A continuació es fan constar els grups de la Lliga Catalana 2019 per a la delegació de Tarragona. S’ha intentat, en la mesura del possible, satisfer totes les sol·licituds que els clubs han efectuat a l’aplicatiu d’inscripció (jugar a casa / fora amb el primer equip i filials)

Preferent Tarragona

1             Tortosa
2             Masdenverge
3             Torredembarra
4             Sta Coloma de Queralt
5             La Ràpita
6             Escacs Reus
7             Vila‐seca
8             Valls B
9             Tarragona B
10          Flix

ronda    1             20/01/2019                   1-10      2-9    3-8     4-7     5-6
ronda    2             27/01/2019                   10-6      7-5     8-4     9-3    1-2
ronda    3             03/02/2019                   2-10      3-1    4-9     5-8     6-7
ronda    4             10/02/2019                   10-7      8-6     9-5     1-4    2-3
ronda    5             17/02/2019                   3-10      4-2     5-1    6-9    7-8
ronda    6             24/02/2019                   10-8      9-7     1-6     2-5     3-4
ronda    7             24/03/2019 *                 4-10      5-3     6-2     7-1     8-9
ronda    8             10/03/2019                    10-9      1-8     2-7     3-6     4-5
ronda    9             17/03/2019                    5-10      6-4     7-3     8-2    9-1


Primera provincial - grup I  ** / ***

1             Capablanca
2             Espluga de Francolí
3             Lira Vendrellenca B
4             Valls C
5             Lira Vendrellenca C
6             La Selva del Camp
7             Vila-rodona
8             Constantí

Primera provincial - grup II ** / ***

1             Riu Senia-Benicarló
2             Hospitalet de l’Infant
3             Reus Deportiu B
4             Ateneu Duesaigües
5             Cambrils B
6             Masdenverge B
7             Gandesana
8             Amposta B

Segona provincial - grup I ** / ***

1             Calafell
2             CN Reus Ploms
3             Riudoms
4             Valls D
5             Montblanc
6             Bisbal del Penedès
7             Tarragona D
8             Torredembarra B

Segona provincial - grup II ** / ***

1             Ruy López B
2            VACANT
3             Tarragona C
4             Jesús Catalonia
5             Escola Escacs Salou C
6             Cambrils C
7             Amposta C
8             L'Ampolla

Tercera provincial - grup I  **

1             Lira Vendrellenca E
2             Valls E  
3             Tarragona E      
4             Lira Vendrellenca F         
5             Lira Vendrellenca G        
6             Montblanc B     
7             Espluga Francolí B          
8             Lira Vendrellenca H

Tercera provincial - grup II **

1             Lira Vendrellenca D
2             Hospitalet Infant B
3             Cambrils D
4             Ateneu Duesaigües B
5             Escola Escacs Salou D
6             Riudoms B
7             Tarragona F
8             Valls F

ronda    1             20/01/2019                   1-8   2-7   3-6   4-5
ronda    2             27/01/2019                   8-5   6-4   7-3   1-2
ronda    3             03/02/2019                   2-8   3-1   4-7   5-6
ronda    4             10/02/2019                   8-6   7-5   1-4   2-3
ronda    5             17/02/2019                   3-8   4-2   5-1   6-7
ronda    6             24/02/2019                   8-7   1-6   2-5   3-4
ronda    7             10/03/2019 *                4-8   5-3   6-2   7-1                           


Tercera provincial - grup III
**

1             Riu Sénia B
2             Tortosa B
3             Amposta D
4             Gandesana B
5             Tortosa C
6             Amposta E

ronda 1                20/01/2019                       1-6   2-5    3-4
ronda 2                27/01/2019                       6-4    5-3    1-2
ronda 3                03/02/2019                       2-6    3-1 4-5
ronda 4                10/02/2019                       6-5    1-4    2-3
ronda 5                17/02/2019                       3-6    4-2   5-1
ronda 6                24/02/2019                       SEMIFINAL GRUP 1r - 4t i 2n - 3r     (1r i 2n a casa)
ronda 7                10/03/2019 *                    FINAL GRUP (factor visitant/local invers al de la lliga)


  * El 3 de març és Carnestoltes i a la categoria de preferent TGN la ronda es posposa per al 24/03/2019. Per la les categories de 1a, 2a i 3a territorial TGN la ronda es posposa al 10/03/2019.

** El campions dels dos grups de 1a i 2a territorial TGN faran un matx final per decidir l’equip campió provincial de la categoria el 17/03/2019; decisió “local-visitant” segons sorteig de la ONCE (grup I acabat amb nombre imparell / grup II acabat amb nombre parell). Els 3 grups de 3a territorial TGN jugaran una final per decidir l’equip campió provincial de la categoria. Primer jugaran el campió del grup I amb el campió del grup II. El guanyador jugarà amb el campió del grup III. Factor “local-visitant” segons sorteig de la ONCE (grup I acabat amb nombre imparell / grup II acabat amb nombre parell); si el vencedor de la semifinal juga a casa a la final serà visitant; si el vencedor de la semifinal juga a fora a la final serà local.

*** El 7é classificat de cada grup de primera i segona categoria jugaran un play-off de descens el dia 17/03/2019; decisió “local-visitant” segons sorteig de la ONCE (grup I acabat amb nombre imparell / grup II acabat amb nombre parell). El descens es consumarà o no en funció del que succeeixi a les categories superiors.

Recordar que en els matx finals i play off s’aplica la reglamentació de la Lliga Catalana sobre finals i play off el nombre de partides que un jugador ha disputat prèviament amb un equip absolut i/o filial i els jugadors amb número bis. Aquesta reglamentació s’ha de tenir amb compte per no cometre alineacions indegudes.