ALBERT FERNANDEZ CLIMENT

Penya d'Escacs Cerdanyola

Nascut a Barberà del Vallès l'any 2008

Escola: INS Forat del Vent

 

Resultats esportius més destacats:
2018

7è classificat Campionat de Catalunya d’Edats Sub-10

11è classificat Campionat d’Espanya d'edats a Salobreña Sub-10

 

2019

1r classificat fases prèvies d’edats Sub-12

1r classificat Campionat de Catalunya d’Edats Sub-12

classificat Campionat d’Espanya d’Actius Sub-12

 

Peça favorita: Peó

Aficions: Els escacs, el bàsquet, la natació i els còmics.

 

GERARD AÑÓ PLA

Club d'Escacs Peó Vuit!

Nascut a Tortosa l'any 2008

Escola: Cinta Curto (Ferreries-Tortosa)

 

Resultats esportius més destacats:

2016: 
1r classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-8

1r classificat Campionat de Catalunya d’escacs actius Sub-8

 

2017: 

1r classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-10

2n classificat Campionat d’Espanya d'edats Sub-10

1r classificat Campionat de Catalunya d'actius Sub-10

1r classificat Memorial David Garcia Ilundain Sub-10

 

2018: 

2n classificat Campionat d’Espanya d'edats Sub-12

1r classificat Memorial Arturo Pomar Sub-12

 

2019:

2n classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-12

2n classificat  Obert Terres del Sud

 

Peça favorita: Cavall


Aficions: Ordinadors i Handbol

 

 

ALEXANDRE DOMENE MULYUKOV

Escola d'Escacs Salou

Nascut a Cambrils l'any 2008.

Escola: Cambrils

 

Resultats esportius més destacats:

2016: 

1r classificat fases prèvies del Baix Camp Sub-8

2n classificat de Tarragona Sub-8

 

2017: 

1r classificat de Tarragona Sub-10

3r classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-10

50è classificat Campionat d’Espanya d'edats Salobreña Sub-10

 

2018: 

1r classificat de Tarragona Sub-10

5è classificat Campionat de Catalunya d’edats Sub-10

3r classificat del Grup B del Memorial Calbet

1r classificat de les ràpides de Tarragona.

 

2019: 

1r classificat de Tarragona Sub 12

3r classificat Campionat de Catalunya d’edads Sub 12

3r classificat Memorial Enric Cardona

 

Peça favorita: Torre i Cavall

 

Aficions: Els escacs, la robòtica, matemàtiques, videojocs i natació.

 

 

JOAN MOLES BENALÍ

Club d'Escacs Santa Eugènia 

Nascut a Girona l'any 2007

Escola: Vilagran

 

Resultats esportius més destacats:

2016: 

1r classificat Campionat Catalunya d’Escacs actius Sub-10

 

2017: 

1r classificat fases prèvies de Girona

2n classificat Campionat Catalunya d'edats Sub-10

 

2018: 

5è classificat al Campionat de Catalunya d’edats Sub-12

 

2019:

4rt classificat al Campionat de Catalunya d’edats Sub-12

 

Peça favorita: Àlfil

 

Aficions: els escacs i el fútbol.

 

 

RUBEN VINUESA SORLÍ

Club d'Escacs Ruy López Vinaròs

Nascut a Vinaròs l'any 2007.
Escola: IES Leopoldo Querol Vinaròs

Resultats esportius més destacats:

2017: 

12è classificat Campionat de Catalunya d’edats Sub-10 

 

2018:

3er classificat Campionat Absolut de Tarragona. Grup B.

 

2019: 

5è classificat Campionat de Catalunya d’edats Sub-12 

7è classificat Campionat Absolut Individual Llampec de Tarragona

1er Sub-12 III Open Internacional de Puigpelat 

 

Peça favorita: Rei

 

Aficions: Piano, natació i pàdel.

 

 

LUCAS PUENTE FERNÁNDEZ

Associació Paretana d'Escacs 

Nascut a Parets del Vallès l'any 2007

Escola: Institut Torre de'n Malla

 

Resultats esportius més destacats: 

2015:

6è classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-8

2017:

4rt classificat Campionat de Catalunya d'edats Sub-10 

2019:

6è classificat Campionat de Catalunya d'edats  Sub-12

  

Peça favorita: Peó, perquè és una peça que aparentment és la més dèbil, però gran complexitat estratègica


Aficions:Jugar a la PlayStation i handbol

Xarxes socials