Les bases generals de la competició es poden consultar a la circular TGN 32/2019.

 

Per tal d’elaborar correctament els informes d’homologació del torneig, els equips presentaran un ordre de forces dels seus equips (no és necessari que sigui l’imprès de la FCE) previ inici de la competició. En aquesta llista, els esportistes s’ordenaran de manera lliure, és a dir, sense importar l’Elo. Una vegada definit l’ordre de forces, es respectarà l’ordre dels taulers -tal com es fa a la Lliga Catalana- i els 4 primers de la llista només podran jugar amb l’equip A, mentre que els esportistes del 5 al 8 podran jugar a l’A i al B, etc. El número 1 de l’ordre de forces només podrà jugar al tauler 1 de l’equip A, el número 2 només podrà jugar al tauler 1 i 2 de l’equip A, etc. Els ordres de forces s’han d’enviar a federacio@escacs.cat

Els clubs, amb més d’un equip, presentaran un únic ordre de forces i l’hauran de respectar en totes les rondes (com a la Lliga Catalana). Si s’incorpora un esportista a posteriori se l’ubicarà al final de la llista, especificant bis, bis1, bis2, etc.

 

Es faran dos grups, amb els següents equips:

Grup A

 

Grup B

1. Valls

 

1. TarragonaA

2. Escacs Reus

 

2. CE Salauris (EE Salou)

3. Espluga - Montblanc

 

3. Tarragona C

4. Tarragona B

 

4. Federatiu
(Tarragona / Reus Deportiu)

Hi haurà una primera fase (3 rondes) i una segona fase (3 rondes). Els dos primers de cada grup jugaran la fase final de classificació i els darrers de cada grup jugaran una fase de consolació.

Quadre d’aparellaments del Campionat de Catalunya d’Equips - Grups de Promoció Sub-12 de Tarragona Nord:

Campionat de Catalunya d’Equips sub-12

VIIa edició Tarragona Nord

RONDA 1 - 05/10/19 16:00-18:00h

Reus

1 – 4

2 - 3

RONDA 2 - 05/10/18 18:00-20:00h

Reus

4 – 3

1 – 2

 

RONDA 3 - 19/10/19 16:00-18:00h

Valls

2 – 4

3 - 1

RONDA 4 - 19/10/19 18:00-20:00h

Valls

1a ronda de la SEGONA FASE

 

Els dos primers del grup A i del grup B jugaran en un grup per definir el campió 2019 de promoció sub-12 a Tarragona Nord.

Els tercers i quarts classificats del grup A i del grup B jugaran en un grup per definir la 5a, 6a, 7a i 8a plaça del grup de promoció sub-12 a les Tarragona Nord.

 

Campionat de Catalunya d’Equips sub-12

VIIa edició Tarragona Nord

Grup segona fase: 1r - 4t classificats

RONDA 4 - 19/10/19 18:00-20:00h

Valls

1r classificat A -

2n classificat B

1r classificat B -

2n classificat A

 

RONDA 5 - 26/10/19 16:00-18:00h

Espluga de Francolí

2n classificat B -

2n classificat A

1r classificat A -

1r classificat B

RONDA 6 - 26/10/19 18:00-20:00h

Espluga de Francolí

1r classificat B -

2n classificat B

2n classificat A -

1r classificat A

CLOENDA - 26/10/19 20:00-21:00h

Espluga de Francolí

Entrega de premis

Campionat de Catalunya d’Equips sub-12

VIIa edició Tarragona Nord

Grup segona fase: Grup 5è - 8è classificats

RONDA 4 - 19/10/19 18:00-20:00h

Valls

3r classificat A -

4t classificat B

3r classificat B -

4t classificat A

 

RONDA 5 - 26/10/19 16:00-18:00h

Espluga de Francolí

4t classificat B -

4t classificat A

3r classificat A -

3r classificat B

RONDA 6 - 26/10/19 18:00-20:00h

Espluga de Francolí

3r classificat B -

4t classificat B

4t classificat A -

3r classificat A

CLOENDA - 26/10/19 20:00-21:00h

Espluga de Francolí

Entrega de premis