Publicació de diferents circulars d'interès de la Delegació de Girona.
Circular GIR 14/2016 Bases de la Fase prèvia del Campionat de Catalunya d'edats 2017 de Girona
Circular GIR 17/2016 Calendari de La Lliga Catalana 2017 - Grups de Girona
Publicació de diferents circulars d'interès de la Delegació de Girona.
Circular GIR 14/2016 Bases de la Fase prèvia del Campionat de Catalunya d'edats 2017 de Girona
Circular GIR 17/2016 Calendari de La Lliga Catalana 2017 - Grups de Girona
Publicació de l'aparellament de la Lliga Catalana de Girona 2017.
Circular GIR 17/2016 Calendari de La Lliga Catalana 2017 - Grups de Girona
L'Emili Colls, del Figueres, ha estat el guanyador del Circuit d'Escacs Actius de Girona 2016 amb 55.5 punts i imposant-se al segon classificat, el Francesc Xavier Saurina, i tercer, Javier Castrillon, tots dos jugadors del Gerunda.
Emili Colls recollint la copa de campió del torneig de Santa Pau, el primer del circuit d'escacs actius 2016.
Els campions de trams han estat:
Fins a1650
De 1651 a 1800:
De 1801 a 1950:
De 1951 a 2100
De 2101-2250
Podeu consultar la classificació final en l'enllaç següent: Classificació final d'Escacs Actius 2016
Reunió dels Clubs de la Territorial de Girona pel 23 de desembre de 2016 a les 19:00 hores, al Club Escacs Sant Gregori (C/ Rocacorba 6).
Podeu consultar la circular publicada a: Circular GIR 12/2016 Reunió per als clubs de Girona
Tota la informació dels aparellaments de l'Absolut Territorial de Girona.
Enguany hem celebrat el 10è aniversari del Torneig Internacional de Vilobí, a la direcció de Felip Mató i els seus incansables col·laboradors, amb importants sorpreses pel que fa a l'entrega de premis.
Com cada any el torneig ha tingut una fase prèvia de 6 matxs per sistema suís i una fase final de 2 rondes.
El torneig ha comptat amb la participació de 20 equips de diferents contrades de Catalunya, amb la destacada presència de titulats internacionals i nacionals, concretament 4 GM de diferents nacionalitats, José González (Mexicà) Javier Campos (Xilè, fincat des de fa molts anys a Olot) Jaime Alexander Cuartas (Colombià) i el català Daniel Alsina.
7 IM , 6 FM, 1 WIM i 12 MC.
Finalment el quadre d'honor ha quedat de la següent manera:
Sant Josep: el Sant Josep va quedar segon de la fase prèvia, però a la final, ha imposat la seva experiència i s'ha proclamat campió. Després de guanyar al primer classificat de la fase prèvia, el Peona i Peó, aquesta és la 4 victòria consecutiva del Sant Josep, un fet realment històric i dificilíssim donat el gran nivell que any darrere any presentant els diferents rivals.
L'equip del Sant Josep A, guanyador del Xè Torneig de Vilobí, amb les autoritats.
El 21 d’agost es van celebrar els Actius Santa Eugenia de Ter, inscrits en el IV Circuit Gironí d’actius, amb 51 escaquistes de tots els nivells. El campió va ser Jordi Triadú, que només va cedir dos empats i va guanyar la resta de partides.
El torneig va ser molt cordial, amb una sala de joc excel·lent i un molt bon ambient durant tot el torneig, amb durada de tot el matí.
Destaquem que tres companys escaquistes de la Catalunya Nord es varen desplaçar fins Santa Eugenia per jugar i reforçar els vincles que últimament estem tenint amb la Catalunya Nord.
Campió: MC Jordi Triadu (Olot)
Sots.campió MC Pol Sabria (Santa Eugenia)
Tercer Clasificat: CM Emili Colls (Figueres)
Quart: Eduard Aymerich (Olot)
Cinquè: MC Marc Balague
Campio veterà: Carlos Castillo (Banyoles)
Millor jugadora: Maria Vidal (Santa Eugenia)
Millor local: Jordi Balague (Santa Eugenia)
Campió trams 1850-1999
Campió: Albert Badosa (Santa Pau)
Sots campio: Xavier Serrat (Santa Pau)
1700-1849
Campio: Joan Blasco (Gerunda)
Sots.campio: Biel Horta (Cassà)
Fins a 1699
Campio: Oscar Nahuel Roqueta (Santa Eugenia)
Sots campió: Diomine Thyerry (Echiquier diabolique Canohès)
Campions de edats
sub 8: Daniel Salinas (Badia)
Sub 10: Enric Barraca (Santa Eugenia)
Sub 12:Marti Insa (Alt Emporda-Perelada)
Sub 14: Abel Lázaro Pujol (Olot)
Aquest dissabte es va celebrar al Balneari Vichy Català, a Caldes de Malavella, la quarta prova d’actius del Circuit Gironí, en un magnífic entorn i una bona sala de joc.
L'Emili Colls, del Figueres, no va tenir rival i es va adjudicar el torneig. El segon va esser Aleksei llenko, que es va deixar caure per Caldes, sense Club en la Delegació, i tercer Javier Castrillón, del Gerunda.
Podi de la 4a prova del Circuit Gironí, juntament amb el Delegat de Girona, Albert Badosa, l'organitzador i l'àrbitre de la prova, Javier Herce i Jesus Caballero.
Menció destacada de Pol Ortiz, del Tres Peons i Igor Prokudin, del Platja d’Aro,(foto amb el podi) dos joveníssims escaquistes de la categoria sub-8, varen meravellar amb el seu joc i varen deixar bocabadat a mes d’un. Jo en soc un !!!
Albert Badosa Romanyó
Llistat provisional dels inscrits al Torneig d'actius d'aquest dissabte, 23 de juliol, a Caldes de Malavella.
Circuit Escacs Actius Memorial Albert Badosa