Resultats FASE FINAL PLAY OFFS:

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B   3,5 – 2,5

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C   5 -1

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E     4 - 2

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala     6 - 0

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F     4,5 – 1,5

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D    4 - 2

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B     4 -8 (Acumulat els 2 encontres)

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau – Els Palaus   3,5 – 1,5

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platjad’Aro - Blanes B   1,5 – 2,5

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G   2 -2   (Tordera per holandès)

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C – Dotze Castells C 0,5 - 2,5

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B 2 -2 (Figueres E per holandès)

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B 4 - 0

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.   5 – 3 (Acumulat els dos encontres).

 

CLASSIFICACIÓ FINAL:

Preferent:

1er.- Guixolenc (puja a Segona Divisió)

2on.- Banyoles

3er.- Cassà.

4rt.- Palafrugell

5è.- Dotze Castells.

6è.- Figueres “C”

7è.- Palafolls

8è.- Gerunda “C”.

9è.- La Bisbal.

10è.- Olot “B” (Baixa a Primera Provincial)

Primera Provincial:

1er.- Blanes (Puja a Preferent)

2on.- Salt i Girona (Puja a Preferent)

3er.- Tordera “B”.

4rt.- Sant Gregori.

5è.- Lloret.

6è.- Gerunda “D”.

7è.- Vilobi

8è.- Figueres “D”

9è.- Guixolenc “B” (Baixa a Segona Provincial).

10è.- Cassà “B” (Baixa a Segona Provincial)

Segona Provincial:

1er.- Olot “C” (Puja a Primera Provincial).

2on.- Santa Eugènia “B” (puja a Primera Provincial).

3er.- Caldenc (Puja a Primera Provincial).

4rt.- Santa Eugènia “C”.

5è.- Banyoles “B”.

6è.- Gerunda “E”.

7è.- Olot “D”

8è.- L’Escala.

9è.- Dotze Castells “B”.

10è.- Gerunda “F”.

11è.- Olot “E”.

12è.- Santa Eugènia “D”

13è.- Salt i Girona “B”.

14è.- Sant Pere Pescador (Baixa a Tercera Provincial)

Tercera Provincial:

1er.- Santa Pau (Puja a Segona Provincial).

2on.- Els Palaus (Puja a Segona Provincial)

3er.- Blanes “B” (Puja a Segona Provincial).

4rt.- Platja d’Aro. (Puja a Segona Provincial)

5è.- Tordera “C”

6è.- Gerunda “G”

7è.- Dotze Castells “C”

8è.- Guixolenc “C”.

9è.- Figueres “E”

10è.- Vilobi “B”

11è.- Caldenc “B”.

12è.- L’Escala “B”

13è.- Olot “F”.

14è.- Lloret “B”.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau - Els Palaus

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platja d’Aro - Blanes B

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C - Dotze Castells C

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Olot C - Caldenc
  • Santa Eugènia B - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Olot D - Gerunda E
  • Banyoles B - L’Escala

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Olot E - Gerunda F
  • Santa Eugènia D - Dotze Castells B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Salt i Girona B - Sant Pere Pescador

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Platja d’Aro - Els Palaus
  • Santa Pau - Blanes B

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Guixolenc C - Gerunda G
  • Dotze Castells C - Tordera C

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Vilobí B - L’Escala B
  • Figueres E - Caldenc B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Lloret B - Olot F

Supòsit 1:

+1......   Vol dir que no baixa cap de Segona Divisió que sigui de la nostra Territorial i puja el campió de Preferent.

Preferent   (10, -1 que puja a 2ona Div. – 1 que baixa a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixa el últim.  

Primera   (10 + 1 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 2 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 2 darrers (el 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, - 1 que baixa a Tercera + 2 que baixen de Primera +  4 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen 4 que són: 1, 2, 3 i 4rt. de la final. (Primers i segons, de cada grup).

 

Supòsit 2:

+0.......   Vol dir que baixa un equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i puja un de Preferent .

Preferent    (10 +1 que baixa de 2ona. Div. -1 que puja a 2ona Div. – 2 que baixen a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixen el  9è i el 10è.  

Primera   (10 + 2 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 3 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 3 darrers (els 8è, 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, -1 que baixa a Tercera + 3 que baixen de Primera + 3 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen: 1, 2, i 3 de la final. (Del play off entre primers i segons de cada grup el que al final quedi ultim, no puja).

NOTA:

Els grups de 8 equips (2 de Segona i 2 de Tercera), en acabar la fase regular (7 rondes), faran un Play-Off de la següent manera:

A Segona:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

Pels llocs 1er a 4rt:

1er Grup A contra 2on. Grup B. (Local del 1er. del grup A)

1er Grup B contra 2on Grup A. (Local del 1er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 1er. i 2on.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: AQUEST CRITERI ES SEGUIRÀ AMB TOTES LES SEGONES RONDES DEL PLAY-OFF):

Si un ha quedat primer i l’altre segon a la fase regular, (és a dir un millor i l’altre pitjor als seus grups respectius) es jugarà al camp del millor classificat a la fase regular. Si tots dos han quedat primers o segons (igual lloc a la fase regular dels respectius grups) es jugarà al local del que hagi fet millor resultat (punts absoluts, i en segon lloc, millor desempat Sonen) a la fase regular. Si l’empat persisteix, a qui hagi fet més bon resultat a la ronda anterior (1ª del Play Off), i si encara segueix l’empat, per holandès de la ronda anterior (1ª del Play Off).

Pel 3er i 4rt.

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 5è a 8è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

3er Grup A contra 4rt. Grup B. (Local del 3er. del grup A)

3er Grup B contra 4rt Grup A. (Local del 3er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 5è. i 6è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 7è i 8è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 9è a 12è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

5è Grup A contra 6è. Grup B. (Al Local del 3er. del grup A)

5è Grup B contra 6è Grup A. (Al Local del 3er. del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 9è. i 10è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 11è i 12è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 13è i a 14è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

7è Grup A contra 7è. Grup B. (Local de joc: Al local del 7è que hagi fet PITJOR resultat (punts absoluts) en la fase regular. Si es manté l’empat: es jugarà al local del que tingui PITJOR desempat Sonen a la fase regular. Si l’empat persisteix, es jugarà al local del 7è. del Grup A.

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 13è. i 14è.

Partit de tornada al local del visitant en la Ronda 8.

Quedarà 13è. el que sumi més punts, per sistema olímpic, en la suma dels dos matxs del Play-Off.

En cas d’empat, s’aplicarà el sistema holandès fins a les darreres conseqüències, en el conjunt dels dos matxs jugats del Play-Off.

Campió: Victor LILLO CASTAY (Figueres)

Sots-campió: Àlex VIDAL ZAMORA (Santa Eugènia)

Tercer: Jordi TRIADÚ CASSÀ (Olot)

Quart: Ricardo ALEJO ALVAREZ (Cassà)

Cinquè: Jaume MUNDET RIERA (Gerunda)

Sisè: David HUICI BENTUE (Gerunda)

--------------------

Millor veterà: Pere MAS RECORDA (Santa Eugènia)

Millor femenina: Laura GARCÍA TABERNER (Sant Gregori)

Millor jugador sub-10: David FERNANDEZ ALSINA (Guixolenc)

Millor jugador sub-12: Aleix TORRES CAMPS (Gerunda)

Millor jugador sub-14: Guillem SALAGRAN FERRAGUT (Gerunda)

Millor jugador sub-16: Alexandre PINSACH GELABERT (Figueres)

--------------------

Del tram de 1700 a 1800

Campió: Iván RODRÍGUEZ NAVARRO (Blanes)

Segon: Víctor GALA MARTÍNEZ (Santa Eugènia)

Tercer: Ferràn CAPALLERA GUIRADO (Figueres)

-------------------

Del tram de 1801a 1900

Campió: Vasily RADIONOV (Blanes)

Segon: Carles TRIAS PUNSET (Santa Pau)

Tercer: Saúl DOMENECH MASET (Guixolenc)

--------------------

Del tram de 1901a 2000

Campió: Daniel MOLINA CARRETERO (Gerunda)

Segon: Joan GALLART VILA (Santa Eugènia)

Tercer: Vladimir VOLKOV (Fanalenc)

--------------------

Del tram de 2001 a 2100

Campió: Eduard AYMERICH VERDAGUER (Olot)

Segon: Fernando RICARDO SÁNCHEZ (Palafrugell)

Tercer: Albert BADOSA ROMANYÓ (Santa Pau)

Tres de les quatre primeres  partides varen acabar en taules, en el primer tauler entre la MFF Mònica Vilar (Olot) i el MC Didier Fernández (Gerunda), en el tauler 2 entre els olotins Sergi Vinardell i Jordi Triadú, que han jugat una partida vibrant, i en el 4 entre els també coequipiers, però ara del Palafrugell, Manel Coronado i Rafel De Azua.  En el tauler 3 Enric Dilmè (La Bisbal) s’ha imposat al MC. Àlex Vidal (Santa Eugènia).

Read more...

El passat diumenge es va iniciar una nova edició del Campionat Provincial d’Escacs de Girona, prova emblemàtica dels escacs gironins. El campionat està organitzat per la Federació Catalana d’Escacs i el Club d’Escacs Salt i Girona.

Club d'Escacs Salt i Girona

Imatge cedida pel Club d'Escacs Salt i Girona.

Read more...