Aquest dissabte 24 de novembre s’ha fet l’entrega dels Premis del XXXVI Torneig Open d’Escacs de Martorell amb l’acompanyament de les autoritats municipals que varen fer entrega dels mateixos.

Aquest han sigut els guanyadors :

Grup A , el Mestre Internacional Julio Antonio Hernando de l’Escola d’Escacs de Barcelona.

Grup B , el jugador sub-16 Adrià Ruiz  del club Gan Penya de Vilanova i la Geltrú.

Grup C , el jugador sub 12 Diego Fernandez-Huerta del Club Escacs Palleja.

Destacar la juventud de tots tres guanyadors sobre un total de 211 participants en l’Open repartits aquest entre els tres grups. 

A la vegada es va celebrar XXXIII Torneig de Partides Rapides “ Josep Rubiralta” el guanyador ha sigut Julio Antonio Hernando fent així el ple.

Sota la  Direcció de Francisco Javier Garcia i l’Arbitratge de Jaume Gallart i Sonia Martin els dos Campionats es van cel.lebrar satisfactoriament.

No seria just no fer referencia d’agraïment als Patrocinadors del Torneig, Ajuntament de Martorell , Inovin i Finques Rius.

GRUP A

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Valenzuela Gomez Fernando 6   Lillo Castany Victor Lira
Gual Pascual Antonio   Perez Mitjans Orelvis Sant Adrià
Sama Salinas Hector 5   5 Martorell Aguado Joan Lira
Villar Reymundo Juan Antonio 5   5 Ventura Bolet Alexandre Lira
Garcia Jimenez Francisco J   Gutierrez Palomino Albert Sant Adrià
Blasco Coll Andreu   Bes Alvarez Alex Foment
Xanco Compains Joan   Capellades Subirana Marc Lira
Cruz Jefferson   4 Garrido Fernandez Daniel Foment
Perpinya Rofes Lluis Maria 4   4 Hapala Elisabeth Sant Adrià
Alvarez Albiol Victor 4   4 Ruperez Miguel Foment
Fernandez Aguilar Francisco 4   4 Brunet Gil Pol Lira
Claramunt Bassegoda Marcel   Fernandez Goyanes Fran Foment
Comellas Blanchart Jordi   Martin Barcelo Carles Foment
Marzo Pie Xavier   Navarro Gutierrez Andres C Foment
Gisbert Mir Alejandro   Guix Torres David Lira
Gonell Aparici Ramon 3   3 Castrillo Mansego Pablo Foment
Dominguez Rueda Juan 3   3 Vilalta Vidal Javier Foment
Catala Ulied Guillem 3   3 Prats Rodriguez Juan Bosco Foment
Orteu Capdevila Max   3 Castillo Dalmau Arnau Foment
Romero Moreno Felix   Alvarez Ferre Llorens Lira
Daimiel Bescos Eleuterio   2 Moya Nunez Pau Salvador Lira
Pera Muntasell Marc 2   2 Monedero Gonzalez Josep Lira
Rodriguez Vega Blas 2   2 Dominguez Laguna Eduard Sant Adrià
Toquero Gracia Pau 2   2 Moreno Oller Victor Sant Adrià
Roa Ribera Alvaro 2   Serrano Batova Vicent Foment
Houzi Acharki Hanane 1   Castells Pagan Raul Foment
Catala Ulied Bernat 2     Descans  

 

Aparellaments

 

GRUP B

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Peiron Lluch Jose Daniel   Cervello I Tost Roger Foment
Romero Perera Eugeni 6   Donas Perez Emilio Lira
Tarrago Domingo Miguel 5   Molinero Martin Joan Sant Adrià
Hurtado Insa Francesc 5   5 Villares Galiano Jose Maria Lira
Muhammad Qasim 5   5 Jerez Soriano Antonio Foment
Rodriguez Rodriguez Albert 5   5 Delgado Camara Lluis Felix Lira
Magallanes Gustavo   Molina Hernandez Albert Sant Adrià
Lopez Manzano Antonio   Gilabert Zaragoza Raul Lira
Comellas Martos Lidia 4   Garcia Gonzalez Juan Sant Adrià
Rocamora Martorell Ferran 4   4 Walter Travella German Foment
Shukorov Artem 4   4 Millan Hernandez Marc Foment
Rodriguez Saez Gerard 4   4 Seijas Castro Pedro Sant Adrià
Sanchez Valencia Alberto 4   4 Servent Alvarez Jordi Lira
Lopez Mayoral Miguel Angel 4   4 Escudero Martinez Alberto Sant Adrià
Torres Teruel Joan 4   4 Serra Vilaro Agustin Lira
Ayza Casamitjana Antoni 4   4 Serentill Tost Eduard Sant Adrià
Sanchez Coves Juan Josep 4   4 Abascal Vicente Ignacio Sant Adrià
Tevar Lopez Fernando 4   4 Ventura Fontanet Jaume Lira
Rodriguez Batuecas Jordi   Nadal Fajardo Ricard Lira
Subirats Martinez Miguel Angel   De La Vega Czarnecki Marcel Lira
Garcia Gomez Luis   Pascual Gonzalez-Novelles C Foment
Garcia Punzano Josep Lluis   Castro Estrella Joan Gabriel Sant Adrià
Giralt Garcia Joaquin   Falomir Ballega Sergi Sant Adrià
Arias Aranda Guillem   Garcia Ahumada Lluis Foment
Olle Castillo Salomon 3   3 Del Rio Soler Andreu Foment
Cobo Sampron Ramon 3   3 Blasco Pomarol Carlos Lira
Padin Jimenez Oriol 3   3 Alvarez Albiol Daniel Foment
Carre Rodriguez Rafael 3   3 Guerra Blanco Antonio Sant Adrià
Elias Arguelles Manel 3   3 Pla Julio Carlos Javier Sant Adrià
Marzo Ruiz Xavier   Ramos Verdu Juan Manuel Foment
Roig Martinez Salvador   Nunez Romeo Fausto Lira
Gias Ramon Jose Luis   Chen Shiyuan Sant Adrià
Romero Gamez Francisco J   Bienvenido Kleque Jose Sant Adrià
Pons Garcia Jordi   Perez Marti Alfonso Sant Adrià
Ruiz Mena Victor 2   2 Febrero Perez Lluis Sant Adrià
Sanchez Sanchez Guillem 2   2 Montilla Rodriguez Jose Luis Sant Adrià
Vicente Perales Manel 2   2 Marti Godia Enric Foment
Alarcon Alarcon Marina 2   2 Perez Marti Jordi Foment
Toquero Gracia Laura   Ruiz Santos Oscar Sant Adrià
Perez Marti Gines 1   1 Perez Marti Maria Dolores Sant Adrià
Vela Dominguez Jose Antonio 0     Descans  

 

Aparellaments

 

Locals de joc:

Foment Martinenc

La Lira

Sant Adrià

ONCE

 

Grup Baix Llobregat

Nom Pts Res. Pts Nom
Da Costa Contreras Harold 6   6 Planella Sanchez Jordi
Madrid Sole Antonio 5   5 Boloix Pahissa Xavier
Pueyo Amoros Pau 5   5 Moyano Barrero Antoni
Martin Dinares Sonia   Pages Ruiz Eduard
Costa Trave Jaume   Avramov Petkov Plamen
Cerro Canizares Teodoro 4   Gallego Montes Antoni
Salazar Navas Josep 4   4 Solera Castellano Xavier
Cuxart Taltavull Albert 4   4 Romeu Perulles Jaume
Varela Cuadrado Cesar 4   4 Vivancos Munoz Manuel
Plazas Pinar Miquel 4   4 Santamaria Torres Sergio
Peris Morte Joaquim   4 Bonay Toscas Santiago
Castro Gonzalez Jordi   Sanchez Artigas Antoni
Duro Salgado Francisco   Garcia Guardiola Joan
Planella Zavala Ivan   Gris Mateos Francisco
Trevino Martinez Cristobal   Santacana Tous Josep
Marques Soriano Valentin 3   3 Saez Ortega Jose
Colmena Jaraba David 3   3 Toribio Ruiz Ismael
Masic Tigran   Canizares Hidalgo Antonio
Martinez Gilbert Andreu   Severyn Andriy
Girona Flores Ladislau   Broadbent Brun Jensen
Terron Chueco David 2   2 Perez Perez Emili Jose
Duro Lopez Hugo 2   2 Montserrat Rubia Angel
Cardoso Baena Manuel 2   2 Planella Zavala Irene
Moreno Munoz Juan Antonio   1 Alvarez Soto David

 

Aparellament

 

Local de joc: Cornellà

Grup A

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Perez Mitjans Orelvis 5   Valenzuela Gomez Fernando Sant Adrià
Gual Pascual Antonio   Blasco Coll Andreu Foment
Lillo Castany Victor   Garcia Jimenez Francisco Javier Lira
Martorell Aguado Joan   Villar Reymundo Juan Antonio Lira
Ventura Bolet Alexandre 4   4 Alvarez Albiol Victor Foment
Hapala Elisabeth 4   4 Sama Salinas Hector Lira
Brunet Gil Pol 4   Xanco Compains Joan Lira
Capellades Subirana Marc   Navarro Gutierrez Andres Camilo Sant Adrià
Gutierrez Palomino Albert   Gonzalez Saguillo Oriol Sant Adrià
Bes Alvarez Alex   Comellas Blanchart Jordi Foment
Martin Barcelo Carles   Cruz Jefferson Foment
Dominguez Rueda Juan 3   3 Perpinya Rofes Lluis Maria Sant Adrià
Garrido Fernandez Daniel 3   3 Gonell Aparici Ramon Foment
Guix Torres David 3   3 Lerch I Gallemi Jose Ma. Lira
Ruperez Miguel 3   3 Casset Bello Elena Foment
Vilalta Vidal Javier 3   3 Fernandez Aguilar Francisco Foment
Fernandez Goyanes Francesc X   Romero Moreno Felix Lira
Alvarez Ferre Llorens   Marzo Pie Xavier Foment
Claramunt Bassegoda Marcel   Daimiel Bescos Eleuterio Lira
Gisbert Mir Alejandro   2 Avila Jimenez Xavier Foment
Prats Rodriguez Juan Bosco 2   2 Moya Nunez Pau Salvador ONCE
Castrillo Mansego Pablo 2   2 Pera Muntasell Marc Lira
Catala Ulied Guillem 2   2 Rodriguez Vega Blas ONCE
Castillo Dalmau Arnau 2   2 Roa Ribera Alvaro Sant Adrià
Monedero Gonzalez Josep   Toquero Gracia Pau Sant Adrià
Serrano Batova Vicent   Ros Alonso Joana Foment
Castells Pagan Raul 1   Dominguez Laguna Eduard Sant Adrià
Houzi Acharki Hanane 1   1 Catala Ulied Bernat Foment
Moreno Oller Victor 1     Descans  

 

Aparellaments

 

Grup B

 

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Cervello I Tost Roger   5 Villares Galiano Jose Maria Lira
Jerez Soriano Antonio 5   5 Romero Perera Eugeni Foment
Molinero Martin Joan   5 Muhammad Qasim Sant Adrià
Hurtado Insa Francesc   Tarrago Domingo Miguel Sant Adrià
Donas Perez Emilio   Magallanes Gustavo Sant Adrià
Walter Travella German 4   Peiron Lluch Jose Daniel ONCE
Garcia Gonzalez Juan 4   4 Lopez Manzano Antonio Sant Adrià
Delgado Camara Lluis Felix 4   4 Sanchez Valencia Alberto Sant Adrià
Escudero Martinez Alberto 4   4 Rodriguez Rodriguez Albert Lira
Gilabert Zaragoza Raul   Garcia Punzano Josep Lluis Sant Adrià
Serentill Tost Eduard   Rodriguez Saez Gerard Sant Adrià
Servent Alvarez Jordi   Lopez Mayoral Miguel Angel Sant Adrià
Molina Hernandez Albert   Arias Aranda Guillem Sant Adrià
Abascal Vicente Ignacio   Torres Teruel Joan Lira
Sanchez Coves Juan Josep   Shukorov Artem Foment
Arcas Rodriguez Jordi 3   3 Comellas Martos Lidia ONCE
Nadal Fajardo Ricard 3   3 Garcia Gomez Luis Foment
Millan Hernandez Marc 3   3 Cobo Sampron Ramon Lira
Castro Estrella Joan Gabriel 3   3 Subirats Martinez Miguel Angel Lira
Serra Vilaro Agustin 3   3 Ortiz Padro Pol Lira
Alvarez Albiol Daniel 3   3 Ayza Casamitjana Antoni Foment
Ventura Fontanet Jaume 3   3 Elias Arguelles Manel Foment
Molina Soler Joan Carlos 3   3 Castillo Garrido Alex Sant Adrià
Rocamora Martorell Ferran 3   3 Costa Frers Octavi Foment
Seijas Castro Pedro 3   3 Padin Jimenez Oriol Lira
Tevar Lopez Fernando 3   3 Olle Castillo Salomon Foment
Garcia Ahumada Lluis 3   3 Falomir Ballega Sergi Foment
Pascual Gonzalez-Novelles Carle   Marzo Ruiz Xavier Foment
Perez Marti Alfonso   Rodriguez Batuecas Jordi Sant Adrià
De La Vega Czarnecki Marcel   Roig Martinez Salvador Lira
Giralt Garcia Joaquin   Romero Gamez Francisco Javier Lira
Bienvenido Kleque Jose 2   2 Gias Ramon Jose Luis Sant Adrià
Guerra Blanco Antonio 2   2 Catala Ulied Carles Foment
Sarrio Vendrell Nerea 2   2 Vicente Perales Manel Lira
Chen Shiyuan 2   2 Pons Garcia Jordi Sant Adrià
Pla Julio Carlos Javier 2   2 Febrero Perez Lluis Sant Adrià
Nunez Romeo Fausto 2   2 Cots Rodriguez Alvaro ONCE
Marti Godia Enric 2   2 Carre Rodriguez Rafael Foment
Del Rio Soler Andreu 2   2 Sanchez Sanchez Guillem Foment
Ramos Verdu Juan Manuel   Toquero Gracia Laura Sant Adrià
Ruiz Santos Oscar   Barroso Vilanova Daniel ONCE
Alarcon Alarcon Marina 1   1 Romero Funieles Rafael ONCE
Perez Marti Jordi 1   1 Perez Marti Gines Sant Adrià
Perez Marti Maria Dolores 1   1 Ruiz Mena Victor Sant Adrià
Vela Dominguez Jose Antonio 0   0 Morales Rubiella Albert ONCE

 

Aparellaments

 

Locals de joc:

Foment Martinenc

La Lira

Sant Adrià

ONCE

 

Grup Baix Llobregat

 

Nom Pts Res. Pts Nom
Da Costa Contreras Harold 5   5 Pueyo Amoros Pau
Planella Sanchez Jordi 5   Martin Dinares Sonia
Gallego Montes Antoni 4   Madrid Sole Antonio
Moyano Barrero Antoni 4   4 Cerro Canizares Teodoro
Boloix Pahissa Xavier 4   4 Varela Cuadrado Cesar
Solera Castellano Xavier   4 Costa Trave Jaume
Pages Ruiz Eduard   Sanchez Artigas Antoni
Avramov Petkov Plamen   Trevino Martinez Cristobal
Bonay Toscas Santiago   Plazas Pinar Miquel
Vivancos Munoz Manuel   Cuxart Taltavull Albert
Romeu Perulles Jaume 3   3 Marques Soriano Valentin
Santamaria Torres Sergio 3   3 Toribio Ruiz Ismael
Garcia Guardiola Joan 3   3 Peris Morte Joaquim
Gris Mateos Francisco 3   3 Castro Gonzalez Jordi
Canizares Hidalgo Antonio   3 Salazar Navas Josep
Duro Salgado Francisco   Masic Tigran
Severyn Andriy   Planella Zavala Ivan
Montserrat Rubia Angel 2   Santacana Tous Josep
Clanchet Olle Josep 2   2 Colmena Jaraba David
Saez Ortega Jose 2   2 Cardoso Baena Manuel
Broadbent Brun Jensen 2   2 Martinez Gilbert Andreu
Girona Flores Ladislau 2   Terron Chueco David
Fresneda Arias Esther   1 Planella Zavala Irene
Duro Lopez Hugo 1   1 Alvarez Soto David
Moreno Munoz Juan Antonio ½     Descans

 

Aparellaments

 

Local de joc: PEON DOBLADO

Els tres líders del Territorial de Barcelona, en Joan Martorell (Comtal), Antoni Gual (Cerdanyola del Vallès) i Fernando Valenzuela (Sant Martí), van guanyar les seves respectives partides i encapçalen la classificació amb 4.5 punts. El gran mestre, Orelvis Perez (Barcelona), els segueix amb 4 punts.

Primers taulers del local del Foment Martinenc.

Pel que fa el grup B de Barcelona, l'Eugeni Romero (La Lira) es posa líder en solitari després de vèncer al Joan Molinero (Sant Adrià). Ara encapçala la classificació amb 5 punts de 5 punts possibles. El segueix a mig punt el Roger Cervelló (Barcelona) i que es veuran les cares el proper diumenge.

Al grup de Baix Llobregat, els jugadors Pau Pueyo (Sant Boi) i Jordi Planella (Avenç) amb 4.5 punts, són els colíders de la classificació general després de 5 rondes. El proper diumenge també es trobaran davant del tauler.

Ronda 6

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Valenzuela Gomez Fernando   Gual Pascual Antonio Sant Adrià
Perez Mitjans Orelvis 4   Martorell Aguado Joan Sant Adrià
Gonzalez Saguillo Oriol   Lillo Castany Victor Lira
Garcia Jimenez Francisco Javier   Martin Barcelo Carles Foment
Navarro Gutierrez Andres Camilo   Blasco Coll Andreu Foment
Sama Salinas Hector   Brunet Gil Pol Lira
Villar Reymundo Juan Antonio   Gutierrez Palomino Albert Lira
Gonell Aparici Ramon 3   3 Ventura Bolet Alexandre Foment
Alvarez Albiol Victor 3   3 Garrido Fernandez Daniel Foment
Lerch I Gallemi Jose Ma. 3   3 Hapala Elisabeth Lira
Cruz Jefferson 3   3 Capellades Subirana Marc Lira
Comellas Blanchart Jordi   Orteu Capdevila Max Foment
Xanco Compains Joan   Fernandez Goyanes Francesc X Sant Adrià
Fernandez Aguilar Francisco   Guix Torres David Lira
Garcia Lopez Nicolas   Bes Alvarez Alex Foment
Moya Nunez Pau Salvador 2   2 Perpinya Rofes Lluis Maria Foment
Avila Jimenez Xavier 2   2 Vilalta Vidal Javier Foment
Roa Ribera Alvaro 2   2 Ruperez Miguel Sant Adrià
Pera Muntasell Marc 2   2 Dominguez Rueda Juan Lira
Marzo Pie Xavier 2   2 Claramunt Bassegoda Marcel Lira
Casset Bello Elena 2   2 Castillo Dalmau Arnau Foment
Romero Moreno Felix   Romero Calderon Juan Lira
Daimiel Bescos Eleuterio   Monedero Gonzalez Josep Lira
Ros Alonso Joana   Alvarez Ferre Llorens Foment
Toquero Gracia Pau   Gisbert Mir Alejandro Sant Adrià
Rodriguez Vega Blas 1   Serrano Batova Vicent Sant Adrià
Catala Ulied Bernat 1   1 Prats Rodriguez Juan Bosco Foment
Moreno Oller Victor 1   1 Castrillo Mansego Pablo Lira
Dominguez Laguna Eduard ½   1 Houzi Acharki Hanane Foment
Castells Pagan Raul 0     Descans  

 

Chess-results

 

Grup Barcelonès

Nom Pts Res. Pts Nom Local
Romero Perera Eugeni 5   Cervello I Tost Roger Lira
Villares Galiano Jose Maria 4   4 Lopez Manzano Antonio Sant Adrià
Peiron Lluch Jose Daniel 4   4 Molinero Martin Joan Foment
Muhammad Qasim 4   4 Delgado Camara Lluis Felix Sant Adrià
Rodriguez Rodriguez Albert 4   4 Jerez Soriano Antonio Foment
Tarrago Domingo Miguel   Garcia Punzano Josep Lluis Sant Adrià
Magallanes Gustavo   Serentill Tost Eduard Sant Adrià
Donas Perez Emilio   Sanchez Coves Juan Josep Sant Adrià
Shukorov Artem   Hurtado Insa Francesc Sant Adrià
Falomir Ballega Sergi 3   3 Walter Travella German Sant Adrià
Lopez Mayoral Miguel Angel 3   3 Gilabert Zaragoza Raul Lira
Arias Aranda Guillem 3   3 Servent Alvarez Jordi Foment
Elias Arguelles Manel 3   3 Escudero Martinez Alberto Sant Adrià
Torres Teruel Joan 3   3 Molina Hernandez Albert Lira
Ayza Casamitjana Antoni 3   3 Sanchez Valencia Alberto Lira
Costa Frers Octavi 3   3 Garcia Gonzalez Juan Sant Adrià
Subirats Martinez Miguel Angel   Garcia Ahumada Lluis Sant Adrià
Roig Martinez Salvador   Abascal Vicente Ignacio Sant Adrià
Castillo Garrido Alex   Ventura Fontanet Jaume Foment
Olle Castillo Salomon   Castro Estrella Joan Gabriel Foment
Alvarez Albiol Daniel   2 Pascual Gonzalez-Novelles Carle Foment
Comellas Martos Lidia 2   2 Pons Garcia Jordi Sant Adrià
Millan Hernandez Marc 2   2 Nunez Romeo Fausto Foment
Serra Vilaro Agustin 2   2 Del Rio Soler Andreu Foment
Febrero Perez Lluis 2   2 Molina Soler Joan Carlos Sant Adrià
Carre Rodriguez Rafael 2   2 Seijas Castro Pedro Sant Adrià
Garcia Gomez Luis 2   2 Bienvenido Kleque Jose Sant Adrià
Cobo Sampron Ramon 2   2 Chen Shiyuan Sant Adrià
Gias Ramon Jose Luis 2   2 Tevar Lopez Fernando Sant Adrià
Romero Gamez Francisco Javier 2   2 De La Vega Czarnecki Marcel Lira
Ortiz Padro Pol 2   2 Sanchez Sanchez Guillem Sant Adrià
Marzo Ruiz Xavier 2   2 Giralt Garcia Joaquin Lira
Padin Jimenez Oriol 2   2 Guerra Blanco Antonio Lira
Blasco Pomarol Carlos 2   2 Sarrio Vendrell Nerea Lira
Vicente Perales Manel   Sanchez Diaz Lucas Lira
Perez Marti Alfonso   Ruiz Santos Oscar Sant Adrià
Pla Julio Carlos Javier 1   1 Romero Funieles Rafael Lira
Montilla Rodriguez Jose Luis 1   1 Alarcon Alarcon Marina Foment
Catala Ulied Carles 1   1 Perez Marti Maria Dolores Foment
Cots Rodriguez Alvaro 1   1 Perez Marti Jordi Foment
Marti Godia Enric 1   1 Ruiz Mena Victor Sant Adrià
Teruel Sanz Cristina ½   ½ Ramos Verdu Juan Manuel Lira
Perez Marti Gines 0     Descans  

 

Chess-Results

 

Locals de joc:

Foment Martinenc

La Lira

Sant Adrià

 

Grup Baix Llobregat

Nom Pts Res. Pts   Nom
Pueyo Amoros Pau     Planella Sanchez Jordi
Costa Trave Jaume 4   4   Da Costa Contreras Harold
Varela Cuadrado Cesar     Moyano Barrero Antoni
Plazas Pinar Miquel     Martin Dinares Sonia
Sanchez Artigas Antoni     Madrid Sole Antonio
Pages Ruiz Eduard 3   3   Vivancos Munoz Manuel
Boloix Pahissa Xavier 3   3   Romeu Perulles Jaume
Cerro Canizares Teodoro 3   3   Gris Mateos Francisco
Avramov Petkov Plamen 3   3   Bonay Toscas Santiago
Toribio Ruiz Ismael 3   3 AIM Gallego Montes Antoni
Recio Reyes Sergio 3   3   Garcia Guardiola Joan
Solera Castellano Xavier     Severyn Andriy
Castro Gonzalez Jordi     Santamaria Torres Sergio
Trevino Martinez Cristobal     Canizares Hidalgo Antonio
Cuxart Taltavull Albert     Duro Salgado Francisco
Peris Morte Joaquim 2   2   Saez Ortega Jose
Marques Soriano Valentin 2   2   Cardoso Baena Manuel
Salazar Navas Josep 2   2   Girona Flores Ladislau
Masic Tigran 2     Clanchet Olle Josep
Santacana Tous Josep     Fresneda Arias Esther
Planella Zavala Ivan   1   Duro Lopez Hugo
Colmena Jaraba David 1   1   Planella Zavala Irene
Alvarez Soto David 1   1   Martinez Gilbert Andreu
Broadbent Brun Jensen 1       Descans

 

 Local de joc: SANT FELIU

Campionat Territorial Absolut de Barcelona    
               
Ronda 5 el 04.11.2018 a les 10:00          
               
Ta. SNo. Nom Pts Pts Nom SNo. Local
1 2 Gual Pascual Antonio Garcia Jimenez Francisco J 7 Sant Adrià
2 34 Martin Barcelo Carles Valenzuela Gomez Fernando 3 Foment
3 24 Gonzalez Saguillo Oriol Martorell Aguado Joan 6 Lira
4 16 Capellades Subirana Marc 3 3 Perez Mitjans Orelvis 1 Sant Adrià
5 52 Brunet Gil Pol 3 3 Villar Reymundo Juan A 13 Lira
6 4 Lillo Castany Victor Garcia Lopez Nicolas 26 Lira
7 8 Blasco Coll Andreu Comellas Blanchart Jordi 28 Foment
8 27 Fernandez Goyanes Francesc Sama Salinas Hector 11 Lira
9 30 Alvarez Albiol Victor Lerch I Gallemi Jose Ma. 15 Foment
10 42 Navarro Gutierrez Andres C Fernandez Aguilar Francisco 23 Lira
11 49 Gutierrez Palomino Albert 2 Marzo Pie Xavier 31 ONCE
12 5 Perpinya Rofes Lluis Maria 2 2 Gonell Aparici Ramon 25 Sant Adrià
13 29 Dominguez Rueda Juan 2 2 Ventura Bolet Alexandre 10 Foment
14 12 Garrido Fernandez Daniel 2 2 Casset Bello Elena 32 Foment
15 18 Ruperez Miguel 2 2 Cruz Jefferson 46 Lira
16 19 Hapala Elisabeth 2 2 Roa Ribera Alvaro 62 Sant Adrià
17 45 Alvarez Ferre Llorens Xanco Compains Joan 21 Lira
18 33 Guix Torres David Daimiel Bescos Eleuterio 55 Lira
19 38 Vilalta Vidal Javier Moya Nunez Pau Salvador 51 Foment
20 58 Bes Alvarez Alex Toquero Gracia Pau 44 Foment
21 36 Prats Rodriguez Juan Bosco 1 1 Pera Muntasell Marc 53 Lira
22 54 Gisbert Mir Alejandro 1 1 Ros Alonso Joana 43 Foment
23 47 Castillo Dalmau Arnau 1 1 Moreno Oller Victor 57 Sant Adrià
24 59 Serrano Batova Vicent 1 1 Romero Moreno Felix 48 Foment
25 63 Houzi Acharki Hanane 1 1 Catala Ulied Guillem 50 Foment
26 35 Monedero Gonzalez Josep ½ ½ Dominguez Laguna Eduard 60 Sant Adrià
27 37 Castrillo Mansego Pablo 0 0 Castells Pagan Raul 61 Foment
28 41 Rodriguez Vega Blas 0 0 Garcia Ruiz Adrian 40 ONCE

 

 Més informació

Campionat Territorial del Barcelones          
               
Ronda 5 el 04.11.2018 a les 10:00          
               
Ta. SNo. Nom Pts Pts Nom SNo. Local
1 5 Molinero Martin Joan 4 4 Romero Perera Eugeni 3 Sant Adrià
2 2 Cervello I Tost Roger Donas Perez Emilio 18 Sant Adrià
3 4 Villares Galiano Jose Maria 3 Tarrago Domingo Miguel 7 Sant Adrià
4 9 Magallanes Gustavo 3 3 Hurtado Insa Francesc 27 Lira
5 36 Garcia Gonzalez Juan 3 3 Muhammad Qasim 12 Sant Adrià
6 13 Jerez Soriano Antonio 3 3 Arias Aranda Guillem 42 Foment
7 14 Lopez Manzano Antonio 3 3 Ayza Casamitjana Antoni 29 Sant Adrià
8 19 Delgado Camara Lluis Felix 3 3 Costa Frers Octavi 66 Sant Adrià
9 20 Peiron Lluch Jose Daniel 3 3 Torres Teruel Joan 85 ONCE
10 23 Molina Hernandez Albert 3 3 Rodriguez Rodriguez Albert 89 Sant Adrià
11 43 Serentill Tost Eduard 3 Servent Alvarez Jordi 17 Sant Adrià
12 6 Walter Travella German Lopez Mayoral Miguel Angel 38 Sant Adrià
13 16 Rodriguez Saez Gerard Roig Martinez Salvador 48 Lira
14 39 Garcia Punzano Josep Lluis Subirats Martinez Miguel A 24 Sant Adrià
15 41 Falomir Ballega Sergi Rocamora Martorell Ferran 33 Foment
16 47 Rodriguez Batuecas Jordi Shukorov Artem 35 Lira
17 51 Sanchez Coves Juan Josep Olle Castillo Salomon 37 Foment
18 50 Castro Estrella Joan Gabriel 2 Nadal Fajardo Ricard 8 Lira
19 10 Gilabert Zaragoza Raul 2 2 Garcia Gomez Luis 46 Lira
20 21 Escudero Martinez Alberto 2 2 Cobo Sampron Ramon 49 Lira
21 22 Pimienta Sanchez Manuel 2 2 Gias Ramon Jose Luis 52 ONCE
22 45 Sanchez Valencia Alberto 2 2 Serra Vilaro Agustin 26 Lira
23 30 Abascal Vicente Ignacio 2 2 Castillo Garrido Alex 62 Sant Adrià
24 31 Ventura Fontanet Jaume 2 2 Alvarez Albiol Daniel 57 Foment
25 32 Molina Soler Joan Carlos 2 2 Elias Arguelles Manel 63 Lira
26 44 Arcas Rodriguez Jordi 2 2 Marzo Ruiz Xavier 69 ONCE
27 81 Chen Shiyuan Romero Gamez Francisco J 53 Sant Adrià
28 73 Bienvenido Kleque Jose Ortiz Padro Pol 54 Sant Adrià
29 60 Pons Garcia Jordi Carre Rodriguez Rafael 67 Foment
30 64 Garcia Ahumada Lluis Sanchez Diaz Lucas 71 Lira
31 25 Pascual Gonzalez-Novelles C 1 1 Montilla Rodriguez Jose L 72 Foment
32 34 Seijas Castro Pedro 1 1 Catala Ulied Carles 74 Foment
33 56 Barroso Vilanova Daniel 1 1 Vicente Perales Manel 75 ONCE
34 58 Guerra Blanco Antonio 1 1 Sanchez Rodriguez Raul 77 Lira
35 79 Perez Marti Jordi 1 1 Febrero Perez Lluis 61 Sant Adrià
36 65 Nunez Romeo Fausto 1 1 Pla Julio Carlos Javier 84 Foment
37 80 Ruiz Mena Victor 1 1 Del Rio Soler Andreu 68 Sant Adrià
38 83 Alarcon Alarcon Marina 1 1 Padin Jimenez Oriol 70 ONCE
39 97 Sanchez Sanchez Guillem 1 ½ Teruel Sanz Cristina 76 ONCE
40 28 Ramos Verdu Juan Manuel ½ ½ Perez Marti Alfonso 82 Sant Adrià
41 93 Ruiz Santos Oscar ½ 0 Vela Dominguez Jose A 88 Sant Adrià
42 96 Perez Marti Gines 0 0 Cots Rodriguez Alvaro 94 ONCE
  98 Perez Marti Maria Dolores 0   Descans    

 

Més informació

Campionat Territorial del Baix Llobregat    LOCAL: CORNELLÀ  
               
Ronda 5 el 04.11.2018 a les 10:00        
               
Ta. SNo.   Nom Pts Pts Nom SNo.
1 22   Pueyo Amoros Pau Sanchez Artigas Antoni 21
2 5   Planella Sanchez Jordi 3 Avramov Petkov Plamen 6
3 3   Romeu Perulles Jaume 3 3 Costa Trave Jaume 17
4 7   Gallego Montes Antoni 3 3 Da Costa Contreras Harold 18
5 13   Martin Dinares Sonia 3 3 Varela Cuadrado Cesar 9
6 16   Moyano Barrero Antoni Solera Castellano Xavier 2
7 28   Bonay Toscas Santiago Boloix Pahissa Xavier 11
8 4   Cerro Canizares Teodoro 2 Santamaria Torres Sergio 15
9 26   Mengual Jerez Antoni 2 2 Pages Ruiz Eduard 1
10 30   Perez Perez Emili Jose 2 2 Recio Reyes Sergio 8
11 31   Toribio Ruiz Ismael 2 2 Peris Morte Joaquim 20
12 23   Duro Salgado Francisco 2 2 Castro Gonzalez Jordi 32
13 24   Gris Mateos Francisco 2 2 Girona Flores Ladislau 45
14 33   Garcia Guardiola Joan 2 2 Marques Soriano Valentin 25
15 19   Canizares Hidalgo Antonio Planella Zavala Ivan 42
16 40   Cuxart Taltavull Albert Clanchet Olle Josep 27
17 29   Trevino Martinez Cristobal Miquel Grasses Josep 39
18 44   Severyn Andriy Santacana Tous Josep 36
19 53   Planella Zavala Irene 1 1 Salazar Navas Josep 37
20 38   Saez Ortega Jose 1 1 Broadbent Brun Jensen 49
21 43   Fresneda Arias Esther 1 1 Terron Chueco David 52
22 47   Masic Tigran 1 1 Duro Lopez Hugo 46
23 51   Cardoso Baena Manuel 1 ½ Moreno Munoz Juan Antonio 48
24 54   Martinez Gilbert Andreu ½ ½ Colmena Jaraba David 50
  55   Alvarez Soto David 0   Descans  

 

Més informació

Fins a 6 jugadors empatats a la classificació provisional del Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2018. L'Oriol Gonzalez, del Cerdanyola Mataró, Joan Martorell, del Comtal, Carles Martin, del Pallejà, Antoni Gual, del Cerdanyola del Vallès, Fernando Valenzuela, del Sant Martí, i Francisco Javier Garcia, del Badia, empatats a 3.5 punts. A aquest grup capdavanter, els segueixen 4 jugadors més, amb 3 punts: Marc Capellades, Centre Aragonès, Orelvis Perez, del Barcelona, Pol Brunet, de La Lira, Juan Antonio Villar, del Castelldefels.

 

Vista general de la sala de joc del Foment Martinenc.

Llegeix més...