Sorteig del Calendari dels grups del Memorial Arturo Pomar 2018

  MEMORIAL POMAR SUB10
1 Teply Koutsky David
2 Salinas Tomas, Daniel
3 Clotet Mas, Dan
4 Pinyol Llora, Júlia
5 Domene Mulyukov, Alexander
6 Ortiz Padro, Pol
   
  MEMORIAL POMAR SUB12
1 Garcia Caro, Juan Alber
2 Creixans Comerna, Pol
3 Bernado Lopez, Roger
4 Moreno Oller, Victor
5 Acevedo Egido, David
6 Moles Benali, Joan

Una vegada efectuat el sorteig, la primera ronda, el primer jugador argentí portarà les peces blanques (segon tauler argentí negres, etc.). Cada equip anirà alternant colors entre els seus jugadors cada ronda. 

Es disputarà pel Sistema Scheveningen de cinc jugadors per equip a una volta a ritme clàssic, i, un cop finalitzat, a doble volta a ritme d’actius.

Llegeix més...

El MI Hipòlit Asis és nou Gran Mestre després d’aconseguir la seva tercera norma al Campionat Absolut d’Espanya. Ha estat el millor català, imbatut amb 7 punts, igual que el campió, i el també català Levan Aroshidze que, finalment, ha quedat en quarta posició.

Classificació dels jugadors catalans.

Divisió d'Honor

L'equip de l'Escola d'Escacs de Barcelona finalitza en sisena posició al CECLUB de Divisió d'Honor i la temporada vinent continuarà a la màxima categoria de la competició d'equips de clubs d'Espanya. L'equip biscaí del Sestao ha estat el guanyador de la categoria.

Última ronda de l'Escola d'Escacs de Barcelona:

  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA 2.5 - 3.5 SOLVAY "A"
1 GM Leko, Peter 0.5 - 0.5 GM Harikrishna, P.
2 GM Meier, Georg 0 - 1 GM Vidit, Santosh Gujrathi
3 GM Rakhmanov, Aleksandr 1 - 0 GM Shirov, Alexei
4 GM Aroshidze, Levan 0.5 - 0.5 GM Muzychuk, Anna
5 GM Moskalenko, Viktor 0.5 - 0.5 GM Magem Badals, Jordi
6 IM Matnadze, Ana 0 - 1 GM Ubilava, Elizbar

 

Classificació Final

1 SESTAO BIZKAIALDE EUS 12 25
2 CAC BENIAJAN DUOCHESS MUR 11 27
3 SOLVAY "A" CNT 11 25
4 MAGIC EXTREMADURA EXT 8 22
5 AJOBLANCO EXTREMADURA EXT 8 21.5
6 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA CAT 4 21.5
7 JAIME CASAS MONZON ARA 2 14
8 OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC AND 0 12

 

Puntuació dels jugadors de l'Escola d'Escacs de Barcelona

  titol Jugador partides punts %
1 GM Leko, Peter 7 3,5 50%
2 GM Meier, Georg 7 3,5 50%
3 GM Rakhmanov, Aleksandr 7 5 71%
4 GM Aroshidze, Levan 7 3 43%
5 GM Moskalenko, Viktor 7 5 71%
6 IM Matnadze, Ana 7 1,5 21%

 

Primera Divisió

L'equip del Barberà finalitza en sisena posició al CECLUB de Primera Divisió. La temporada vinent continuarà a la Primera Categoria de la competició d'equips de clubs d'Espanya. L'equip guipuscoà del Gros Xake Taldea ha estat el guanyador de la categoria.

Última ronda del Barberà:

  CLUB D’ESCACS BARBERÀ 2.5 - 3.5 VIRGEN DE ATOCHA
1 GM Alsina Leal, Daniel 0.5 - 0.5 IM Espinosa Aranda, Angel
2 IM Alonso Moyano, Jonathan 0 - 1 FM Plazuelo Pascual, Juan
3 IM Bergez, Luc 0.5 - 0.5 IM Rubio Mejia, Luis Ignacio
4 Rivas Garcia, Victor 0 - 1 IM Almagro Llamas, Pablo
5 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la 0.5 - 0.5 Perez De Aranda A., Leonardo I.
6 Martin Capitan, Feliciano 1 - 0 WFM Rodrigo Yanguas, Maria

 

Classificació Final

1 GROS XAKE TALDEA EUS 13 28
2 COLLADO VILLALBA MAD 12 26
3 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES VAL 8 25.5
4 GRANDAMA SANTA LUCÍA CAN 7 23
5 VIRGEN DE ATOCHA MAD 7 23
6 CLUB D’ESCACS BARBERÀ CAT 5 17.5
7 SOLVAY - B CNT 4 18.5
8 C.A. REAL OVIEDO AST 0 6.5

 

 Puntuació dels jugadors del Barberà

  titol Jugador partides punts %
1 GM Alsina Leal, Daniel 7 3,5 50%
2 IM Alonso Moyano, Jonathan 7 1,5 21%
3 IM Bergez, Luc 7 6 86%
4   Rivas Garcia, Victor 7 1 14%
5 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la 7 2 29%
6   Martin Capitan, Feliciano 7 3,5 50%

Divisió d'Honor

  AJOBLANCO EXTREMADURA 3.5 - 2.5 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA
1 GM Kryvoruchko, Yuriy 0.5 - 0.5 GM Leko, Peter
2 GM Saric, Ivan 0.5 - 0.5 GM Meier, Georg
3 GM Korneev, Oleg 0.5 - 0.5 GM Rakhmanov, Aleksandr
4 GM Cuenca Jimenez, Jose Fernando 0.5 - 0.5 GM Aroshidze, Levan
5 IM Cornette, Deimante 0.5 - 0.5 GM Moskalenko, Viktor
6 IM Suarez Garcia, Carlos 1 - 0 IM Matnadze, Ana

 

Classificació

1 CAC BENIAJAN DUOCHESS MUR 10 24
2 SESTAO BIZKAIALDE EUS 10 20.5
3 SOLVAY "A" CNT 9 21.5
4 MAGIC EXTREMADURA EXT 7 19
5 AJOBLANCO EXTREMADURA EXT 6 17.5
6 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA CAT 4 19
7 JAIME CASAS MONZON ARA 2 12.5
8 OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC AND 0 10

 

Primera Divisió

  GROS XAKE TALDEA 4.5 - 1.5 CLUB D’ESCACS BARBERÀ
1 GM Naiditsch, Arkadij 1 - 0 GM Alsina Leal, Daniel
2 GM Van Wely, Loek 1 - 0 IM Alonso Moyano, Jonathan
3 IM Franco Alonso, Alejandro 0 - 1 IM Bergez, Luc
4 IM Gonzalez De La Torre, Santiago 1 - 0 Rivas Garcia, Victor
5 IM Shvayger, Yuliya 0.5 - 0.5 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la
6 IM Argandona Riveiro, Inigo 1 - 0 Martin Capitan, Feliciano

 

1 GROS XAKE TALDEA VAS 11 23
2 COLLADO VILLALBA MAD 10 22.5
3 GRANDAMA SANTA LUCÍA CAN 7 20.5
4 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES VAL 6 19.5
5 VIRGEN DE ATOCHA MAD 5 19.5
6 CLUB D’ESCACS BARBERÀ CAT 5 15
7 SOLVAY - B CNT 4 17.5
8 C.A. REAL OVIEDO AST 0 6.5

 

 

 

Divisió d'Honor

  JAIME CASAS MONZON 1.5 - 4.5 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA
1 GM Kuzubov, Yuriy 0.5 - 0.5 GM Leko, Peter
2 GM Baklan, Vladimir 0.5 - 0.5 GM Meier, Georg
3 GM Forcen Esteban, Daniel 0 - 1 GM Rakhmanov, Aleksandr
4 IM Ramiro Ovejero, Juan Luis 0 - 1 GM Aroshidze, Levan
5 IM Osmak, Iulija 0.5 - 0.5 GM Moskalenko, Viktor
6 FM Gines Esteo, Pedro Antonio 0 - 1 IM Matnadze, Ana

 

Classificació

1 CAC BENIAJAN DUOCHESS MUR 8 18.5
2 SESTAO BIZKAIALDE EUS 8 17
3 SOLVAY "A" CNT 7 17.5
4 MAGIC EXTREMADURA EXT 7 16.5
5 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA CAT 4 16.5
6 AJOBLANCO EXTREMADURA EXT 4 14
7 JAIME CASAS MONZON ARA 2 11
8 OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC AND 0 9

 

Primera Divisió

  CLUB D’ESCACS BARBERÀ 1.5 - 4.5 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES
1 GM Alsina Leal, Daniel 0.5 - 0.5 GM Martinez Alcantara, Jose Eduardo
2 IM Alonso Moyano, Jonathan 0.5 - 0.5 GM Quesada Perez, Yasser
3 IM Bergez, Luc 0.5 - 0.5 GM Cramling, Pia
4 Rivas Garcia, Victor 0 - 1 IM Granero Roca, Antonio
5 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la 0 - 1 FM Cano Sanchez, Josue
6 Martin Capitan, Feliciano 0 - 1 Garcia Molina, Jose

 

Classificació

1 GROS XAKE TALDEA VAS 9 18.5
2 COLLADO VILLALBA MAD 8 18
3 GRANDAMA SANTA LUCÍA CAN 6 17.5
4 CLUB D’ESCACS BARBERÀ CAT 5 13.5
5 VIRGEN DE ATOCHA MAD 4 16.5
6 SOLVAY - B CNT 4 16
7 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES VAL 4 15
8 C.A. REAL OVIEDO AST 0 5

Divisió d'Honor

  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA 2.5 - 3.5 MAGIC EXTREMADURA
1 GM Leko, Peter 0.5 - 0.5 GM Oparin, Grigoriy
2 GM Meier, Georg 0.5 - 0.5 GM Antipov, Mikhail Al.
3 GM Rakhmanov, Aleksandr 0.5 - 0.5 GM Perez Candelario, Manuel
4 GM Aroshidze, Levan 0 - 1 GM Santos Latasa, Jaime
5 GM Moskalenko, Viktor 1 - 0 IM Moreno Tejera, Emilio
6 IM Matnadze, Ana 0 - 1 FM Assaubayeva, Bibisara

 

Classificació

1 MAGIC EXTREMADURA EXT 7 14
2 CAC BENIAJAN DUOCHESS MUR 6 14.5
3 SESTAO BIZKAIALDE EUS 6 13.5
4 SOLVAY "A" CNT 5 13.5
5 AJOBLANCO EXTREMADURA EXT 4 12
6 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA CAT 2 12
7 JAIME CASAS MONZON ARA 2 9.5
8 OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC AND 0 7

 

Primera Divisió

  C.A. REAL OVIEDO 1.5 - 4.5 CLUB D’ESCACS BARBERÀ
1 FM Andres Gonzalez, Ivan 0.5 - 0.5 GM Alsina Leal, Daniel
2 FM Alonso Alvarez, Aitor 0.5 - 0.5 IM Alonso Moyano, Jonathan
3 Vergara Anton, Diego 0 - 1 IM Bergez, Luc
4 Badillo Ramos, Steve 0.5 - 0.5 Rivas Garcia, Victor
5 Gonzalez Guedes, Iyan 0 - 1 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la
6 Bermudez Revuelta, Paula 0 - 1 Martin Capitan, Feliciano

 

Classificació

1 GROS XAKE TALDEA VAS 7 15
2 GRANDAMA SANTA LUCÍA CAN 6 15
3 COLLADO VILLALBA MAD 6 14.5
4 CLUB D’ESCACS BARBERÀ CAT 5 12
5 VIRGEN DE ATOCHA MAD 4 14
6 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES VAL 2 10.5
7 SOLVAY - B CNT 2 10.5
8 C.A. REAL OVIEDO AST 0 4.5

Divisió d'Honor

  OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC 1.5 - 4.5 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA
1 GM Kokarev, Dmitry 0.5 - 0.5 GM Leko, Peter
2 GM Volkov, Sergey 0 - 1 GM Meier, Georg
3 GM Mirzoev, Azer 0 - 1 GM Rakhmanov, Aleksandr
4 FM Alshameary Puente, Ismael 0 - 1 GM Aroshidze, Levan
5 FM Silva Lucena, Cristian 0 - 1 GM Moskalenko, Viktor
6 WIM Collazo Hidalgo-Gato, Niala 1 - 0 IM Matnadze, Ana

 

Classificació

1 CAC BENIAJAN DUOCHESS MUR 5 11.5
2 SESTAO BIZKAIALDE EUS 5 10.5
3 MAGIC EXTREMADURA EXT 5 10.5
4 SOLVAY "A" CNT 3 9
5 ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA CAT 2 9.5
6 AJOBLANCO EXTREMADURA EXT 2 8
7 JAIME CASAS MONZON ARA 2 7.5
8 OROMANA SCHNEIDER ELECTRIC AND 0 5.5

 

Primera Divisió

  CLUB D’ESCACS BARBERÀ 3.0 - 3.0 SOLVAY - B
1 GM Alsina Leal, Daniel 1 - 0 FM Tejedor Fuente, Enrique
2 IM Alonso Moyano, Jonathan 0 - 1 FM Martin Fuentes, Alberto
3 IM Bergez, Luc 1 - 0 FM Rodriguez Fontecha, Marcos
4 Rivas Garcia, Victor 0 - 1 Gonzalez Merino, Alberto
5 WFM Garcia-Castany Musellas, Gal.la 0 - 1 Gonzalez Laso, Adrian
6 Martin Capitan, Feliciano 1 - 0 WFM Prado Acebo, Ines

 

Classificació

1 GROS XAKE TALDEA VAS 5 11.5
2 GRANDAMA SANTA LUCÍA CAN 4 11.5
3 VIRGEN DE ATOCHA MAD 4 11.5
4 COLLADO VILLALBA MAD 4 11
5 CLUB D’ESCACS BARBERÀ CAT 3 7.5
6 C.A. SILLA – LÓPEZ INSTALACIONES VAL 2 8
7 SOLVAY - B CNT 2 8
8 C.A. REAL OVIEDO AST 0 3