Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019  
Ronda 4 el 10.11.2019 a las 10:00        
Me. Nombre Pts Pts Nombre Seu
1 Pena Morales Hugo 3 3 Hapala Elisabeth Sant Adria
2 Capellades Subirana Marc 3 Garrido Fernandez Daniel Foment
3 Valenzuela Gomez Fernando Alvarez Albiol Victor Foment
4 Vehi Bach Victor Manuel 2 2 Fernandez Goyanes Francesc Foment
5 Saguillo Gonzalez Oriol 2 2 Perpinya Rofes Lluis Maria Sant Adria
6 Jimenez Ruano Adrian 2 2 Olivera Gutierrez Albert ONCE
7 Ruperez Miguel 2 2 Ventura Bolet Alexandre Sant Adria
8 Martin Barcelo Carles 2 2 Staromiejski Llorente Albert Foment
9 Vazquez Gamero Miguel Barbero Sendic Alejandro La Lira
10 Fernandez-Diaz Mascort M Martorell Aguado Joan La Lira
11 Magallanes Gustavo Nadal Fajardo Ricard Foment
12 Guix Torres David Gonzalez Raul Omar La Lira
13 Castillo Dalmau Arnau Gonell Aparici Ramon Sant Adria
14 Comellas Blanchart Jordi 1 Catala Ulied Guillem Foment
15 Bes Alvarez Alex 1 1 Monedero Gonzalez Josep Sant Adria
16 Millan Hernandez Marc 1 1 Moya Nunez Pau Salvador ONCE
17 Serrano Batova Vicent 1 1 Alvarez Ferre Llorens Foment
18 Gilabert Zaragoza Raul 1 1 Rocamora Martorell Ferran La Lira
19 Rodriguez Saez Gerard 1 1 Arias Aranda Guillem Foment
20 Catala Ulied Bernat ½ ½ Catarineu Morales Alex Foment
21 Larios Jimenez Rafael 0 0 Dominguez Rueda Juan Foment
  Garcia Punzano Josep Lluis 0   Descanso  

 

Campionat Territorial de Barcelona 2019  
Barcelones        
Ronda 4 el 10.11.2019 a las 10:00        
           
Me. Nombre Pts Pts Nombre Seu
1 Molina Peris Cristian 3 3 Gabanach Fernandez Victor La Lira
2 Peiron Lluch Jose Daniel 3 3 Servent Alvarez Jordi Foment
3 Daimiel Bescos Eleuterio 3 3 Giralt Garcia Joaquin La Lira
4 Molina Hernandez Albert Lopez Manzano Antonio Sant Adria
5 Molinero Martin Joan Calle Ordonez Albert Sant Adria
6 Romero Funieles Rafael 2 Costas Bella Carles La Lira
7 Gutierrez Palomino Albert 2 2 Shukorov Artem La Lira
8 Rodriguez Vega Blas 2 2 Lopez Escobar Enrique ONCE
9 Abascal Vicente Ignacio 2 2 Mancha Cerezuela Sergio La Lira
10 Costa Frers Octavi 2 2 Garcia Miralles Eduard La Lira
11 Chen Siyuan 2 2 Martinez Torras Pol Sant Adria
12 Gonzalez Trigo Jose Luis 2 2 Serra Vilaro Agustin Foment
13 Donas Perez Emilio 2 2 Sanchez Coves Juan Josep Sant Adria
14 Pardina Domenech Victor 2 2 Montilla Rodriguez Jose Foment
15 Pimienta Sanchez Manuel 2 Nunez Romeo Fausto ONCE
16 Rigol Martinez Axel Tarrago Domingo Miguel Foment
17 Pascual Gonzalez-Novelles C Garcia Gomez Luis La Lira
18 Tevar Lopez Fernando Agapito Garrido Bernat La Lira
19 Seijas Castro Pedro Cobo Sampron Ramon Sant Adria
20 Garcia Ahumada Lluis Serentill Tost Eduard La Lira
21 Molina Soler Joan Carlos Morales Rubiella Albert ONCE
22 Guerra Blanco Antonio Catala Ulied Carles Foment
23 Valero Hellin Jose Luis 1 1 Jerez Soriano Antonio Foment
24 Rodriguez Batuecas Jordi 1 1 Escudero Martinez Alberto Foment
25 Valero Recalde Pablo 1 1 Agudo Martin Francisco  La Lira
26 Pons Garcia Jordi 1 1 Mir Vinas Pau Jose La Lira
27 Elias Arguelles Manel 1 1 Massanet Miret Pere La Lira
28 Toquero Gracia Laura 1 1 Ventura Fontanet Jaume Sant Adria
29 Lopez Mayoral Miguel 1 1 Ezquerra De La Fuente C Sant Adria
30 Barroso Vilanova Daniel 1 1 San Isidoro Castillo Josep ONCE
31 Del Rio Soler Andreu 1 1 Bellmunt Perez Nil Foment
32 Garcia Gonzalez Juan 1 1 Febrero Perez Lluis Sant Adria
33 Manrique Garcia Sara 1 1 Garcia Dorador Fernando La Lira
34 Rubio Garcia Ethan 1 1 Sanchez Diaz Lucas ONCE
35 Ruiz Mena Victor ½ ½ Benages Mabres Valenti Sant Adria
36 Bienvenido Kleque Jose ½ ½ Alarcon Alarcon Marina ONCE
37 Asriyan Vladimir 0 0 Sanchez Sanchez Guillem Sant Adria
38 Gimeno Daroca Vicente 0 0 Chacon Esforzado Pablo La Lira
39 Linares Vernet Ana 0 0 Pla Julio Carlos Javier ONCE
40 Morales Gesti Jose Narciso 0 0 Rodriguez Sanchez Jacinto ONCE
  Cots Rodriguez Alvaro 0   Descanso  

 

 

 

Avui 5 de novembre ens ha deixat el Sr. Fernando Sanz Bastos, amb 82 anys. Apassionat i entregat jugador d’escacs, ha militat a molts clubs, principalment al Jake de l’Hospitalet de Llobregat, i en les últimes temporades al CE La Ràpita i al CE Ruy López de Vinaròs. Jugador de llarga trajectòria, en els darrers anys ha participat intensament en els torneigs de Terres de l’Ebre i de la demarcació de Tarragona.

La seva família comunica que la cerimònia d’enterrament tindrà lloc al Tanatori de Collserola (Barcelona) demà, 6 de novembre, a les 15:00 h.

Els seus companys escaquistes de Vinaròs, els clubs de la demarcació, la delegació de Tarragona i la Federació Catalana d'Escacs dóna el condol a la família i als clubs on va jugar.

Al cel sia.

Grup Absolut

T. Nom EloInt Pts Res. Pts Nom EloInt Seu
1 Perpinya Rofes Lluis Maria 2303 2   2 Capellades Subirana Marc 2149 Sant Adrià
2 Hapala Elisabeth 2139 2   2 Jimenez Ruano Adrian 2269 Sant Adrià
3 Alvarez Albiol Victor 2048 2   2 Garrido Fernandez Daniel 2216 Foment
4 Olivera Gutierrez Albert 2023 2   2 Pena Morales Hugo 2203 ONCE
5 Nadal Fajardo Ricard 2184   Valenzuela Gomez Fernando 2383 La Lira
6 Barbero Sendic Alejandro 2346 1   1 Magallanes Gustavo 1992 La Lira
7 Monedero Gonzalez Josep 1984 1   1 Vehi Bach Victor Manuel 2341 Sant Adrià
8 Martorell Aguado Joan 2264 1   1 Guix Torres David 1965 La Lira
9 Vilalta Vidal Javier 1980 1   1 Martin Barcelo Carles 2182 Foment
10 Gonzalez Raul Omar 2155 1   1 Castillo Dalmau Arnau 1958 Sant Adrià
11 Alvarez Ferre Llorens 1941 1   1 Ruperez Miguel 2137 La Lira
12 Fernandez Goyanes Francesc X 2130 1   1 Rocamora Martorell Ferran 1875 Foment
13 Saguillo Gonzalez Oriol 2098 1   1 Serrano Batova Vicent 1725 La Lira
14 Catala Ulied Guillem 1746 1   1 Vazquez Gamero Miguel 2055 Sant Adrià
15 Staromiejski Llorente Albert 1514 1   1 Comellas Blanchart Jordi 2048 Foment
16 Gonell Aparici Ramon 2091 ½   ½ Catala Ulied Bernat 1804 Sant Adrià
17 Catarineu Morales Alex 1940 ½   ½ Fernandez-Diaz Mascort Miguel 2039 Sant Adrià
18 Moya Nunez Pau Salvador 1967 ½   ½ Rodriguez Saez Gerard 1885 Foment
19 Dominguez Rueda Juan 2007 0   0 Millan Hernandez Marc 1871 Sant Adrià
20 Bes Alvarez Alex 1852 0   0 Mas Recorda Pere 1984 Foment
21 Larios Jimenez Rafael 1688 0   0 Prats Rodriguez Juan Bosco 1930 Sant Adrià
22 Garcia Punzano Josep Lluis 1644 0   0 Gilabert Zaragoza Raul 1902 ONCE
  Arias Aranda Guillem 1653 0     Descans 0  

 

Grup Barcelonès

T. Nom EloInt Pts Res. Pts Nom EloInt Seu
1 Martinez Torras Pol 1697 2   2 Molina Peris Cristian 1898 La Lira
2 Calle Ordonez Albert 1905 2   2 Romero Funieles Rafael 1616 La Lira
3 Servent Alvarez Jordi 1838 2   2 Abascal Vicente Ignacio 1642 Foment
4 Serra Vilaro Agustin 1747 2   2 Daimiel Bescos Eleuterio 1811 La Lira
5 Gabanach Fernandez Victor 1812 2   2 Chen Siyuan 1435 Foment
6 Pardina Domenech Victor 1716 2   2 Peiron Lluch Jose Daniel 1773 Foment
7 Giralt Garcia Joaquin 1384 2   2 Costa Frers Octavi 1669 La Lira
8 Lopez Manzano Antonio 1852   Pascual Gonzalez-Novelles Carle 1739 Sant Adrià
9 Serentill Tost Eduard 1633   Molinero Martin Joan 1869 Sant Adrià
10 Cobo Sampron Ramon 1595   Molina Hernandez Albert 1757 Sant Adrià
11 Bellmunt Perez Nil 1648 1   1 Gutierrez Palomino Albert 1935 La Lira
12 Costas Bella Carles 1875 1   1 Barroso Vilanova Daniel 1545 ONCE
13 Tarrago Domingo Miguel 1865 1   1 Guerra Blanco Antonio 1569 Sant Adrià
14 Garcia Gomez Luis 1597 1   1 Pimienta Sanchez Manuel 1768 ONCE
15 Mancha Cerezuela Sergio 1794 1   1 Garcia Gonzalez Juan 1610 Foment
16 Agapito Garrido Bernat 1732 1   1 Garcia Ahumada Lluis 1483 Foment
17 Garcia Miralles Eduard 1606 1   1 Grao Amaya Rafael 1734 Sant Adrià
18 Valero Recalde Pablo 1719 1   1 Montilla Rodriguez Jose Luis 1418 Foment
19 Agudo Martin Francisco Javier 1612 1   1 Donas Perez Emilio 1764 Sant Adrià
20 Sanchez Coves Juan Josep 1532 1   1 Mir Vinas Pau Jose 1785 La Lira
21 Massanet Miret Pere 1706 1   1 Gonzalez Trigo Jose Luis 1463 La Lira
22 Shukorov Artem 1657 1   1 Manrique Garcia Sara 0 Foment
23 Morales Rubiella Albert 1384 1   1 Seijas Castro Pedro 1676 ONCE
24 Lopez Escobar Enrique 1730 1   1 Rubio Garcia Ethan 0 ONCE
25 Catala Ulied Carles 1324 1   1 Molina Soler Joan Carlos 1662 Sant Adrià
26 Nunez Romeo Fausto 1359 1   1 Lopez Mayoral Miguel Angel 1603 Foment
27 Sanchez Diaz Lucas 1578 ½   ½ Pons Garcia Jordi 1439 La Lira
28 Benages Mabres Valenti 1001 ½   ½ Rigol Martinez Axel 1513 Foment
29 Bienvenido Kleque Jose 1402 ½   ½ Tevar Lopez Fernando 1633 Sant Adrià
30 Jerez Soriano Antonio 1856 0   0 Gimeno Daroca Vicente 1247 Foment
31 Pla Julio Carlos Javier 1192 0   0 Garcia Dorador Fernando 1623 La Lira
32 Rodriguez Sanchez Jacinto 1222 0   0 Elias Arguelles Manel 1426 ONCE
33 Ezquerra De La Fuente Carles 1376 0   0 Linares Vernet Ana 1200 ONCE
34 San Isidoro Castillo Josep 1346 0   0 Cots Rodriguez Alvaro 1263 ONCE
35 Alarcon Alarcon Marina 1215 0   0 Ruiz Mena Victor 1334 ONCE
36 Sanchez Sanchez Guillem 1271 0   0 Del Rio Soler Andreu 1336 Foment
37 Chacon Esforzado Pablo 0 0   0 Febrero Perez Lluis 1407 La Lira

 

Enllaç a chess-results  

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepúlveda, 1 Barcelona

SANT ADRIÀ: Ricard, 6 Sant Adrià del Besòs

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

Registre de les dates de la fundació dels clubs de les comarques de Barcelona de la FCd’E a través de la circular BCN 04/2019 sobre “Registre de la data de fundació dels clubs d’escacs de les comarques de Barcelona”:

any de fundació

Nom de l'entitat

Altres dades d'interès

1919

C.C. Sant Andreu, Secció d’escacs del

 

1927

Mataró, Club d'Escacs

 

1931

Esplugues l'Avenç, Club d'Escacs

El club apareix per primer cop com a entitat federada (en el Boletín de la Federación Catalana de Ajedrez) a l'abril de 1931. I ja va participar en el primer campionat per equips de la Comarca del Baix Llobregat, que es disputà a partir del 26 de juny de 1932. Des d'aleshores, amb la interrupció dels anys de la guerra civil, com és lògic, hem continuat la nostra trajectòria.

1931

Mollet, Club d'Escacs

De 1931 a 1943, Penya d'Escacs Mollet. De 1943, en endavant, Club d'Escacs Mollet.
El 12 d'abril de 1931 es va fundar la Penya d'Escacs Mollet, que l’any 1946 es convertiria en Club d'Escacs Mollet.

1932

Sitges Prado Suburenc, Club Escacs

 

1933

Terrassa, Club d'Escacs

 

1950

Sant Cugat, Club d'Escacs

L'any 1929 es va fundar l'Unió Santcugatenca amb una secció d'Escacs, que tindria activitat fins l’any 1950, quan la secció d’escacs es constituiria com a club. L'any 1990 va passar a dir-se Club d'Escacs Sant Cugat.

1950

Lillet, Club d'Escacs

Es va fundar el 12 de novembre de 1950 com a PEÑA AJEDREZ POBLA. El setembre de 1954 s'inicien els tràmits d'afiliació a la Federació Catalana. El 12 de novembre de 1954 consta que s'enviaren els estatuts del CLUB AJEDREZ LILLET i que en quan es va poder, es catalanitzà al nom actual CLUB D'ESCACS LILLET.

1952

Penya d'escacs Cerdanyola, Club

 

1952

Igualada, Club Escacs

Tot i no haver-hi una altra entitat precedent que arribés a funcionar com a tal, sí que hi havia hagut sempre jugadors, campionats locals i competicions esporàdiques d'equips amb altres poblacions de la comarca del Bages. De fet, vam heretar un segell de goma que deia "Club Ajedrez Avinyó". En podríem dir la prehistòria del Club.

1972

Avinyó, Club d'Escacs

 

1975

Badia, Club d'Escacs i Cultura

 

1993

Viladecans Cavall Blanc, Club d'Escacs

 

2000

Castellbisbal, Club Escacs

 

2003

Balsareny, Club d’Escacs

L' any 1977 un grup d'aficionats locals va crear un club d'escacs sense estar constituït com a entitat jurídica, celebrant esdeveniments diversos en el món dels taulers entre els que destaca la celebració de partides d'exhibició amb el gran mestre internacional de l'època Arturo Pomar. Però no va ser fins al 18 de novembre de 2003 que aquell grup d'amics i aficionats es va constituir com a entitat jurídica amb els seus estatuts.

2004

Llinars, Club Escacs

Gran part dels membres fundacionals del club jugaven fins llavors en el Club Escacs Cardedeu, poble veí al nostre. L'aspecte fundacional del Club es centrar-se en el desenvolupament dels escacs de base, des de l'àmbit pre-esportiu fins l'alta competició; així com intentar ajudar amb el nostre esport a una màxima integració social, en tots els àmbits.

2005

Abrera, Associació d'Escacs d'

 

2008

Espluguenc d'Escacs, Club Escola Esportiva

Diverses entitats precedents: 1927 Penya escaquística; 1930 a 1936 Club d'Escacs Avenç, d'Esplugues; 1947 Club de Ajedrez Esplugas.

2008

Vallromanes Escacs Club

 

2016

Viladecans Cavall Blanc, Club d'Escacs

 

2018

Lliçà de Vall, Club Escacs

 
     
     
     

Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019 

           
Ronda 2 el 20.10.2019 a les 10:00      
           
T. Nom EloInt Nom EloInt Seu
1 Vehi Bach Victor Manuel 2341 Hapala Elisabeth 2139 FOMENT
2 Ruperez Miguel 2137 Perpinya Rofes Lluis Maria 2303 SANT ADRIA
3 Jimenez Ruano Adrian 2269 Fernandez Goyanes Francesc 2130 LA LIRA
4 Garrido Fernandez Dan 2216 Saguillo Gonzalez Oriol 2098 FOMENT
5 Vazquez Gamero Miguel 2055 Ventura Bolet Alexandre 2212 SANT ADRIA
6 Pena Morales Hugo 2203 Comellas Blanchart Jordi 2048 FOMENT
7 Martin Barcelo Carles 2182 Alvarez Albiol Victor 2048 FOMENT
8 Olivera Gutierrez Albert 2023 Gonzalez Raul Omar 2155 ONCE
9 Capellades Subirana Ma 2149 Staromiejski Llorente Albert 1514 SANT ADRIA
10 Serrano Batova Vicent 1725 Nadal Fajardo Ricard 2184 FOMENT
11 Valenzuela Gomez Ferna 2383 Catarineu Morales Alex 1940 LA LIRA
12 Prats Rodriguez Juan B 1930 Barbero Sendic Alejandro 2346 SANT ADRIA
13 Gilabert Zaragoza Raul 1902 Martorell Aguado Joan 2264 LA LIRA
14 Rodriguez Saez Gerard 1885 Gonell Aparici Ramon 2091 LA LIRA
15 Rocamora Martorell Ferr 1875 Dominguez Rueda Juan 2007 FOMENT
16 Magallanes Gustavo 1992 Bes Alvarez Alex 1852 FOMENT
17 Millan Hernandez Marc 1871 Monedero Gonzalez Josep 1984 SANT ADRIA
18 Mas Recorda Pere 1984 Catala Ulied Guillem 1746 FOMENT
19 Catala Ulied Bernat 1804 Moya Nunez Pau Salvador 1967 FOMENT
20 Guix Torres David 1965 Larios Jimenez Rafael 1688 LA LIRA
21 Castillo Dalmau Arnau 1958 Garcia Punzano Josep Lluis 1644 ONCE
22 Arias Aranda Guillem 1653 Alvarez Ferre Llorens 1941 FOMENT
     
     

Barcelonès

      
               
Ronda 2 el 20.10.2019 a les 10:00     
               
T. Nom EloInt Pts Pts Nom EloInt Seu
1 Gutierrez Palomino Alb 1935 1 1 Pardina Domenech Vict 1716 FOMENT
2 Seijas Castro Pedro 1676 1 1 Rodriguez Vega Blas 1913 ONCE
3 Molina Peris Cristian 1898 1 1 Massanet Miret Pere 1706 LA LIRA
4 Ventura Fontanet Jau 1669 1 1 Calle Ordonez Albert 1905 SANT ADRIA
5 Molina Soler Joan Carl 1662 1 1 Servent Alvarez Jordi 1838 LA LIRA
6 Daimiel Bescos Eleuter 1811 1 1 Lopez Escobar Enrique 1730 ONCE
7 Molina Hernandez Alb 1757 1 1 Serentill Tost Eduard 1633 SANT ADRIA
8 Barroso Vilanova Dan 1545 1 1 Gabanach Fernandez V 1812 ONCE
9 Peiron Lluch Jose Dan 1773 1 1 Bellmunt Perez Nil 1648 LA LIRA
10 Romero Funieles Rafa 1616 1 1 Mancha Cerezuela Ser 1794 FOMENT
11 Costa Frers Octavi 1669 1 1 Guerra Blanco Antonio 1569 SANT ADRIA
12 Martinez Torras Pol 1697 1 1 Toquero Gracia Laura 1294 SANT ADRIA
13 Garcia Gonzalez Juan 1610 1 1 Serra Vilaro Agustin 1747 SANT ADRIA
14 Escudero Martinez Alb 1749 1 1 Giralt Garcia Joaquin 1384 LA LIRA
15 Abascal Vicente Ign 1642 1 1 Agapito Garrido Bernat 1732 FOMENT
16 Chen Siyuan 1435 1 1 Valero Recalde Pablo 1719 SANT ADRIA
17 Pons Garcia Jordi 1439 ½ ½ Lopez Manzano Antonio 1852 SANT ADRIA
18 Molinero Martin Joan 1869 ½ ½ Sanchez Diaz Lucas 1578 SANT ADRIA
19 Benages Mabres Val 1001 ½ ½ Pascual Gonzalez-Novell 1739 LA LIRA
20 Tevar Lopez Fernando 1633 ½ ½ Cobo Sampron Ramon 1595 LA LIRA
21 Elias Arguelles Manel 1426 0 0 Costas Bella Carles 1875 LA LIRA
22 Simo Xifreu Leandre 1467 0 0 Pimienta Sanchez Man 1768 ONCE
23 Grao Amaya Rafael 1734 0 0 Ezquerra De La Fuente  1376 ONCE
24 Donas Perez Emilio 1764 0 0 San Isidoro Castillo Jos 1346 ONCE
25 Ruiz Mena Victor 1334 0 0 Shukorov Artem 1657 FOMENT
26 Del Rio Soler Andreu 1336 0 0 Garcia Gomez Luis 1597 FOMENT
27 Garcia Dorador Fernan 1623 0 0 Nunez Romeo Fausto 1359 FOMENT
28 Febrero Perez Lluis 1407 0 0 Garcia Miralles Eduard 1606 LA LIRA
29 Rigol Martinez Axel 1513 0 0 Bienvenido Kleque Jose 1402 SANT ADRIA
30 Gimeno Daroca Vice 1247 0 0 Valero Hellin Jose Luis 1534 LA LIRA
31 Garcia Ahumada Lluis 1483 0 0 Rodriguez Sanchez Jaci 1222 ONCE
32 Pla Julio Carlos Javier 1192 0 0 Agudo Martin Francisco  1612 SANT ADRIA
33 Olle Castillo Salomon 1612 0 0 Chamorro Iglesias Luis 0 ONCE
34 Linares Vernet Ana 1200 0 0 Sanchez Coves Juan Jo 1532 ONCE
35 Cots Rodriguez Alvaro 1263 0 0 Rodriguez Batuecas Jor 1513 ONCE
36 Montilla Rodriguez Jos 1418 0 0 Sanchez Sanchez Guill 1271 SANT ADRIA
37 Gonzalez Trigo Jose 1463 0 0 Morales Gesti Jose Nar 1055 ONCE
38 Alarcon Alarcon Marina 1215 0 0 Morales Rubiella Albert 1384 ONCE
39 Chacon Esforzado P 0 0 0 Catala Ulied Carles 1324 FOMENT
  Rubio Garcia Ethan 0 0   Descans 0  

 

Enllaç a chess-results 

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepúlveda, 1 Barcelona

SANT ADRIA: Ricard, 6 Sant Adrià del Besòs

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

Info a Chess-results

     
Ronda 1 el 13.10.2019 a les 10:00     
     
Nombre Nombre SEU
Dominguez Rueda Juan Vehi Bach Victor Manuel FOMENT
Martorell Aguado Joan Vilalta Vidal Javier FOMENT
Moya Nunez Pau Salvador Garrido Fernandez Daniel FOMENT
Rocamora Martorell Ferran Capellades Subirana Marc FOMENT
Bes Alvarez Alex Ruperez Miguel FOMENT
Fernandez Goyanes Francesc Catala Ulied Bernat FOMENT
Catala Ulied Guillem Saguillo Gonzalez Oriol FOMENT
Comellas Blanchart Jordi Arias Aranda Guillem FOMENT
Fernandez-Diaz Mascort M Valenzuela Gomez Fernando LIRA
Monedero Gonzalez Josep Jimenez Ruano Adrian LIRA
Nadal Fajardo Ricard Catarineu Morales Alex LIRA
Gonzalez Raul Omar Gilabert Zaragoza Raul LIRA
Barbero Sendic Alejandro Olivera Gutierrez Albert ONCE
Ventura Bolet Alexandre Castillo Dalmau Arnau ONCE
Garcia Punzano Josep Lluis Alvarez Albiol Victor ONCE
Perpinya Rofes Lluis Maria Magallanes Gustavo SANT ADRIA
Alvarez Ferre Llorens Pena Morales Hugo SANT ADRIA
Prats Rodriguez Juan Bosco Martin Barcelo Carles SANT ADRIA
Hapala Elisabeth Millan Hernandez Marc SANT ADRIA
Gonell Aparici Ramon Serrano Batova Vicent SANT ADRIA
Larios Jimenez Rafael Vazquez Gamero Miguel SANT ADRIA
Staromiejski Llorente Albert Descans  

 

Territorial Grup Barcelona    
     
Nombre Nombre SEU
Valero Hellin Jose Luis Molina Peris Cristian FOMENT
Servent Alvarez Jordi Olle Castillo Salomon FOMENT
Gabanach Fernandez Victor Montilla Rodriguez Jose L FOMENT
Mancha Cerezuela Sergio Gonzalez Trigo Jose Luis FOMENT
Catala Ulied Carles Martinez Torras Pol FOMENT
Agapito Garrido Bernat Simo Xifreu Leandre FOMENT
Mir Vinas Pau Jose Del Rio Soler Andreu FOMENT
Nunez Romeo Fausto Pardina Domenech Victor FOMENT
Garcia Miralles Eduard Gutierrez Palomino Albert LIRA
Sanchez Coves Juan Josep Daimiel Bescos Eleuterio LIRA
Pascual Gonzalez-Novelles C Pons Garcia Jordi LIRA
Serra Vilaro Agustin Elias Arguelles Manel LIRA
Ezquerra De La Fuente Carles Escudero Martinez Alberto LIRA
Massanet Miret Pere Gimeno Daroca Vicente LIRA
Sanchez Sanchez Guillem Romero Funieles Rafael LIRA
Guerra Blanco Antonio Chacon Esforzado Pablo LIRA
Garcia Dorador Fernando Manrique Garcia Sara LIRA
Sanchez Diaz Lucas Benages Mabres Valenti LIRA
Rodriguez Vega Blas Rigol Martinez Axel ONCE
Pimienta Sanchez Manuel Chen Siyuan ONCE
Martinez Lopez-Cozar M Peiron Lluch Jose Daniel ONCE
Morales Rubiella Albert Costa Frers Octavi ONCE
Lopez Escobar Enrique Pla Julio Carlos Javier ONCE
Rodriguez Sanchez Jacinto Ventura Fontanet Jaume ONCE
Serentill Tost Eduard Linares Vernet Ana ONCE
Chamorro Iglesias Luis Molina Soler Joan Carlos ONCE
Lopez Mayoral Miguel A Cots Rodriguez Alvaro ONCE
Marti Godia Enric Barroso Vilanova Daniel ONCE
Bellmunt Perez Nil Alarcon Alarcon Marina ONCE
Morales Gesti Jose Narciso Garcia Gonzalez Juan ONCE
Rubio Garcia Ethan Abascal Vicente Ignacio ONCE
Lopez Manzano Antonio Tevar Lopez Fernando SANT ADRIA
Cobo Sampron Ramon Molinero Martin Joan SANT ADRIA
Calle Ordonez Albert Asriyan Vladimir SANT ADRIA
Agudo Martin Francisco Tarrago Domingo Miguel SANT ADRIA
Rodriguez Batuecas Jordi Molina Hernandez Albert SANT ADRIA
Toquero Gracia Laura Grao Amaya Rafael SANT ADRIA
Valero Recalde Pablo Ruiz Mena Victor SANT ADRIA
Giralt Garcia Joaquin Donas Perez Emilio SANT ADRIA
Bienvenido Kleque Jose Seijas Castro Pedro SANT ADRIA

 

Ronda 1 el 13.10.2019 a las 10:00 GRUP BAIX LLOBREGAT

LOCAL ÚNIC TOTES LES RONDES CORNELLA

 
   
Nombre Nombre
Duro Salgado Francisco Planella Sanchez Jordi
Exposito Cabrera Joaquin Canizares Hidalgo Antonio
Castro Gonzalez Jordi Pages Ruiz Eduard
Jose Iraeta Alexandre Dominguez Latorre Emilio
Peris Morte Joaquim Gurrutxaga Telleria Jose Luis
Alvarez Justo Elias Saez Ortega Jose
Puig Cruz Albert Plazas Pinar Miquel
Boloix Pahissa Xavier Planella Zavala Ivan
Dominguez De La Haba Emilio Madrid Sole Antonio
Julia Yebra David Broadbent Brun Jensen
Miquel Grasses Josep Varela Cuadrado Cesar
Vivancos Munoz Manuel Paez Nunez David
Cuxart Taltavull Albert Clotet Mas Dan
Moyano Barrero Antoni Bravo Nuñez Damian Manuel
Colmena Jaraba David Castells Pagan Raul
Valarezzo Ricard Pedro Moreno Munoz Juan Antonio
Masic Tigran Bonay Toscas Santiago
Costa Trave Jaume Girona Flores Ladislau
Fresneda Arias Esther Clanchet Olle Josep
Toribio Ruiz Ismael Luna Munoz Rogelio
Puig I Mata Oriol Salazar Navas Josep
Carulla Pons Carlos Planella Zavala Irene
Zavala Licoa Leonila Cristina Marques Soriano Valentin
Vega Rangel Luis Garcia Rodriguez Laia
Bravo Savino Andreu Descans

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepulveda, 1 Barcelona

SANT ADRIA: Ricard, 6 Santa Adrià del Besos

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

 

 

Lamentem informar-vos que el President d'Honor del Club Escacs Comtal, el Senyor Joan Monereo Sistachs, ha traspassat a l'edat de 89 anys.

La cerimònia es dura a terme el dia 3 de maig a les 11:30 hores al Tanatori de les Corts.

 

DIVISIÓ D'HONOR

 

Nota informativa: Davant els dubtes plantejats per la redacció de l’article 8.3 de la Segona fase de Divisió d’Honor, la Federació aclareix que durant aquesta fase de la Lliga continua vigent l’article: 11.10 que diu que: A la categoria de Divisió d’Honor s’hauran d’alinear en els 9 primers escaquers, 9 jugadors del llistat de forces de Divisió d’Honor (plantell de 17). El tauler número 10 dels partits dels equips de Divisió d’Honor serà de lliure elecció del club, entre els jugadors/res que figurin a la llista d’ordre de forces completa del club.

 

DATA 23 DE MARÇ

 

SEMIFINALS

 

LOCAL                                                                 VISITANT

 

Sant Josep                                                           Barberà

 

Escola d’Escacs de Barcelona                                 Colon Sabadell Chessy

 

QUART I CINQUÈ LLOC

 

LOCAL                                                                 VISITANT

 

Escola Salou                                                         Mollet

 

Gerunda                                                               Barcelona

 

FINALS CATALANES I ELIMINATÒRIES DE LA RESTA DE CATEGORIES

MOLT IMPORTANT: ES PREGA CONFIRMACIÓ O RENÚNCIA MITJANÇANT CORREU ELECTRÒNIC federacio@escacs.cat ABANS DEL DIVENDRES 22 DE MARÇ A LES 13 HORES. El sorteig públic d'enfrontaments es farà a la seu social de la Federació a les 12 hores del dilluns 25 de març.

Els partits de les Finals Catalanes i Eliminatòries (Play-off) són a un sol partit llevat del l'eliminatòria per l'ascens a Divisió d'Honor, que és a doble volta.

 

DATES DE JOC PER A TOTES LES CATEGORIES: 31 de març, 7 d’abril, 12 i 19 de maig.

 

PRIMERA DIVISIÓ

 

FINAL

 

VALLS, ATENEU COLÓN

 

PROMOCIÓ D’ASCENS A DIVISIÓ D’HONOR (doble volta)

 

SANT CUGAT, CATALUNYA ESCACS CLUB

Read more...