Campionat Absolut de Barcelona
Ronda 2 el 15.10.2017 a las 10:00
SNo. Nombre EloInt Pts Pts Nombre EloInt SNo. LOCAL
2 Garriga Cazorla Pere 2390 1 1 Fernandez Goyanes Franc 2145 22 Sant Adrià
4 Perpinya Rofes Lluis Maria 2379 1 1 Comellas Blanchart Jordi 2128 25 La Lira
21 Porta Tovar Guillem 2159 1 1 Gual Pascual Antonio 2372 5 Foment
7 Jimenez Ruano Adrian 2317 1 1 Porta Tovar Oriol 2122 27 Foment
24 Paquico Rodriguez Ivan 2135 1 1 Martorell Aguado Joan 2314 8 Sant Adrià
9 Ayats Llobera Gerard 2295 1 1 Lacasta Palacio Joaquim 2104 29 Foment
26 Gonell Aparici Ramon 2122 1 1 Blasco Coll Andreu 2224 10 Foment
11 Ventura Bolet Alexandre 2222 1 1 Pozanco Romasanta Marc 2064 35 La Lira
28 Romero Castejon Daniel 2118 1 1 Capellades Subirana Marc 2208 14 Sant Adrià
15 Fernandez Cazorla Antonio 2204 1 1 Prats Rodriguez Juan Bos 1962 47 Sant Adrià
30 Fabregas Fernandez Bernat 2103 1 1 Avila Jimenez Xavier 2201 16 La Lira
17 Gonzalez Raul Omar 2196 1 1 Houzi Acharki Hanane 1676 68 La Lira
33 Fernandez Aguilar Francisco 2080 1 1 Garrido Fernandez Daniel 2193 18 Foment
38 Guix Torres David 2056 1 1 Ruperez Miguel 2161 20 La Lira
67 Lorenzo Martinez Ruben 1684 1 ½ Romero Moreno Felix 1961 48 La Lira
13 Castillo Dalmau Albert 2209 ½ ½ Toquero Gracia Pau 1901 54 La Lira
19 Sama Salinas Hector 2171 ½ 0 Perez Mitjans Orelvis 2382 3 La Lira
6 Vidarte Morales Arturo 2331 0 0 Reverdy Micah Fabrice 1945 51 La Lira
31 Hapala Elisabeth 2084 0 0 Molina Peris Cristian 1942 52 Sant Adrià
53 Marzo Pie Xavier 1927 0 0 Molano Lafuente Ismael 2068 34 Foment
36 Vigo Allepuz David 2060 0 0 Pena Mor David 1873 56 Foment
55 Pera Muntasell Marc 1879 0 0 Marches Rios Joan Manel 2059 37 La Lira
57 Palma Cancino Jose Pablo 1866 0 0 Alvarez Albiol Victor 2040 39 Foment
40 Vazquez Gamero Miguel 2025 0 0 Roa Ribera Alvaro 1838 58 Sant Adrià
41 Rodriguez Vega Blas 2023 0 0 Dominguez Laguna Edu 1747 60 ONCE
59 Catala Ulied Bernat 1801 0 0 Bes Alvarez Alex 2017 42 Foment
61 Torralba Brosa Marc 1740 0 0 Castrillo Mansego Pablo 2006 44 Foment
45 Garcia Ruiz Adrian 1989 0 0 Moreno Oller Victor 1727 62 Foment
63 Castillo Dalmau Arnau 1726 0 0 Velez Romero Juan Luis 1971 46 La Lira
49 Molinero Martin Joan 1957 0 0 Catala Ulied Guillem 1725 64 Sant Adrià
65 Ramos Verdu Juan Manuel 1699 0 0 Alvarez Ferre Llorens 1946 50 Sant Adrià
66 Gonzalez Cobos Arnau 1688 0   Descans 0    
Campionat Territorial del Barcelones
Ronda 2 el 15.10.2017 a las 10:00
SNo. Nombre EloInt Pts Pts Nombre EloInt SNo. LOCAL
25 Serra Vilaro Agustin 1745 1 1 Monedero Gonzalez Josep 1970 1 Sant Adrià
2 Ramon Serrano Francisco 1950 1 1 Subirats Martinez Miguel An 1744 26 Sant Adrià
27 Garcia Punzano Josep Ll 1724 1 1 Cervello I Tost Roger 1949 3 Sant Adrià
4 Sumelzo Lozano Jose 1939 1 1 Hurtado Insa Francesc 1714 28 Sant Adrià
29 Poyato Duran David 1710 1 1 Espuny Vinye Ramon 1926 5 Foment
6 Magallanes Gustavo 1915 1 1 Molina Soler Joan Carlos 1705 30 La Lira
31 Romero Funieles Rafael 1704 1 1 Daguro Dasalla Armando 1911 7 La Lira
8 Costas Bella Carles 1898 1 1 Seijas Castro Pedro 1677 34 La Lira
35 Abascal Vicente Ignacio 1649 1 1 Jerez Soriano Antonio 1891 9 Foment
10 Lopez Manzano Antonio 1883 1 1 Castro Estrella Joan Gabriel 1642 36 Sant Adrià
12 Porta Bellido Xavier 1873 1 1 Casares Bonals Ainhoa 1640 38 Foment
37 Lopez Mayoral Miguel Ang 1640 1 1 Moya Nunez Pau Salvador 1866 13 Foment
42 Sanchez Arcusa Guillem 1623 1 1 Delgado Camara Lluis Felix 1813 15 Sant Adrià
16 Gonzalez Lafita Oscar 1808 1 1 Giralt Garcia Joaquin 1605 43 Sant Adrià
44 Pons Garcia Jordi 1605 1 1 Peiron Lluch Jose Daniel 1807 17 ONCE
55 Casares Bonals Asier 1503 1 1 Gonzalez Alonso Marti 1787 20 Foment
84 Valenzuela Sanchez Crist 0 1 1 Molina Hernandez Albert 1780 22 Sant Adrià
23 Gisbert Mir Alejandro 1771 1 1 Castillo Garrido Alex 1436 64 La Lira
88 Ruiz Mena Victor 0 1 1 Ayza Casamitjana Antoni 1771 24 Sant Adrià
18 Grao Amaya Rafael 1806 0 1 Morales Rubiella Albert 0 83 ONCE
65 Bienvenido Kleque Jose 1414 0 0 Daimiel Bescos Eleuterio 1881 11 La Lira
19 Escudero Martinez Alberto 1788 0 0 Garcia Ahumada Lluis 1399 66 La Lira
39 Cobo Sampron Ramon 1639 0 0 Teruel Sanz Cristina 1393 67 La Lira
68 Rodriguez Garcia Oscar 1390 0 0 Arcas Rodriguez Jordi 1633 40 ONCE
41 Romeo Ros Joaquin 1633 0 0 Catala Ulied Carles 1373 69 Foment
45 Guerra Blanco Antonio 1592 0 0 Rodriguez Robert Ricardo 1368 71 Sant Adrià
72 Marzo Ruiz Xavier 1367 0 0 Elias Arguelles Manel 1589 46 Foment
47 Capella Baladas Jaume Fr 1585 0 0 Vicente Perales Manel 1354 73 Foment
74 Sanchez Diaz Lucas 1315 0 0 Carceller Perez Francesc 1584 48 Sant Adrià
49 Roig Martinez Salvador 1563 0 0 Rodriguez Sanchez Jacinto 1222 75 ONCE
50 Sanchez Coves Juan Josep 1554 0 0 Alarcon Alarcon Marina 1200 76 ONCE
51 Ortiz Padro Pol 1534 0 0 Montilla Rodriguez Jose L 1199 77 Foment
53 Barroso Vilanova Daniel 1521 0 0 Perez Marti Alfonso 1168 79 ONCE
78 Torres Teruel Joan 1174 0 0 Garcia Gomez Luis 1498 56 La Lira
80 Claria Martinez Albert 1159 0 0 Martinez Lopez-Cozar Manel 1497 57 ONCE
58 Dominguez Laguna Didac 1491 0 0 Blasco Pomarol Carlos 1096 81 ONCE
82 Del Castillo Lite Sergio 0 0 0 Padin Jimenez Oriol 1474 59 Sant Adrià
86 Gutierrez Gomez Dolores 0 0 0 Alba Rosales Manel 1446 62 ONCE
63 Nunez Romeo Fausto 1446 0 0 Chen Shiyuan 0 87 Foment

 

Campionat Territorial del Baix Llobregat
Ronda 2 el 15.10.2017 a las 10:00 LOCAL: CORNELLÀ

 

SNo. Nombre EloInt Pts Pts Nombre EloInt SNo.
16 Valarezzo Ricard Pedro 1771 1 1 Reyes Lopez Daniel 1936 1
2 Jordan Garcia Jose Maria 1916 1 1 Mengual Jerez Antoni 1764 17
18 Martin Barcelo Carles 1761 1 1 Lucas Navas Jose Manuel 1870 3
6 Romeu Perulles Jaume 1850 1 1 Vega Rangel Luis 1758 19
27 Castro Gonzalez Jordi 1682 1 1 Gallego Montes Antoni 1818 7
30 Toribio Ruiz Ismael 1626 1 1 Castells Pagan Raul 1808 9
41 Martin Martinez Ana 0 1 1 Varela Cuadrado Cesar 1794 11
14 Bonay Toscas Santiago 1779 1 1 Clanchet Olle Josep 1656 29
8 Moyano Barrero Antoni 1811 ½ ½ Madrid Sole Antonio 1779 15
32 Vivancos Munoz Manuel 1612 ½ ½ Sanchez Artigas Antoni 1733 25
28 Garcia Guardiola Joan 1674 0 0 Avramov Petkov Plamen 1866 4
5 Boloix Pahissa Xavier 1852 0 0 Montserrat Rubia Angel 1622 31
12 Duro Salgado Francisco 1793 0 0 Cuxart Taltavull Albert 1607 33
35 Miquel Grasses Josep 1587 0 0 Canizares Hidalgo Antonio 1782 13
20 Peris Morte Joaquim 1758 0 0 Saez Ortega Jose 1593 34
36 Girona Flores Ladislau 1374 0 0 Santamaria Torres Sergio 1753 21
22 Gris Mateos Francisco 1744 0 0 Fresneda Arias Esther 1355 37
38 Ferre Navarro Joaquim 1294 0 0 Costa Trave Jaume 1740 23
24 Dominguez De La Haba Emili 1736 0 0 Moreno Munoz Juan A 0 39
26 Salazar Navas Josep 1701 0 0 Artero Marquez Juan Pedro 0 40

 

Nom EloInt Pts Pts Nom EloInt Local
Porta Tovar Guillem 2159 1 1 Gual Pascual Antonio 2372 Foment
Jimenez Ruano Adrian 2317 1 1 Porta Tovar Oriol 2122 Foment
Ayats Llobera Gerard 2295 1 1 Lacasta Palacio Joaquim 2104 Foment
Gonell Aparici Ramon 2122 1 1 Blasco Coll Andreu 2224 Foment
Fernandez Aguilar Francisco 2080 1 1 Garrido Fernandez Daniel 2193 Foment
Marzo Pie Xavier 1927 0 0 Molano Lafuente Ismael 2068 Foment
Vigo Allepuz David 2060 0 0 Pena Mor David 1873 Foment
Palma Cancino Jose Pablo 1866 0 0 Alvarez Albiol Victor 2040 Foment
Catala Ulied Bernat 1801 0 0 Bes Alvarez Alex 2017 Foment
Torralba Brosa Marc 1740 0 0 Castrillo Mansego Pablo 2006 Foment
Garcia Ruiz Adrian 1989 0 0 Moreno Oller Victor 1727 Foment
             
Perpinya Rofes Lluis Maria 2379 1 1 Comellas Blanchart Jordi 2128 La Lira
Ventura Bolet Alexandre 2222 1 1 Pozanco Romasanta Marc 2064 La Lira
Fabregas Fernandez Bernat 2103 1 1 Avila Jimenez Xavier 2201 La Lira
Gonzalez Raul Omar 2196 1 1 Houzi Acharki Hanane 1676 La Lira
Guix Torres David 2056 1 1 Ruperez Miguel 2161 La Lira
Lorenzo Martinez Ruben 1684 1 ½ Romero Moreno Felix 1961 La Lira
Castillo Dalmau Albert 2209 ½ ½ Toquero Gracia Pau 1901 La Lira
Sama Salinas Hector 2171 ½ 0 Perez Mitjans Orelvis 2382 La Lira
Vidarte Morales Arturo 2331 0 0 Reverdy Micah Fabrice 1945 La Lira
Pera Muntasell Marc 1879 0 0 Marches Rios Joan Manuel 2059 La Lira
Castillo Dalmau Arnau 1726 0 0 Velez Romero Juan Luis 1971 La Lira
             
Garriga Cazorla Pere 2390 1 1 Fernandez Goyanes Francesc 2145 Sant Adrià
Paquico Rodriguez Ivan 2135 1 1 Martorell Aguado Joan 2314 Sant Adrià
Romero Castejon Daniel 2118 1 1 Capellades Subirana Marc 2208 Sant Adrià
Fernandez Cazorla Antonio 2204 1 1 Prats Rodriguez Juan Bosco 1962 Sant Adrià
Hapala Elisabeth 2084 0 0 Molina Peris Cristian 1942 Sant Adrià
Vazquez Gamero Miguel 2025 0 0 Roa Ribera Alvaro 1838 Sant Adrià
Molinero Martin Joan 1957 0 0 Catala Ulied Guillem 1725 Sant Adrià
Ramos Verdu Juan Manuel 1699 0 0 Alvarez Ferre Llorens 1946 Sant Adrià
             
             
             
             
Poyato Duran David 1710 1 1 Espuny Vinye Ramon 1926 Foment
Abascal Vicente Ignacio 1649 1 1 Jerez Soriano Antonio 1891 Foment
Porta Bellido Xavier 1873 1 1 Casares Bonals Ainhoa 1640 Foment
Lopez Mayoral Miguel Angel 1640 1 1 Moya Nunez Pau Salvador 1866 Foment
Casares Bonals Asier 1503 1 1 Gonzalez Alonso Marti 1787 Foment
Romeo Ros Joaquin 1633 0 0 Catala Ulied Carles 1373 Foment
Marzo Ruiz Xavier 1367 0 0 Elias Arguelles Manel 1589 Foment
Capella Baladas Jaume Frances 1585 0 0 Vicente Perales Manel 1354 Foment
Ortiz Padro Pol 1534 0 0 Montilla Rodriguez Jose Luis 1199 Foment
Nunez Romeo Fausto 1446 0 0 Chen Shiyuan 0 Foment
             
Magallanes Gustavo 1915 1 1 Molina Soler Joan Carlos 1705 La Lira
Romero Funieles Rafael 1704 1 1 Daguro Dasalla Armando 1911 La Lira
Costas Bella Carles 1898 1 1 Seijas Castro Pedro 1677 La Lira
Gisbert Mir Alejandro 1771 1 1 Castillo Garrido Alex 1436 La Lira
Bienvenido Kleque Jose 1414 0 0 Daimiel Bescos Eleuterio 1881 La Lira
Escudero Martinez Alberto 1788 0 0 Garcia Ahumada Lluis 1399 La Lira
Cobo Sampron Ramon 1639 0 0 Teruel Sanz Cristina 1393 La Lira
Torres Teruel Joan 1174 0 0 Garcia Gomez Luis 1498 La Lira
             
Pons Garcia Jordi 1605 1 1 Peiron Lluch Jose Daniel 1807 ONCE
Grao Amaya Rafael 1806 0 1 Morales Rubiella Albert 0 ONCE
Rodriguez Garcia Oscar 1390 0 0 Arcas Rodriguez Jordi 1633 ONCE
Roig Martinez Salvador 1563 0 0 Rodriguez Sanchez Jacinto 1222 ONCE
Sanchez Coves Juan Josep 1554 0 0 Alarcon Alarcon Marina 1200 ONCE
Barroso Vilanova Daniel 1521 0 0 Perez Marti Alfonso 1168 ONCE
Claria Martinez Albert 1159 0 0 Martinez Lopez-Cozar Manuel 1497 ONCE
Gutierrez Gomez Dolores 0 0 0 Alba Rosales Manel 1446 ONCE
 Rodriguez Vega Blas  2023      Dominguez Laguna Eduard  1747  ONCE
Dominguez Laguna Didac 1491     Blasco Pomarol Carlos 1096 ONCE
             
Serra Vilaro Agustin 1745 1 1 Monedero Gonzalez Josep 1970 Sant Adrià
Ramon Serrano Francisco Javie 1950 1 1 Subirats Martinez Miguel 1744 Sant Adrià
Garcia Punzano Josep Lluis 1724 1 1 Cervello I Tost Roger 1949 Sant Adrià
Sumelzo Lozano Jose 1939 1 1 Hurtado Insa Francesc 1714 Sant Adrià
Lopez Manzano Antonio 1883 1 1 Castro Estrella Joan Gabriel 1642 Sant Adrià
Sanchez Arcusa Guillem 1623 1 1 Delgado Camara Lluis Felix 1813 Sant Adrià
Gonzalez Lafita Oscar 1808 1 1 Giralt Garcia Joaquin 1605 Sant Adrià
Valenzuela Sanchez Cristian 0 1 1 Molina Hernandez Albert 1780 Sant Adrià
Ruiz Mena Victor 0 1 1 Ayza Casamitjana Antoni 1771 Sant Adrià
Guerra Blanco Antonio 1592 0 0 Rodriguez Robert Ricardo 1368 Sant Adrià
Sanchez Diaz Lucas 1315 0 0 Carceller Perez Francesc 1584 Sant Adrià
Del Castillo Lite Sergio 0 0 0 Padin Jimenez Oriol 1474 Sant Adrià

 

ADRECES DELS LOCALS DE JOC:

FOMENT MARTINENC: Provença, 591-593 Barcelona

ONCE: Sepulveda, 1 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó, 22-24 baixos Barcelona

SANT ADRIA: Ricart, 6 Sant Adrià del Besos

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

 

Campionat Absolut de Barcelona          
               
Ronda 1 el 08.10.2017 a las 10:00          
               
Me. SNo. Nombre Pts Pts Nombre SNo. LOCAL
1 1 Munoz Miguel 0 0 Pozanco Romasanta Marc 34 Foment
2 36 Marches Rios Joan Manuel 0 0 Garriga Cazorla Pere 2 Sant Adria
3 3 Perez Mitjans Orelvis 0 0 Guix Torres David 37 Foment
4 38 Alvarez Albiol Victor 0 0 Perpinya Rofes Lluis Maria 4 Foment
5 5 Gual Pascual Antonio 0 0 Vazquez Gamero Miguel 39 Sant Adria
6 41 Bes Alvarez Alex 0 0 Jimenez Ruano Adrian 7 Foment
7 8 Martorell Aguado Joan 0 0 Tarrago Domingo Miguel 42 Sant Adria
8 43 Castrillo Mansego Pablo 0 0 Ayats Llobera Gerard 9 Lira
9 10 Blasco Coll Andreu 0 0 Garcia Ruiz Adrian 44 Lira
10 45 Velez Romero Juan Luis 0 0 Ventura Bolet Alexandre 11 Foment
11 12 Fernandez Diaz Cristian 0 0 Prats Rodriguez Juan Bosco 46 Sant Adria
12 47 Romero Moreno Felix 0 0 Castillo Dalmau Albert 13 Foment
13 14 Capellades Subirana Marc 0 0 Molinero Martin Joan 48 Sant Adria
14 49 Alvarez Ferre Llorens 0 0 Fernandez Cazorla Antonio 15 Lira
15 16 Avila Jimenez Xavier 0 0 Reverdy Micah Fabrice 50 Foment
16 51 Molina Peris Cristian 0 0 Gonzalez Raul Omar 17 Lira
17 18 Garrido Fernandez Daniel 0 0 Marzo Pie Xavier 52 Foment
18 53 Toquero Gracia Pau 0 0 Sama Salinas Hector 19 Lira
19 20 Ruperez Miguel 0 0 Pera Muntasell Marc 54 Lira
20 55 Pena Mor David 0 0 Porta Tovar Guillem 21 Foment
21 22 Fernandez Goyanes Francesc 0 0 Palma Cancino Jose Pablo 56 Lira
22 57 Roa Ribera Alvaro 0 0 Paquico Rodriguez Ivan 24 Sant Adria
23 25 Comellas Blanchart Jordi 0 0 Catala Ulied Bernat 58 Foment
24 59 Dominguez Laguna Eduard 0 0 Gonell Aparici Ramon 26 ONCE
25 27 Porta Tovar Oriol 0 0 Torralba Brosa Marc 60 Foment
26 61 Moreno Oller Victor 0 0 Romero Castejon Daniel 28 Lira
27 29 Lacasta Palacio Joaquim 0 0 Castillo Dalmau Arnau 62 Foment
28 63 Catala Ulied Guillem 0 0 Fabregas Fernandez Bernat 30 Foment
29 31 Perez Garcia Adria 0 0 Ramos Verdu Juan Manuel 64 Lira
30 65 Gonzalez Cobos Arnau 0 0 Fernandez Aguilar Francisco 32 Sant Adria
31 33 Molano Lafuente Ismael 0 0 Lorenzo Martinez Ruben 66 Foment
  67 Houzi Acharki Hanane 0   Descanso    

GRUP B DE BARCELONA

Me. SNo. Nombre Pts Pts Nombre SNo. LOCAL
1 1 Monedero Gonzalez Josep 0 0 Guerra Blanco Antonio 45 Sant Adria
2 46 Elias Arguelles Manel 0 0 Ramon Serrano Francisco Javie 2 Sant Adria
3 3 Cervello I Tost Roger 0 0 Capella Baladas Jaume Frances 47 Foment
4 48 Carceller Perez Francesc 0 0 Sumelzo Lozano Jose 4 Lira
5 5 Espuny Vinye Ramon 0 0 Roig Martinez Salvador 49 Lira
6 50 Sanchez Coves Juan Josep 0 0 Magallanes Gustavo 6 Lira
7 7 Daguro Dasalla Armando 0 0 Ortiz Padro Pol 51 Lira
8 52 Valero Hellin Jose Luis 0 0 Costas Bella Carles 8 Lira
9 9 Jerez Soriano Antonio 0 0 Barroso Vilanova Daniel 53 ONCE
10 54 Capdevila Castello Alberto 0 0 Lopez Manzano Antonio 10 Sant Adria
11 11 Daimiel Bescos Eleuterio 0 0 Casares Bonals Asier 55 Lira
12 56 Garcia Gomez Luis 0 0 Porta Bellido Xavier 12 Sant Adria
13 13 Moya Nunez Pau Salvador 0 0 Dominguez Laguna Didac 58 ONCE
14 59 Padin Jimenez Oriol 0 0 Rodriguez Saez Gerard 14 Lira
15 15 Delgado Camara Lluis Felix 0 0 Del Rio Soler Andreu 61 Foment
16 62 Alba Rosales Manel 0 0 Gonzalez Lafita Oscar 16 Sant Adria
17 17 Peiron Lluch Jose Daniel 0 0 Nunez Romeo Fausto 63 ONCE
18 64 Castillo Garrido Alex 0 0 Grao Amaya Rafael 18 Foment
19 20 Gonzalez Alonso Marti 0 0 Bienvenido Kleque Jose 65 Sant Adria
20 66 Garcia Ahumada Lluis 0 0 Bertran Milia Eduard 21 Sant Adria
21 22 Molina Hernandez Albert 0 0 Rodriguez Garcia Oscar 68 Sant Adria
22 69 Catala Ulied Carles 0 0 Gisbert Mir Alejandro 23 Foment
23 24 Ayza Casamitjana Antoni 0 0 San Isidoro Castillo Josep 70 ONCE
24 71 Rodriguez Robert Ricardo 0 0 Serra Vilaro Agustin 25 Sant Adria
25 26 Subirats Martinez Miguel Ange 0 0 Marzo Ruiz Xavier 72 Foment
26 73 Vicente Perales Manel 0 0 Garcia Punzano Josep Lluis 27 Sant Adria
27 28 Hurtado Insa Francesc 0 0 Sanchez Diaz Lucas 74 Lira
28 75 Rodriguez Sanchez Jacinto 0 0 Poyato Duran David 29 ONCE
29 30 Molina Soler Joan Carlos 0 0 Alarcon Alarcon Marina 76 ONCE
30 77 Montilla Rodriguez Jose Luis 0 0 Romero Funieles Rafael 31 Foment
31 34 Seijas Castro Pedro 0 0 Torres Teruel Joan 78 Lira
32 79 Perez Marti Alfonso 0 0 Abascal Vicente Ignacio 35 Sant Adria
33 36 Castro Estrella Joan Gabriel 0 0 Claria Martinez Albert 80 Lira
34 81 Blasco Pomarol Carlos 0 0 Lopez Mayoral Miguel Angel 37 Lira
35 38 Casares Bonals Ainhoa 0 0 Del Castillo Lite Sergio 82 Lira
36 83 Morales Rubiella Albert 0 0 Cobo Sampron Ramon 39 ONCE
37 41 Romeo Ros Joaquin 0 0 Valenzuela Sanchez Cristian 84 Sant Adria
38 85 Torres Iroz Daniel 0 0 Sanchez Arcusa Guillem 42 Lira
39 43 Giralt Garcia Joaquin 0 0 Gutierrez Gomez Dolores 86 ONCE
40 87 Chen Shiyuan 0 0 Pons Garcia Jordi 44 Sant Adria
  88 Ruiz Mena Victor 0   Descanso    

 

Campionat Territorial del Baix Llobregat       Local: Sant Feliu de Llobregat  
               
Ronda 1 el 08.10.2017 a las 10:00        
               
Me. SNo.   Nombre Pts Pts Nombre SNo.
1 1   Reyes Lopez Daniel 0 0 Peris Morte Joaquim 18
2 19   Santamaria Torres Sergio 0 0 Jordan Garcia Jose Maria 2
3 3 ACM Lucas Navas Jose Manuel 0 0 Gris Mateos Francisco 20
4 21   Costa Trave Jaume 0 0 Romeu Perulles Jaume 4
5 5 AIM Gallego Montes Antoni 0 0 Dominguez De La Haba Emilio 22
6 23   Sanchez Artigas Antoni 0 0 Moyano Barrero Antoni 6
7 7   Castells Pagan Raul 0 0 Salazar Navas Josep 24
8 25   Castro Gonzalez Jordi 0 0 Carulla Pons Carlos 8
9 9   Varela Cuadrado Cesar 0 0 Garcia Guardiola Joan 26
10 27   Clanchet Olle Josep 0 0 Duro Salgado Francisco 10
11 11   Canizares Hidalgo Antonio 0 0 Toribio Ruiz Ismael 28
12 29   Montserrat Rubia Angel 0 0 Bonay Toscas Santiago 12
13 13   Madrid Sole Antonio 0 0 Vivancos Munoz Manuel 30
14 31   Saez Ortega Jose 0 0 Valarezzo Ricard Pedro 14
15 15   Mengual Jerez Antoni 0 0 Girona Flores Ladislau 32
16 33   Fresneda Arias Esther 0 0 Martin Barcelo Carles 16
17 17   Vega Rangel Luis 0 0 Ferre Navarro Joaquim 34
  37   Martin Martinez Ana 0   Descanso  

 

Nota per al grup del Baix Llobregat:

Les rondes 1, 3, 7 i 9 es disputaran a Sant Feliu i les rondes 2, 4, 5, 6, 8 es jugaran a Cornellà.

ADRECES DELS LOCALS DE JOC:

FOMENT MARTINENC: Provença, 591-593 Barcelona

ONCE: Sepulveda, 1 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó, 22-24 baixos Barcelona

SANT ADRIA: Ricart, 6 Sant Adrià del Besos

SANT FELIU: Passeig Bertrand, 13 Sant Feliu de Llobregat

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

FEDERACIÓ CATALANA D'ESCACS: Carrer Sant Adrià, 20 Recinte Fabra i Coats

DISTRIBUCIÓ PER LOCALS

Ronda 1 el 08.10.2017 a las 10:00      
           
GRUP ABSOLUT        
           
Taula Nom Pts Pts Nom Local
1 Munoz Miguel 0 0 Pozanco Romasanta Marc Foment
3 Perez Mitjans Orelvis 0 0 Guix Torres David Foment
4 Alvarez Albiol Victor 0 0 Perpinya Rofes Lluis Maria Foment
6 Bes Alvarez Alex 0 0 Jimenez Ruano Adrian Foment
10 Velez Romero Juan Luis 0 0 Ventura Bolet Alexandre Foment
12 Romero Moreno Felix 0 0 Castillo Dalmau Albert Foment
15 Avila Jimenez Xavier 0 0 Reverdy Micah Fabrice Foment
17 Garrido Fernandez Daniel 0 0 Marzo Pie Xavier Foment
20 Pena Mor David 0 0 Porta Tovar Guillem Foment
23 Comellas Blanchart Jordi 0 0 Catala Ulied Bernat Foment
25 Porta Tovar Oriol 0 0 Torralba Brosa Marc Foment
27 Lacasta Palacio Joaquim 0 0 Castillo Dalmau Arnau Foment
28 Catala Ulied Guillem 0 0 Fabregas Fernandez Bernat Foment
31 Molano Lafuente Ismael 0 0 Lorenzo Martinez Ruben Foment
           
8 Castrillo Mansego Pablo 0 0 Ayats Llobera Gerard La Lira
9 Blasco Coll Andreu 0 0 Garcia Ruiz Adrian La Lira
14 Alvarez Ferre Llorens 0 0 Fernandez Cazorla Antonio La Lira
16 Molina Peris Cristian 0 0 Gonzalez Raul Omar La Lira
18 Toquero Gracia Pau 0 0 Sama Salinas Hector La Lira
19 Ruperez Miguel 0 0 Pera Muntasell Marc La Lira
21 Fernandez Goyanes Fran 0 0 Palma Cancino Jose Pablo La Lira
26 Moreno Oller Victor 0 0 Romero Castejon Daniel La Lira
29 Perez Garcia Adria 0 0 Ramos Verdu Juan Manuel La Lira
           
24 Dominguez Laguna Eduard 0 0 Gonell Aparici Ramon ONCE
           
2 Marches Rios Joan Manuel 0 0 Garriga Cazorla Pere Sant Adrià
5 Gual Pascual Antonio 0 0 Vazquez Gamero Miguel Sant Adrià
7 Martorell Aguado Joan 0 0 Tarrago Domingo Miguel Sant Adrià
11 Fernandez Diaz Cristian 0 0 Prats Rodriguez Juan Bosco Sant Adrià
13 Capellades Subirana Marc 0 0 Molinero Martin Joan Sant Adrià
22 Roa Ribera Alvaro 0 0 Paquico Rodriguez Ivan Sant Adrià
30 Gonzalez Cobos Arnau 0 0 Fernandez Aguilar Francisco Sant Adrià
           
           
GRUP BARCELONÈS        
           
3 Cervello I Tost Roger 0 0 Capella Baladas Jaume Foment
15 Delgado Camara Lluis 0 0 Del Rio Soler Andreu Foment
18 Castillo Garrido Alex 0 0 Grao Amaya Rafael Foment
22 Catala Ulied Carles 0 0 Gisbert Mir Alejandro Foment
25 Subirats Martinez Miguel 0 0 Marzo Ruiz Xavier Foment
30 Montilla Rodriguez Jose  0 0 Romero Funieles Rafael Foment
           
4 Carceller Perez Francesc 0 0 Sumelzo Lozano Jose La Lira
5 Espuny Vinye Ramon 0 0 Roig Martinez Salvador La Lira
6 Sanchez Coves Juan 0 0 Magallanes Gustavo La Lira
7 Daguro Dasalla Armando 0 0 Ortiz Padro Pol La Lira
8 Valero Hellin Jose Luis 0 0 Costas Bella Carles La Lira
11 Daimiel Bescos Eleuterio 0 0 Casares Bonals Asier La Lira
14 Padin Jimenez Oriol 0 0 Rodriguez Saez Gerard La Lira
27 Hurtado Insa Francesc 0 0 Sanchez Diaz Lucas La Lira
31 Seijas Castro Pedro 0 0 Torres Teruel Joan La Lira
33 Castro Estrella Joan Gabriel 0 0 Claria Martinez Albert La Lira
34 Blasco Pomarol Carlos 0 0 Lopez Mayoral Miguel La Lira
35 Casares Bonals Ainhoa 0 0 Del Castillo Lite Sergio La Lira
38 Torres Iroz Daniel 0 0 Sanchez Arcusa Guillem La Lira
           
9 Jerez Soriano Antonio 0 0 Barroso Vilanova Daniel ONCE
13 Moya Nunez Pau Salvador 0 0 Dominguez Laguna Didac ONCE
17 Peiron Lluch Jose Daniel 0 0 Nunez Romeo Fausto ONCE
23 Ayza Casamitjana Antoni 0 0 San Isidoro Castillo Josep ONCE
28 Rodriguez Sanchez Jacinto 0 0 Poyato Duran David ONCE
29 Molina Soler Joan Carlos 0 0 Alarcon Alarcon Marina ONCE
36 Morales Rubiella Albert 0 0 Cobo Sampron Ramon ONCE
39 Giralt Garcia Joaquin 0 0 Gutierrez Gomez Dolores ONCE
           
1 Monedero Gonzalez Josep 0 0 Guerra Blanco Antonio Sant Adrià
2 Elias Arguelles Manel 0 0 Ramon Serrano Francisco Sant Adrià
10 Capdevila Castello Alberto 0 0 Lopez Manzano Antonio Sant Adrià
12 Garcia Gomez Luis 0 0 Porta Bellido Xavier Sant Adrià
16 Alba Rosales Manel 0 0 Gonzalez Lafita Oscar Sant Adrià
19 Gonzalez Alonso Marti 0 0 Bienvenido Kleque Jose Sant Adrià
20 Garcia Ahumada Lluis 0 0 Bertran Milia Eduard Sant Adrià
21 Molina Hernandez Albert 0 0 Rodriguez Garcia Oscar Sant Adrià
24 Rodriguez Robert Ricardo 0 0 Serra Vilaro Agustin Sant Adrià
26 Vicente Perales Manel 0 0 Garcia Punzano Josep Lluis Sant Adrià
32 Perez Marti Alfonso 0 0 Abascal Vicente Ignacio Sant Adrià
37 Romeo Ros Joaquin 0 0 Valenzuela Sanchez Cristian Sant Adrià
40 Chen Shiyuan 0 0 Pons Garcia Jordi Sant Adrià

 

La localitat vallesana reuneix, del 12 al 20 d'agost, el Campionat d'Europa de jugadors de més de 50 anys, per una banda; i el de més de 65 anys per una altra, a més del Campionat d'Europa femení de jugadores de més de 50 anys. 

El Campionat d'Europa de veterans ha començat a Sabadell. A partir del dia 12 i fins el dia 20, tots aquells curiosos podran desplaçar-se fins a l'Hotel Balsach per veure jugar a Catalunya alguns dels millors jugadors que sobrepassen la cinquantena i la seixanta-cinquena d'anys. Ja s'han disputat dues rondes. 

L'Europeu per a jugadors majors de 50 anys el lidera, si fem referència al rànquing inicial, el Gran Mestre georgià Zurab Sturua, de 2548 d'Elo. El segon del rànquing és un vell conegut a Catalunya, el GM del Sant Andreu Karen Movsziszian, recentment coronat campió a la Pobla de Lillet. En tercera posició parteix el també GM Eric Prie, de França, qui ha disputat moltes edicions de la Lliga Catalana amb l'Andorra. Els catalans amb més opcions a priori són el Mestre FIDE Alexandre Pablo i el Mestre Internacional Joan Pomés, ambdós jugadors del Club d'escacs Terrassa. 

A l'Europeu per a jugadors majors de 65 anys, el primer del rànquing és el GM d'origen georgià Tamaz Giorgadze, qui enguany complirà la setantena d'anys. En segon lloc tenim el GM rus Evgeni Vasiukov, de 84 anys, mentre que el Mestre Internacional suec Nils-Gustaf Renman, de 2353 d'Elo, completa el trio de líders. 

Un total de 12 jugadores formen l'Europeu per a jugadores majors de cinquanta anys, nou de les quals són russes. La primera del rànquing, però, és la Gran Mestra Femenina de Luxemburg Elvira Berend. La també GMF Galina Strutinskaia i Marina Aseeva, totes dues d'origen rus, parteixen com a favorites. Val a dir que Maia Txiburdanidze, campiona del món femenina durant tretze anys consecutius, ha visitat el campionat.

Us animem a visitar el campionat a Sabadell i gaudir d'un campionat a nivell europeu que feia dècades que no se celebrava a Catalunya.

Enllaços d'interès:

Web oficial

Aparellaments, resultats i classificacions a Info64

Retransmissió a Chess24

Vídeo del torneig

Nos acaban de notificar el fallecimiento del Veterano jugador JOSE CORNUDELLA FELIP, entusiasta y estimado compañero, fiel participante en los eventos ajedrecistas desde hace más de 70 años.

La ceremonia del entierro, tendrá lugar el próximo Domingo dia 13 a las 14 horas en el tanatorio de Sancho Dávila, capilla 19, Barcelona.

Ha mort en Salvador Elias Aubia, del Club d'escacs Sant Andreu.

L'enterrament serà demà a les 10:00 h. al tanatori de la Ronda de Dalt, Sala de vetlla nº 17.

El nostre condol a la família i amics.

Des de la Federació Catalana d'Escacs, conjuntament amb l'Ajuntament de Sant Andreu, vam fer ahir una jornada de promoció dels escacs a la plaça Can Fabra del districte de Sant Andreu de Barcelona (davant del local social de la Federació), la qual es repetirà el próxim divendres dia 7 de juliol de 16:30 a 19:30 al mateix lloc. Es van repartir fulletons informatius dels escacs a totes les persones que s'hi van apropar.

 

El Mestre Fide Internacional Marc Capellades, ha guanyat al desempat, el XIII Open d'escacs Ciutat de Sant Adrià, després de competir durant 9 diumenges en la edició del Campionat  amb rècor de participació, on han jugat 96 esportistes.

Durant tot el Campionat, s'ha mantingut al capdavant de la classificació,  juntament amb el Mestre Català Raül Mínguez (esportista i company que va estar des de els seus inicis i fins l'any 2011 al CE Sant Adrià).

Han finalitzat tots dos jugadors el campionat amb 7 punts de 9 possibles, després de la última ronda. Llavors, els hi faltava veure els sistemes de desempat. Faltaven un bon nombre de partides quan ells han finalitzat les seves. Semblava en aquells moments, que els sistemes de desempat anaven una mica en favor d'en Raül Mínguez. Anaven finalitzant la resta de partides i, poc a poc, s'anaven giran els desempats en favor d'en Marc Capellades, on els jugadors amb qui havia jugat ell durant el campionat, anaven guanyant les seves partides i, els jugadors no comuns que havien jugat amb en Raül Mínguez, no tots obtenien bons resultats.

Un cop finalitzades totes les partides, en 2 dels 3 sistemes de desempat guanyava en Marc Capellades i en 1 en Raül. Només faltava en aquells moments el sorteig de l'ordre a aplicar dels sistemes de desempat. Més emoció no hi podia haver.

Finalment, van sortir com a primer i segon sistema de desempat, els que afavorien a en Marc Capellades, el Bucholz mitjà (suma de les puntuacions finals obtingudes pels seus adversaris, exceptuant la més alta i la més baixa), en primera instància, Bucholz -1 o Brasiler (suma de les puntuacions finals obtingudes pels seus adversaris, exceptuant la més baixa), en segona i, el Progressiu o Acumulatiu de tercer sistema de desempat (per a cada jugador empatat es considera la suma dels resultats acumulats després de cada tanda).

http://chess-results.com/tnr269265.aspx?lan=2&art=4&wi=821

Hem de resaltar i destacar, no només la victoria d'aquest any del Mestre Fide Internacional, Marc Capellades, sinó també la resta de bones actuacions en les 7 edicions que ha participat en Marc Capellades:

2011, 2014, 2017: Campió

2012, 2015, 2016: Sots-campió

2013: 10è.

3r. Classificat General, ha sigut el Mestre Català i Àrbitre Internacional, Miquel Fernàndez-Díaz Mascort, amb 6,5 punts (empatat a punts amb Antonio López Manzano, Francisco Fernàndez Aguilar i Juan Carlos Alcalà Valiente).

Finalment, també ens agradaria destacar, la gran esportivitat mostrada durant tot el campionat de tots els esportistes, on podem estar molt orgullosos de tots els esportistes que disputen tots els anys aquest Open, de l'equip arbitral i de la organització.

Gràcies a tots.