Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019 

           
Ronda 2 el 20.10.2019 a les 10:00      
           
T. Nom EloInt Nom EloInt Seu
1 Vehi Bach Victor Manuel 2341 Hapala Elisabeth 2139 FOMENT
2 Ruperez Miguel 2137 Perpinya Rofes Lluis Maria 2303 SANT ADRIA
3 Jimenez Ruano Adrian 2269 Fernandez Goyanes Francesc 2130 LA LIRA
4 Garrido Fernandez Dan 2216 Saguillo Gonzalez Oriol 2098 FOMENT
5 Vazquez Gamero Miguel 2055 Ventura Bolet Alexandre 2212 SANT ADRIA
6 Pena Morales Hugo 2203 Comellas Blanchart Jordi 2048 FOMENT
7 Martin Barcelo Carles 2182 Alvarez Albiol Victor 2048 FOMENT
8 Olivera Gutierrez Albert 2023 Gonzalez Raul Omar 2155 ONCE
9 Capellades Subirana Ma 2149 Staromiejski Llorente Albert 1514 SANT ADRIA
10 Serrano Batova Vicent 1725 Nadal Fajardo Ricard 2184 FOMENT
11 Valenzuela Gomez Ferna 2383 Catarineu Morales Alex 1940 LA LIRA
12 Prats Rodriguez Juan B 1930 Barbero Sendic Alejandro 2346 SANT ADRIA
13 Gilabert Zaragoza Raul 1902 Martorell Aguado Joan 2264 LA LIRA
14 Rodriguez Saez Gerard 1885 Gonell Aparici Ramon 2091 LA LIRA
15 Rocamora Martorell Ferr 1875 Dominguez Rueda Juan 2007 FOMENT
16 Magallanes Gustavo 1992 Bes Alvarez Alex 1852 FOMENT
17 Millan Hernandez Marc 1871 Monedero Gonzalez Josep 1984 SANT ADRIA
18 Mas Recorda Pere 1984 Catala Ulied Guillem 1746 FOMENT
19 Catala Ulied Bernat 1804 Moya Nunez Pau Salvador 1967 FOMENT
20 Guix Torres David 1965 Larios Jimenez Rafael 1688 LA LIRA
21 Castillo Dalmau Arnau 1958 Garcia Punzano Josep Lluis 1644 ONCE
22 Arias Aranda Guillem 1653 Alvarez Ferre Llorens 1941 FOMENT
     
     

Barcelonès

      
               
Ronda 2 el 20.10.2019 a les 10:00     
               
T. Nom EloInt Pts Pts Nom EloInt Seu
1 Gutierrez Palomino Alb 1935 1 1 Pardina Domenech Vict 1716 FOMENT
2 Seijas Castro Pedro 1676 1 1 Rodriguez Vega Blas 1913 ONCE
3 Molina Peris Cristian 1898 1 1 Massanet Miret Pere 1706 LA LIRA
4 Ventura Fontanet Jau 1669 1 1 Calle Ordonez Albert 1905 SANT ADRIA
5 Molina Soler Joan Carl 1662 1 1 Servent Alvarez Jordi 1838 LA LIRA
6 Daimiel Bescos Eleuter 1811 1 1 Lopez Escobar Enrique 1730 ONCE
7 Molina Hernandez Alb 1757 1 1 Serentill Tost Eduard 1633 SANT ADRIA
8 Barroso Vilanova Dan 1545 1 1 Gabanach Fernandez V 1812 ONCE
9 Peiron Lluch Jose Dan 1773 1 1 Bellmunt Perez Nil 1648 LA LIRA
10 Romero Funieles Rafa 1616 1 1 Mancha Cerezuela Ser 1794 FOMENT
11 Costa Frers Octavi 1669 1 1 Guerra Blanco Antonio 1569 SANT ADRIA
12 Martinez Torras Pol 1697 1 1 Toquero Gracia Laura 1294 SANT ADRIA
13 Garcia Gonzalez Juan 1610 1 1 Serra Vilaro Agustin 1747 SANT ADRIA
14 Escudero Martinez Alb 1749 1 1 Giralt Garcia Joaquin 1384 LA LIRA
15 Abascal Vicente Ign 1642 1 1 Agapito Garrido Bernat 1732 FOMENT
16 Chen Siyuan 1435 1 1 Valero Recalde Pablo 1719 SANT ADRIA
17 Pons Garcia Jordi 1439 ½ ½ Lopez Manzano Antonio 1852 SANT ADRIA
18 Molinero Martin Joan 1869 ½ ½ Sanchez Diaz Lucas 1578 SANT ADRIA
19 Benages Mabres Val 1001 ½ ½ Pascual Gonzalez-Novell 1739 LA LIRA
20 Tevar Lopez Fernando 1633 ½ ½ Cobo Sampron Ramon 1595 LA LIRA
21 Elias Arguelles Manel 1426 0 0 Costas Bella Carles 1875 LA LIRA
22 Simo Xifreu Leandre 1467 0 0 Pimienta Sanchez Man 1768 ONCE
23 Grao Amaya Rafael 1734 0 0 Ezquerra De La Fuente  1376 ONCE
24 Donas Perez Emilio 1764 0 0 San Isidoro Castillo Jos 1346 ONCE
25 Ruiz Mena Victor 1334 0 0 Shukorov Artem 1657 FOMENT
26 Del Rio Soler Andreu 1336 0 0 Garcia Gomez Luis 1597 FOMENT
27 Garcia Dorador Fernan 1623 0 0 Nunez Romeo Fausto 1359 FOMENT
28 Febrero Perez Lluis 1407 0 0 Garcia Miralles Eduard 1606 LA LIRA
29 Rigol Martinez Axel 1513 0 0 Bienvenido Kleque Jose 1402 SANT ADRIA
30 Gimeno Daroca Vice 1247 0 0 Valero Hellin Jose Luis 1534 LA LIRA
31 Garcia Ahumada Lluis 1483 0 0 Rodriguez Sanchez Jaci 1222 ONCE
32 Pla Julio Carlos Javier 1192 0 0 Agudo Martin Francisco  1612 SANT ADRIA
33 Olle Castillo Salomon 1612 0 0 Chamorro Iglesias Luis 0 ONCE
34 Linares Vernet Ana 1200 0 0 Sanchez Coves Juan Jo 1532 ONCE
35 Cots Rodriguez Alvaro 1263 0 0 Rodriguez Batuecas Jor 1513 ONCE
36 Montilla Rodriguez Jos 1418 0 0 Sanchez Sanchez Guill 1271 SANT ADRIA
37 Gonzalez Trigo Jose 1463 0 0 Morales Gesti Jose Nar 1055 ONCE
38 Alarcon Alarcon Marina 1215 0 0 Morales Rubiella Albert 1384 ONCE
39 Chacon Esforzado P 0 0 0 Catala Ulied Carles 1324 FOMENT
  Rubio Garcia Ethan 0 0   Descans 0  

 

Enllaç a chess-results 

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepúlveda, 1 Barcelona

SANT ADRIA: Ricard, 6 Sant Adrià del Besòs

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

Info a Chess-results

     
Ronda 1 el 13.10.2019 a les 10:00     
     
Nombre Nombre SEU
Dominguez Rueda Juan Vehi Bach Victor Manuel FOMENT
Martorell Aguado Joan Vilalta Vidal Javier FOMENT
Moya Nunez Pau Salvador Garrido Fernandez Daniel FOMENT
Rocamora Martorell Ferran Capellades Subirana Marc FOMENT
Bes Alvarez Alex Ruperez Miguel FOMENT
Fernandez Goyanes Francesc Catala Ulied Bernat FOMENT
Catala Ulied Guillem Saguillo Gonzalez Oriol FOMENT
Comellas Blanchart Jordi Arias Aranda Guillem FOMENT
Fernandez-Diaz Mascort M Valenzuela Gomez Fernando LIRA
Monedero Gonzalez Josep Jimenez Ruano Adrian LIRA
Nadal Fajardo Ricard Catarineu Morales Alex LIRA
Gonzalez Raul Omar Gilabert Zaragoza Raul LIRA
Barbero Sendic Alejandro Olivera Gutierrez Albert ONCE
Ventura Bolet Alexandre Castillo Dalmau Arnau ONCE
Garcia Punzano Josep Lluis Alvarez Albiol Victor ONCE
Perpinya Rofes Lluis Maria Magallanes Gustavo SANT ADRIA
Alvarez Ferre Llorens Pena Morales Hugo SANT ADRIA
Prats Rodriguez Juan Bosco Martin Barcelo Carles SANT ADRIA
Hapala Elisabeth Millan Hernandez Marc SANT ADRIA
Gonell Aparici Ramon Serrano Batova Vicent SANT ADRIA
Larios Jimenez Rafael Vazquez Gamero Miguel SANT ADRIA
Staromiejski Llorente Albert Descans  

 

Territorial Grup Barcelona    
     
Nombre Nombre SEU
Valero Hellin Jose Luis Molina Peris Cristian FOMENT
Servent Alvarez Jordi Olle Castillo Salomon FOMENT
Gabanach Fernandez Victor Montilla Rodriguez Jose L FOMENT
Mancha Cerezuela Sergio Gonzalez Trigo Jose Luis FOMENT
Catala Ulied Carles Martinez Torras Pol FOMENT
Agapito Garrido Bernat Simo Xifreu Leandre FOMENT
Mir Vinas Pau Jose Del Rio Soler Andreu FOMENT
Nunez Romeo Fausto Pardina Domenech Victor FOMENT
Garcia Miralles Eduard Gutierrez Palomino Albert LIRA
Sanchez Coves Juan Josep Daimiel Bescos Eleuterio LIRA
Pascual Gonzalez-Novelles C Pons Garcia Jordi LIRA
Serra Vilaro Agustin Elias Arguelles Manel LIRA
Ezquerra De La Fuente Carles Escudero Martinez Alberto LIRA
Massanet Miret Pere Gimeno Daroca Vicente LIRA
Sanchez Sanchez Guillem Romero Funieles Rafael LIRA
Guerra Blanco Antonio Chacon Esforzado Pablo LIRA
Garcia Dorador Fernando Manrique Garcia Sara LIRA
Sanchez Diaz Lucas Benages Mabres Valenti LIRA
Rodriguez Vega Blas Rigol Martinez Axel ONCE
Pimienta Sanchez Manuel Chen Siyuan ONCE
Martinez Lopez-Cozar M Peiron Lluch Jose Daniel ONCE
Morales Rubiella Albert Costa Frers Octavi ONCE
Lopez Escobar Enrique Pla Julio Carlos Javier ONCE
Rodriguez Sanchez Jacinto Ventura Fontanet Jaume ONCE
Serentill Tost Eduard Linares Vernet Ana ONCE
Chamorro Iglesias Luis Molina Soler Joan Carlos ONCE
Lopez Mayoral Miguel A Cots Rodriguez Alvaro ONCE
Marti Godia Enric Barroso Vilanova Daniel ONCE
Bellmunt Perez Nil Alarcon Alarcon Marina ONCE
Morales Gesti Jose Narciso Garcia Gonzalez Juan ONCE
Rubio Garcia Ethan Abascal Vicente Ignacio ONCE
Lopez Manzano Antonio Tevar Lopez Fernando SANT ADRIA
Cobo Sampron Ramon Molinero Martin Joan SANT ADRIA
Calle Ordonez Albert Asriyan Vladimir SANT ADRIA
Agudo Martin Francisco Tarrago Domingo Miguel SANT ADRIA
Rodriguez Batuecas Jordi Molina Hernandez Albert SANT ADRIA
Toquero Gracia Laura Grao Amaya Rafael SANT ADRIA
Valero Recalde Pablo Ruiz Mena Victor SANT ADRIA
Giralt Garcia Joaquin Donas Perez Emilio SANT ADRIA
Bienvenido Kleque Jose Seijas Castro Pedro SANT ADRIA

 

Ronda 1 el 13.10.2019 a las 10:00 GRUP BAIX LLOBREGAT

LOCAL ÚNIC TOTES LES RONDES CORNELLA

 
   
Nombre Nombre
Duro Salgado Francisco Planella Sanchez Jordi
Exposito Cabrera Joaquin Canizares Hidalgo Antonio
Castro Gonzalez Jordi Pages Ruiz Eduard
Jose Iraeta Alexandre Dominguez Latorre Emilio
Peris Morte Joaquim Gurrutxaga Telleria Jose Luis
Alvarez Justo Elias Saez Ortega Jose
Puig Cruz Albert Plazas Pinar Miquel
Boloix Pahissa Xavier Planella Zavala Ivan
Dominguez De La Haba Emilio Madrid Sole Antonio
Julia Yebra David Broadbent Brun Jensen
Miquel Grasses Josep Varela Cuadrado Cesar
Vivancos Munoz Manuel Paez Nunez David
Cuxart Taltavull Albert Clotet Mas Dan
Moyano Barrero Antoni Bravo Nuñez Damian Manuel
Colmena Jaraba David Castells Pagan Raul
Valarezzo Ricard Pedro Moreno Munoz Juan Antonio
Masic Tigran Bonay Toscas Santiago
Costa Trave Jaume Girona Flores Ladislau
Fresneda Arias Esther Clanchet Olle Josep
Toribio Ruiz Ismael Luna Munoz Rogelio
Puig I Mata Oriol Salazar Navas Josep
Carulla Pons Carlos Planella Zavala Irene
Zavala Licoa Leonila Cristina Marques Soriano Valentin
Vega Rangel Luis Garcia Rodriguez Laia
Bravo Savino Andreu Descans

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepulveda, 1 Barcelona

SANT ADRIA: Ricard, 6 Santa Adrià del Besos

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

 

 

Lamentem informar-vos que el President d'Honor del Club Escacs Comtal, el Senyor Joan Monereo Sistachs, ha traspassat a l'edat de 89 anys.

La cerimònia es dura a terme el dia 3 de maig a les 11:30 hores al Tanatori de les Corts.

 

DIVISIÓ D'HONOR

 

Nota informativa: Davant els dubtes plantejats per la redacció de l’article 8.3 de la Segona fase de Divisió d’Honor, la Federació aclareix que durant aquesta fase de la Lliga continua vigent l’article: 11.10 que diu que: A la categoria de Divisió d’Honor s’hauran d’alinear en els 9 primers escaquers, 9 jugadors del llistat de forces de Divisió d’Honor (plantell de 17). El tauler número 10 dels partits dels equips de Divisió d’Honor serà de lliure elecció del club, entre els jugadors/res que figurin a la llista d’ordre de forces completa del club.

 

DATA 23 DE MARÇ

 

SEMIFINALS

 

LOCAL                                                                 VISITANT

 

Sant Josep                                                           Barberà

 

Escola d’Escacs de Barcelona                                 Colon Sabadell Chessy

 

QUART I CINQUÈ LLOC

 

LOCAL                                                                 VISITANT

 

Escola Salou                                                         Mollet

 

Gerunda                                                               Barcelona

 

FINALS CATALANES I ELIMINATÒRIES DE LA RESTA DE CATEGORIES

MOLT IMPORTANT: ES PREGA CONFIRMACIÓ O RENÚNCIA MITJANÇANT CORREU ELECTRÒNIC federacio@escacs.cat ABANS DEL DIVENDRES 22 DE MARÇ A LES 13 HORES. El sorteig públic d'enfrontaments es farà a la seu social de la Federació a les 12 hores del dilluns 25 de març.

Els partits de les Finals Catalanes i Eliminatòries (Play-off) són a un sol partit llevat del l'eliminatòria per l'ascens a Divisió d'Honor, que és a doble volta.

 

DATES DE JOC PER A TOTES LES CATEGORIES: 31 de març, 7 d’abril, 12 i 19 de maig.

 

PRIMERA DIVISIÓ

 

FINAL

 

VALLS, ATENEU COLÓN

 

PROMOCIÓ D’ASCENS A DIVISIÓ D’HONOR (doble volta)

 

SANT CUGAT, CATALUNYA ESCACS CLUB

Read more...

 

Després de 4 jornades intenses d’escacs i moltes ganes de jugar han finalitzat les fases prèvies del Campionat de Catalunya d’edats del Baix Llobregat, organitzades per la ACE (Associació de Clubs d’Escacs del Baix Llobregat) que enguany han tingut lloc durant 4 dissabtes consecutius al matí del 19 de gener al 9 de febrer a les següents seus: Sant Feliu de Llobregat, Sant Joan Despí, Olesa de Montserrat i a la Ciutat Cooperativa Molí Nou de Sant Boi de Llobregat.

Aquestes fases han comptat amb la participació de 89 joves esportistes, xifra similar a la de l’any anterior malgrat no s’ha pogut porta a terme la classificació de la categoria sub-18 per manca del nombre mínim de participants en aquesta categoria, tal com va passar l’any anterior.

En el següent gràfic es pot veure el grau de participació per categories en els darrers 10 anys d’organització d’aquestes fases:

Read more...

El Campionat Territorial Absolut de Barcelona ha arribat a la seva fi, amb els següents resultats:

 

Campionat Absolut de Barcelona 2018, Classificació final:

Rank Tit. Nom FCE FIDE Club Pts
1 FM Valenzuela Gomez Fernando 2431 2384 Sant Marti C.E.
2 IM Gual Pascual Antonio 2482 2394 Cerdanyola Valles C.E. 7
3 GM Perez Mitjans Orelvis 2479 2396 Barcelona, Club Escacs 7
4 FM Martorell Aguado Joan 2354 2285 Comtal C.E.
5 FM Lillo Castany Victor 2393 2349 Sant Cugat Club Escacs

 

Campionat Territorial del Barcelones 2018, Classificació final:

Rank Tit. Nom FCE FIDE Club Pts
1   Cervello I Tost Roger 2141 2009 Peona I Peo, C.E.
2   Romero Perera Eugeni 2145 1969 Lira, La C.E. 7
3   Muhammad Qasim 2048 1876 Comtal C.E. 7

 

Campionat Territorial del Baix Llobregat 2018, Classificació final:

Rank Tit. Nom FCE FIDE Club Pts
1   Planella Sanchez Jordi 2079 1885 Esplugues L'avenc C.E. 8
2   Da Costa Contreras Harold 1839 1767 Cornella C.E.
3   Costa Trave Jaume 2016 1768 Granollers-Canovelles

 

El campió de l'absolut Fernando Valenzuela, del Sant Martí

Roger Cervelló (a l'esquerra en primer pla) va guanyar el grup del Barcelonés

El Jordi Planella (a la foto amb la seva filla) va ser el campió del grup del Baix Llobregat

 

La classificació en detall, al següent enllaç

El 20 de novembre va morir sobtadament el Mestre Català del Club d'Escacs Gramenet Alfonso Alfonso Nogué, a la edat de 58 anys.

El teobarem molt a faltar.

GRUP A

Ta. Nom Pts Res. Pts Nom Local
1 Martorell Aguado Joan 6   7 Valenzuela Gomez Fernando Foment
2 Perez Mitjans Orelvis 6   6 Villar Reymundo Juan Antonio Lira
3 Gutierrez Palomino Albert   6 Gual Pascual Antonio Sant Adrià
4 Lillo Castany Victor   Blasco Coll Andreu Foment
5 Perpinya Rofes Lluis Maria 5   Xanco Compains Joan Sant Adrià
6 Ventura Bolet Alexandre 5   5 Fernandez Aguilar Francisco Sant Adrià
7 Cruz Jefferson 5   5 Sama Salinas Hector Lira
8 Garrido Fernandez Daniel   Guix Torres David Foment
9 Capellades Subirana Marc   Alvarez Albiol Victor Foment
10 Navarro Gutierrez Andres Camilo   Ruperez Miguel Lira
11 Hapala Elisabeth 4   Bes Alvarez Alex Foment
12 Fernandez Goyanes Francesc X 4   4 Dominguez Rueda Juan Sant Adrià
13 Brunet Gil Pol 4   4 Comellas Blanchart Jordi Lira
14 Prats Rodriguez Juan Bosco 4   4 Claramunt Bassegoda Marcel Lira
15 Alvarez Ferre Llorens   Orteu Capdevila Max Foment
16 Casset Bello Elena 3   Marzo Pie Xavier Foment
17 Monedero Gonzalez Josep 3   3 Castillo Dalmau Arnau Sant Adrià
18 Castrillo Mansego Pablo 3   3 Catala Ulied Guillem Foment
19 Vilalta Vidal Javier 3   3 Roa Ribera Alvaro Lira
20 Catala Ulied Bernat 3   3 Toquero Gracia Pau Foment
21 Moya Nunez Pau Salvador 3   Romero Moreno Felix Foment
22 Ros Alonso Joana   Daimiel Bescos Eleuterio Lira
23 Dominguez Laguna Eduard   2 Pera Muntasell Marc Lira
24 Moreno Oller Victor 2   2 Castells Pagan Raul Lira
25 Serrano Batova Vicent   Houzi Acharki Hanane Foment

 

Aparellaments

 

GRUP B

Ta. Nom Pts Res. Pts Nom Local
1 Cervello I Tost Roger   Molinero Martin Joan Sant Adrià
2 Donas Perez Emilio   6 Muhammad Qasim Sant Adrià
3 Romero Perera Eugeni 6   6 Hurtado Insa Francesc Lira
4 Lopez Manzano Antonio   Rodriguez Rodriguez Albert Sant Adrià
5 Delgado Camara Lluis Felix   Garcia Gonzalez Juan Sant Adrià
6 Villares Galiano Jose Maria 5   5 Rodriguez Saez Gerard Lira
7 Servent Alvarez Jordi 5   5 Tarrago Domingo Miguel Sant Adrià
8 Jerez Soriano Antonio 5   5 Lopez Mayoral Miguel Angel Foment
9 Millan Hernandez Marc 5   5 Tevar Lopez Fernando Lira
10 Gilabert Zaragoza Raul   5 Serra Vilaro Agustin Lira
11 Molina Hernandez Albert   Sanchez Coves Juan Josep Sant Adrià
12 Falomir Ballega Sergi   Subirats Martinez Miguel Angel Sant Adrià
13 Garcia Punzano Josep Lluis   Abascal Vicente Ignacio Sant Adrià
14 Escudero Martinez Alberto 4   4 Arias Aranda Guillem Foment
15 Pascual Gonzalez-Novelles Carle 4   4 Sanchez Valencia Alberto Lira
16 Serentill Tost Eduard 4   4 Ventura Fontanet Jaume Sant Adrià
17 Alvarez Albiol Daniel 4   4 Molina Soler Joan Carlos Foment
18 Guerra Blanco Antonio 4   4 Rocamora Martorell Ferran Sant Adrià
19 Seijas Castro Pedro 4   4 Garcia Gomez Luis Sant Adrià
20 Garcia Ahumada Lluis 4   4 Shukorov Artem Sant Adrià
21 Elias Arguelles Manel 4   4 Olle Castillo Salomon Foment
22 Torres Teruel Joan 4   Nadal Fajardo Ricard Lira
23 Rodriguez Batuecas Jordi   Romero Gamez Francisco Javier Lira
24 Roig Martinez Salvador   Giralt Garcia Joaquin Lira
25 Marzo Ruiz Xavier   Cobo Sampron Ramon Foment
26 Blasco Pomarol Carlos   Castro Estrella Joan Gabriel Lira
27 De La Vega Czarnecki Marcel   Gias Ramon Jose Luis Sant Adrià
28 Ortiz Padro Pol 3   3 Vicente Perales Manel Lira
29 Montilla Rodriguez Jose Luis 3   3 Pons Garcia Jordi Foment
30 Perez Marti Alfonso 3   3 Carre Rodriguez Rafael Sant Adrià
31 Del Rio Soler Andreu 3   3 Alarcon Alarcon Marina Foment
32 Pla Julio Carlos Javier 3   3 Padin Jimenez Oriol Lira
33 Ramos Verdu Juan Manuel   Chen Shiyuan Sant Adrià
34 Nunez Romeo Fausto   Toquero Gracia Laura Foment
35 Cots Rodriguez Alvaro   Bienvenido Kleque Jose Foment
36 Sanchez Diaz Lucas 2   2 Perez Marti Jordi Sant Adrià
37 Catala Ulied Carles 2   2 Sanchez Sanchez Guillem Foment
38 Marti Godia Enric 2   Perez Marti Gines Sant Adrià
39 Perez Marti Maria Dolores   1 Vela Dominguez Jose Antonio Sant Adrià
  Teruel Sanz Cristina ½     Descans  

 

Aparellaments

 

Locals de joc:

Foment Martinenc

La Lira

Sant Adrià

ONCE

 

GRUP B BAIX LLOBREGAT

Ta. Nom Pts Res. Pts Nom
1 Planella Sanchez Jordi 7   6 Boloix Pahissa Xavier
2 Martin Dinares Sonia   6 Da Costa Contreras Harold
3 Pueyo Amoros Pau 6   Costa Trave Jaume
4 Solera Castellano Xavier 5   5 Madrid Sole Antonio
5 Romeu Perulles Jaume 5   5 Vivancos Munoz Manuel
6 Pages Ruiz Eduard   Plazas Pinar Miquel
7 Garcia Guardiola Joan   Cerro Canizares Teodoro
8 Avramov Petkov Plamen   Peris Morte Joaquim
9 Gris Mateos Francisco   4 Marques Soriano Valentin
10 Santacana Tous Josep 4   4 Varela Cuadrado Cesar
11 Sanchez Artigas Antoni 4   4 Salazar Navas Josep
12 Bonay Toscas Santiago 4   4 Castro Gonzalez Jordi
13 Toribio Ruiz Ismael   4 Cuxart Taltavull Albert
14 Canizares Hidalgo Antonio   Colmena Jaraba David
15 Planella Zavala Ivan   Duro Salgado Francisco
16 Montserrat Rubia Angel 3   Martinez Gilbert Andreu
17 Saez Ortega Jose 3   3 Girona Flores Ladislau
18 Broadbent Brun Jensen 3   3 Cardoso Baena Manuel
19 Severyn Andriy   3 Terron Chueco David
20 Planella Zavala Irene 2   Moreno Munoz Juan Antonio
21 Alvarez Soto David 1   2 Duro Lopez Hugo
  Masic Tigran     Descans

 

Local de joc: Sant Feliu

Aparellaments

 

Aquest dissabte 24 de novembre s’ha fet l’entrega dels Premis del XXXVI Torneig Open d’Escacs de Martorell amb l’acompanyament de les autoritats municipals que varen fer entrega dels mateixos.

Aquest han sigut els guanyadors :

Grup A , el Mestre Internacional Julio Antonio Hernando de l’Escola d’Escacs de Barcelona.

Grup B , el jugador sub-16 Adrià Ruiz  del club Gan Penya de Vilanova i la Geltrú.

Grup C , el jugador sub 12 Diego Fernandez-Huerta del Club Escacs Palleja.

Destacar la juventud de tots tres guanyadors sobre un total de 211 participants en l’Open repartits aquest entre els tres grups. 

A la vegada es va celebrar XXXIII Torneig de Partides Rapides “ Josep Rubiralta” el guanyador ha sigut Julio Antonio Hernando fent així el ple.

Sota la  Direcció de Francisco Javier Garcia i l’Arbitratge de Jaume Gallart i Sonia Martin els dos Campionats es van cel.lebrar satisfactoriament.

No seria just no fer referencia d’agraïment als Patrocinadors del Torneig, Ajuntament de Martorell , Inovin i Finques Rius.