Partit del Club Escacs Sant Cugat - Catalunya Escacs Club
La segona ronda de les Finals Catalanes ha proporcionat els següents resultats:
El Club d'Escacs Sant Cugat va tornar a guanyar el segon partit del Play-off d'ascens a Divisió d'Honor contra el Catalunya Escacs Club i, per tant, és nou equip de la màxima categoria dels Escacs Catalans.
A la Final de Segona Divisió, el Banyoles va guanyar per millor desempat el Foment B i és campió de la Segona Divisió. El Foment B és subcampió.
En el Play-off d'ascens a la Segona Divisió, el Sitges va mantenir la categoria, en guanyar la Gran Penya i el Club Platja d'Aro va assolir l'ascens en guanyar per la mínima La Lira.
A la Final de Preferent disputaran la Final el Moia-Moianès i el Balaguer que van guanyar respectivament Mataró i Santa Coloma de Queralt.
La Final de Primera Provincial la jugaran Canet i Vall de Tenes que van guanyar Lloret i Gandesana respectivament.
A la Segona Categoria els finalistes seran Vic i Castellbisbal que van derrotar respectivament Sant Esteve i Salou C.
En la Final de Tercera Categoria, passen ronda i jugaran les semifinals: Malgrat B, Peons del Bruc, Mataró C i Palau Ausit.
Moltes felicitats a tots els clubs que han ascendit o han passat ronda.
El sorteig de la tercera ronda de les finals catalanes serà el dia 6 de maig a les 12 hores a la seu de la Federació Catalana d'Escacs.
Nacional - Primera Divisió - Play-off d'ascens a divisió d'honor - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|
||
SANT CUGAT |
6½ - 3½ |
CATALUNYA |
Nacional - Segona Divisió - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
BANYOLES |
5 - 5 |
FOMENT B |
Nacional - Segona Divisió - Play-off d'ascens a primera divisió 2on Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
PLATJA D'ARO |
5½ - 4½ |
LIRA |
|
SITGES |
7 - 3 |
GRAN PENYA |
Nacional - Preferent - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
MOIA MOIANES |
5½ - 4½ |
MATARO |
|
BALAGUER |
7½ - 2½ |
SANTA COLOMA QUERALT |
Nacional - Primera Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
CANET |
4½ - 3½ |
LLORET |
|
VALL DEL TENES |
4½ - 3½ |
GANDESA |
Nacional - Segona Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
SANT ESTEVE |
1 - 5 |
VIC |
|
ESCOLA SALOU C |
0 - 6 |
CASTELLBISBAL |
Nacional - Tercera Provincial - Final 2ona Elim. - Ronda: 12 - 07-04-2019
|
|||
MALGRAT B |
3 - 1 |
PEONS DE TOSSA |
|
TORTOSA B |
1½ - 2½ |
PEONS DEL BRUC |
|
MATARO C |
4 - 0 |
GRAMENET D |
|
PALAU AUSIT |
3 - 1 |
SANT QUIRZE B |