CAMPIONATS DATA INICI DATA FINAL Lloc Observ. Ritme de joc
Campionat de Girona Individual d'Edats - Sub-8 a Sub-18 12-gen-19 02-feb-19 a decidir Dissabte Tradicional
Copa de Girona 13-gen-19 13-gen-19 a decidir Diumenge Actiu
Campionat de Girona de Veterans 05-feb-19 19-març-19 a decidir Dimarts Tradicional
Lliga de Girona - Tercera Categoria Sub-12 16-feb-19 09-març-19 a decidir   Tradicional
Festa Gironina i Campionat de Partides Llampec 16-juny-19 16-juny-19 a decidir Diumenge Llampec
Campionat de Girona Individual Absolut 06-oct-19 08-des-19 a decidir Diumenge Tradicional
Campionat de Girona d'Escacs Actius Individuals a determinar a determinar Diferents seus i dates   Actius

TEMPORADA 2018

CAMPIONATS

DATA INICI

DATA FINAL

Lloc

Observacions

Ritme de joc

Campionat de Girona Individual d'edats - Sub-8 a Sub-18

13/gener

3/febrer

Diferents seus  

Tradicional

Copa de Girona

14/gener

14/gener

 Olot

Diumenge tot

Actiu

Campionat de Girona de Veterans

6/febrer

27/març

Girona

 

Tradicional

Lliga de Girona - Tercera Categoria Sub-12

18/febrer

11/març

   

Tradicional

Festa de Girona i Campionat de Girona Llampec per Equips

17/juny

17/juny

 Vilablareix  

Llampec

Campionat de Girona Individual Absolut

30/setembre

2/desembre

 

Diumenge matí

Tradicional

 

Aqui trobareu aparellament i resultats d'aquest campionat.

A la circular GIR 9/2014 corresponent trobareu més informació de les bases. 

 

Fases Finals:

Classificació final:


Punts Final Olímpic fase prèvia Olímpic final Olímpic Resultat particular
1 Gerunda H 4 15 6,5 21,5
2 Cassà C 4 14,5 6,5 21 3
3 Peralada A 4 14,5 6,5 21 1
4 Banyoles D 0 19 4,5 23,5
5 Olot H 6 13,5 8,5 22
6 Peralada B 3 15 6,5 21,5
7 Sta Eugenia F 3 15,5 5,5 21
8 Vilobí C 0 12 3,5 15,5
9 Gerunda I 6 9,5 10,5 20
10 Sant Gregori B 3 9,5 5 14,5
11 Figueres F 2 10 4 14
12 Gerunda J 1 9 3,5 12,5
13 Peralada C 6 10 10 20
14 Sta Eugenia G 4 6 8 14
15 Olot I 2 8,5 4,5 13
16 Olot J 0 3,5 0,5 4


Les fases finals tindran inici a les 16:00 i es jugaran les 3 rondes a 45 minuts finish.

 

 

FINAL A  a  Banyoles (1er a 4t)
---------
Banyoles D    
Gerunda H
Cassà C
Peralada A

R1: Banyoles D - Peralada A        Gerunda H - Cassà C
    R2: Peralada A - Cassà C             Banyoles D - Gerunda H
R3: Gerunda H - Peralada A         Cassà C - Banyoles D

FINAL B  a  Olot (5è a 8è)
---------
Olot H
Santa Eugenia F
Escacs Peralada B
Vilobí C

                   R1: Olot H - Vilobí C                            Santa Eugenia F - Escacs Peralada B
R2: Vilobí C - Escacs Peralada B         Olot H - Santa Eugenia F
    R3: Santa Eugenia F - Vilobí C             Escacs Peralada B - Olot H

FINAL C  a Figueres (9è a 12è)
---------
Figueres F
Sant Gregori B
Gerunda I
Gerunda J

     R1: Figueres F - Gerunda J               Sant Gregori B - Gerunda I
      R2: Gerunda J - Gerunda I                Figueres F - Sant Gregori B
R3: Sant Gregori B - Gerunda J        Gerunda I - Figueres F

FINAL D  a  Peralada (13è a 16è)
---------
Peralada C
Olot I
Santa Eugenia G
Olot J

         R1: Peralada C - Olot J                      Olot I - Santa Eugenia G
R2: Olot J - Santa Eugenia G             Peralada C - Olot I
                  R3: Olot I - Olot J                               Santa Eugenia G - Peralada C

 

 

CAM00072

Resultats de la Ronda 6:

 

No. Equip Res. Equip
1 Banyoles D 3 - 1 Escacs Peralada B
2 Gerunda H 2½ - 1½ Escacs Peralada A
3 Santa Eugenia F 1½ - 2½ Cassà C
4 Sant Gregori B 1 - 3 Olot H
5 Vilobí C 3 - 1 Figueres F
6 Escacs Peralada C 1 - 3 Gerunda I
7 Olot J 1 - 1 Gerunda J
8 Santa Eugenia G 1½ - 1½ Olot I

 

 

Resultats per taulers de la ronda 6:

 

 

 

6.1 2 Banyoles D 3 - 1 5 Escacs Peralada B
1 Camprubi I Juanola Jaume 1 : 0 Ferrer Coll Biel
2 Constans Codinachs Pau 1 : 0 Rico Sargatal Guillem
3 Constans Codinachs Marti 1 : 0 Insa Pujolar Marti
4 Camprubi I Juanola Jordi 0 : 1 Acevedo Egido David
6.2 3 Gerunda H 2½ - 1½ 1 Escacs Peralada A
1 Caballero Ravelo Jany 1 : 0 Soteras Subirana Roger
2 Xifra Del Acebo Maksat 0 : 1 Villen Vidal Marti
3 Alonso Gimenez Diego 1 : 0 Cortada Garcia Aniol
4 Salvatella Blanch Jan ½ : ½ Villen Vidal Pau
6.3 15 Santa Eugenia F 1½ - 2½ 6 Cassà C
1 Garcia Vidal Roger ½ : ½ De Vicente I Ferrer Gerard
2 Roqueta Maffei Oscar Nahuel 0 : 1 De Vicente I Ferrer Marc
3 Moles Benali Joan 1 : 0 Tubert Mascort Joan
4 Castro Granolleras Albert 0 : 1 Vilà Tintiña Marc
6.4 14 Sant Gregori B 1 - 3 4 Olot H
1 Alcantarilla I López Daniel 1 : 0 Espuche Llorens Pol
2 Farré I Benseny Miquel 0 : 1 Canal Sala Xavier
3 Pont I Teixidor Bernat 0 : 1 Giralt Lorente Jordi
4 Taulell Buit 1 - : + Lazaro Pujol Abel
6.5 13 Vilobí C 3 - 1 9 Figueres F
1 Borrell I Asgleyas Marc 1 : 0 Hurtado Alvarez Gabriel Enriq
2 Viñolas Puig Miquel 1 : 0 Viñolas Anglada Laura
3 Borrell I Asgleyas Sergi 1 : 0 Valenzuela Rivas Oscar
4 Vegas I Diaz Alexia 0 : 1 Pano Soriano Gonzalo
6.6 8 Escacs Peralada C 1 - 3 10 Gerunda I
1 Sanz Peña Carlos 0 : 1 Calpe Valeros Marc
2 Bouau Rowe Alger 0 : 1 Pinto Galan Pau
3 Caldas Ferres Eudald 0 : 1 Morales Donato Arnau
4 Alegri Bardera Lluc 1 : 0 Barnada Noguer Josep
6.7 12 Olot J 1 - 1 11 Gerunda J
1 Pujol Morera Pau 0 : 1 Bautista Soriano Ivan
2 Puig Vila Pol 1 : 0 Barnera Bosch Jana
3 Taulell Buit 1 - : - Taulell Buit 1
4 Taulell Buit 2 - : - Taulell Buit 2
6.8 16 Santa Eugenia G 1½ - 1½ 7 Olot I
1 Boubakra Abderrahin 1 : 0 Verdaguer Valés Pau
2 Bouslama Fornons Youcef 0 : 1 Canal Sala Pau
3 Jacomet Rodriguez Josep-M. ½ : ½ Wang Guanlin
4 Taulell Buit 1 - : - Vicasillas Carrere Elsa

 

 

 

 

Resultats de la Ronda 5:

 

No. Equip Res. Equip
1 Escacs Peralada A 2 - 2 Santa Eugenia F
2 Gerunda H 0 - 4 Banyoles D
3 Olot H 2 - 2 Cassà C
4 Gerunda J ½ - 3½ Escacs Peralada B
5 Figueres F 2 - 2 Sant Gregori B
6 Olot I 0 - 4 Escacs Peralada C
7 Vilobí C 3 - 1 Santa Eugenia G
8 Gerunda I 1 - 1 Olot J

 

 

 

Resultats per taulers de la ronda 5:

 

 

5.1 1 Escacs Peralada A 2 - 2 15 Santa Eugenia F
1 Villen Vidal Marti 0 : 1 Garcia Vidal Roger
2 Cortada Garcia Aniol 0 : 1 Roqueta Maffei Oscar Nahuel
3 Villen Vidal Pau 1 : 0 Moles Benali Joan
4 Cruz Matthïjssens Alexander 1 : 0 Castro Granolleras Albert
5.2 3 Gerunda H 0 - 4 2 Banyoles D
1 Caballero Ravelo Jany 0 : 1 Camprubi I Juanola Jaume
2 Xifra Del Acebo Maksat 0 : 1 Constans Codinachs Pau
3 Alonso Gimenez Diego 0 : 1 Constans Codinachs Marti
4 Salvatella Blanch Jan 0 : 1 Camprubi I Juanola Jordi
5.3 4 Olot H 2 - 2 6 Cassà C
1 Espuche Llorens Pol 1 : 0 De Vicente I Ferrer Marc
2 Canal Sala Xavier 0 : 1 De Vicente I Ferrer Gerard
3 Giralt Lorente Jordi 0 : 1 Tubert Mascort Joan
4 Lazaro Pujol Abel 1 : 0 Massaneda Gubau Carla
5.4 11 Gerunda J ½ - 3½ 5 Escacs Peralada B
1 Calpe Valeros Marc 0 : 1 Ferrer Coll Biel
2 Pinto Galan Pau ½ : ½ Rico Sargatal Guillem
3 Morales Donato Arnau 0 : 1 Insa Pujolar Marti
4 Barnada Noguer Josep 0 : 1 Acevedo Egido David
5.5 9 Figueres F 2 - 2 14 Sant Gregori B
1 Hurtado Alvarez Gabriel Enriq 0 : 1 Alcantarilla I López Daniel
2 Viñolas Anglada Laura 1 : 0 Farré I Benseny Miquel
3 Valenzuela Rivas Oscar 0 : 1 Pont I Teixidor Bernat
4 Pano Soriano Gonzalo + : - Taulell Buit 1
5.6 7 Olot I 0 - 4 8 Escacs Peralada C
1 Canal Sala Pau 0 : 1 Bouau Rowe Alger
2 Wang Guanlin 0 : 1 Caldas Ferres Eudald
3 Verdaguer Valés Pau - : + Anson Llobet Judit
4 Vicasillas Carrere Elsa - : + Alegri Bardera Lluc
5.7 13 Vilobí C 3 - 1 16 Santa Eugenia G
1 Viñolas Puig Miquel 0 : 1 Boubakra Abderrahin
2 Borrell I Asgleyas Marc 1 : 0 Bouslama Fornons Youcef
3 Borrell I Asgleyas Sergi 1 : 0 Jacomet Rodriguez Josep-M.
4 Vegas I Diaz Alexia + : - Taulell Buit 1
5.8 10 Gerunda I 1 - 1 12 Olot J
1 Bautista Soriano Ivan 1 : 0 Puig Vila Pol
2 Barnera Bosch Jana 0 : 1 Pujol Morera Pau
3 Taulell Buit 1 - : - Taulell Buit 1
4 Tauler Buit 2 - : - Taulell Buit 2

 

 

Olot

Sala de joc del Club Escas Olot durant una de les rondes de joc. 

 

Olot.2

 

Resultats de la Ronda 4:

 

No. Equip Res. Equip
1 Banyoles D 1½ - 2½ Escacs Peralada A
2 Cassà C 0 - 4 Gerunda H
3 Escacs Peralada B 2 - 2 Olot H
4 Santa Eugenia F 4 - 0 Vilobí C
5 Santa Eugenia G 1 - 3 Figueres F
6 Gerunda J 4 - 0 Escacs Peralada C
7 Sant Gregori B 2 - 1 Gerunda I
8 Olot J 0 - 4 Olot I

 

 

Resultats per taulers de la ronda 4:

 

4.1 Banyoles D 1½ - 2½ Escacs Peralada A
1 Camprubi I Juanola Jaume 1 : 0 Villen Vidal Marti
2 Constans Codinachs Marti 0 : 1 Cortada Garcia Aniol
3 Camprubi I Juanola Jordi ½ : ½ Villen Vidal Pau
4 Soler I Girones Arnau 0 : 1 Ferrer Coll Biel
4.2 Cassà C 0 - 4 Gerunda H
1 Massaneda Gubau Carla 0 : 1 Caballero Ravelo Jany
2 Tubert Mascort Joan 0 : 1 Xifra Del Acebo Maksat
3 Vilà Tintiña Marc 0 : 1 Alonso Gimenez Diego
4 Massaneda Gubau Marc 0 : 1 Salvatella Blanch Jan
4.3 Escacs Peralada B 2 - 2 Olot H
1 Rico Sargatal Guillem 1 : 0 Canal Sala Xavier
2 Insa Pujolar Marti 0 : 1 Zoitanu Robert
3 Acevedo Egido David 1 : 0 Giralt Lorente Jordi
4 Bouau Rowe Alger 0 : 1 Lazaro Pujol Abel
4.4 Santa Eugenia F 4 - 0 Vilobí C
1 Garcia Vidal Roger 1 : 0 Borrell I Asgleyas Marc
2 Roqueta Maffei Oscar Nahuel 1 : 0 Borrell I Asgleyas Sergi
3 Moles Benali Joan 1 : 0 Vegas I Diaz Alexia
4 Castro Granolleras Albert 1 : 0 Turró Soriano Marta
4.5 Santa Eugenia G 1 - 3 Figueres F
1 Boubakra Abderrahin 1 : 0 Barrios Rueda Gerard
2 Jacomet Rodriguez Josep-M. 0 : 1 Valenzuela Rivas Oscar
3 Bouslama Fornons Youcef 0 : 1 Pano Soriano Gonzalo
4 Taulell Buit 1 - : + Roura Cortada Pep
4.6 Gerunda J 4 - 0 Escacs Peralada C
1 Bosch Dalmau Marcel 1 : 0 Caldas Ferres Eudald
2 Morales Donato Arnau 1 : 0 Anson Llobet Judit
3 Calpe Valeros Marc 1 : 0 Ferrer Coll Lluc
4 Barnada Noguer Josep 1 : 0 Ansón Llobet Laia
4.7 Sant Gregori B 2 - 1 Gerunda I
1 Coll Motjé Aniol 1 : 0 Bautista Soriano Ivan
2 Pont I Teixidor Bernat 1 : 0 Barnera Bosch Jana
3 Taulell Buit 1 0 : 1 Pinto Galan Pau
4 Taulell Buit 2 - : - Taulell Buit 1
4.8 Olot J 0 - 4 Olot I
1 Da Silva Chorrero Marti 0 : 1 Espuche Llorens Pol
2 Lorena Roman Tania 0 : 1 Roura Aguilar Pol
3 Puig Vila Pol 0 : 1 Verdaguer Valés Pau
4 Vicasillas Carrere Elsa 0 : 1 Canal Sala Pau

 

Resultats de la Ronda 3:

No. Equip Res. Equip
1 Escacs Peralada A 2 - 2 Cassà C
2 Olot H 1 - 3 Banyoles D
3 Gerunda I 1 - 3 Gerunda H
4 Santa Eugenia G 0 - 4 Escacs Peralada B
5 Figueres F 0 - 4 Santa Eugenia F
6 Sant Gregori B 1 - 3 Vilobí C
7 Olot I 1 - 3 Gerunda J
8 Escacs Peralada C 4 - 0 Olot J

 

Resultats per taulers de la ronda 3:

3.1 Escacs Peralada A 2 - 2 Cassà C
1 Villen Vidal Marti 0 : 1 Massaneda Gubau Carla
2 Cortada Garcia Aniol 0 : 1 Tubert Mascort Joan
3 Villen Vidal Pau 1 : 0 Massaneda Gubau Marc
4 Ferrer Coll Biel 1 : 0 Vilà Tintiña Marc
3.2 Olot H 1 - 3 Banyoles D
1 Canal Sala Xavier 0 : 1 Camprubi I Juanola Jaume
2 Giralt Lorente Jordi 0 : 1 Constans Codinachs Marti
3 Lazaro Pujol Abel 1 : 0 Camprubi I Juanola Jordi
4 Da Silva Chorrero Marti 0 : 1 Soler I Girones Arnau
3.3 Gerunda I 1 - 3 Gerunda H
1 Bautista Soriano Ivan 0 : 1 Caballero Ravelo Jany
2 Barnera Bosch Jana 0 : 1 Xifra Del Acebo Maksat
3 Pinto Galan Pau 1 : 0 Alonso Gimenez Diego
4 Taulell Buit 1 - : + Salvatella Blanch Jan
3.4 Santa Eugenia G 0 - 4 Escacs Peralada B
1 Boubakra Abderrahin 0 : 1 Rico Sargatal Guillem
2 Jacomet Rodriguez Josep-M. 0 : 1 Insa Pujolar Marti
3 Bouslama Fornons Youcef 0 : 1 Acevedo Egido David
4 Cabezas Carpintero Amalur - : + Bouau Rowe Alger
3.5 Figueres F 0 - 4 Santa Eugenia F
1 Barrios Rueda Gerard 0 : 1 Garcia Vidal Roger
2 Valenzuela Rivas Oscar 0 : 1 Roqueta Maffei Oscar Nahuel
3 Pano Soriano Gonzalo 0 : 1 Moles Benali Joan
4 Roura Cortada Pep 0 : 1 Castro Granolleras Albert
3.6 Sant Gregori B 1 - 3 Vilobí C
1 Coll Motjé Aniol 0 : 1 Borrell I Asgleyas Marc
2 Pont I Teixidor Bernat 1 : 0 Borrell I Asgleyas Sergi
3 Taulell Buit 1 - : + Turró Soriano Marta
4 Taulell Buit 2 - : + Vegas I Diaz Alexia
3.7 Olot I 1 - 3 Gerunda J
1 Espuche Llorens Pol 1 : 0 Bosch Dalmau Marcel
2 Mató I Pi Unai 0 : 1 Morales Donato Arnau
3 Roura Aguilar Pol 0 : 1 Calpe Valeros Marc
4 Canal Sala Pau 0 : 1 Barnada Noguer Josep
3.8 Escacs Peralada C 4 - 0 Olot J
1 Caldas Ferres Eudald 1 : 0 Wang Guanlin
2 Anson Llobet Judit 1 : 0 Boix I Casas Júlia
3 Ferrer Coll Lluc 1 : 0 Vicasillas Carrere Elsa
4 Ansón Llobet Estel 1 : 0 Puig Vila Pol

 

la foto 1

Vista general de la sala de joc del local del C.E. Gerunda (Fotografia de Xavier Capallera)

Resultats Ronda 2:

No. Equip Res. Equip
1 Gerunda H 1½ - 2½ Olot H
2 Escacs Peralada B 1½ - 2½ Escacs Peralada A
3 Banyoles D 3½ - ½ Gerunda I
4 Cassà C 4 - 0 Figueres F
5 Santa Eugenia F 3 - 1 Escacs Peralada C
6 Gerunda J ½ - 2½ Sant Gregori B
7 Vilobí C 2 - 2 Olot I
8 Olot J 1½ - 2½ Santa Eugenia G

 

Resultats per taulers de la ronda 2:

2.1 Gerunda H 1½ - 2½ Olot H
1 Caballero Ravelo Jany ½ : ½ Canal Sala Xavier
2 Xifra Del Acebo Maksat 0 : 1 Lazaro Pujol Abel
3 Alonso Gimenez Diego 0 : 1 Zoitanu Robert
4 Salvatella Blanch Jan 1 : 0 Verdaguer Valés Pau
2.2 Escacs Peralada B 1½ - 2½ Escacs Peralada A
1 Rico Sargatal Guillem 1 : 0 Soteras Subirana Roger
2 Insa Pujolar Marti 0 : 1 Villen Vidal Marti
3 Acevedo Egido David ½ : ½ Villen Vidal Pau
4 Bouau Rowe Alger 0 : 1 Ferrer Coll Biel
2.3 Banyoles D 3½ - ½ Gerunda I
1 Camprubi I Juanola Jaume 1 : 0 Garcias Planagumà Marc
2 Constans Codinachs Pau 1 : 0 Pou Tuset Oriol
3 Constans Codinachs Marti ½ : ½ Pinto Galan Pau
4 Camprubi I Juanola Jordi 1 : 0 Calpe Valeros Marc
2.4 Cassà C 4 - 0 Figueres F
1 De Vicente I Ferrer Marc 1 : 0 Hurtado Alvarez Gabriel Enriq
2 De Vicente I Ferrer Gerard 1 : 0 Viñolas Anglada Laura
3 Tubert Mascort Joan 1 : 0 Barrios Rueda Gerard
4 Vilà Tintiña Marc 1 : 0 Roura Cortada Pep
2.5 Santa Eugenia F 3 - 1 Escacs Peralada C
1 Garcia Vidal Roger 1 : 0 Caldas Ferres Eudald
2 Roqueta Maffei Oscar Nahuel 1 : 0 Anson Llobet Judit
3 Moles Benali Joan 0 : 1 Ferrer Coll Lluc
4 Castro Granolleras Albert 1 : 0 Ansón Llobet Laia
2.6 Gerunda J ½ - 2½ Sant Gregori B
1 Ribas Quer Noe 0 : 1 Alcantarilla I López Daniel
2 Barnera Bosch Jana ½ : ½ Noguer I Auguet Gemma
3 Barnada Noguer Josep 0 : 1 Pont I Teixidor Bernat
4 Taulell Buit 1 - : - Taulell Buit 1
2.7 Vilobí C 2 - 2 Olot I
1 Borrell I Asgleyas Sergi 0 : 1 Espuche Llorens Pol
2 Muñoz I Cursa Jordi 0 : 1 Roura Aguilar Pol
3 Borrell I Asgleyas Marc + : - García Popa Eric
4 Viñolas Puig Miquel + : - Lorena Roman Tania
2.8 Olot J 1½ - 2½ Santa Eugenia G
1 Canal Sala Pau 1 : 0 Boubakra Abderrahin
2 Boix I Casas Júlia ½ : ½ Cabezas Carpintero Amalur
3 Taulell Buit 1 - : + Bouslama Fornons Youcef
4 Taulell Buit 2 - : + Jacomet Rodriguez Josep-M.

 

 Resultats Ronda 1:

No. Equip Res. Equip
1 Escacs Peralada C 0 - 4 Gerunda H
2 Escacs Peralada A 4 - 0 Gerunda J
3 Olot I 0 - 4 Banyoles D
4 Figueres F 4 - 0 Olot J
5 Sant Gregori B 1 - 3 Escacs Peralada B
6 Olot H 3 - 1 Santa Eugenia F
7 Santa Eugenia G 0 - 4 Cassà C
8 Gerunda I 3 - 1 Vilobí C

 

Resultats per taulers de la ronda 1:

1.1 Escacs Peralada C 0 - 4 Gerunda H
1 Caldas Ferres Eudald 0 : 1 Caballero Ravelo Jany
2 Anson Llobet Judit 0 : 1 Xifra Del Acebo Maksat
3 Ferrer Coll Lluc 0 : 1 Alonso Gimenez Diego
4 Ansón Llobet Estel 0 : 1 Salvatella Blanch Jan




1.2 Escacs Peralada A 4 - 0 Gerunda J
1 Soteras Subirana Roger 1 : 0 Ribas Quer Noe
2 Villen Vidal Marti 1 : 0 Barnera Bosch Jana
3 Villen Vidal Pau 1 : 0 Barnada Noguer Josep
4 Ferrer Coll Biel + : - Taulell Buit 1




1.3 Olot I 0 - 4 Banyoles D
1 Espuche Llorens Pol 0 : 1 Camprubi I Juanola Jaume
2 Roura Aguilar Pol 0 : 1 Constans Codinachs Pau
3 Canal Sala Pau 0 : 1 Constans Codinachs Marti
4 García Popa Eric 0 : 1 Camprubi I Juanola Jordi




1.4 Figueres F 4 - 0 Olot J
1 Hurtado Alvarez Gabriel Enriq 1 : 0 Pujol Morera Pau
2 Viñolas Anglada Laura 1 : 0 Boix I Casas Júlia
3 Barrios Rueda Gerard + : - Taulell Buit 1
4 Roura Cortada Pep + : - Taulell Buit 2




1.5 Sant Gregori B 1 - 3 Escacs Peralada B
1 Alcantarilla I López Daniel 1 : 0 Rico Sargatal Guillem
2 Noguer I Auguet Gemma 0 : 1 Insa Pujolar Marti
3 Pont I Teixidor Bernat 0 : 1 Acevedo Egido David
4 Taulell Buit 1 0 : 1 Bouau Rowe Alger




1.6 Olot H 3 - 1 Santa Eugenia F
1 Canal Sala Xavier 1 : 0 Garcia Vidal Roger
2 Zoitanu Robert 0 : 1 Roqueta Maffei Oscar Nahuel
3 Lazaro Pujol Abel 1 : 0 Moles Benali Joan
4 Verdaguer Valés Pau 1 : 0 Castro Granolleras Albert




1.7 Santa Eugenia G 0 - 4 Cassà C
1 Boubakra Abderrahin 0 : 1 De Vicente I Ferrer Marc
2 Cabezas Carpintero Amalur 0 : 1 De Vicente I Ferrer Gerard
3 Jacomet Rodriguez Josep-M. 0 : 1 Tubert Mascort Joan
4 Bouslama Fornons Youcef 0 : 1 Cobos Porcel Estel




1.8 Gerunda I 3 - 1 Vilobí C
1 Garcias Planagumà Marc 0 : 1 Borrell I Asgleyas Marc
2 Pou Tuset Oriol 1 : 0 Borrell I Asgleyas Sergi
3 Pinto Galan Pau 1 : 0 Muñoz I Cursa Jordi
4 Calpe Valeros Marc 1 : 0 Vilarnau I Uño Clara
 

Participació als Actius del Gerunda del 12 d’octubre en línia amb les dues proves prèvies que varen tenir entre 35 i 40 inscrits.  Nivell també qualitativament similar: escaquistes de nivell vinguts de clubs de tota la territorial.           

Presència significativa de jugadors del Figueres que, d'altra banda, han dominat el podi. El campió ha estar el MF Víctor Lillo, seguit del MC Didier Fernandez i el MC Jordi Serra, tots tres del club empordanès. Tercers actius i tercer campió, que dóna interès a la classificació general del circuit. El millor del Gerunda aquest dissabte ha estat en Jaume Mundet, cinquè. El premi al millor sub14 se l'ha adjudicat en David Arribas del Santa Eugènia, al que notem un progrés en el seu joc en els darrers mesos.

Els premis de trams s'han repartit així: Jaume Ruiz i Oleksandr Halimov (primer i segon del tram de 1700); Salvador Alarcon i Xavier Serrat (millors al tram de 1800); Santiago Perez i Jordi Vidal (destacats al 1900) i Elias Muratet i Jordi Colomer (dominadors del grup de 2000).

 

El passat diumenge es va iniciar una nova edició del Campionat Provincial d’Escacs de Girona, prova emblemàtica dels escacs gironins. El campionat està organitzat per la Federació Catalana d’Escacs i el Club d’Escacs Salt i Girona.

CE Salt i Girona

Imatge cedida pel Club d'Escacs Salt i Girona.

Enguany s’hi congreguen prop de 100 jugadors d’arreu de la província, en unes sales de joc immillorables. Les sales Onyar i Ter de l’hotel NH Girona permeten disfrutar d’aquest esport-ciència en un entorn excel·lent.

A nivell esportiu cal destacar la participació del jove Mestre Fide figuerenc Victor Lillo, que arranca el campionat com a cap de llista. Els Mestres Catalans Pol Sabrià, Àlex Vidal, Jaume Mundet i Joan Pedro Ayllon completen la llista de titulats.

El guanyador de la prova es classificarà per a jugar el Campionat Absolut de Catalunya 2013.

El campionat provincial finalitzarà el 2 de desembre i es jugarà ineludiblement cada diumenge a partir de les 9:30h a l’hotel NH Girona.

Podeu consultar els emparellaments i classificacions a: Chess-Results

 

{source}
<?php
define("URL_BASE", $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/webServices");

include_once URL_BASE."/lib/web.php";
include URL_BASE."/views/escacs/clubs_girona.php";

?>
{/source}