El Campionat de Veterans de Girona 2019 s'acosta a la seva fi. De moment ja es porten jugades 5 rondes i el líder provisional amb 4,5 punts és el Mestre Català Joan Fluvià, del Tordera, seguit amb 4 punts per Xavier Vila (Gerunda) i el també Mestre Català Joan Pedro Ayllón (Tordera).

Podeu consultar tots els resultats i la classificació completa a Chess Results.

Xavier Vila, actualment segon classificat. Foto gentilesa del Club d'Escacs Santa Eugènia

La Lliga Catalana sub-12 de les comarques gironines encara la recta final.

Les dues primeres rondes es van disputar el 16 de Febrer a Sant Gregori. El segon dia de competició va ser el 23 de Febrer a Olot, mentre que les rondes 5, i 6 es varen dur a terme a Tossa de Mar, al magnífic i espaiós local de la Nau. 

A falta d'una ronda, la setena, el Gerunda "G" es col.loca amb 19,5 punts, a 2,5 punts del segon classificat, el Figueres "F" amb 17 punts, i el tercer és l'Alt Empordà "B" amb 16 punts.

Encara que el Gerunda "G" tingui el campionat gairebé a la butxaca, pot passar de tot; estarem atents el proper dissabte 9 de març a la seu del Gerunda, on també es farà l'entrega dels trofeus i medalles.

Les rondes 3 i 4 es van celebrar a Olot 

Tossa de Mar va ser l'escenari de la tercera jornada de la Lliga Catalana sub-12 de Girona

Podeu consultar tots els resultats a Chess-Results

 

 

El Campionat de Girona Individual d'Edats 2019 ha acabat. Aquest any les seus han estat Olot i Sant Gregori (rondes 3 i 4) i Peralada (resta de rondes).

En la categoria sub-8 el guanyador ha estat el Mauro Alonso Giménez (Gerunda), segon Luis Liam Valle (Gerunda) i tercer Jan Pol Osses Falgàs (Figueres). El podi es mostra a continuació:

En la categoria sub-10 el podi ha estat el següent: 1er - Arnau Vives Pararols (Alt Empordà), 2on - Àngel Osses Falgàs (Figueres), 3er - Martí Castilla Crego (Gerunda).

En sub-12 la classificació ha estat: 1er - Arnau Vila Bague (Figueres), 2on - Leo Valle Luis (Gerunda) i 3er - Joan Moles Benali (Santa Eugènia).

En la categoria sub-14 el podi ha estat el següent: 1er - Jordi Camprubí i Juanola (Banyoles), 2on - Bernat Xifre Tome (Gerunda) i 3er - Juan Alber Garcia Caro (Alt Empordà).

En la categoria sub-16 el campió ha estat el Biel Horta (Gerunda), seguit de Marc Jordà (Gerunda) i en tercera posició Miquel Farré (Sant Gregori). La classificació final no ha patit cap canvi respecte al rànquing inicial. 10 escaquistes varen competir dues rondes cada dissabte durant tres dissabtes, amb un total de 6 rondes. 

Marc Jordà i Biel Horta, i el president del Sant Gregori Rafel Garcia, amb el trofeu d'en Miquel Farré.

D'altra banda en la categoria sub-18 s'ha donat un empat a la primera posició entre Abel Làzaro (Olot) i Oliver Pérez (Figueres). Per decidir el guanyador s'ha disputat a Figueres un matx amb unes partides ràpides a 5 minuts, que varen empatar, i després una Armageddon: 5 minuts el blanc (Oliver) per 4 el negre (Abel) i en cas de taules guanya el negre. L'Oliver va perdre per temps, de manera que el campió ha estat finalment l'Abel Làzaro. En tercera posició ha quedat Isaac Turón (Santa Eugènia).

Donat que només hi va haver sis participants en aquesta categoria, es va fer un Round Robin (tots contra tots).

Abel Làzaro (Olot) i Oliver Pérez (Figueres)

El dimarts 5 de febrer va començar a disputar-se el Campionat de Veterans de Girona 2019. Els dies 5, 12, 19 i 26 de febrer i 5, 12, i 19 de març, a la sala de joc damunt el Casal de la Gent Gran a la Plaça Leonor Joher, 22 jugadors lluitaran per la victòria final.

La Ronda 1 del Campionat de Veterans de Girona 2019

Podeu seguir els resultats i veure la classificació a Chess-results.

VICTÒRIA CONVINCENT DEL FIGUERES “A” A LA COPA CATALANA QUE REPETEIX TÍTOL ABSOLUT DE GIRONA PER CINQUÈ ANY CONSECUTIU

 

Gran actuació del Figueres B-1 que es proclama campió de Preferent i obté la cinquena plaça absoluta

 

El Figueres A s’ha proclamat campió absolut de la Fase Girona de la Copa Catalana per cinquè any consecutiu. La competició s’ha celebrat aquest diumenge a Olot, i ha comptat amb rècord d’equips participants, un total de 32. El Figueres hi ha participat amb 4 equips, 1 de Divisió d’Honor i 3 de Preferent, el club amb més equips a banda de l’equip organitzador, l’Olot, que comptava amb 5.

Leer más...

Publicació de les bases i els esportistes inscrits a les fases prèvies d'edats de Girona:

BASES

INSCRITS

Dissabte passat 12 de gener, 160 jugadors/es a Peralada participant a les prèvies de Girona del Campionat de Catalunya d'Edats

 

 

Ahir diumenge va jugar-se la darrera ronda del Campionat Territorial Absolut de Girona 2018 amb la victòria final del jugador de l'Olot Àlex Vidal. L'Abel Lázaro, també de l'Olot, tot i sumar els mateixos punts que el campió (7,5) va ser segon pel desempat. En tercer lloc va quedar el Fernando Méndez (Hostalric), seguit del Marc Balagué (Banyoles) i el Guillem Salagran (Gerunda).

L'enhorabona als 82 participants!

 

El campió Àlex Vidal, de l'Olot

 

La classificació en detall, al següent enllaç

L'Àlex Vidal i Abel Lázaro, tots dos jugadors de l'Olot, van fer taules en el seu matx particular i això va permetre al Guillem Salagran (Gerunda) poder ampliar el grup de líders del Territorial de Girona. Tots tres esportistes tenen 4.5 punts, seguits del Francesc Parramon (Gerunda), Fernando Mendez (Hostalric), Marc Balague (Banyoles) i Nemesi Suita (Figueres) amb 4 punts.

Destacar la bona actuació del jove jugador de l'Olot, Abel Lázaro, que està puntuant amb forts jugadors com l'Àlex Vidal i el Fernando Mendez.

La setmana que ve més partides al local de joc del Casal de Gent Gran de Banyoles.

Vista dels primers tres taulers del Territorial de Girona.

Ronda 6