CLUBS

JUGADORS

TORNEIGS

LLIGA CAT.

Lliga catalana

CIRCUIT

RETRANSMISSIONS

Destacats

 
 
 
 
 

Plataforma: Lichess

Els dijous 28 de maig i 4 de juny a les 19:30 hores.

El ritme de joc: 5 minuts + 2 segons d’increment (possibilitat de Berserk).

FORMULARI D’INSCRIPCIÓ

Més informació

Torneigs organitzats per la FCE a l'estat d'alarma

Torneigs online organitzats per la Federació Catalana d'Escacs en el període de confinament.

Podeu trobar tots els torneigs acabats i els que vindran en el següent enllaç: https://cutt.ly/WyUiCJF

AVÍS IMPORTANT

La Federació Catalana d’Escacs està aplicant un protocol de prevenció de riscos laborals amb mesures preventives davant l’afectació del coronavirus. En compliment de les recomanacions de les diferents autoritats públiques per a la contenció de la pandèmia, volem informar que estem desenvolupant la nostra activitat habitual de manera telemàtica a través del correu electrònic habitual federacio@escacs.cat. Per tant, fins a nou avís, les instal·lacions de la Federació romandran tancades.

Tota la informació i els canvis que es puguin produir estarà disponible, com sempre, al nostre web.

Una vegada finalitzades les fases territorials de la Copa, informem dels equips classificats per a la final de la Copa Catalana, que tindrà lloc el dia 22 d’abril en una població de la Delegació de Barcelona, encara per determinar.

DIVISIÓ D’HONOR I PRIMERA DIVISIÓ

Escola d’Escacs de Barcelona (Campió de Barcelona)

Colon Sabadell Chessy (Subcampió de Barcelona)

Foment Martinenc

Sant Cugat

Figueres (Campió de Girona)

Olot

Valls (Campió de Tarragona)

Reus Deportiu (Subcampió de Tarragona)

Lleida (Campió de Lleida)

Almenar (Subcampió Absolut de Lleida)

Escola d'Escacs de Barcelona campió absolut de Barcelona

SEGONA DIVISIÓ

Colon Sabadell Chessy (Campió de Barcelona)

Sant Andreu B (Subcampió de Barcelona)

Montmeló

Barcelona B

Cassà (Campió de Girona)

Tordera (Subcampió de Girona)

Lira Vendrellenca (Campió de Tarragona)

Cambrils (Subcampió de Tarragona)

Torà (Campió de Lleida)

Balaguer (Sucampió de Lleida)

PREFERENT

Martorell (Campió de Barcelona)

Agustí (Subcampió de Barcelona)

Aragonés

Canet

Hostalric (Campió de Girona de Preferent i subcampió absolut-Opta a jugar la final Absoluta)

Figueres B (Subcampió de Girona)

Torredembarra (Campió de Tarragona)

Santa Coloma de Queralt (Subcampió de Tarragona)

Vallfogona  (Campió de Lleida)

Baix Segre (Pendent de la confirmació del Club Almenar)

PRIMERA CATEGORIA

Escola d’Escacs de Barcelona B (Campió de Barcelona)

Congrés B (Subcampió de Barcelona)

Sant Adrià B

Pallejà

Olot B (Campió de Girona)

Sant Gregori  (Subcampió de Girona)

Cambrils B (Campió de Tarragona)

Amposta B (Subcampió de Tarragona)

Vilabarca (Campió de Lleida)

Juneda (Subcampió de Lleida)

SEGONA CATEGORIA

EDAMI (Campió de Barcelona)

Peón Negro (Subcampió de Barcelona)

Colon Sabadell Chessy E 

Montmeló B

Vilobí (Campió de Girona)

Olot C (Subcampió de Girona)

Riu Sènia (Campió de Tarragona)

Gandesana (Subcampió de Tarragona)

Lleida D (Campió de Lleida)

ARCE  (Subcampió de Lleida)

TERCERA CATEGORIA

Sant Andreu D (Campió de Barcelona)

La Lira E (Subcampió de Barcelona)

Llinars D

Barcelona D

Fornells (Campió de Girona)

Santa Eugènia D (Subcampió de Girona)

Amposta C (Campió de Tarragona)

Amposta D (Subcampió de Tarragona)

Ponts B (Campió de Lleida)

Pardinyes B ( Subcampió de Lleida)

 

 

Cercador

Galeria Flickr