Efectuat el sorteig de la tercera ronda de les Finals del Campionat de Catalunya d’Equips 2013, el resultat ha estat el següent:
Efectuat el sorteig de la tercera ronda de les Finals del Campionat de Catalunya d’Equips 2013, el resultat ha estat el següent:
Publicació dels resultats del partits de la segona ronda de les Finals Catalanes del Campionat de Catalunya per Equips.
Atès el resultat de la rifa de l'ONCE del dia 16 d'abril (43014), els equips que estaven considerats parells actuaran als seus partis com a locals.
Efectuat el sorteig de la segona ronda de les Finals del Campionat de Catalunya d’Equips 2013, el resultat ha estat el següent:
Efectuat el sorteig de la segona ronda de les Finals del Campionat de Catalunya d’Equips 2013, el resultat ha estat el següent:
Avui, dilluns, dia 15 d'abril, s'emetrà un reportatge sobre els escacs a les 19:30 al Canal Super3.
PRIMERA DIVISIÓ
LLEIDA 1-9 TRES PEONS
SEGONA DIVISIÓ
SANT FELIU 4½-5½ SANT ANDREU B
VILAFRANCA 4½-5½ LA COLMENA
CATEGORIA PREFERENT
GUIXOLENC 10-0* ESCACS REUS
BALSARENY-SALLENT 3-7 MARAGALL
VALLFOGONA 6-4 LA LIRA
Descansa : GRANOLLERS-CANOVELLES
PRIMERA CATEGORIA
PEONA I PEO C 3½-4½ CATALONIA B
PONTS 4½-3½ MOLLET B
MONTCADA B 6-2 HORTENC
Descansa : BARCELONES SUD
SEGONA CATEGORIA
TONA-CREMA 3½-2½ OLOT C
SANTA EUGENIA B 4-2 GRAN PENYA B
BALAGUE B 4-2 ATENEU COLON D
ESCOLA SALOU 5½-½ SANT MARTI F
Descansan : L'ESTANY, JAKE C, SANT MARTI D i MASNOU B
TERCERA CATEGORIA
SANT FELIU C 2-2* LA LIRA C
LA LIRA D 1½-2½ MONTORNES
CALELLA MARTORELL D
FOMENT MARTINENC F 1-3TORNABOUS
Descansan : SANTA PAU, RIPOLLET B, CALAFELL B i CORNELLA D
Aquesta tarda, dia 15 d'abril, a les 19 hores, s'efectuarà a la seu de la federació catalana el sorteig de la segona eliminatoria.
Atès el resultat de la rifa de l'ONCE del dia 9 d'abril (93894), els equips que estaven considerats parells actuaran als seus partis com a locals.
El resultat de l'aparellament es el següent:
PRIMERA DIVISIÓ
LOCAL VISITANT
LLEIDA TRES PEONS
SEGONA DIVISIÓ
LOCAL VISITANT
SANT FELIU SANT ANDREU B
VILAFRANCA LA COLMENA
CATEGORIA PREFERENT
LOCAL VISITANT
GUIXOLENC ESCACS REUS
BALSARENY-SALLENT MARAGALL
VALLFOGONA LA LIRA
Descansa : GRANOLLERS-CANOVELLES
PRIMERA CATEGORIA
LOCAL VISITANT
PEONA I PEO C CATALONIA B
PONTS MOLLET B
MONTCADA B HORTENC
Descansa : BARCELONES SUD
SEGONA CATEGORIA
LOCAL VISITANT
TONA-CREMA OLOT C
SANTA EUGENIA B GRAN PENYA B
BALAGUE B ATENEU COLON D
ESCOLA SALOU SANT MARTI F
Descansan : L'ESTANY, JAKE C, SANT MARTI D i MASNOU B
TERCERA CATEGORIA
LOCAL VISITANT
SANT FELIU C LA LIRA C
LA LIRA D MONTORNES
CALELLA MARTORELL D
FOMENT MARTINENC F TORNABOUS
Descansan : SANTA PAU, RIPOLLET B, CALAFELL B i CORNELLA D
Barcelona, 10 d'abril de 2013.
Efectuat el sorteig de la primera ronda de les Finals del Campionat de Catalunya d’Equips 2013, el resultat ha estat el següent:
Podeu veure el reportatge del Campionat d'edats de Catalunya 2013 (Categories de sub-8 a sub-18) que es va emetre el dia 2 d'abril al programa Zona UFEC del canal Esport3
Resultats de la Final de la Copa Catalana 2013.+ info
Circuit Escacs Actius Memorial Albert Badosa
Aquessta setmana s'inicien els Campionats d'Espanya d'edats 2020 a Salobreña (Granada). La primera categoria en desplaçar-se serà la sub-8 que comencen el campionat dimecres, 15 de juliol, a les 9:45 hores.
Us deixem informació per consultar:
Circular CAT/EBA 18/2020 Representació catalana al Campionat d'Espanya d’edats 2020
Protocol FEDA per als Campionats d'Espanya
Documentació que s'ha d'entregar a l'organització del Campionat.
Inscripcions (obertes les categories sub-12, sub-14, sub-16 i sub-18)
RÀNQUINGS
El 24 de juny del 2021 s'inicien els Campionats d'Espanya d'edats 2021 a Salobreña (Granada). La primera categoria en desplaçar-se serà la sub-8 que comencen el campionat el mateix dijous a les 10:00 hores.
Us deixem informació per consultar:
Circular 15/2021 – Convocatoria Campeonatos de España Sub 8 a Sub 18 . Salobreña 2021
Anexo I – Información y Precios Hotel 2021
Anexo II – Formulario de Reserva
Inscripcions (obertes les categories sub-14, sub-16 i sub-18)
RÀNQUINGS
El 29 de juny del 2022 s'inicien els Campionats d'Espanya d'edats a Salobreña (Granada). La primera categoria en desplaçar-se serà la sub-8.
Us deixem informació per consultar:
Inscripcions (obertes les categories sub-14, sub-16 i sub-18)
RÀNQUINGS
Rànquing sub-10
Rànquing sub-12
Rànquing sub-14
Rànquing sub-16
Rànquing sub-18
El 28 de juny del 2023 s'inicien els Campionats d'Espanya d'edats a Salobreña (Granada). La primera categoria en desplaçar-se serà la sub-8.
Us deixem informació per consultar:
Inscripcions (obertes les categories sub-12, sub-14, sub-16 i sub-18)
RÀNQUINGS
Rànquing sub-8
Rànquing sub-10
Rànquing sub-12
Rànquing sub-14
Rànquing sub-16
Rànquing sub-18