Edició Any Lloc Modalitat
XLII 2019 Balaguer Rapides per Equips
XLI 2018 Barcelona Hotel Plaza Rapides per Equips
XL 2017 Salou Rapides per Equips
XXXIX 2016 Mollet Ràpides per Equips
XXXVIII 2015 Santa Pau Ràpides per Equips
XXXVII 2014 Calaf Ràpides per Equips
XXXVI 2013 Sant Adrià de Besós Ràpides per Equips
XXXV 2012 Ponts Ràpides per equips
XXXIV 2011 Cornellà Ràpides per equips
XXXIII 2010 Cambrils Ràpides per equips
XXXII 2009 Sabadell Ràpides per equips
XXXI 2008 Terrassa Ràpides per equips
XXX 2007 L'Estartit Ràpides per equips
XXIX 2006 Mollet Ràpides per equips
XXVIII 2005 Sitges Ràpides per equips
XXVII 2004 Igualada Ràpides per equips
XXVI 2003 Montcada i Reixac Ràpides per equips
XXV 2002 Santpedor Ràpides per equips
XXIV 2001 Barcelona (Hotel Plaza) Ràpides per equips
XXIII 2000 Sant Esteve Sesrovires Ràpides per equips
XXII 1999 Rubi Partides ràpides individual
XXI 1998 Santa Perpetua Partides ràpides individual
XX 1997 Granollers Partides ràpides individual
XIX 1996 Sabadell Partides ràpides individual
XVIII 1995 Montcada i Reixac Partides ràpides individual
XVII 1994 Caldes de Montbui Partides ràpides individual
XVI 1993 Mataró Partides ràpides individual
XV 1992 Igualada Partides ràpides individual
XIV 1991 Piera Partides ràpides individual
XIII 1990 Manresa Festival d'escacs
XII 1989 Premià de Mar Ràpides sistema Masnou
XI 1988 Barcelona (Av. Gaudí) Ràpides sistema Masnou
X 1987 La Roca del Valles Matx 50 taulers
IX 1986 Martorell Matx 50 taulers
VIII 1985 Andorra Matx 50 Taulers
VII 1984 Terrassa Partides ràpides
VI 1983 Vilanova i la Geltru Matx a 100 taulers
V 1982 Castellar del Valles Matx 100 taulers
IV 1981 Barcelona (Salle Bonanova) Matx 100 taulers
III 1980 Lleida Matx 100 taulers
II 1979 Reus Matx 100 taulers, 30 infantils, 20 dones
I 1978 Llagostera Matx 100 taulers

Any Campió Subcampió Lloc Celebració
2019 C.E.Barcelona SCC Sabadell Festa Balaguer
2018 SCC Sabadell C.E.Barcelona Festa Barcelona
2017 SCC Sabadell Mollet Festa Salou
2016 SCC Sabadell Mollet Festa Mollet
2015 SCC Sabadell Mollet Festa Santa Pau
2014 Barcelona UGA Barberà Festa Calaf
2013 Montcada SCC Sabadell Festa Sant Adrià de Besós
2012 Barberà SCC Sabadell C Festa Ponts
2011 SCC Sabadell U.G.A. Festa Cornella
2010 Barberà del Vallès SCC Sabadell Festa Cambrils
2009 SCC Sabadell Montcada Festa Sabadell
2008 Terrassa Barberà del Vallès Festa Terrassa
2007 Montcada Barceloneta Festa L'Estartit
2006 Montcada Foment Martinenc Festa Mollet
2005 Foment Martinenc Terrassa Festa Sitges
2004 Foment Martinenc Terrassa Festa Igualada
2003 Foment Martinenc U.G.A. Festa Montcada
2002 Terrassa Tordera Festa Santpedor
2001 Terrassa Foment Martinenc Festa Barcelona
2000 Foment Martinenc Barcelona-Vulcà Festa Sant Esteve Sesrovires
1999 Terrassa Foment Martinenc Diversos Locals
1998 Terrassa Foment Martinenc Diversos Locals
1997 Barcino Sitges Diversos Locals
1996 Barcino Terrassa Diversos Locals
1995 Barcino Terrassa Diversos Locals
1994 Barcino Foment Martinenc Diversos Locals
1993 Foment Martinenc Barcino Diversos Locals
1992 Sitges Terrassa Diversos Locals
1991 Terrassa Vulca Diversos Locals

Any Campió Sots Campió
2019 Hector Sama Xavier Marzo
2018 Gerard Ayats Albert Castillo
2017 Daniel Garcia Guillem Salagran
2016 Pere Garriga Llatzer Bru
2015 Pere Garriga Marc Pozanco
2014 Carles Díaz Pau Juan
2013 Marc Sanchez Carles Diaz
2012 Marc Sánchez Cristian Fernádez
Des de el 2012 el campió juvenil es el de la categoria sub-18
2011 Erik Martinez Jordi Coll
2010 Enrique Colon Eric Domínguez
2009 Àlvar Alonso Robert Alomà
2008 Àlvar Alonso Xavier Vila
2007 Xavier Vila Viacheslav Khaidorov
2006 Lluis Oms Hipólito Asis
2005 Robert Alomà Daniel Alsina
2004 Jordi Fluvià Hipólito Asís
2003 Jordi Fluvià Hipolito Asis
2002 Joan Fluvià Jordi Fluvià
2001 Joan Fluvià Ruben Martin
2000 Jordi Fuvià Joan Fluvià
1999 Joan Fluvià Julio Hernando
1998 Joan Fluvià Omar Oussama
1997 Guillem Baches Daniel Garrido
1996 Lluis Castany Roberto Villa
1995 Daniel Garrido Guillem Baches
1994 Manel Granados Feliciano Martín
1993 Manel Granados Josep Mª Barón
1992 Josep Mª Barón Marc Narciso
1991 Marc Narciso Josep Mª Barón
1990 Pablo Martínez Albert Gómez Jurado
1989 David García Oscar de la Riva
1988 Joan Mellado Fermí Gonzàlez
1987 Oscar de la Riva Martí Ferrer
1986 Fermí Gonzàlez Josep Mª Lerch
1985 Xavier Bosque Antoni Gonzàlez
1984 Santiago Beltràn Antoni Ayas
1983 Jordi Magem Xavier Bosque
1982 Josep Manel Gil Marcel Ubach
1981 Antoni Joanpera Alfred Rosich
1980 Josep Antoni Miralles Albert Rosell
1979 Josep Antoni Miralles Ignasi Marín
1978 Joan Albert Victor Vehí
1977 Victor Vehí Enric Piqueres
1976 Victor Vehí Enric Piqueres
1975 Josep Pisa Joan Ortín
1974 Xavier Sànchez Joan Pomés
1973 Josep Pisa Josep Collado
1972 Rafel González Maza Angel Martín
1971 Angel Martín Manel Nieto
1970 Manel Nieto Salvador Armengol
1969 Manel Pujol Manel Nieto
1968 Ramón Clotet Manel Pujol
1967 Emili Sirvent Jaume Vilarrasa
1966 Josep Garriga Ramón Clotet
1965 Josep Garriga Ramón Batlle
1964 Lluís González Mestre Carles Aracil
1963 Joan Domínguez Fermí Tejero
1962 Isidre Grau Eduard Bayarri

Any Campió Sots-campió
2019 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2018 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2017 Mollet Barberà
2016 Escola Escacs de Barcelona Montcada
2015 Escola Escacs de Barcelona SCC Sabadell
2014 SCC Sabadell Sant Josep de Badalona
2013 Escola Escacs de Barcelona Sant Josep de Badalona
2012 SCC Sabadell Barberà
2011 Barberà del Vallès U.G.A.
2010 SCC Sabadell U.G.A.
2009 Escola Escacs de Barcelona Montcada
2008 SCC Sabadell Reus Deportiu
2007 Montcada SCC Sabadell
2006 Lleida Montcada
2005 Foment Martinenc Montcada
2004 Sant Boi Foment Martinenc
2003 Foment Martinenc Ateneu Colon
2002 Foment Martinenc Associació Paretana
2001 Foment Martinenc Sant Feliu UC
2000 Foment Martinenc Terrassa
1999 Barcelona-Vulcà Terrassa
1998 Terrassa Xec-Epic
1997 Barcino Terrassa
1966 Barcino Sitges
1995 Barcino Sitges
1994 Terrassa Foment Martinenc
1993 Terrassa Barcino
1992 Cerdanyola Mataró Barcino
1991 Cerdanyola Mataró Foment Martinenc