• JOSEP MA SALVANS RIBA ( C.E. Lliça)
  • CRISTINA PEREZ PINAZO (C.E. Lliça)
  • JOAN CARLES VILA SEUBA (C.E. Catalonia)
  • ARMAND REIG PIÑOL (C.E. Tarragona)
  • JAUME RIOS TORONDELL (C.E. Santcugatenca)
  • ELOY PERA MARTINEZ (C.E. Cirera)
  • JOSE RAMON RODRIGUEZ (C.E. Constanti)
  • EMILI COLLS BOSCH (C.E. Figueres)
  • ANGEL GUTIERERZ GALINDO (C.E. Figueres)
  • EMILI COLLS GELABERTO (C.E. Figueres)
  • JORDI BALAGUE (C.E. Figueres)
  • JOSUE EXPOSITO AMARO (C.E. Passio d’Esparraguera)

1. RETRANSMISSORS AMB TÍTOL

1             AGUILAR GARRIDO, Ivan            

2             ARANDA FLORES, Jordi

3             AYZA LEON, David          

4             BALCELLS SORIGUERAS, Teresa Helena               

5             BARROT FARRÉ, Salvador           

6             BOSCH PORTA, Cristina

7             CAMELL JANE, Josep Ma            

8             ESCOBAR FIGUEROA, Sandra    

9             EXPOSITO AMARO, Josue          

10           FERNANDEZ AMIGO, Joaquim 

11           FERNANDEZ-DIAZ MASCORT, Miquel   

12           FERRANDIZ ISERTE, Albert         

13           GALLARDO RIBOT, Laura             

14           GRAU PACHECO, Marc

15           GUTIERREZ GALINDO, Àngel     

16           JIMENEZ LUNA, Javier

17           LUCAS NAVAS, José Manuel     

18           MARIN BENITO, Carla   

19           MARTINEZ HERNANDEZ, Noemi             

20           MONELL CAMARASA, David      

21           MONTOLIU DAROCA, Imma  

22           MURATET CARMONA, Alexandra

23           OLIVA ANELL, Judit        

24           PELLICER RONCERO, Nestor      

25           PERA MARTINEZ, Eloi   

26           PEREZ MARCO, Gabriel               

27           PEREZ PINAZO, Cristina 

28           PESCADOR SERRANO, Javier

29           POYATO DURAN, David          

30           REGINALDO VILALTA, Albert     

31           REIG PIÑOL, Armand    

32           RIOS BERRAL, Javier      

33           RODRIGUEZ FONT, Roger           

34          RODRIGUEZ MARCOS, Jose Ramon       

35           ROS BADIA, Oriol          

36           SALVADÓ OBRERO, Ivan

37           VIGIER LÓPEZ, Carlos    

38           VILÀ I CAMPS, Carles    

39           VILA SEUBA, Joan Carles             

40           VIVANCOS ALLEPUZ, David       

41           ZAMARREÑO CUERDA, Eva       

                              

2. RETRANSMISSORS AMB PRÀCTIQUES PENDENTS

CURS ABRIL/MAIG 2015       

1             BADOSA COSTA, Joel  - Pendent pràctiques

2             BIGAS HOSPITAL, Jordi - Pendent pràctiques

4             SAURINA SUÑER, Francesc Xavier - Pendent pràctiques

                              

CURS ABRIL 2011      

1             ALBET SERRA, Joan - Pendent pràctiques

2             DÍAZ FELEZ, Francesc - Pendent pràctiques

3             GARNICA NEBOT, Francesc - Pendent pràctiques

4             KAUFMANN, David - Pendent pràctiques

5             LLANEZA VEGA, Patricia - Pendent pràctiques

6             MARTINEZ RAMIREZ, Erik - Pendent pràctiques

7             MASERAS ROZAS, Gumersind - Pendent pràctiques

8             MATEU CAMINAL, Salvador - Pendent pràctiques

9             NAVARRO FORNOS, Pere-Josep - Pendent pràctiques

10           PAUL CAVA, Javier - Pendent pràctiques

11           SOLANÍ NUÑEZ, Joshua - Pendent pràctiques

12           TORRES SERRANO, Nuria - Pendent 1 pràctica actiu

13           VERDÉS NADAL, Ramon - Pendent pràctiques

                              

ALTRES CURSOS     

1             ALONSO, Cayetano - Pendent pràctiques

2             FOLK GILSANZ, Jordi - Pendent pràctiques

3             GIMENO CHICHARRO, Àlex - Pendent pràctiques

4             HERMS AGULLO, Jordi - Pendent pràctiques

5             MARCHES, Joan Manel - Pendent pràctiques

6             MONNE AULES, Enric - Pendent pràctiques

7             MUÑOZ JARQUE, Jose - Pendent pràctiques

8             MUÑOZ MUÑOZ, Teresa - Pendent pràctiques

9             OMS FUENTES, Lluis - Pendent pràctiques

10           OTERO SALGAS, Carles - Pendent pràctiques

11           PIFARRÉ RODRIGUEZ, Antoni - Pendent pràctiques

12           RUBIES ALVAREZ, Ramon - Pendent 1 pràctica

13           SALVANS RIBA, Josep Ma - Pendent pràctiques

14           TORRENTÀ PLANAS, Marcel - Pendent 1 pràctica

15           ZAPATA RIOS, Pere - Pendent pràctiques

NORMATIVA DE RETRANSMISSIÓ

La present circular pretén reglamentar la gestió del material propietat de la FCE per retransmetre partides per Internet. Aquesta circular substitueix la circular 28/04, que és la vigent fins a data d’avui.

La FCE estableix una sèrie de criteris per a la prioritat en la retransmissió de proves oficials i homologades: 

A) Proves oficials de caire internacional i Campionat Absolut de Catalunya.

B) Proves Homologades dins el circuit Català d’Oberts Internacionals «Gran Premi Generalitat de Catalunya ».

C) Proves Oficials que no siguin de caire Internacional.

D) Proves Homologades fora del Circuit.  

Quan hi hagi més d’una prova per a retransmetre, el Comitè de Retransmissions de la FCE decidirà l’assignació de taulells per a cada prova.

A) Llicència de Tècnics de Retransmissió de la FCE

La Federació Catalana d’Escacs va crear l’any 2004 la llicència de retransmissió de la FCE. Per aconseguir-la cal passar un curs homologat de formació. La condició per a la cessió del material a qualsevol club organitzador és que el tècnic de retransmissió de la prova estigui en possessió d’aquesta llicència. El següent quadre indica les quantitats oficials de la Federació a percebre per aquests tècnics depenent de les característiques de la prova:

Prova

Quantitat

Retransmissions d’1 sessió (matí o tarda)

70,- €

Retransmissions d’Oberts de ronda diària (9 rondes)

350,- €*

Retransmissions d’Oberts de dos dies de durada ( 4 sessions)

175,- €

Retransmissions d’Oberts d’un dia de durada ( 2 sessions )

105,- €

*Es pagarà un suplement de 35€  per sessió addicional.

L’organitzador estarà obligat a pagar manutenció en cas de doblar rondes, així com a pagar el transport públic o una dieta de 0,19cents/Km en cas que el tècnic no visqui a la mateixa localitat on es celebri la prova.

El tècnic de retransmissió podrà actuar també com a àrbitre auxiliar de la prova, però mai com a Adjunt o com a Principal. 

B)    Requisits per a la sol·licitat de cessió del Material

Qualsevol entitat afiliada a la FCE té dret a la sol·licitat de cessió del material de forma gratuïta. La sol·licitat cal entregar-la de manera obligatòria com a molt tard 15 dies abans del començament de la prova. Qualsevol sol·licitat entregada fora de termini serà descartada de forma automàtica.

Per sol·licitar el material cal omplir el formulari que s’adjunta a aquest document i enviar-lo per correu electrònic a federacio@escacs.cat

L’enviament de la sol·licitat implica l’acceptació dels termes en els quals la FCE deixa aquest material en préstec:

A) Els costos de transport aniran sempre a càrrec del club organitzador.

B) El material serà recollit i entregat on i quan el Comitè de Retransmissions així ho indiqui, sempre a càrrec del club organitzador.

C) En cas de què el material es perdi, s’espatlli o deteriori, el club organitzador es farà càrrec de les despeses que es produeixin per aquests motius.

D) La FCE es reserva el dret de denegar la sol.licitud d’un club que hagi incomplert qualsevol d’aquests punts alguna vegada.

E) És obligatori retransmetre les partides a través del portal de retransmissions de la FCE. En cas que algun organitzador vulgui retransmetre la prova per altres servidors, o a través de la seva pròpia plana Web, haurà de demanar el corresponent permís al Comitè de Retransmissions de la FCE.

 

DATA:  05/03/2007

 

Dates

28/01/2012

Prova

Ronda 1 Campionat per Equips- D.H.

Scc Sabadell-Montcada

Termini de sol·licituts

17/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Albert Reginaldo

Altres  sol·licituts

Albert Ferrandiz, Sandra Escobar, Carla Marin, Eva Zamarreño, Armand Reig

Dates

04/02/2012

Prova

Ronda 2

Scc Sabadell - Barberà

Termini de sol·licituts

17/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Sandra Escobar

Altres  sol·licituts

Albert Ferrandiz

Dates

11/02/2012

Prova

Ronda 3

Foment - Sant Josep

Termini de sol·licituts

24/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Armand Reig

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar

Dates

18/02/2012

Prova

Ronda 4

Scc Sabadell - Barcelona UGA

Termini de sol·licituts

24/01/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Albert Reginaldo, Sandra Escobar, Albert Ferrandiz

Dates

25/02/2012

Prova

Ronda 5

Barcelona UGA - Barberà

Termini de sol·licituts

20/02/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Carla Marin, Sandra Escobar, Eva Zamarreño, Armand Reig, Javier Rios

Dates

03/03/2012

Prova

Ronda 6

Barberà - Foment

Termini de sol·licituts

20/02/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

10/03/2012

Prova

Ronda 7

Barcelona UGA - Montcada

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

13/03/2010

Prova

Ronda 8

Barberà - Escola Escacs de BCN

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

24/03/2012

Prova

Ronda 9

Foment - Montcada

Termini de sol·licituts

06/03/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

Javier Rios

Altres  sol·licituts

Sandra Escobar, Armand Reig, Carla Marin Albert Ferrandiz

Dates

14/04/2012

Prova

Ronda 10

Barcelona UGA - Escola d'Escacs de BCN

Termini de sol·licituts

09/04/2012

Tarifes

100,-

Rondes

1

Taulers

10

Adjudicació

David Ayza

Altres  sol·licituts

Carla Marin, Sandra Escobar, Armand Reig, Javier Rios

Dates

31 de març al 5 d'abril

Prova

Campionat de Catalunya d'Edats

Termini de sol·licituts

11/03/2012

Tarifes

350,-

Rondes

9

Taulers

16

Adjudicació

Armand Reig

Altres  sol·licituts

Dates

Del 12 al 19 de maig

Prova

Campionat de Catalunya Absolut

Termini de sol·licituts

01/05/2012

Tarifes

315,-

Rondes

8

Taulers

8

Adjudicació

Carla Marin

Altres  sol·licituts

Javier Rios, Albert Ferrandiz

Dates

Del 23 al 31 d'octubre

Prova

Magistral Ciutat de Barcelona-Casino de Barcelona

Termini de sol·licituts

12/10/2012

Tarifes

350,-

Rondes

9

Taulers

5

Adjudicació

Altres  sol·licituts