Equips de la Delegació de Girona per a la Lliga Catalana de la temporada 2018 i la classificació de segona i tercera categoria de Girona de la temporada 2017
Divisió d’Honor
- Gerunda
- Figueres
- Olot
Primera Divisió
- Banyoles
- Gerunda B
Segona Divisió
- Guixolenc
- Platja d’Aro
- Tordera
- Cassà de la Selva (puja de preferent de Girona)
Preferent
- Santa Eugènia (baixa de segona divisió)
- Figueres B (baixa de segona divisió)
- Gerunda C
- Palafrugell
- Hostalric
- Bisbal d’Empordà
- Dotze Castells
- Palafolls
- Figueres C
- Alt Empordà (puja de primera de Girona)
Primera Categoria
- Blanes (baixa de preferent de Girona)
- Tordera B (baixa de preferent de Girona)
- Olot B
- Banyoles B
- Sant Gregori
- Santa Eugènia B
- Lloret
- Gerunda D
- Santa Pau (puja de la segona categoria de Girona)
- Gerunda E (puja de la segona categoria de Girona)
Segona Categoria
- Guixolenc B (baixa de la primera categoria de Girona)
- Olot C (baixa de la primera categoria de Girona)
- Caldenc (baixa de la primera categoria de Girona)
- Platja d’Aro B (tercer classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Olot D (quart classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Santa Eugènia C (cinquè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Banyoles C (sisè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- L’Escala (setè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Vilobí (vuitè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Gerunda F (novè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Cassà de la Selva B (desè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Olot F (onzè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Figueres D (dotzè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Olot E (tretzè classificat de segona categoria de Girona 2016)
- Atzucac (puja de la tercera categoria de Girona)
- Gerunda G (puja de la tercera categoria de Girona)
Tercera Categoria
- Hostalric B (catorzè classificat de segona categoria de Girona 2016, perd la categoria)
- Dotze Castells B (quinzè classificat de segona categoria de Girona 2016, perd la categoria)
- Santa Eugenia D (setzè classificat de segona categoria de Girona 2016, perd la categoria)
- Palafrugell B (tercer classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Gerunda H (quart classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Alt Empordà B (cinquè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Marítim de Blanes (sisè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Figueres E (setè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Palafrugell C (vuitè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Atzucac B (novè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Hostalric C (desè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Santa Eugenia E (onzè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Olot H (dotzè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Olot G (tretzè classificat de tercera categoria de Girona 2016)
- Caldenc B (catorzè classificat de tercer