• Campionat de Girona de Partides Ràpides a partir de les 10,00 hores
  • Dinar de germanor
  • Entrega de trofeus de la temporada de la Delegació de Girona
  • Diumenge, 16 de juny al Club de Golf de Girona

 Més informació

Resultats FASE FINAL PLAY OFFS:

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B   3,5 – 2,5

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C   5 -1

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E     4 - 2

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala     6 - 0

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F     4,5 – 1,5

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D    4 - 2

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B     4 -8 (Acumulat els 2 encontres)

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau – Els Palaus   3,5 – 1,5

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platjad’Aro - Blanes B   1,5 – 2,5

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G   2 -2   (Tordera per holandès)

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C – Dotze Castells C 0,5 - 2,5

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B 2 -2 (Figueres E per holandès)

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B 4 - 0

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.   5 – 3 (Acumulat els dos encontres).

 

CLASSIFICACIÓ FINAL:

Preferent:

1er.- Guixolenc (puja a Segona Divisió)

2on.- Banyoles

3er.- Cassà.

4rt.- Palafrugell

5è.- Dotze Castells.

6è.- Figueres “C”

7è.- Palafolls

8è.- Gerunda “C”.

9è.- La Bisbal.

10è.- Olot “B” (Baixa a Primera Provincial)

Primera Provincial:

1er.- Blanes (Puja a Preferent)

2on.- Salt i Girona (Puja a Preferent)

3er.- Tordera “B”.

4rt.- Sant Gregori.

5è.- Lloret.

6è.- Gerunda “D”.

7è.- Vilobi

8è.- Figueres “D”

9è.- Guixolenc “B” (Baixa a Segona Provincial).

10è.- Cassà “B” (Baixa a Segona Provincial)

Segona Provincial:

1er.- Olot “C” (Puja a Primera Provincial).

2on.- Santa Eugènia “B” (puja a Primera Provincial).

3er.- Caldenc (Puja a Primera Provincial).

4rt.- Santa Eugènia “C”.

5è.- Banyoles “B”.

6è.- Gerunda “E”.

7è.- Olot “D”

8è.- L’Escala.

9è.- Dotze Castells “B”.

10è.- Gerunda “F”.

11è.- Olot “E”.

12è.- Santa Eugènia “D”

13è.- Salt i Girona “B”.

14è.- Sant Pere Pescador (Baixa a Tercera Provincial)

Tercera Provincial:

1er.- Santa Pau (Puja a Segona Provincial).

2on.- Els Palaus (Puja a Segona Provincial)

3er.- Blanes “B” (Puja a Segona Provincial).

4rt.- Platja d’Aro. (Puja a Segona Provincial)

5è.- Tordera “C”

6è.- Gerunda “G”

7è.- Dotze Castells “C”

8è.- Guixolenc “C”.

9è.- Figueres “E”

10è.- Vilobi “B”

11è.- Caldenc “B”.

12è.- L’Escala “B”

13è.- Olot “F”.

14è.- Lloret “B”.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Olot C - Santa Eugènia B

PELS LLOCS 3er 4rt:

Caldenc - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-6è:

Banyoles B - Gerunda E

PELS LLOCS 7è – 8è.:

Olot D - L’Escala

PELS LLOCS 9è-10è:

Dotze Castells B - Gerunda F

PELS LLOCS 11è –12è:

Olot E - Santa Eugènia D

PELS LLOCS 13è-14è:

Sant Pere Pescador - Salt i Girona B

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-2on:

Santa Pau - Els Palaus

PELS LLOCS 3er-4rt:

Platja d’Aro - Blanes B

PELS LLOCS 5è-6è:

Tordera C - Gerunda G

PELS LLOCS 7è -8è:

Guixolenc C - Dotze Castells C

PELS LLOCS 9è-10è:

Figueres E - Vilobí B

PELS LLOCS 11è-12è:

Caldenc B - L’Escala B

PELS LLOCS 13è-14è:

Olot F - Lloret B.

SEGONA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Olot C - Caldenc
  • Santa Eugènia B - Santa Eugènia C

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Olot D - Gerunda E
  • Banyoles B - L’Escala

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Olot E - Gerunda F
  • Santa Eugènia D - Dotze Castells B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Salt i Girona B - Sant Pere Pescador

TERCERA CATEGORIA:

PELS LLOCS 1r-4rt:

  • Platja d’Aro - Els Palaus
  • Santa Pau - Blanes B

PELS LLOCS 5è-8è:

  • Guixolenc C - Gerunda G
  • Dotze Castells C - Tordera C

PELS LLOCS 9è-12è:

  • Vilobí B - L’Escala B
  • Figueres E - Caldenc B

PELS LLOCS 13è-14è:

  • Lloret B - Olot F

Supòsit 1:

+1......   Vol dir que no baixa cap de Segona Divisió que sigui de la nostra Territorial i puja el campió de Preferent.

Preferent   (10, -1 que puja a 2ona Div. – 1 que baixa a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixa el últim.  

Primera   (10 + 1 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 2 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 2 darrers (el 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, - 1 que baixa a Tercera + 2 que baixen de Primera +  4 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen 4 que són: 1, 2, 3 i 4rt. de la final. (Primers i segons, de cada grup).

 

Supòsit 2:

+0.......   Vol dir que baixa un equip de la Territorial de Girona de Segona Divisió i puja un de Preferent .

Preferent    (10 +1 que baixa de 2ona. Div. -1 que puja a 2ona Div. – 2 que baixen a Primera + 2 que pugen de Primera Prov.) = 10

Baixen el  9è i el 10è.  

Primera   (10 + 2 que baixa de Pref. -2 que pugen a Pref. - 3 que baixen a Segona + 3 que pugen de Segona) = 10

Ascens: 1er, i 2on.

Baixen els 3 darrers (els 8è, 9è i el 10è)

Segona:   (14, - 3 que pugen a Primera, -1 que baixa a Tercera + 3 que baixen de Primera + 3 que pugen de Tercera) = 16

Ascendeixen : 1,2, i 3er.

Baixa: el 14è: que és el perdedor, a doble volta, dels setens de cada grup.

Tercera:

Pugen: 1, 2, i 3 de la final. (Del play off entre primers i segons de cada grup el que al final quedi ultim, no puja).

NOTA:

Els grups de 8 equips (2 de Segona i 2 de Tercera), en acabar la fase regular (7 rondes), faran un Play-Off de la següent manera:

A Segona:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

Pels llocs 1er a 4rt:

1er Grup A contra 2on. Grup B. (Local del 1er. del grup A)

1er Grup B contra 2on Grup A. (Local del 1er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 1er. i 2on.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: AQUEST CRITERI ES SEGUIRÀ AMB TOTES LES SEGONES RONDES DEL PLAY-OFF):

Si un ha quedat primer i l’altre segon a la fase regular, (és a dir un millor i l’altre pitjor als seus grups respectius) es jugarà al camp del millor classificat a la fase regular. Si tots dos han quedat primers o segons (igual lloc a la fase regular dels respectius grups) es jugarà al local del que hagi fet millor resultat (punts absoluts, i en segon lloc, millor desempat Sonen) a la fase regular. Si l’empat persisteix, a qui hagi fet més bon resultat a la ronda anterior (1ª del Play Off), i si encara segueix l’empat, per holandès de la ronda anterior (1ª del Play Off).

Pel 3er i 4rt.

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 5è a 8è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

3er Grup A contra 4rt. Grup B. (Local del 3er. del grup A)

3er Grup B contra 4rt Grup A. (Local del 3er del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 5è. i 6è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 7è i 8è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 9è a 12è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

5è Grup A contra 6è. Grup B. (Al Local del 3er. del grup A)

5è Grup B contra 6è Grup A. (Al Local del 3er. del Grup B)

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 9è. i 10è.

Guanyador matx 1 – Guanyador matx 2.

Criteri Local de Joc: L’abans esmentat per 1er. i 2on.

Pel 11è i 12è lloc..

Perdedor matx 1 contra perdedor matx 2.     Local de joc: Segons criteri anterior.

Pels llocs 13è i a 14è:

Ronda 8 (1ª del Play Off).

7è Grup A contra 7è. Grup B. (Local de joc: Al local del 7è que hagi fet PITJOR resultat (punts absoluts) en la fase regular. Si es manté l’empat: es jugarà al local del que tingui PITJOR desempat Sonen a la fase regular. Si l’empat persisteix, es jugarà al local del 7è. del Grup A.

Ronda 9 (Darrera del Play Off)

Pels llocs 13è. i 14è.

Partit de tornada al local del visitant en la Ronda 8.

Quedarà 13è. el que sumi més punts, per sistema olímpic, en la suma dels dos matxs del Play-Off.

En cas d’empat, s’aplicarà el sistema holandès fins a les darreres conseqüències, en el conjunt dels dos matxs jugats del Play-Off.

Campió: Victor LILLO CASTAY (Figueres)

Sots-campió: Àlex VIDAL ZAMORA (Santa Eugènia)

Tercer: Jordi TRIADÚ CASSÀ (Olot)

Quart: Ricardo ALEJO ALVAREZ (Cassà)

Cinquè: Jaume MUNDET RIERA (Gerunda)

Sisè: David HUICI BENTUE (Gerunda)

--------------------

Millor veterà: Pere MAS RECORDA (Santa Eugènia)

Millor femenina: Laura GARCÍA TABERNER (Sant Gregori)

Millor jugador sub-10: David FERNANDEZ ALSINA (Guixolenc)

Millor jugador sub-12: Aleix TORRES CAMPS (Gerunda)

Millor jugador sub-14: Guillem SALAGRAN FERRAGUT (Gerunda)

Millor jugador sub-16: Alexandre PINSACH GELABERT (Figueres)

--------------------

Del tram de 1700 a 1800

Campió: Iván RODRÍGUEZ NAVARRO (Blanes)

Segon: Víctor GALA MARTÍNEZ (Santa Eugènia)

Tercer: Ferràn CAPALLERA GUIRADO (Figueres)

-------------------

Del tram de 1801a 1900

Campió: Vasily RADIONOV (Blanes)

Segon: Carles TRIAS PUNSET (Santa Pau)

Tercer: Saúl DOMENECH MASET (Guixolenc)

--------------------

Del tram de 1901a 2000

Campió: Daniel MOLINA CARRETERO (Gerunda)

Segon: Joan GALLART VILA (Santa Eugènia)

Tercer: Vladimir VOLKOV (Fanalenc)

--------------------

Del tram de 2001 a 2100

Campió: Eduard AYMERICH VERDAGUER (Olot)

Segon: Fernando RICARDO SÁNCHEZ (Palafrugell)

Tercer: Albert BADOSA ROMANYÓ (Santa Pau)

Tres de les quatre primeres  partides varen acabar en taules, en el primer tauler entre la MFF Mònica Vilar (Olot) i el MC Didier Fernández (Gerunda), en el tauler 2 entre els olotins Sergi Vinardell i Jordi Triadú, que han jugat una partida vibrant, i en el 4 entre els també coequipiers, però ara del Palafrugell, Manel Coronado i Rafel De Azua.  En el tauler 3 Enric Dilmè (La Bisbal) s’ha imposat al MC. Àlex Vidal (Santa Eugènia).

Leer más...