Cls. | T. | Jugador | elo | grup | Fed | Club | Pts | Abs. | Trams |
1 | GM | Agdestein Simen | 2567 | NOR | Noruega | 8½ | 75 | ||
2 | GM | Kovchan Alexander | 2577 | UKR | Ukrania | 7 | 60 | ||
3 | GM | Firman Nazar | 2526 | UKR | Ukrania | 7 | 50 | ||
4 | GM | Flores Rios Mauricio | 2492 | CHI | Chile | 7 | 45 | ||
5 | IM | Asis Gargatagli Hipolito | 2487 | CAT | Barcelona Uga | 6½ | 40 | ||
6 | GM | Nikolov Momchil | 2538 | BUL | Bulgaria | 6½ | 35 | ||
7 | GM | Grigoryan Karen H. | 2550 | ARM | Armenia | 6½ | 30 | ||
8 | GM | Cruz Cristhian | 2499 | PER | Escola Escacs De Bcn | 6½ | 26 | ||
9 | IM | Arenas David | 2437 | COL | Colombia | 6½ | 22 | ||
10 | GM | Ortiz Suarez Isan Reynaldo | 2612 | CUB | Cuba | 6½ | 20 | ||
11 | FM | Anurag Mhamal | 2418 | IND | Índia | 6½ | 16 | ||
12 | IM | Prasca Sosa Rafael | 2426 | VEN | Venezuela | 6½ | 14 | ||
13 | IM | Dvirnyy Danyyil | 2549 | ITA | Italia | 6 | 12 | ||
14 | GM | Hayrapetyan Hovik | 2486 | ARM | Armenia | 6 | 10 | ||
15 | Garcia Blanco Omar | 2253 | B | ESP | Espanya | 6 | 8 | 65 | |
16 | GM | Cuartas Jaime Alexander | 2484 | COL | Montcada | 6 | 5 | ||
17 | IM | Sequera Paolini Jose | 2394 | A | VEN | Venezuela | 6 | 3 | 65 |
18 | IM | Aloma Vidal Robert | 2421 | CAT | Montcada | 6 | 1 | ||
19 | IM | Valsecchi Alessio | 2412 | ITA | Italia | 6 | |||
20 | IM | Panelo Marcelo | 2428 | ARG | Sant Josep Badalona | 6 | |||
21 | IM | Lorenzo De La Riva Lazaro | 2433 | CAT | Sant Josep Badalona | 5½ | |||
22 | IM | Gallego Alcaraz Andres Felipe | 2414 | COL | Colombia | 5½ | |||
23 | Silva Luis Neves Da | 2218 | B | POR | Portugal | 5½ | 45 | ||
24 | IM | Pulvett Daniel | 2405 | VEN | Venezuela | 5½ | |||
25 | IM | Bellia Fabrizio | 2415 | ITA | Italia | 5½ | |||
26 | IM | Escobar Forero Alder | 2466 | COL | Colombia | 5½ | |||
27 | FM | Arvola Benjamin | 2347 | A | NOR | Noruega | 5½ | 45 | |
28 | IM | Perpinya Rofes Lluis Maria | 2400 | CAT | Colon Sabadell | 5½ | |||
29 | IM | Khaetsky Roman | 2424 | UKR | Ukrania | 5½ | |||
30 | WIM | Salazar Aura Cristina | 2200 | B | COL | Colombia | 5½ | 35 | |
31 | IM | Getz Nicolai | 2353 | A | NOR | Noruega | 5½ | 35 | |
32 | GM | Munoz Pantoja Miguel | 2457 | CAT | Cerdanyola Valles | 5½ | |||
33 | IM | Fernandez Romero Ernesto | 2480 | ESP | Espanya | 5½ | |||
34 | IM | Enchev Ivajlo | 2448 | BUL | Bulgaria | 5½ | |||
35 | IM | Valdes Romero Leonardo | 2444 | CRC | Foment | 5½ | |||
36 | IM | Gullaksen Eirik | 2380 | A | NOR | Noruega | 5 | 30 | |
37 | FM | Eggleston David J | 2363 | A | ENG | Inglaterra | 5 | 20 | |
38 | FM | Lovik Lasse Ostebo | 2311 | A | NOR | Noruega | 5 | 15 | |
39 | IM | Satyapragyan Swayangsu | 2464 | IND | Índia | 5 | |||
40 | Christiansen Johan-Sebastian | 2155 | B | NOR | Noruega | 5 | 30 | ||
41 | FM | Sanchez Ibern Marc | 2408 | CAT | Foment | 5 | |||
42 | Salomon Johan | 2211 | B | NOR | Noruega | 5 | 20 | ||
43 | IM | Guerrero Sierra Juan Carlos | 2227 | B | COL | Colombia | 5 | 15 | |
44 | FM | Alvarado Diaz Alejandro | 2313 | A | ESP | Espanya | 5 | 10 | |
45 | Haug Johannes | 2042 | C | NOR | Noruega | 5 | 65 | ||
46 | FM | Posada Juan Manuel | 2101 | C | COL | Colombia | 5 | 45 | |
47 | Nadal Fajardo Ricard | 2009 | C | CAT | Escola Escacs De Bcn | 5 | 35 | ||
48 | IM | Vehi Bach Victor Manuel | 2308 | A | CAT | Montcada | 4½ | 8 | |
49 | FM | Minko Vladimir | 2312 | A | RUS | Rusia | 4½ | 6 | |
50 | CM | Ramirez Garcia Jorge Alberto | 2303 | A | MEX | Escola Escacs De Bcn | 4½ | 4 | |
51 | FM | Hernando Rodrigo Julio Antonio | 2327 | A | CAT | Cerdanyola Valles | 4½ | 2 | |
52 | Dalo Hermes | 2148 | C | VEN | Catalunya | 4½ | 30 | ||
53 | MK | Leiro Giralt Daniel | 2220 | B | CAT | Tres Peons | 4½ | 10 | |
54 | Basencyan Mark | 2130 | C | ARM | Armenia | 4½ | 20 | ||
55 | FM | Capellades Subirana Marc | 2260 | B | CAT | Peona I Peo | 4½ | 8 | |
56 | Blandon Luis Guillermo | 1993 | COL | Colombia | 4½ | ||||
57 | FM | Larsen Karsten | 2270 | B | DEN | Dinamarca | 4½ | 6 | |
58 | Pettersen Joar Gullestad | 1944 | NOR | Noruega | 4½ | ||||
59 | Uribe Arteaga Daniel | 2274 | B | COL | Colombia | 4½ | 4 | ||
60 | Jaramillo Ochoa Mateo | 2074 | C | COL | Colombia | 4½ | 15 | ||
61 | CM | Guttulsrud Odd Martin | 2212 | B | NOR | Noruega | 4½ | 2 | |
62 | Grebstad Kjell Borre | 2005 | C | NOR | Noruega | 4½ | 10 | ||
63 | Vatkali Dimitra | 1964 | GRE | Grecia | 4½ | ||||
64 | Vargas Drechsler Carlos | 1926 | CAT | Tres Peons | 4½ | ||||
65 | IM | Dukaczewski Piotr | 2226 | B | POL | Polonia | 4 | 1 | |
66 | FM | Sorm Daniel | 2304 | A | CZE | República Checa | 4 | 1 | |
67 | GM | Laxman R.R. | 2401 | IND | Índia | 4 | |||
68 | FM | Forsaa Espen | 2293 | B | NOR | Noruega | 4 | ||
69 | FM | Thakur Akash | 2234 | B | IND | Índia | 4 | ||
70 | Blandon Villa Diego F | 2196 | B | COL | Colombia | 4 | |||
71 | Galopoulos Nikolaos | 2343 | A | GRE | Grecia | 4 | |||
72 | MK | Martorell Aguado Joan | 2177 | B | CAT | Malgrat | 4 | ||
73 | Cervello Tost Ferran | 2083 | C | CAT | Peona I Peo | 4 | 8 | ||
74 | Zapata Arbelaez Estiven | 2001 | C | COL | Colombia | 4 | 6 | ||
75 | NM | Ridameya Tatche Jose Miguel | 1993 | CAT | Tres Peons | 4 | |||
76 | Manelidou Maria | 2030 | C | GRE | Grecia | 4 | 4 | ||
77 | WIM | Real Pereyra Diana Carime | 2076 | C | MEX | Mexico | 4 | 2 | |
78 | Kjolberg Jens Hjorth | 1999 | NOR | Noruega | 4 | ||||
79 | IM | Saptarshi Roy | 2447 | IND | Índia | 3½ | |||
80 | GM | Perez Mitjans Orelvis | 2495 | CAT | Montcada | 3½ | |||
81 | MK | Herms Agullo Jordi | 2130 | C | CAT | Granollers-Canovelles | 3½ | 1 | |
82 | Castillo Escario Yolanda | 2053 | C | CAT | Sant Andreu | 3½ | |||
83 | MK | Pellus Ruiz Josep | 2171 | B | CAT | Ideal Clave | 3½ | ||
84 | Fernandez Aguilar Francisco | 2040 | C | CAT | Colon Sabadell | 3½ | |||
85 | MK | Heredia Tarrats Amadeu | 2098 | C | CAT | Foment | 3½ | ||
86 | Fabregas Fontanet Antonio | 2045 | C | CAT | Cecob | 3½ | |||
87 | MK | Meza Martinez Alcides Ivan | 2136 | C | HON | Sant Josep Badalona | 3½ | ||
88 | Cervello I Tost Roger | 2035 | C | CAT | Peona I Peo | 3½ | |||
89 | Tahay Alexis | 1944 | FRA | Francia | 3½ | ||||
90 | Saez Coma Alejandro | 2025 | C | CAT | Catalunya | 3½ | |||
91 | Ofstad Sigurd | 2007 | C | NOR | Noruega | 3½ | |||
92 | Velez Alvarez Laura Camila | 1774 | COL | Colombia | 3½ | ||||
93 | Lopez Perdomo Juan David | 2100 | C | COL | Peona I Peo | 3½ | |||
94 | Carlsen Ellen Oen | 1947 | NOR | Noruega | 3½ | ||||
95 | CM | Maltsev Leonid | 1985 | UKR | Ukrania | 3½ | |||
96 | Ramirez Medina Victor | 2012 | C | ESP | Espanya | 3½ | |||
97 | Barba Rios Enric | 2071 | C | CAT | Hospitalet | 3½ | |||
98 | Harstad Christian | 1942 | NOR | Noruega | 3½ | ||||
99 | FM | Gomez Jurado Luis Alberto | 2273 | B | CAT | Montcada | 3 | ||
100 | NM | Anguera Maestro Jaime | 2180 | B | CAT | Sant Andreu | 3 | ||
101 | WCM | Hernandez Zaida | 1998 | VEN | Venezuela | 3 | |||
102 | Tarrago Domingo Miguel | 2034 | C | CAT | Sant Adria | 3 | |||
103 | Severri Arrese Carlos | 1925 | CAT | Agusti | 3 | ||||
104 | WFM | Cherednichenko Elena | 2167 | B | UKR | Ukrania | 2½ | ||
105 | WFM | Frank-Nielsen Marie | 2016 | C | DEN | Dinamarca | 2½ | ||
106 | Amores Gago Javier | 2167 | B | CAT | Mollet | 2½ | |||
107 | Lien Kjell Hakon | 1910 | NOR | Noruega | 2½ | ||||
108 | Barcelo Sola David | 2075 | C | CAT | Sant Josep Badalona | 2½ | |||
109 | Montell Zabay Alberto | 2059 | C | CAT | Aragones | 2½ | |||
110 | Calderon Alzate Ivan Alejandro | 1927 | CAT | Catalunya | 2½ | ||||
111 | Quero Ortega Juan | 1809 | CAT | Prat | 2½ | ||||
112 | Julian Barrachina Lluis | 2165 | B | CAT | Sant Marti | 2½ | |||
113 | Andersen Guttorm | 1772 | NOR | Noruega | 2½ | ||||
114 | De Azua Arpi Rafael | 1943 | CAT | Gerunda | 2 | ||||
115 | Ortiz De Latierro Olivella Aitor | 2102 | C | CAT | Sant Andreu | 2 | |||
116 | Barragan Hernandez Manel | 1961 | CAT | Tres Peons | 1½ | ||||
117 | Jacobsen Maria Pitz | 1814 | NOR | Noruega | 1 | ||||
118 | Zemlicka Vit | 2016 | C | CZE | República Checa | 1 | |||
Cls. | T. | Jugador | elo | grup | Fed | Club | Pts | Abs. | Trams |
1 | Navarro Gutierrez Andres Camilo | 1960 | D | CAT | Ideal Clave | 7½ | 65 | ||
2 | Varela La Madrid Maria | 1927 | D | VEN | Venezuela | 7½ | 45 | ||
3 | Moreno Perez Norberto | 1969 | D | CAT | Sant Marti | 7 | 35 | ||
4 | Aprea Daniele | 1945 | D | ITA | Cecob | 7 | 30 | ||
5 | Perez Garcia Jose Miguel | 1950 | D | ESP | Espanya | 7 | 20 | ||
6 | Molano Lafuente Ismael | 1985 | D | CAT | Montornes | 7 | 15 | ||
7 | Dominguez Carnero Javier | 1913 | D | ESP | Espanya | 7 | 10 | ||
8 | Alvarez Serrano Carlos | 1894 | D | ESP | Espanya | 7 | 8 | ||
9 | Carballo Cancela Manuel | 1850 | D | ESP | Espanya | 7 | 6 | ||
10 | Iglesias Garcia Jorge | 1956 | D | ESP | Espanya | 6½ | 4 | ||
11 | Espinosa Cebrian Carlos | 1923 | D | CAT | Sant Marti | 6½ | 2 | ||
12 | Blesa Fernandez Francisco | 1951 | D | ESP | Espanya | 6½ | 1 | ||
13 | Masferrer Niubo Enric | 1984 | D | CAT | Peona I Peo | 6½ | |||
14 | Torres Maiquez Sergio | 1927 | D | CAT | Espiga | 6½ | |||
15 | Aguilera Bonaque Juan Carlos | 1961 | D | CAT | Sant Josep Badalona | 6 | |||
16 | Walter Travella German | 1973 | D | CAT | Aragones | 6 | |||
17 | Beaskoa Estany Gabriel | 1988 | D | CAT | Peona I Peo | 6 | |||
18 | Alfara Ayllon Jose Luis | 1940 | D | CAT | Jake | 6 | |||
19 | Tadevosyan Galust | 1732 | E | ARM | Armenia | 6 | 65 | ||
20 | Ayza Casamitjana Antoni | 1908 | D | CAT | Barcelona Uga | 6 | |||
21 | Casset Bello Elena | 1961 | D | CAT | Sant Marti | 6 | |||
22 | Julia Yebra David | 1899 | D | CAT | Peon Doblado | 6 | |||
23 | Jimenez Martinez Javier | 1955 | D | CAT | Jake | 6 | |||
24 | Ayats Llobera Gerard | 1952 | D | CAT | Llinars | 6 | |||
25 | Delgado Lozano Ignacio Maria | 1765 | E | ESP | Espanya | 5½ | 45 | ||
26 | Garrido Prats Diego | 1781 | E | CAT | Cecob | 5½ | 35 | ||
27 | Catalan Escale Enric | 1988 | D | CAT | Aragones | 5½ | |||
28 | Saiz Rodrigo Josep Fernando | 1986 | D | CAT | Jake | 5½ | |||
29 | Riera Danes Manel | 1931 | D | CAT | Sant Marti | 5½ | |||
30 | Riu Lopez Daniel | 1883 | D | CAT | Edami | 5½ | |||
31 | Diaz Nieto Alberto | 1969 | D | CAT | Arenys De Munt | 5½ | |||
32 | Torrents Senal Marc | 1930 | D | CAT | Peona I Peo | 5½ | |||
33 | Fernandez Martin Javier | 1987 | D | CAT | Balsareny-Sallent | 5½ | |||
34 | Cano Sevila Ivan | 1780 | E | CAT | Barcelona Uga | 5½ | 30 | ||
35 | Llopis Jordan Lluis | 1828 | E | CAT | Vilassar De Mar | 5½ | 20 | ||
36 | Velasco Rebezon Daniela | 1895 | D | CAT | Peona I Peo | 5½ | |||
37 | Baum Jonasz | 1512 | F | POL | Polonia | 5½ | 65 | ||
38 | Gisbert Mir Alejandro | 1867 | D | CAT | Ateneu Barcelones | 5½ | |||
39 | Peiron Lluch Jose Daniel | 1893 | D | CAT | Peon Doblado | 5½ | |||
40 | Cartro Turu Gabriel | 1944 | D | CAT | Barcelona Uga | 5½ | |||
41 | Colom Andres Xavier | 1923 | D | CAT | Barcelona Uga | 5½ | |||
42 | Minos Constante Pablo | 1890 | D | CAT | Ateneu Colon | 5½ | |||
43 | Liarte Genoves Sergi | 1945 | D | CAT | Sant Andreu | 5½ | |||
44 | Subirana Santos Marc | 1775 | E | CAT | Sant Josep Badalona | 5½ | 15 | ||
45 | Escofet Llongueras Joan | 1832 | E | CAT | Barcelona Uga | 5½ | 10 | ||
46 | Lozano Diaz Antoni | 1877 | D | CAT | Cerdanyola Valles | 5 | |||
47 | Mejia Montoya Jaime | 1600 | F | CAT | Sant Marti | 5 | 45 | ||
48 | Santamaria Torres Sergio | 1672 | F | CAT | Padro | 5 | 35 | ||
49 | Llados Clos Jaume | 1836 | E | CAT | Peona I Peo | 5 | 8 | ||
50 | Argemi Camp Jaume | 1736 | E | CAT | Vall Del Tenes | 5 | 6 | ||
51 | Garcia Punzano Josep Lluis | 1790 | E | CAT | Jake | 5 | 4 | ||
52 | Esteban Bruguera German | 1908 | D | CAT | Masnou | 5 | |||
53 | Vigier Lopez Carlos | 1941 | D | CAT | Sant Marti | 5 | |||
54 | Roig Ruiz Carles | 1839 | E | CAT | Mataro | 5 | 2 | ||
55 | Pascual Gonzalez-Novelles Carles | 1914 | D | CAT | Sant Marti | 5 | |||
56 | Tortosa Moros Joan | 1771 | E | CAT | Ateneu Colon | 5 | 1 | ||
57 | Petit Montes Marc | 1843 | E | CAT | Catalunya | 5 | |||
58 | Ferres Saez Joan | 1860 | D | CAT | Granollers-Canovelles | 5 | |||
59 | Santiago Llanes Jose Juan | 1741 | E | ESP | Espanya | 5 | |||
60 | Benet Saniger Xavier | 1856 | D | CAT | Calldetenes | 5 | |||
61 | Aparicio Escudero Hector F. | 1797 | E | CAT | Masnou | 5 | |||
62 | Pujal Moncho Joaquim | 1891 | D | CAT | Sant Marti | 5 | |||
63 | Sanchez Paz Josep | 1786 | E | CAT | Badalona | 5 | |||
64 | Torras Chicon Adria | 1841 | E | CAT | Castellar | 4½ | |||
65 | Romero Gamez Francisco Javier | 1795 | E | CAT | Edami | 4½ | |||
66 | Esteban Lupianez Jose Miguel | 1820 | E | CAT | Sant Marti | 4½ | |||
67 | Albert Estebanez Carles | 1774 | E | CAT | Ateneu Colon | 4½ | |||
68 | Poyato Duran David | 1764 | E | CAT | Sant Marti | 4½ | |||
69 | Millan Hernandez Marc | 1879 | D | CAT | Sant Cugat | 4½ | |||
70 | Ji Pablo | 1743 | E | CAT | Peona I Peo | 4½ | |||
71 | Corominas Garrido Antonio | 1912 | D | CAT | Maragall | 4½ | |||
72 | Fuertes Buisac Bernat | 1843 | E | CAT | Escola Escacs De Bcn | 4½ | |||
73 | Martinez Hernandez Emili | 1837 | E | CAT | Badalona | 4½ | |||
74 | Serra Vilaro Agustin | 1892 | D | CAT | Comtal | 4½ | |||
75 | Perez Cuadrado Eduardo | 1868 | D | CAT | Bellvitge Entitat | 4½ | |||
76 | Gomez Guinovart Josep Manel | 1743 | E | CAT | Congres | 4½ | |||
77 | Berstad Joerund | 1849 | E | NOR | Noruega | 4½ | |||
78 | Martin Sanchez Antoni | 1730 | E | CAT | Sant Marti | 4½ | |||
79 | Riu Lopez Sergi | 1794 | E | CAT | Edami | 4½ | |||
80 | Alvarez Albiol Victor | 1784 | E | CAT | Foment | 4½ | |||
81 | Fuentes Barrientos Carlos | 1803 | E | CAT | Sant Marti | 4½ | |||
82 | Bayarri Ponsa Eduard | 1953 | D | CAT | Aragones | 4½ | |||
83 | Roche Peris Eduard | 1807 | E | CAT | Catalunya | 4½ | |||
84 | Terrones Hernandez Jonathan | 1768 | E | CAT | Franqueses | 4½ | |||
85 | Gonzalez Edo David | 1880 | D | CAT | Vall Del Tenes | 4½ | |||
86 | Muratet Carmona Alexandra | 1811 | E | CAT | Banyoles | 4½ | |||
87 | Romeo Ros Joaquin | 1759 | E | CAT | Aragones | 4½ | |||
88 | Sequera Morales Jose David | 1575 | F | VEN | Venezuela | 4½ | 30 | ||
89 | Sequera Morales Genesis G. | 1726 | E | VEN | Venezuela | 4½ | |||
90 | Ibanez Camara Oscar | 1758 | E | CAT | Ateneu Colon | 4½ | |||
91 | Fungueirino Pique Daniel | 1762 | E | CAT | Espiga | 4½ | |||
92 | Delgado Lozano Jose Manuel | 1927 | D | ESP | Espanya | 4½ | |||
93 | Sirletti Sonia | 1888 | D | ITA | Italia | 4½ | |||
94 | Gonzalez Jurado Jesus | 1862 | D | CAT | Moli Nou | 4½ | |||
95 | Romero Funieles Rafael | 1803 | E | CAT | Lira | 4½ | |||
96 | Vargas Ramirez Ana Maria | 1836 | E | COL | Colombia | 4½ | |||
97 | Cuxart Taltavull Albert | 1772 | E | CAT | Cornella | 4½ | |||
98 | Albert Cristobal Jorge | 1871 | D | CAT | Ateneu Colon | 4 | |||
99 | De La Fuente Clemente Constantino | 1896 | D | CAT | Ripollet | 4 | |||
100 | Monteagudo Aguilera Maximo | 1902 | D | CAT | Jake | 4 | |||
101 | Maria Oproae Alex | 1793 | E | CAT | Llinars | 4 | |||
102 | Febrero Perez Lluis | 1685 | F | CAT | Comtal | 4 | 20 | ||
103 | Poyato Ruiz Fernando | 1899 | D | CAT | Sant Marti | 4 | |||
104 | Domenche Redondo Francesc | 1809 | E | CAT | Foment | 4 | |||
105 | Hernando Rodrigo Lourdes | 1837 | E | CAT | Comtal | 4 | |||
106 | Salazar Navas Josep | 1818 | E | CAT | Jake | 4 | |||
107 | Muratet Casadevall Jordi | 1826 | E | CAT | Banyoles | 4 | |||
108 | Lopez Pujol Hector | 1798 | E | CAT | Espiga | 4 | |||
109 | Navarro Pastor Raul | 1739 | E | CAT | Ateneu Colon | 4 | |||
110 | Corbera Garcia Esteve | 1687 | F | CAT | Ateneu Colon | 4 | 15 | ||
111 | Gomez Albamonte Sonia | 1664 | F | CAT | Escola Escacs De Bcn | 4 | 10 | ||
112 | Molina Cabaleiro Juan Jose | 1801 | E | ESP | Espanya | 4 | |||
113 | Olleta Tanya Jordi | 1627 | F | CAT | Masnou | 4 | 8 | ||
114 | Ballve Monte Antoni | 1669 | F | CAT | Sant Marti | 4 | 6 | ||
115 | Martin Palau Roger | 1639 | F | CAT | Peona I Peo | 4 | 4 | ||
116 | Martinez Navarro Miquel | 1742 | E | CAT | Ateneu Colon | 4 | |||
117 | Rovira Ruiz Enric | 1809 | E | CAT | Sant Josep Badalona | 4 | |||
118 | Perez Garcia Francisco Jose | 1957 | D | CAT | Jake | 4 | |||
119 | Kazmierczak Ewa | 1574 | F | POL | Polonia | 3½ | 2 | ||
120 | Collell Rodriguez Victor | 1793 | E | CAT | Peona I Peo | 3½ | |||
121 | Boixader Arbo Xavier | 1720 | E | CAT | Colon Sabadell | 3½ | |||
122 | Cort Hidalgo Jordi | 1700 | E | CAT | Tres Peons | 3½ | |||
123 | Alquezar Calpena Marc | 1866 | D | CAT | Cornella | 3½ | |||
124 | Serentill Tost Eduard | 1752 | E | CAT | Circol Catolic | 3½ | |||
125 | Cantero Mitjans Carles | 1761 | E | CAT | Sant Joan Despi | 3½ | |||
126 | Demestres Lopez Ricard | 1759 | E | CAT | Aragones | 3½ | |||
127 | Pascual Gonzalez-Novelles David | 1739 | E | CAT | Sant Marti | 3½ | |||
128 | Abascal Vicente Ignacio | 1850 | D | CAT | Circol Catolic | 3½ | |||
129 | Rodriguez Batuecas Jordi | 1711 | E | CAT | Congres | 3½ | |||
130 | Ferre Navarro Joan | 1736 | E | CAT | Badalona | 3½ | |||
131 | Rodriguez Monago Juan Antonio | 1604 | F | CAT | Cerdanyola Valles | 3½ | 1 | ||
132 | Ylla Soro Rafael | 1680 | F | CAT | Congres | 3½ | |||
133 | Mir Bellmunt Jose | 1663 | F | CAT | Foment | 3½ | |||
134 | Catala Morales Joaquim | 1627 | F | CAT | Badalona | 3½ | |||
135 | Hinarejos Montano Andres | 1758 | E | CAT | Sant Marti | 3½ | |||
136 | Palomero Galvez Antonio | 1738 | E | CAT | Sant Boi | 3 | |||
137 | Custodio Criado Jofre | 1713 | E | CAT | Peona I Peo | 3 | |||
138 | Arribas Alvarez Marti | 1739 | E | CAT | Edami | 3 | |||
139 | Santolaria Sanz Xavier | 1680 | F | CAT | Cecob | 3 | |||
140 | Calbet Freixanet Eduard | 1785 | E | CAT | Peon Doblado | 3 | |||
141 | Pascual Duran Pau | 1642 | F | CAT | Foment | 3 | |||
142 | Tahay Romain | 1553 | F | FRA | Francia | 3 | |||
143 | Quemades Schmid Ricardo | 1600 | F | CAT | Sant Boi | 3 | |||
144 | Guinjoan Fradera Joan | 1650 | F | CAT | Diagonal Mar | 3 | |||
145 | Fernandez Benito Fco. Javier | 1726 | E | CAT | Cadena | 3 | |||
146 | Bienvenido Kleque Jose | 1634 | F | CAT | Sant Adria | 3 | |||
147 | Bernat Pascual Magi | 1809 | E | CAT | Catalunya | 3 | |||
148 | Martinez Torras Pol | 1650 | F | CAT | Barcelona Uga | 3 | |||
149 | Herrerias Gonzalez Andreu | 1722 | E | CAT | Congres | 3 | |||
150 | Aunes Cabanero Jose | 1611 | F | CAT | Catalunya | 3 | |||
151 | Freixa Rofastes Ernest | 1627 | F | CAT | Aragones | 3 | |||
152 | Labad Ameneda Ricard | 1620 | F | CAT | Foment | 3 | |||
153 | Sanchez Viana Jordi | 1659 | F | CAT | Barcelona Uga | 3 | |||
154 | Negreira Rodriguez Daniel | 1667 | F | CAT | Ateneu Colon | 3 | |||
155 | Antequera Garcia Luis | 1600 | F | CAT | Sant Marti | 3 | |||
156 | Avila Lopez Joan | 1663 | F | CAT | Ateneu Colon | 3 | |||
157 | Garcia Hernandez Jose Luis | 1615 | F | CAT | Ateneu Colon | 2½ | |||
158 | Fernandez Benito Carlos Pablo | 1722 | E | CAT | Cadena | 2½ | |||
159 | Lopez Mayoral Miguel Angel | 1720 | E | CAT | Badalona | 2½ | |||
160 | Pico Garcia Antoni | 1692 | F | CAT | Catalunya | 2½ | |||
161 | Sarrio Vendrell Nerea | 1682 | F | CAT | Edami | 2½ | |||
162 | Bernat Mor Juli | 1600 | F | CAT | Catalunya | 2½ | |||
163 | Domenech Lopez Laura | 1600 | F | CAT | Sant Marti | 2½ | |||
164 | Roig Martinez Cristina | 1691 | F | CAT | Edami | 2 | |||
165 | Harutian Arthur William | 1782 | E | CAT | Catalonia | 2 | |||
166 | Orts Gonzalez Rafael | 1600 | F | CAT | Sant Marti | 2 | |||
167 | Sogues Tena Pilar | 1619 | F | CAT | Tres Peons | 2 | |||
168 | Julian Solera Laura | 1656 | F | CAT | Edami | 2 | |||
169 | Piera Sabate Marc | 1600 | F | CAT | Ateneu Colon | 2 | |||
170 | Budacan Sorin | 1600 | F | ROU | Esplugues | 1½ | |||
171 | Alvarez Albiol Daniel | 1734 | E | CAT | Foment | 1½ | |||
173 | Ramos Fernandez Pilar | 1600 | F | CAT | Sant Marti | 1 | |||
174 | Bes Alvarez Aleix | 1604 | F | CAT | Sant Marti | 1 |