CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Open Internacional "Ciutat de Barcelona"

 Del 27 de setembre al 5 d'Octubre de 2019

Espai Bota de la Fabra i Coats, c/Sant Adrià 20, Barcelona

Bases català en pdf

Bases castellano en pdf

Rules in english pdf

Inscrits/players

 

FORMULARI CIUTAT DE BARCELONA

XVI Circuit Català d'Oberts Internacionals d'Escacs

Pàgina web Circuit Català

 

En joc

XXI Open Internacional de Sant Martí (del 13 al 21 de juliol)  

Chess-results

 

Properament

XLV Open Intern. Vila de Sitges (Del 22 al 30 de juliol) 

 

 

Horari obert al públic

L'horari d'estiu d'atenció al públic serà de 9,30h. a 13,30h. des del dia 15 de juliol al 30 d'agost de 2019

Partit del Club Escacs Sant Cugat - Catalunya Escacs Club

La segona ronda de les Finals Catalanes ha proporcionat els següents resultats:

El Club d'Escacs Sant Cugat va tornar a guanyar el segon partit del Play-off d'ascens a Divisió d'Honor contra el Catalunya Escacs Club i, per tant, és nou equip de la màxima categoria dels Escacs Catalans.

A la Final de Segona Divisió, el Banyoles va guanyar per millor desempat el Foment B i és campió de la Segona Divisió. El Foment B és subcampió.

En el Play-off d'ascens a la Segona Divisió, el Sitges va mantenir la categoria, en guanyar la Gran Penya i el Club Platja d'Aro va assolir l'ascens en guanyar per la mínima La Lira.

A la Final de Preferent disputaran la Final el Moia-Moianès i el Balaguer que van guanyar respectivament Mataró i Santa Coloma de Queralt.

La Final de Primera Provincial la jugaran Canet i Vall de Tenes que van guanyar Lloret i Gandesana respectivament.

A la Segona Categoria els finalistes seran Vic i Castellbisbal que van derrotar respectivament Sant Esteve i Salou C.

En la Final de Tercera Categoria, passen ronda i jugaran les semifinals: Malgrat B, Peons del Bruc, Mataró C i Palau Ausit.

Moltes felicitats a tots els clubs que han ascendit o han passat ronda.

El sorteig de la tercera ronda de les finals catalanes serà el dia 6 de maig a les 12 hores a la seu de la Federació Catalana d'Escacs.

 

Nacional - Primera Divisió - Play-off d'ascens a divisió d'honor - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

SANT CUGAT 

6½ - 3½

CATALUNYA

 

Nacional - Segona Divisió - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

BANYOLES

5 - 5

FOMENT B

 

Nacional - Segona Divisió - Play-off d'ascens a primera divisió 2on Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

PLATJA D'ARO

5½ - 4½

LIRA

 

SITGES

7 - 3

GRAN PENYA

 

Nacional - Preferent - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

MOIA MOIANES

5½ - 4½

MATARO

 

BALAGUER

7½ - 2½

SANTA COLOMA QUERALT

 

Nacional - Primera Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

CANET

4½ - 3½

LLORET

 

VALL DEL TENES

4½ - 3½

GANDESA

 

Nacional - Segona Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

SANT ESTEVE

1 - 5

VIC

 

ESCOLA SALOU C

0 - 6

CASTELLBISBAL

 

Nacional - Tercera Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019

 

 

MALGRAT B

3 - 1

PEONS DE TOSSA

 

TORTOSA B

1½ - 2½

PEONS DEL BRUC

 

MATARO C

4 - 0

GRAMENET D

 

PALAU AUSIT

3 - 1

SANT QUIRZE B

 

 

 

 

Cercador

Galeria Flickr