A continuació es fan constar els grups de la Lliga Catalana 2022 per a la delegació de Tarragona. S’ha intentat, en la mesura del possible, satisfer totes les sol·licituds que els clubs han efectuat a l’aplicatiu d’inscripció (Exemple: jugar a casa / fora amb el primer equip i filials).

Preferent Tarragona – Grup I

  1. Escacs Reus
  2. Salauris B
  3. Vila-Seca
  4. Torredembarra
  5. Tarragona B
  6. La Selva del Camp

Preferent Tarragona – Grup II

  1. Peó Vuit
  2. Masdenverge
  3. Ruy López
  4. Cambrils B
  5. La Ràpita
  6. Gandesana

 

ronda 1    23/01/2022     1-6     2-5     3-4

ronda 2     30/01/2022     6-4     5-3     1-2

ronda 3     06/02/2022   2-6     3-1     4-5

ronda 4     13/02/2022     6-5     1-4     2-3

ronda 5     20/02/2022     3-6     4-2     5-1

 

La categoria Preferent de Tarragona excepcionalment per aquest any 2022 canvia el format. Es formen 2 grups de 6 equips per criteri geogràfic que disputaran 5 rondes entre ells en una 1a fase de play-offs.

Disputades les 5 primeres rondes:

  • Els 3 primers de cada grup (de l’1 al 3 per classificació final) s’enquadraran de nou en un Grup d’ascens.
  • Els 3 últims de cada grup (del 4 al 6 per classificació final) s’enquadraran de nou en un Grup de descens.

Per als nous quadres, els números del grups els assignarà el delegat prioritzant només les peticions d’aforament inicials fetes pels clubs al fer les inscripcions del torneig. En cas que el delegat no pugui satisfer les peticions inicials de tots els clubs, es farà sorteig el dimecres 23 de febrer a les 20h.

 

ronda 6     06/03/2022     1 grup I – 3 grup II     2 grup I – 2 grup II     1 grup II - 3 grup I

ronda 7     13/03/2022     2 grup II - 1 grup I     1 grup II - 2 grup I     3 grup I – 3 grup II

ronda 8     20/03/2022     1 grup I – 1 grup II     3 grup II - 2 grup I     3 grup I – 2 grup II

 

Primera provincial - Grup I

  1. Tarragona C
  2. Lira Vendrellenca B
  3. Constantí
  4. Valls C
  5. Valls D
  6. Vila-rodona
  7. Espluga de Francolí
  8. Calafell

 

Primera provincial - Grup II

  1. Flix
  2. Amposta B
  3. Duesaigües
  4. Gandesa B
  5. Tortosa
  6. Masdenverge B
  7. Amposta C
  8. Riu Sènia – Benicarló

 

ronda 1     23/01/2022     1-8     2-7     3-6     4-5

ronda 2     30/01/2022     8-5     6-4     7-3     1-2

ronda 3     06/02/2022     2-8     3-1     4-7     5-6

ronda 4     13/02/2022     8-6     7-5     1-4     2-3

ronda 5     20/02/2022     3-8     4-2     5-1     6-7

ronda 6   27/02/2022*   8-7     1-6     2-5     3-4

ronda 7     06/03/2022     4-8     5-3     6-2     7-1

 

Segona provincial - Grup I

  1. Reus Ploms
  2. CERAP Riudoms
  3. Montblanc
  4. Bisbal del Penedès
  5. Ulldemolins
  6. Tarragona D
  7. Lira Vendrellenca C
  8. Montblanc B
  9. Valls E
  10. Vacant

Segona provincial - Grup II

  1. Tortosa B
  2. Amposta D
  3. Ampolla
  4. Hospitalet de l’Infant
  5. Cambrils D
  6. Cambrils C
  7. Salauris C
  8. Vila-Seca B
  9. Ruy López B
  10. Vacant

 

ronda 1     23/01/2022     1-10 2-9     3-8     4-7     5-6

ronda 2     30/01/2022     10-6 7-5     8-4     9-3     1-2

ronda 3     06/02/2022     2-10 3-1     4-9     5-8     6-7

ronda 4     13/02/2022     10-7  8-6     9-5     1-4     2-3

ronda 5     20/02/2022     3-10 4-2     5-1     6-9     7-8

ronda 6   27/02/2022*   10-8 9-7     1-6     2-5     3-4

ronda 7     06/03/2022     4-10   5-3     6-2     7-1     8-9

ronda 8     13/03/2022     10-9   1-8     2-7     3-6     4-5

ronda 9     20/03/2022     5-10   6-4    7-3     8-2     9-1

 

Tercera provincial - Grup I

  1. Santa Coloma de Queralt B
  2. Lira Vendrellenca D
  3. Torredembarra B
  4. Vacant
  5. Valls F
  6. Salauris D
  7. Lira Vendrellenca E
  8. Salauris E

 

ronda 1     23/01/2022     1-8     2-7     3-6     4-5

ronda 2     30/01/2022     8-5     6-4     7-3     1-2

ronda 3     06/02/2022     2-8     3-1     4-7     5-6

ronda 4     13/02/2022     8-6     7-5     1-4     2-3

ronda 5     20/02/2022     3-8     4-2     5-1     6-7

ronda 6   27/02/2022*   8-7     1-6     2-5     3-4

ronda 7     06/03/2022     4-8     5-3     6-2     7-1

 

Tercera provincial - Grup II

  1. Tortosa C
  2. Amposta E
  3. Riu Sènia - Benicarló B
  4. Peó Vuit B
  5. Amposta F
  6. Vacant

 

ronda 1     23/01/2022     1-6     2-5     3-4

ronda 2     30/01/2022     6-4     5-3     1-2

ronda 3     06/02/2022     2-6     3-1     4-5

ronda 4     13/02/2022     6-5     1-4     2-3

ronda 5     20/02/2022     3-6     4-2     5-1

ronda 6     27/02/2022*   6-1     5-2     4-3

ronda 7     06/03/2022     4-6     3-5     2-1

ronda 8     13/03/2022     6-2     1-3     5-4

ronda 9     20/03/2022   5-6     4-1     3-2

ronda 10   27/03/2022     6-3     2-4     1-5

 

A Tercera provincial – Grup II es disputarà a doble ronda, amb un total de 10 rondes i 2 vacants, quedant un total de 8 rondes a disputar per equip.

* El 27 de febrer és Carnestoltes:

  • A la categoria de preferent TGN no hi haurà ronda.
  • A la categoria de 1a i al grup I de la 3a es posposa la ronda per al 13/03/2021.
  • A la categoria de 2a es posposa la ronda per al 27/03/2021.
  • Al grup II de 3a es posposa la ronda per al 03/04/2021.

Els ascensos i descensos, així com els play-off sortiran publicats properament abans de la Copa Catalana – Fase Tarragona.