Grup A
TRAM | CLASS | TITOL | JUGADOR | ELO | FED. | CLUB | Pts | general | trams |
1 | GM | Peralta Fernando | 2564 | ARG | Sant Josep Badalona | 7½ | 55 | ||
2 | IM | Harutyunian Tigran K. | 2472 | ARM | Armenia | 7 | 40 | ||
3 | GM | Narciso Dublan Marc | 2532 | CAT | Escola Escacs Barcelona | 7 | 35 | ||
4 | IM | Rios Cristhian Camilo | 2435 | COL | Colombia | 7 | 31 | ||
5 | IM | Pardo Simon David | 2468 | CAT | Barcelona-UGA | 7 | 27 | ||
6 | IM | Cruz Jonathan | 2450 | PER | Tres Peons | 6½ | 24 | ||
7 | GM | Cori Jorge | 2635 | PER | Peru | 6½ | 21 | ||
8 | GM | Alsina Leal Daniel | 2531 | CAT | Barcelona-UGA | 6½ | 18 | ||
9 | GM | Grigoryan Karen H. | 2582 | ARM | Armenia | 6½ | 15 | ||
A | 10 | FM | Gurevich Daniel | 2392 | USA | U.S.A. | 6½ | 13 | 65 |
11 | IM | Petrosyan Tigran S. | 2441 | ARM | Armenia | 6 | 10 | ||
B | 12 | Hughes John L | 2184 | IRL | Irlanda | 6 | 8 | 65 | |
13 | IM | Arenas David | 2439 | COL | Colombia | 6 | 6 | ||
A | 14 | IM | Cruz Filemon | 2395 | PER | Tres Peons | 6 | 4 | 45 |
15 | GM | Lopez Martinez Josep Manuel | 2540 | CAT | SCC Sabadell | 6 | 2 | ||
A | 16 | MK | Fernandez Diaz Cristian | 2277 | CAT | Mollet Valles | 6 | 1 | 35 |
17 | IM | Pulvett Marin Daniel | 2434 | VEN | Venezuela | 6 | |||
18 | WGM | Cori T. Deysi | 2426 | PER | Peru | 6 | |||
B | 19 | IM | Ossa Orlando | 2249 | COL | Colombia | 6 | 45 | |
20 | IM | Gallego Alcaraz Andres Felipe | 2443 | COL | Colombia | 6 | |||
21 | GM | Perez Mitjans Orelvis | 2434 | CAT | Guadalajara | 5½ | |||
A | 22 | Sturt Raven M | 2282 | USA | USA | 5½ | 30 | ||
A | 23 | FM | Diaz Camallonga Carles | 2358 | CAT | SCC Sabadell | 5½ | 20 | |
A | 24 | IM | Alarcon Casellas Rolando | 2391 | CUB | Montcada | 5½ | 15 | |
A | 25 | IM | Valdes Romero Leonardo | 2396 | CRC | Mollet | 5½ | 10 | |
26 | IM | Panelo Marcelo | 2418 | ARG | Sant Josep Badalona | 5½ | |||
B | 27 | WIM | Fernandez Maria Florencia | 2222 | ARG | Argentina | 5½ | 35 | |
B | 28 | Ortega Lopez Mikel | 2204 | CAT | Orvina | 5½ | 30 | ||
A | 29 | FM | Buchenau Frank | 2290 | GER | Alemanya | 5½ | 8 | |
B | 30 | Sanchez Sandoval Gonzalo | 2222 | CHI | Chile | 5½ | 20 | ||
A | 31 | FM | Lopez Mulet Inigo | 2332 | CAT | Extremadura | 5½ | 6 | |
A | 32 | Klimentov Roman | 2259 | RUS | Russia | 5½ | 4 | ||
B | 33 | FM | Ryan Joseph | 2169 | IRL | Foment Martinenc | 5½ | 15 | |
A | 34 | FM | Hernando Rodrigo Julio Antoni | 2389 | CAT | Cerdanyola Valles | 5 | 2 | |
A | 35 | IM | Vidarte Morales Arturo | 2304 | CAT | Montcada | 5 | 1 | |
A | 36 | IM | Vehi Bach Victor Manuel | 2330 | CAT | Montcada | 5 | ||
A | 37 | FM | Olivares Canelles Francisco | 2305 | CUB | Cuba | 5 | ||
A | 38 | Morales Jhon Alexander | 2308 | COL | Colombia | 5 | |||
B | 39 | WIM | Chirivi C Jenny Astrid | 2202 | COL | Colombia | 5 | 10 | |
A | 40 | FM | Mateus Alejandro | 2283 | COL | Colombia | 5 | ||
A | 41 | Roy Prantik | 2292 | IND | India | 5 | |||
A | 42 | FM | Valderrama Quiceno Esteban A | 2357 | COL | Colombia | 5 | ||
A | 43 | GM | Pogorelov Ruslan | 2302 | UKR | Jake Club | 5 | ||
A | 44 | IM | Guerrero Sierra Juan Carlos | 2275 | COL | Colombia | 5 | ||
B | 45 | WIM | Castrillon Gomez Melissa | 2183 | COL | Colombia | 5 | 8 | |
B | 46 | Shashikant Kutwal | 2223 | IND | India | 5 | 6 | ||
C | 47 | Dahale Atul | 1999 | IND | India | 5 | 65 | ||
B | 48 | MK | Rojano Alfonso Carlos | 2149 | CAT | La Colmena | 5 | 4 | |
C | 49 | Blasco Coll Andreu | 2088 | CAT | Castelldefels | 5 | 45 | ||
50 | IM | Perpinya Rofes Lluis Maria | 2406 | CAT | SCC Sabadell | 4½ | |||
B | 51 | Thorarinsson Pall A. | 2249 | ISL | Athenaeum | 4½ | 2 | ||
A | 52 | FM | Jose Abril Ramon | 2337 | CAT | Sant Josep Badalona | 4½ | ||
A | 53 | IM | Vittorino Carlo Giovanni | 2301 | COL | Colombia | 4½ | ||
B | 54 | MK | Bru Rullo Llatzer | 2208 | CAT | Cerdanyola Valles | 4½ | 1 | |
55 | FM | Garriga Cazorla Pere | 2461 | CAT | Mollet Valles | 4½ | |||
A | 56 | CM | Dalo Hermes | 2258 | VEN | Catalunya | 4½ | ||
B | 57 | MK | Busom Isach Carlos | 2184 | CAT | Barcelona-UGA | 4½ | ||
B | 58 | Shatko Danil | 2177 | CAT | Bellvitge | 4½ | |||
B | 59 | Ivanov Mike | 2173 | CAN | Canada | 4½ | |||
C | 60 | Villar Juan | 2008 | PER | Tres Peons | 4½ | 35 | ||
B | 61 | Balague Camps Marc | 2115 | CAT | Santa Eugenia | 4½ | |||
62 | Barragan Hernandez Manel | 1767 | CAT | Tres Peons | 4½ | ||||
63 | Wiebe Daniel | 1899 | CAN | Canada | 4½ | ||||
B | 64 | FM | Busquets Luis | 2189 | USA | U.S.A. | 4½ | ||
C | 65 | Battesti Saveriu | 2044 | FRA | Corsica | 4½ | 30 | ||
C | 66 | WFM | Dominguez Laura Lucia | 1967 | COL | Colombia | 4½ | 20 | |
C | 67 | WIM | Moreno Garcia Elizabeth Paola | 2016 | VEN | Escola Escacs BCN | 4½ | 15 | |
A | 68 | IM | Gonzalez Rodriguez Jorge A. | 2369 | COL | Figueres | 4 | ||
69 | Niklesh Kumar Jain | 1927 | IND | India | 4 | ||||
C | 70 | Klimentov Evgeny | 2094 | RUS | Russia | 4 | 10 | ||
B | 71 | Farkas Daniel | 2123 | HUN | Athenaeum | 4 | |||
C | 72 | MK | Severri Arrese Carlos | 1983 | CAT | Agusti | 4 | 8 | |
C | 73 | Jimenez Ruano Adrian | 2047 | CAT | Cerdanyola Valles | 4 | 6 | ||
B | 74 | MK | Valls Marti Artur | 2182 | CAT | At.Colon | 4 | ||
B | 75 | Molano Lafuente Ismael | 2101 | CAT | Montornes | 4 | |||
C | 76 | MK | Font Purroy Vicenc | 2092 | CAT | Argentona | 4 | 4 | |
77 | Garcia Espelta Josep | 1881 | CAT | Peo Vuit | 4 | ||||
C | 78 | Millward Kevin P | 1978 | ENG | Athenaeum | 4 | 2 | ||
C | 79 | Moravich Juan | 1991 | ARG | Escola Escacs BCN | 4 | 1 | ||
C | 80 | Chan James | 2019 | CAN | Joe's Cafe | 4 | |||
C | 81 | Fransson Angelina | 1967 | SWE | Sant Josep Badalona | 4 | |||
C | 82 | Pitzanti Matteo | 2083 | ITA | Italia | 3½ | |||
B | 83 | Perez Otero Juan Antonio | 2169 | CAT | Agusti | 3½ | |||
84 | Jul Perez Alberto | 1865 | CUB | Castellbisbal | 3½ | ||||
B | 85 | Cristofari Antoine | 2141 | FRA | Corsica | 3½ | |||
C | 86 | Garcia Acosta Roger | 2053 | CAT | Cerdanyola Valles | 3½ | |||
A | 87 | FM | Ibanez Tarradellas Eduardo | 2270 | CAT | Barcelona-UGA | 3½ | ||
C | 88 | Niccoli Tony | 2038 | ENG | Athenaeum | 3½ | |||
89 | Bernat Ernest | 1943 | CAT | Jake Club | 3½ | ||||
90 | Ortin Blanco Inigo | 1939 | CAT | Santa Ana | 3½ | ||||
C | 91 | Rodriguez Regull German | 2051 | CAT | Ateneu Barcelones | 3½ | |||
92 | Guillemart Serge | 1910 | FRA | Corsica | 3½ | ||||
B | 93 | Fernandez Serrano Pau | 2114 | CAT | Sant Josep Badalona | 3½ | |||
94 | Ortin Blanco Ainhoa | 1793 | CAT | Santa Ana | 3½ | ||||
95 | Borras Julian Teodoro | 1923 | CAT | Pineda | 3½ | ||||
A | 96 | FM | Garcia Albarracin Francisco D | 2362 | CAT | Educajedrez | 3 | ||
C | 97 | NM | Anguera Maestro Jaime | 2040 | CAT | Sant Andreu | 3 | ||
98 | Kay Jonathan | 1926 | ENG | Athenaeum | 3 | ||||
99 | Rodriguez Izquierdo Luis | 1854 | CAT | Enrok2 | 3 | ||||
100 | Lafuente Calvillo Andrea | 1752 | CAT | Llinars Valles | 3 | ||||
C | 101 | Lopez Perdomo Juan David | 2056 | COL | Peona i Peo | 3 | |||
102 | Minguell Soler Joan | 1836 | CAT | Llavaneres | 3 | ||||
103 | Urrutia Mule Oriol | 1813 | CAT | Castellar Valles | 3 | ||||
104 | Orsoni Jean-Philippe | 1822 | FRA | Corsica | 3 | ||||
B | 105 | FM | Montilla Carrillo Esteban | 2249 | CAT | Mollet Valles | 2½ | ||
106 | Aprea Daniele | 1923 | ITA | Barcelona-UGA | 2½ | ||||
C | 107 | Barcelo Sola David | 2040 | CAT | Sant Josep Badalona | 2½ | |||
108 | WCM | Rodriguez Sofia | 1720 | COL | Colombia | 2½ | |||
C | 109 | Simon Del Sol Jaume | 1964 | CAT | Moia-Moianes | 2½ | |||
110 | Nadal Fajardo Ricard | 1936 | CAT | Comtal | 2½ | ||||
C | 111 | Bielecki Pawel | 2031 | POL | Tres Peons | 2 | |||
112 | Arroyo Mateo Jose Miguel | 1937 | CAT | SCC Sabadell | 2 | ||||
113 | Caixal Pique Jordi | 1610 | CAT | Selva del Camp | 2 | ||||
114 | Bru Rullo Samuel | 1823 | CAT | Ampolla | 2 | ||||
115 | Tateo Ida | 1292 | USA | Peona i Peo | 1 | ||||
116 | Perez Ruiz Santiago | 1885 | CAT | Alt Emporda | 1 | ||||
117 | Sola Garate Roberto | 1684 | CAT | Santa Ana | ½ |
Grup B
TRAM | CLASS | TITOL | JUGADOR | ELO | FED. | CLUB | Pts | general | trams |
C | 1 | Jover Font Pau | 2145 | CAT | Peona i Peo | 7½ | 65 | ||
C | 2 | Romero Castejón Daniel | 2073 | CAT | El Prat | 7½ | 45 | ||
C | 3 | Beaskoa Estany Gabriel | 2154 | CAT | Agusti | 6½ | 35 | ||
C | 4 | Ramon Serrano Fco. Javier | 2163 | CAT | SCC Sabadell | 6½ | 30 | ||
C | 5 | Riu Lopez Sergi | 2069 | CAT | Foment Martinenc | 6½ | 20 | ||
C | 6 | Masferrer Niubo Enric | 2155 | CAT | Peona i Peo | 6 | 15 | ||
C | 7 | Fernandez Martin Javier | 2059 | CAT | Balsar.-Sallent | 6 | 10 | ||
C | 8 | Riu Lopez Daniel | 2100 | CAT | Foment Martinenc | 6 | 8 | ||
C | 9 | Martin Sanchez Enric | 2113 | CAT | La Lira | 5½ | 6 | ||
C | 10 | Garcia i Riera Josep | 2085 | CAT | La Lira | 5½ | 4 | ||
C | 11 | Palacios Peña Gerardo | 2152 | CAT | Sant Feliu Llobr. | 5½ | 2 | ||
C | 12 | Castejon Ch Diego | 2116 | CAT | Barbera Valles | 5½ | 1 | ||
C | 13 | Cervello Tost Roger | 2132 | CAT | Peona i Peo | 5½ | |||
C | 14 | Magallanes Gustavo Javier | 2146 | ARG | Sant Josep Badalona | 5½ | |||
D | 15 | Fernandez Egea Andres | 2013 | CAT | Sant Adria Besos | 5½ | 65 | ||
C | 16 | Fontanillas Sanchez Joan | 2104 | CAT | Hostalric | 5½ | |||
C | 17 | WFM | Alfonso Nogue Beatriz | 2162 | CAT | La Colmena | 5½ | ||
D | 18 | Martos Martin Josep Angel | 2045 | CAT | Espiga Les Corts | 5½ | 45 | ||
C | 19 | Petit Montes Marc | 2083 | CAT | Catalunya | 5 | |||
D | 20 | Garcia Clemente Julian Franci | 2031 | CAT | Barcelona-UGA | 5 | 35 | ||
C | 21 | Norte Garcia Andrea | 2118 | CAT | Cerdanyola Valles | 5 | |||
C | 22 | Rojas Fernandez Andres | 2092 | CAT | Sant Marti | 5 | |||
C | 23 | Colom Andres Xavier | 2065 | CAT | Barcelona-UGA | 5 | |||
C | 24 | Moreno Perez Norberto | 2055 | CAT | Sant Marti | 5 | |||
D | 25 | Valarezzo Ricard Pedro | 2049 | CAT | Castelldefels | 5 | 30 | ||
D | 26 | Martinez Perez Pablo | 2009 | CAT | SCC Sabadell | 5 | 20 | ||
C | 27 | Castrillo Mansego Pablo | 2139 | CAT | Cornella Llobreg. | 5 | |||
D | 28 | Alonso Gomez Raul | 2035 | CAT | Malgrat | 5 | 15 | ||
D | 29 | Baltasar Diaz Vicente | 2001 | CAT | Barbera | 5 | 10 | ||
C | 30 | Cano Sevila Ivan | 2099 | CAT | Montornes | 4½ | |||
D | 31 | Sumelzo Lozano Josep | 2020 | CAT | Badalona | 4½ | 8 | ||
C | 32 | Martin Villanova Jordi | 2062 | CAT | Llavaneres | 4½ | |||
D | 33 | Martinez Talavera Jordi | 2032 | CAT | Sant Josep Badalona | 4½ | 6 | ||
D | 34 | Miños Constante Pablo | 1924 | CAT | At.Colon | 4½ | 4 | ||
C | 35 | Romeu Perulles Jaume | 2110 | CAT | Moli Nou | 4½ | |||
D | 36 | Garcia Sanchez Aitor | 2010 | CAT | Badalona | 4½ | 2 | ||
D | 37 | Viñas Serrano Jordi | 1975 | CAT | Agusti | 4 | 1 | ||
D | 38 | Tortosa Moros Joan | 1907 | CAT | At.Colon | 4 | |||
D | 39 | Salazar Navas Josep | 1926 | CAT | Jake Club | 4 | |||
D | 40 | Mañosas Vila Ester | 1918 | CAT | Peona i Peo | 4 | |||
D | 41 | Ramos Alvarez Maximo | 2010 | CAT | La Lira | 4 | |||
D | 42 | Cespedes Llaverias Llibert | 1995 | CAT | Tres Peons | 4 | |||
D | 43 | Corrales Adamuz Cristian | 1979 | CAT | Hospitalet | 4 | |||
D | 44 | Franzoni Ladron Enric | 1989 | CAT | Sant Andreu | 4 | |||
D | 45 | Hernando Rodrigo Lourdes | 1933 | CAT | Cadena | 4 | |||
D | 46 | Fuentes Barrientos Carlos | 1929 | CAT | Sant Marti | 4 | |||
D | 47 | Ventos Alfonso Alba | 1983 | CAT | La Colmena | 4 | |||
D | 48 | Martinez Perez Sergio | 1916 | CAT | SCC Sabadell | 4 | |||
D | 49 | Perez Berenguer Valentin | 2009 | CAT | SCC Sabadell | 4 | |||
D | 50 | Caro Martinez Ramon | 1945 | CAT | Mollet Valles | 4 | |||
D | 51 | Lorente Muñoz Raul | 2041 | CAT | Sant Josep Badalona | 3½ | |||
C | 52 | Navarro Perez Manel | 2184 | CAT | Sant Boi | 3½ | |||
D | 53 | Reginaldo Huix Pere | 2046 | CAT | S. Llorenç Savall | 3½ | |||
D | 54 | Aparici Dealbert Manel | 1973 | CAT | Cervello | 3½ | |||
D | 55 | Valbuena Castro Gregorio | 1909 | CAT | Jake Club | 3½ | |||
D | 56 | Lopez Gomez Antonio | 1902 | CAT | Mollet | 3½ | |||
C | 57 | Catarineu Navines Federico | 2070 | CAT | Peona i Peo | 3 | |||
D | 58 | Sole Bove Josep | 1990 | CAT | Montcada | 3 | |||
D | 59 | Calbet Freixanet Eduard | 1907 | CAT | Torreblanca | 3 | |||
D | 60 | Torralba Brosa Marc | 1999 | CAT | Castellar Valles | 3 | |||
D | 61 | Volart Buil Jordi | 1981 | CAT | Tres Peons | 3 | |||
D | 62 | Salvador Gomez Jesús Francico | 1908 | CAT | Torreblanca | 3 | |||
D | 63 | Flores Liñan Josep Luis | 2021 | CAT | La Lira | 2½ | |||
D | 64 | Corominas Garrido Jordi | 2010 | CAT | Tres Peons | 2½ | |||
D | 65 | Rodriguez Rodriguez Tomas | 1955 | CAT | SCC Sabadell | 2½ | |||
D | 66 | Moner Lasheras Pablo | 1920 | CAT | Estilistica Aragon | 2 | |||
67 | Jesus Hurtado Ramon Jose | 1892 | CAT | Agusti | 2 | ||||
D | 68 | Sanchez Paz Josep | 1900 | CAT | Badalona | 2 | |||
69 | Climent Barberà Miquel | 1876 | CAT | Taradell | 2 | ||||
D | 70 | Ferre Navarro Joan | 1938 | CAT | Amistat Premia | 1 | |||
D | 71 | Benet Saniger Xavier | 2012 | CAT | Calldetenes | ½ |
Grup C
TRAM | CLASS | TITOL | JUGADOR | ELO | FED. | CLUB | Pts | general | trams |
E | 1 | Rossi Pascal | 1885 | FRA | França | 8 | 65 | ||
E | 2 | Romero Funieles Rafael de Jesus | 1885 | CAT | La Lira | 7 | 45 | ||
E | 3 | Mc Aleenan Charles | 1878 | SCO | Escòcia | 7 | 35 | ||
E | 4 | Torrubia De Nova Guillermo | 1892 | CAT | Viladecans | 6½ | 30 | ||
E | 5 | Beltran Vidal Daniel | 1863 | CAT | Hostalric | 6½ | 20 | ||
E | 6 | Vela Valverde Sergi | 1771 | CAT | Sant Adrià | 6½ | 15 | ||
E | 7 | Cervera Lopez Miguel | 1851 | CAT | La Colmena | 6½ | 10 | ||
E | 8 | Clanchet Olle Josep | 1890 | CAT | Martorell | 6 | 8 | ||
E | 9 | Robla Carreiras Xavier | 1829 | CAT | Agustí | 6 | 6 | ||
E | 10 | Khudov Oleksandr | 1602 | UKR | Calldetenes | 6 | 4 | ||
E | 11 | Lozano Ruiz David | 1812 | CAT | Pallejà | 5½ | 2 | ||
E | 12 | Ramon Herraez Alex | 1830 | CAT | SCC de Sabadell | 5½ | 1 | ||
E | 13 | Alonso Gomez Antonio | 1879 | CAT | Malgrat | 5½ | |||
E | 14 | Vegara Gallego Pere | 1873 | CAT | Taradell | 5½ | |||
E | 15 | Serentill Tost Eduard | 1857 | CAT | Cercle Catòlic | 5½ | |||
E | 16 | Gomez Guinovart Josep Manel | 1872 | CAT | Congrés | 5½ | |||
E | 17 | Gallardo Gonzalez Rafael | 1792 | CAT | Hostalric | 5½ | |||
E | 18 | Goloubev Goloubeva Maria | 1785 | CAT | EDAMI | 5½ | |||
E | 19 | Lozano Alarcon Alejandro | 1852 | CAT | Montornés | 5½ | |||
E | 20 | Ibañez Camara Oscar | 1840 | CAT | At. Colon | 5 | |||
E | 21 | Fungueiriño Pique Daniel | 1808 | CAT | Espiga de Les Corts | 5 | |||
E | 22 | Maza Navarro Llorens | 1799 | CAT | Llavaneres | 5 | |||
E | 23 | Cassi de la Viuda Àlex | 1748 | CAT | Badalona | 5 | |||
E | 24 | Bosch Ricart Joan | 1876 | CAT | Taradell | 5 | |||
E | 25 | Muñoz Lozano Jorge Manuel | 1700 | CAT | Torreblanca | 5 | |||
E | 26 | Salicru Pages Francesc X. | 1742 | CAT | Arenys de Munt | 5 | |||
E | 27 | Navines Monfa Josep | 1874 | CAT | Castellar Valles | 4½ | |||
E | 28 | Gomez Albamonte Sonia | 1776 | CAT | Escola Escacs de BCN | 4½ | |||
E | 29 | Martin Barcelo Carles | 1805 | CAT | Pallejà | 4½ | |||
E | 30 | Cespedes Cristofer Adrian | 1705 | CAT | Jake | 4½ | |||
E | 31 | Lahoz Bonaventura Jordi | 1723 | CAT | Sant Josep Badalona | 4½ | |||
E | 32 | Zheng Hong Wei | 1719 | CAT | Montornés | 4½ | |||
E | 33 | Guerra Blanco Antonio | 1711 | CAT | Sant Adrià | 4½ | |||
E | 34 | Hostalot Rodriguez Sergi | 1791 | CAT | Viladecans | 4 | |||
E | 35 | Fasheh Braud Ivan Wael | 1785 | CAT | Hostalric | 4 | |||
E | 36 | Perez Sanchez Joaquim | 1738 | CAT | Sant Josep Badalona | 4 | |||
E | 37 | Roa Ribera Álvaro | 1739 | CAT | Sant Josep Badalona | 4 | |||
E | 38 | Cantan Bertoz Jordi | 1790 | CAT | Agustí | 4 | |||
E | 39 | Sillero Pierre | 1476 | FRA | França | 4 | |||
E | 40 | Olleta Tanya Jordi | 1743 | CAT | El Masnou | 4 | |||
E | 41 | Navarro Oliva Ivan Tomás | 1670 | CAT | Agustí | 4 | |||
E | 42 | Salvador Sanchez Ricardo | 1737 | CAT | SCC de Sabadell | 4 | |||
E | 43 | Perez Ramirez Placido | 1712 | CAT | Sant Martí | 4 | |||
E | 44 | Martos Amiguet Valentina | 1806 | CAT | Escola Escacs BCN | 4 | |||
E | 45 | Pico Garcia Antonio | 1776 | CAT | Catalunya | 3½ | |||
E | 46 | Torronteras Moral Rafael | 1705 | CAT | Sant Josep Badalona | 3½ | |||
E | 47 | Moner Lasheras Oriol | 1337 | CAT | Espanya | 3½ | |||
E | 48 | Cassi Gimeno Jordi | 1701 | CAT | Badalona | 3½ | |||
E | 49 | Ruiz Lazaro Jonathan | 1700 | CAT | Sant Josep Badalona | 3½ | |||
E | 50 | Sánchez Fontanet Lluis | 1732 | CAT | Vallromanes | 3½ | |||
E | 51 | Ylla Soro Rafael | 1819 | CAT | Congrés | 3 | |||
E | 52 | Molina Tabernero Jordi | 1692 | CAT | Tres Peons | 3 | |||
E | 53 | Castro Avila Alex | 1703 | CAT | Montornés | 3 | |||
E | 54 | Klimentova Anna | 1454 | RUS | Russia | 3 | |||
E | 55 | Faubell Lopez Josep | 1684 | CAT | Sant Martí | 3 | |||
E | 56 | Marcelo Diego Luis | 1660 | CAT | EDAMI | 3 | |||
E | 57 | Barret Pérez Marc | 1436 | CAT | Sant Josep Badalona | 3 | |||
E | 58 | Menbrive Hernandez Juan | 1700 | CAT | Sant Martí | 3 | |||
E | 59 | Moreno Oller Víctor | 1387 | CAT | EDAMI | 3 | |||
E | 60 | Norte López Jaime | 1700 | CAT | Hostalric | 2½ | |||
E | 61 | Tordera Jumilla Joaquim | 1505 | CAT | Sant Martí | 2½ | |||
E | 62 | Collazo Casals Marc | 1708 | CAT | El Masnou | 2½ | |||
E | 63 | Bienvenido Kleque Jose | 1698 | CAT | Sant Adrià | 2½ | |||
E | 64 | Laparra Agenjo Alejandro Javi | 1635 | CAT | Agustí | 2½ | |||
E | 65 | Riera Miralles Vicente Julián | 1754 | CAT | Sant Josep Badalona | 2 | |||
E | 66 | Alfaras Thamer | 1700 | KUW | Kuwait | 2 | |||
E | 67 | Orts Gonzalez Rafael | 1520 | CAT | Sant Martí | 1½ | |||
E | 68 | Arango Lopez Jose Manuel | 1700 | CAT | Sant Josep Badalona | 1 | |||
E | 69 | Freixa Rofastes Ernest | 1860 | CAT | Aragonés | 1 | |||
E | 70 | Castellvell Diez Maria Nuria | 1496 | CAT | Escola Escacs de BCN | 1 |