Barberà campió a la Copa Catalana - Fase Barcelona.

 

La competició es va disputar, com és habitual,  a Cotxeres de Sants de Barcelona, el diumenge 15 de gener de 2075, en dues sessions: la sessió del matí començà a les 9:00 i la sessió de la tarda a les 16:00.

 

La participació va ser de 139 equips que va fulminar el record d'aquest Campionat, que estava situat en 122 equips.

 

El club d’Escacs Barberà es va emportar el títol de campió absolut de Barcelona. Peona i Peó i Mollet van completar el podi dels tres primers.
A més d’aquests tres equips es va classificar també l’equip del  Colon Sabadell Chessy.

 

El primer equip de Primera Divisió va ser l’Ateneu Colon, seguit del Catalunya, tot i que aquests equips juguen en el mateix grup de Divisió d’Honor i no tenen classificació separada.

 

TOTS ELS CLASSIFICATS PER A LA FINAL

 

Els quatre primers classificats que passen a la Fase Final de les respectives categories, per ordre de classificació van ser els següents:

 

SEGONA DIVISIÓ: Colon Sabadell Chessy B, Castelldefells, Comtal i Maragall.

 

PREFERENT: Escola d’Escacs de Barcelona B, Aragones, Mataró i Sant Cugat B.

 

PRIMERA CATEGORIA: Vall d’en Tenes, Peón Doblado, Sant Marti C i Torrenegra.

 

SEGONA CATEGORIA: Montmeló B, Maragall B, Sant Andreu D, i Comtal B.

 

TERCERA CATEGORIA: Barcelona C, Badia C, Agustí C i Espiga de les Corts D.

 

La final es disputarà el dia 2 d'abril de 2017 en una localitat encara per determinar.

 

Ricardo Palacin Campió de Veterans de Barcelona

Marc Capellades Campió de les Rapides de Barcelona

Conrad Marzà Campió del Baix Llobregat

Miquel Tarragó Campió del Grup B de Barcelona

CAMPIONAT DE BARCELONA DE VETERANS

Campió: Ricardo Palacin Martin

Segon: Fermin Tejero Royo

Tercer: Carles Oliver Martinez-Fornes

Primer mes gran de 70 anys: Jaume Anguera Maestro

Segon mes gran de 70 anys: Fernando Sanz Bastos

Primer mes gran de 80 anys: Lluís Coll Enriquez

Segon més graq de 80 anys: Llibert Llaveries

CLASSIFICATS PER A LA FINAL DE VETERANS: Ricardo Palacin, Fermin Tejero, Carles Oliver, Emili Simón, Jose Luis Flores, Jaume Anguera, Fernando Sanz, Josep Fernandez amb el 100% de l'estada i amb el 50%: Xavier Solsona i Joan Bautista.

TERRITORIAL DE BARCELONA

Primer: Lluis Maria Perpinya Rofes (Classificat per a la Final)

Segon: Jose Antonio Herrera

Tercer: Marc Capellades (Classificat per a la Final)

GRUP B BARCELONES

Primer: Miquel Tarrago Domingo

Segon: Eleuterio Daimiel

Tercer: Antonio Jerez Soriano

GRUP BAIX LLOBREGAT

Primer: Conrad Marzá Vendrell

Segon: Jose Manuel Lucas

Tercer: Gerardo Palacios

CAMPIONAT DE RÀPIDES DE BARCELONA

Primer: Marc Capellades

Segon: Fermin Tejero

Tercer: Joan Molinero

El dimarts 13 de desembre a 1es 18 hores es realitzarà, al local social de la Federació, (Carrer Sant Adrià, 20 de Barcelona) un campionat de partides llampec gratuït, per a tots els participants del Campionat Territorial de Barcelona i del Campionat de Veterans de Barcelona. Demanem, si és possible, avisar per e-mail la participació en el campionat de ràpides.

Un cop finalitzat el Campionat llampec, cap a les 19 hores, farem el repartiment de trofeus, del Territorial i del Campionat de Veterans.

Els jugadors que han de rebre trofeu i no puguin assistir poden passar un altre dia a recollir-ho.

Els jugadors que hagin de rebre premi en metal.lic hauran d'aportar el seu DNI i el seu número de compte bancari. Millor si ho poden enviar abans per e-mail, a federacio@escacs.cat.