CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Comunicat de la Federació Catalana d'Escacs.

Ajornament de la Final de la Copa Catalana - Octubre 2020

Seguint les instruccions de la Unió de Federacions Esportives Catalanes (UFEC), totes les competicions esportives d’àmbit català, federades, escolars o privades, quedaran ajornades durant dos caps de setmana.

Aquest ajornament afecta, entre d’altres, a la Final de la Copa Catalana que estava previst que es disputés el proper 25 d’octubre de 2020 en diferents seus repartides pel territori català.

Segons indica la pròpia UFEC, en les properes hores el PROCICAT confirmarà aquesta i altres mesures de restriccions per contenir els brots de coronavirus dels darrers dies.

Llegir comunicat sencer

Barcelona World E-Chess Open - Ciutat de Barcelona

 

Web del Barcelona World E-Chess Open - Ciutat de Barcelona - Del 27 de novembre al 6 de desembre

 

Versión en castellano - Del 27 de noviembre al 6 de diciembre

English version - From November 27th to December 6th

Annex

Protocol de represa de l'activitat esportiva de la FCE 

PLA D’ACTUACIÓ PER PREVENIR EL CONTAGI PER COVID‐19 (versió 2.1) 

 

D'altra banda, us recordem que la Federació segueix oberta en atenció telefònica (93.318.59.26) els dies laborables: dilluns, dimarts, dimecres i divendres, de 10:00 a 14:00 hores, i dijous a la tarda, de 15:00 a 19:00 hores.

Per accedir presencialment caldrà demanar cita prèvia i haurà de ser per motius justificats. Serà imprescindible l’ús de mascareta, rentat de mans en entrar i sortir del local i el distanciament d’1,5 metres entre persones.

Després de sis dies intens d'escacs, ja tenim el quadre d'honor amb tots els jugadors que han obtingut podi:

CATEGORIA SUB-18

1 FM Ayats Llobera Gerard    2321 2349 Llinars, Club D'escacs 8,5
2 FM Castillo Dalmau Albert    2224 2315 Vila Olimpica 6,5
3   Marzo Pie Xavier    1993 2130 Colon Ateneu C.E. 6,5

Primera noia:

Jausàs López Andrea  w 1924 2097 Peona I Peo, C.E. 5

 

CATEGORIA SUB-16

Masague Artero Guerau    2054 2164 Lleida C.E. 7,5
Brunet Gil Pol    1889 2024 Lira, La C.E. 7
Horta Gafarot Biel    1878 2066 Gerunda, C.E. 7

Primera noia: 

Ros Alonso Joana  w 1987 2103 Sant Boi C.E. 5,5

 

CATEGORIA SUB-14

Martín Barcelo Carles    1845 2066 Palleja, Club Escacs 8
Travesset Sagré Jan    1838 2049 Sant Andreu C.E. 7,5
Prats Safont Sergi    1853 2041 Llinars, Club D'escacs 7

Primera noia:

Palau Barrufet Vinyet  w 1710 1938 Lleida C.E. 6

 

CATEGORIA SUB-12

Bernadó López Roger    1793 1967 Colon Sabadell Chessy 7,5
Acevedo Egido David    1517 1904 Alt Emporda 7,5
Moreno Oller Víctor    1727 1956 Tres Peons C.E. 7

Primera noia:

Lobo Pereira Arami  w 1444 1753 Llinars, Club D'escacs 6

 

CATEGORIA SUB-10

Salinas Tomas Daniel    1524 1800 Colon Sabadell Chessy 8
Pinyol I Llora Júlia  w 1294 1727 Peona I Peo, C.E. 7,5
Ortiz Padró Pol    1624 1869 Tres Peons C.E. 7,5

  

CATEGORIA SUB-8 

Villa Tornero Alex    1601 Montornes C.E. 8
Prada Villagrasa Pau Manel    1418 Paretana D'escacs, Associacio 6,5
Poyan Cobelli Alex    1371 Palleja, Club Escacs 6,5

Primera noia:

Serra Mestre Marta  w 1268 Amposta C.E. 5

 

Preguntes Freqüents

Cercador

Galeria Flickr