El dia 21 de setembre, a Figueres, es va dur a terme el segon torneig dels cinc programats enguany pel Campionat Provincial d’Actius, on esperem que per la propera edició s’hi apuntin més clubs. Gairebé una altre quarantena de jugadors i ara arbitratge del Gabi Pérez, assistit per l’àrbitre en pràctiques novell Cristina Vidal.

Cares noves al torneig en la zona superior, de tal forma que el M.F. Victor Lillo (Figueres), el M.C. Albert Muratet (Banyoles), i el pare Lillo (Figueres), s’estrenaven en el torneig, així com Albert Pau (del Santa Pau). Repetien juntament amb els germans Mundet, l’Emili Colls (Figueres) , que va estar el vencedor del primer torneig a Santa Eugènia, els Balagué (pare i fill) del Santa Eugènia, així com el M.C. l’Àlex Vidal.

 

En Jordi Vidal rebent el premi per la seva bona actuació.

Leer más...

Primera ronda del Territorial de Girona sense sorpreses. Tots els primers taulers van guanyar les seves partides. Les úniques sorpreses, totes taules, apareixen a la taula 16, on el sub-14 Josep Ma Salleras (Figueres), fa taules amb en Radionov (Blanes). A la taula 27, on el sub-12 Jacint Blanch (Gerunda) també fa taules amb el jugador Albert Badosa (Santa Pau) i a la 33, on en Francesc Pasto (Guixolenc) també fa taules amb el Josep Escudero (Vilobí).

La següent ronda serà el dia 6 d'octubre.

Resultats 1a ronda

Aqui podeu trobar els llistats dels inscrits als diferents torneigs d'actius de la Territorial:

Us hi esperem!

  • Campionat de Girona de Partides Ràpides a partir de les 10,00 hores
  • Dinar de germanor
  • Entrega de trofeus de la temporada de la Delegació de Girona
  • Diumenge, 16 de juny al Club de Golf de Girona

 Més informació

Resultats FASE FINAL PLAY OFFS:

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B   3,5 – 2,5

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C   5 -1

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E     4 - 2

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala     6 - 0

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F     4,5 – 1,5

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D    4 - 2

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B     4 -8 (Acumulat els 2 encontres)

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau – Els Palaus   3,5 – 1,5

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platjad’Aro - Blanes B   1,5 – 2,5

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G   2 -2   (Tordera per holandès)

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C – Dotze Castells C 0,5 - 2,5

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B 2 -2 (Figueres E per holandès)

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B 4 - 0

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.   5 – 3 (Acumulat els dos encontres).

 

CLASSIFICACIÓ FINAL:

Preferent:

1er.- Guixolenc (puja a Segona Divisió)

2on.- Banyoles

3er.- Cassà.

4rt.- Palafrugell

5è.- Dotze Castells.

6è.- Figueres “C”

7è.- Palafolls

8è.- Gerunda “C”.

9è.- La Bisbal.

10è.- Olot “B” (Baixa a Primera Provincial)

Primera Provincial:

1er.- Blanes (Puja a Preferent)

2on.- Salt i Girona (Puja a Preferent)

3er.- Tordera “B”.

4rt.- Sant Gregori.

5è.- Lloret.

6è.- Gerunda “D”.

7è.- Vilobi

8è.- Figueres “D”

9è.- Guixolenc “B” (Baixa a Segona Provincial).

10è.- Cassà “B” (Baixa a Segona Provincial)

Segona Provincial:

1er.- Olot “C” (Puja a Primera Provincial).

2on.- Santa Eugènia “B” (puja a Primera Provincial).

3er.- Caldenc (Puja a Primera Provincial).

4rt.- Santa Eugènia “C”.

5è.- Banyoles “B”.

6è.- Gerunda “E”.

7è.- Olot “D”

8è.- L’Escala.

9è.- Dotze Castells “B”.

10è.- Gerunda “F”.

11è.- Olot “E”.

12è.- Santa Eugènia “D”

13è.- Salt i Girona “B”.

14è.- Sant Pere Pescador (Baixa a Tercera Provincial)

Tercera Provincial:

1er.- Santa Pau (Puja a Segona Provincial).

2on.- Els Palaus (Puja a Segona Provincial)

3er.- Blanes “B” (Puja a Segona Provincial).

4rt.- Platja d’Aro. (Puja a Segona Provincial)

5è.- Tordera “C”

6è.- Gerunda “G”

7è.- Dotze Castells “C”

8è.- Guixolenc “C”.

9è.- Figueres “E”

10è.- Vilobi “B”

11è.- Caldenc “B”.

12è.- L’Escala “B”

13è.- Olot “F”.

14è.- Lloret “B”.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau - Els Palaus

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platja d’Aro - Blanes B

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C - Dotze Castells C

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Olot C - Caldenc
  • Santa Eugènia B - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Olot D - Gerunda E
  • Banyoles B - L’Escala

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Olot E - Gerunda F
  • Santa Eugènia D - Dotze Castells B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Salt i Girona B - Sant Pere Pescador

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Platja d’Aro - Els Palaus
  • Santa Pau - Blanes B

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Guixolenc C - Gerunda G
  • Dotze Castells C - Tordera C

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Vilobí B - L’Escala B
  • Figueres E - Caldenc B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Lloret B - Olot F

Supòsit 1:

+1......   Vol dir que no baixa cap de Segona Divisió que sigui de la nostra Territorial i puja el campió de Preferent.

Preferent   (10, -1 que puja a 2ona Div. – 1 que baixa a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixa el últim.  

Primera   (10 + 1 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 2 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 2 darrers (el 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, - 1 que baixa a Tercera + 2 que baixen de Primera +  4 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen 4 que són: 1, 2, 3 i 4rt. de la final. (Primers i segons, de cada grup).

 

Supòsit 2:

+0.......   Vol dir que baixa un equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i puja un de Preferent .

Preferent    (10 +1 que baixa de 2ona. Div. -1 que puja a 2ona Div. – 2 que baixen a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixen el  9è i el 10è.  

Primera   (10 + 2 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 3 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 3 darrers (els 8è, 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, -1 que baixa a Tercera + 3 que baixen de Primera + 3 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen: 1, 2, i 3 de la final. (Del play off entre primers i segons de cada grup el que al final quedi ultim, no puja).

NOTA:

Els grups de 8 equips (2 de Segona i 2 de Tercera), en acabar la fase regular (7 rondes), faran un Play-Off de la següent manera:

A Segona:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

Pels llocs 1er a 4rt:

1er Grup A contra 2on. Grup B. (Local del 1er. del grup A)

1er Grup B contra 2on Grup A. (Local del 1er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 1er. i 2on.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: AQUEST CRITERI ES SEGUIRÀ AMB TOTES LES SEGONES RONDES DEL PLAY-OFF):

Si un ha quedat primer i l’altre segon a la fase regular, (és a dir un millor i l’altre pitjor als seus grups respectius) es jugarà al camp del millor classificat a la fase regular. Si tots dos han quedat primers o segons (igual lloc a la fase regular dels respectius grups) es jugarà al local del que hagi fet millor resultat (punts absoluts, i en segon lloc, millor desempat Sonen) a la fase regular. Si l’empat persisteix, a qui hagi fet més bon resultat a la ronda anterior (1ª del Play Off), i si encara segueix l’empat, per holandès de la ronda anterior (1ª del Play Off).

Pel 3er i 4rt.

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 5è a 8è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

3er Grup A contra 4rt. Grup B. (Local del 3er. del grup A)

3er Grup B contra 4rt Grup A. (Local del 3er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 5è. i 6è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 7è i 8è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 9è a 12è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

5è Grup A contra 6è. Grup B. (Al Local del 3er. del grup A)

5è Grup B contra 6è Grup A. (Al Local del 3er. del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 9è. i 10è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 11è i 12è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 13è i a 14è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

7è Grup A contra 7è. Grup B. (Local de joc: Al local del 7è que hagi fet PITJOR resultat (punts absoluts) en la fase regular. Si es manté l’empat: es jugarà al local del que tingui PITJOR desempat Sonen a la fase regular. Si l’empat persisteix, es jugarà al local del 7è. del Grup A.

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 13è. i 14è.

Partit de tornada al local del visitant en la Ronda 8.

Quedarà 13è. el que sumi més punts, per sistema olímpic, en la suma dels dos matxs del Play-Off.

En cas d’empat, s’aplicarà el sistema holandès fins a les darreres conseqüències, en el conjunt dels dos matxs jugats del Play-Off.