Publiquem la relació de les inscripcions dels equips de tot Catalunya a la Lliga Catalana 2018. Preguem als clubs, que si observen alguna errada al document, (equips que manquen o sobren, categories equivocades, etc.) ho comuniquin immediatament per correu electrònic a (federacio@escacs.cat). Per veure els equips, cal clicar al símbol de PDF. Qualsevol discrepància s'ha de comunicar a la Federació abans del dia 27 de desembre.

Aquest dissabte a la tarda es jugarà el primer Torneig Quatre Camins de partides ràpides (10 minuts per jugador).

Es farà un suís a 6 rondes on jugaran tots plegats amb nº de rànquing.

Hi ha 3 premis per a la general i 3 premis pels millors locals (interns).

Els participants seran:

Alejandro Matas Pelaez Jordi Magem Badals
Alfonso Jerez Pérez José Luis Gonzalez Trigo
Amadeu Heredia Tarrats José Luis Montilla Rodríguez  
Carlos Izquierdo Catalán      Josep Oms Pallisé
David Vivancos Allepuz Josep Pellus Ruiz
Enric Balagué Orduña Juan José Hernández Mediavilla
Enric Martó Gòdia Laura Larroca Pons
Fausto Núñez Romeo Lluís Delgado Pico
Francesc Xavier Valios Blanco Pau Pascual Duran
Gerard Valdés Azon Pere Reginaldo Huix
Jesus Masot Ribe Ramón Caro Martínez
Joan Oliver toribio Salvador Acriz Ibañez
Jordi Ferrer Font Sergio Díaz Carrasco
La Patricia Llaneza Vega  serà l'àrbitre del torneig

 

 

JAN TRAVESSET SAGRÉ

Club Escacs Sant Andreu

Nascut a Barcelona
Escola: Santa Teresa
Elo català: 2044 Elo fide: 1815

Resultats esportius més destacats:
2014: Sub 10: 3è al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius
2015: Sub 10: Campió de Catalunya d’Escacs Actius, Sots-campió de Catalunya
2n al Tancat de Promoció Ciutat de Barcelona
2016: Sub 12: 5è al Campionat de Catalunya, 9è al Campionat d’Espanya
Campió del I Memorial Arturo Pomar, Campió de Catalunya d’Escacs Actius
2017: Sub 12: Campió de Catalunya, 3er al Campionat de Catalunya per Equips d’Edats


Peça favorita: Cavall
Aficions: L’esport en general 

JOSEP NAVAJAS ÀLVAREZ

Club Vall del Tenes

Nascut a Santa Eulàlia de Ronçana
Escola: IES Vall del Tenes
Elo català: 1894 Elo fide: 1584

Resultats esportius més destacats:
2015: Sub 10: 3è al Campionat de Catalunya
2016: Sub 12: 4rt al Campionat de Catalunya
2017: Sub 12: Sots-campió de Catalunya
Campió Comarcal Vallès Oriental-Maresme-Osona

Peça favorita: Cavall
Aficions: Música, tocar el Piano; Llegir sobre els planetes, les estrelles i l’univers

NICOLÀS JIMÉNEZ MUÑOZ

Peona i Peó Club d'Escacs

Nascut a Barcelona
Escola: Escola Tecla Sala (L’Hospitalet)
Elo català: 2043 Elo fide: 1818

Resultats esportius més destacats:
2013: Sub 8: 3er al Campionat de Catalunya
2015: Sub 10: Campió de Barcelona, Campió de Catalunya
1er al Torneig de Promoció Ciutat de Barcelona
2n al Torneig Nuevas Generaciones (Benidorm)
2016: Sub 12: 3er al Campionat Provincial de Barcelona
6è al Campionat de Catalunya, 3er al I Memorial Arturo Pomar
Sots–campió de Catalunya per Equips d’Edats
2017: Sub 12: 3er al Campionat de Catalunya d’Edats
Campió d’Espanya d’Escacs Ràpids

Peça favorita: Dama
Aficions: Bàsquet, música rap, jocs d’ordinador

ARTUR TALTAVULL i HIDALGO

Club d'Escacs Sant Andreu

Nascut a Barcelona

Escola: Institut l’Alzina
Elo català: 1883 Elo fide: 1572

Resultats esportius més destacats:
2015: Sub 10
3er al Campionat de Catalunya d’Edats
2017: Sub 12
4rt al Campionat de Catalunya d’Edats
3er al Campionat de Catalunya pe Equips d’Edats

Peça favorita: Alfil
Aficions: Bàsquet i vídeo jocs

EDGAR ROCA i PLANAS

Club d'Escacs Sant Andreu

 

Nascut a Barcelona
Escola: Lycée Français de Gavà, Bon Soleil
Elo català: 1998 Elo fide: 1631

Resultats esportius més destacats:
2016: Sub 12
4rt al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius
2017: Sub 12
5è al Campionat de Catalunya d’Edats
11è al Campionat d’Espanya SUB-12
3er al Campionat de Catalunya per Equips d’Edats

Peça favorita: Cavall
Aficions: Futbol-sala, natació i vídeo-jocs

BERNAT XIFRA i TOMÉ

Club d'Escacs Gerunda

Nascut a Girona
Escola: Institut Ermessenda de Girona
Elo català: 1926 Elo fide: 1753

Resultats esportius més destacats:
2016: Sub 12
3er al Campionat de Girona
3er del Calculín d’Or de Llinars del Vallès
Campió del Torneig Internacional Infantil Miquel Mas SUB-12 (a Figueres)
2017: Sub 12
Campió al Campionat de Girona
6è al Campionat de Catalunya d’Edats
Sots-campió de Catalunya per Equips d’Edats

Peça favorita: Dama
Aficions: Futbol

El 17è Campionat d'Europa de Veterans se celebrarà a Sabadell entre el dies 11 al 21 d'agost de 2017.  En aquest Campionat poden participar jugadors o jugadores a partir dels 50 anys.

BASES

El Mestre Internacional del club La Lira, l'Hipólito Asís s'ha proclamat Campió de Catalunya Absolut 2017 en imposar-se a la final al Gran Mestre de l'Escola d'Escacs de Barcelona, en Marc Narciso. El duel va decidir-se a la partida "mort sobtada" de desempat. El tercer lloc ha estat pel jugador del Colon Sabadell en Carles Díaz i quart el jugador del Gerunda l'Àlvar Alonso.

Hipólito Asís, Campió Absolut de Catalunya 2017.

El Gran Mestre de l'Escola d'Escacs de Barcelona, en Marc Narciso, i el Mestre Internacional del club La Lira, l'Hipólito Asís són els candidats a aconseguir el títol de Campió Absolut de Catalunya 2017. Asís, que va ser el campió de l'edició del 2015, participarà en la seva tercera fina consecutiva. Narciso no arribava a una final des de l'any 2014 i va ser el campió un any abans.

Aquesta tarda a partir de les 16,30 hores i demà a partir de les 9,30 hores al local de La Gran Penya de Vilanova i la Geltrú es decidirà l'ordre dels quatre primers llocs de la competició.

Marc Narciso
Hipólito Asís

Efectuat el sorteig de la ONCE del dia 24 d'abril de 2017 (08576), l'aparellament de la primera jornada de la primera eliminatòria del Campionat de Catalunya Absolut que es disputarà el proper dia 29 d'abril es:

Blanques Negres
16 MARTIN PEREZ Laura 1 ALONSO ROSELL Alvar
2 ALSINA LEAL Daniel 15 CAPELLADES SUBIRANA Marc
14 GARCIA RAMOS Daniel 3 NARCISO DUBLAN Marc
4 ASIS GARGATAGLI Hipolito 13 HERNANDO RODRIGO Julio Antoni
12 ESPLUGAS ESTEVE Vicenç 5 MUÑOZ Miguel
6 FLUVIA POYATOS Jordi 11 VIDAL ZAMORA Alex
10 ALONSO MOYANO Jonathan 7 DIAZ CAMALLONGA Carles
8 FARRAN MARTOS Francesc Xavier 9 JEREZ PEREZ Alfonso

QUADRE DE LA COMPETICIÓ

Enllaç a chess-results