-

Rondes

9

Taulers

16

Adjudicació

Armand Reig

Altres  sol·licituts

Dates

Del 12 al 19 de maig

Prova

Campionat de Catalunya Absolut

Termini de sol·licituts

01/05/2012

Tarifes

315,-

Rondes

8

Taulers

8

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

Del 23 al 31 d'octubre

Prova

Magistral Ciutat de Barcelona-Casino de Barcelona

Termini de sol·licituts

12/10/2012

Tarifes

350,-

Rondes

9

Taulers

5

Adjudicació

Altres  sol·licituts

Preguntes Freqüents

Botiga en línia

Cercador

Galeria Flickr