Us podeu baixar un pdf amb totes les taules anteriors:

0 ACTIU CLÀSSIC  
NOM FIDE CANOVELLES RUBÍ MARTORELL STA. COLOMA MOLLET SANT BOI OLOT SANTPEDOR DIADA OSONA VALLFOGONA PLATJA D'ARO MONTCADA TORREDEMBARRA BARBERÀ SANT MARTÍ SITGES LA POBLA BADALONA FIGUERES SANTS SABADELL PERFORMANCE
SUB-10
Salinas Tomas, Daniel 1747 "NO"     1496 1626 1769   1777           1660             1447 1719
Ortiz Padro, Pol 1574 1707   1712 1755 1683 1548 "NO" 1736 1682             1670       1354   1713
Pinyol i Llora, Julia   1603         1335                 1354     "NO"   1415   1509
Planella Zavala, Ivan     1209     1574                             1361 1393 1484
Benseny Martinez, Guerau       1483   1222         1451                   1432   1458
De la Riva Reina, Marti           1426                       1478         1452
Fernandez Climent, Albert                             1455             1448 1452
Aleksanyan Israilyan, Nicolas   1417 1334   1186 1213     1369       1316           1473   1410   1445
Muntal Corrales, Arnau                             1606             1263 1435
SUB-12
Bernado Lopez, Roger     1743     1629 1623   1647       1758                 1852 1805
Casares Bonals, Asier 1561           1869     "NO"                   1268 1718   1794
Moreno Oller, Victor               1761 1674 1741           1715 1522       1731   1746
Gasull Batiste, Aran   1707   1519   1688 1612   1572                           1698
Parra Ordorica, Arnau 1424       1686                   1595             1457 1641
Creixans Comerma, Pol     1529                             1743         1636
Lobo Pereira, Arami                               1518     1442   1579 1425 1549
Alcon Llosada, Jaume     1662 "NO"       1498   1703 1694                   1383   1543
Gardner, Leo     1430 1496   1580     1448               1492           1536
Camprubi Juanola, Jordi               1573   1479               1463         1518
Ribera Veganzones, Serni               1599     1284             1406         1503
Costa Frers, Octavi           1579     1469           1282           1418   1499
Navajas Alvarez, Antoni                         1428                 1427 1428
Dominguez Laguna, Didac             1284                 1540             1412
Berge Gallego, Pau                     1427                   1312   1370
Puente Fernandez, Lucas           "NO" 1639                             1088 1364
Collazo Casals, Marc                             1111           1428   1270
Creixans Comerma, Marti     1308                             1101         1205
SUB-14
Cespedes Llaverias, Llibert 1877   1840 1903 2133                   1911   2008   2004   2099   2116
Martin Barcelo, Carles     1821 2033 1858 1906             1867           1764   1740   1950
Moya Nunez, Pau Salvador           1947                             1833   1890
Jimenez Munoz, Nicolas         1903               1847                   1875
Gonzalez Cobos, Arnau             1883   1826 1748     1797           1545   1680 1759 1840
Cervello Navarro, Hector   1765 1469   1802 1700     1483               1866         1659 1834
Prats Safont, Sergi 1658                           1891           1773   1832
Castillo Dalmau, Arnau         1755 1761   1718           1866                 1814
Alcala Gonzalez, Cesar                               1815     1731   1808 1674 1812
Zheng, Hong Wei   1468                         1733 1886             1810
Garcia Gil, Oriol 1495 1462     1297 1818                         1775     1570 1797
Ramon Herraez, Alex           1814             1617     1733     1688     1742 1778
Dartmann Aubanell, Catriona   1405   1789 1520                   1616           1737 1288 1763
Xifra Tome, Bernat                       1809                 1696   1753
Casares Bonals, Ainhoa 1752           1606     1724                   1650 1678   1715
Castro Estrella, Joan Gabriel 1557     1742 1581 1302     1592 1762             1533   1609   1659   1711
Palau Barrufet, Vinyet 1574     1641 1640 1532   1594     1597                   1752   1697
Travesset Sagre, Jan                                   1557     1812   1685
Garcia Gallardo, Victor           1499     1711                       1642 1626 1677
Navajas Alvarez, Josep       1532                 1590                 1760 1675
Lopez Minguella, Armand                     1757             1592         1675
Alvarez Albiol, Daniel           1662                             1682   1672
Martinez Gamiz, Marc                     1579             1608     1672   1640
Arias Aranda, Guillem           1716                   1556         1251   1636
Serrano Batova, Vicent           "NO"                 1630           1622 1522 1626
Lajarin Serra, Ruben                 1671           1421             1547 1609
Roqueta Maffei, Oscar Nahuel             1525                         1531     1528
Lopez Oliva, Luis   1496                         "NO"           1546   1521
Jurado Coderch, Heribert             1440                         1564     1502
Alcon Davalos, Marc                         1493   1453               1473
Rossell Aran, Joan         1357                         1584         1471
Villodres Rubio, Adrian                             1529             1411 1470
Martinez Arranz, Nagore           1657                       1254     1217   1456
Gabarro Servitja, Adria                                   1426       1456 1441
Verdaguer Planella, Pol             1461                         1328     1395
Costas Escote, Mireia                         1304               1399   1352
Gomez Rivera, Sergio                             1247     1322     1355   1339
SUB-16
Sama Salinas, Hector       2076                 2210     2150         2091   2180
Martinez Perez, Sergio                 1756       1757   2063       2042     1918 2053
Alvarez Albiol, Victor           1949                             2133   2041
Masague Artero, Guerau 2128     1975 1899 1892         2136                   1940   2038
Riu Lopez, Sergi                                     1992   2045   2019
Bes Alvarez, Alex       1771 "NO" 1976     1654       1873   1592 1862 1842 1903     1910   1943
Lopez Pajuelo, Sergi         1975               1844   1897               1936
Povill Claros, Laura                                   2111     1752   1932
Brunet Gil, Pol           1881             1918     1845         1937 1813 1928
Claramunt Bassegoda, Marcel                               1921         1891   1906
Lazaro Pujol, Abel             1883                         1894     1889
Sarrate Presas, Jordi 1762                       1885     1877             1881
Garcia Escoda, Marc       1921                 1737         1824       1746 1873
Ros Alonso, Joana           1696                 1712     2033         1873
Camprubi Juanola, Jaume               1959   1774               1784         1872
Horta Gafarot, Biel             1888         1694                 1719   1804
Alcon Llosada, Alex     1690 1799       1712   1676 1623                   1760   1780
Estruch Andreu, Lluc       1671       1751     1752     1800       1387         1776
Gabarro Servitja, Pau                           1652       1728       1820 1774
Garcia Ramos, Anais         1657 1783                       1700     1739   1761
Dominguez Laguna, Eduard           1596 1692                       1757       1725
Parra Ordorica, Gorka 1894       1506                   1444             1552 1723
Ribera Veganzones, Josep Maria               1812     1694             1511         1662
De la Vega Czarnecki, Marcel         1247 1337                                 669
Lopez Oliva, Victor                             1704           1586   1645
Sentis Baena, Samuel                             1529             1716 1623
Olive Torras, Ricard                             1692             1439 1566
Mallol Descarrega, Aleix                     1568                 1550     1559
Gomez Rivera, Judit                             1130     1679     1416   1548
Turon Crosa, Isaac                       1542               1548     1545
Silion, Alexandru   1101                         1066               1084
SUB-18
Ayats Llobera, Gerard 2260 1944     2078             2242     2292           2133   2276
Gonzalez Saguillo, Oriol           1913 1864                 2214     2198       2206
Sole Pijuan, Ferran 1855     1813 2169 1888         1770                 2072 2180   2175
Castillo Dalmau, Albert   2050 1910   1931 2088   1907           2207                 2148
Rovira Vila, Jaume                       2095         2120       2171   2146
Riu Lopez, Daniel           1736                         2222   2063   2143
Ros Alonso, Jaume           1950                 2260               2105
Boixader Arbo, Xavier 1934 2056                   2115       2037             2086
Sama Salinas, Alejandro       2106                 2050     1989         2060   2083
Porta Tovar, Guillem                             1947           2140   2044
Marzo Pie, Xavier         "NO" 2059         2119   1897     1784   1922     1909   2021
Pera Muntasell, Marc         1520 1719 1786           1983     1815     1667     1827 1905
Toquero Gracia, Pau                                   1879     1908   1894
Juan Bartroli, Marc                         1886             1791     1839
Estruch Andreu, Guim       1798       1786     1824     1845       1719         1835
Roa Ribera, Alvaro             1712                       1936       1824
Luco Perez, Bernat       1589       1573                             0
Catala Ulied, Guillem           1722             1909     1660             1816
Lorenzo Martinez, Ruben         1844 1704                   1671 1781 1417     1633 1703 1813
Girona Rovira, Albert           1690               1929       1667         1810
Guasch Guasch, Ferran                           1780     1764           1772
Arias Prieto, Diana 1760       1683       1732       1704           "NO"       1732
Blesa Puig, Pau                         1634   1825               1730
Bernat Pascual, Magi                                 1799       1592   1696
Cartanya Caro, Pau                                 1739       1520   1630
Mallol Descarrega, Gerard                     1578                 1540     1559
Suades Torres, Sergi   1258         1394                             1360 1377

El Gran Mestre català nascut a Cuba guanya el darrer torneig del Circuit Català. 

El GM Orelvis Pérez s'ha imposat en la vint-i-cinquena edició de l'Obert d'escacs actius de Vallfogona de Balaguer després de guanyar vuit partides de nou disputades, perdent tan sols amb el GM peruà Jorge Cori. Precisament ha estat Cori el segon classificat amb els mateixos punts que Orelvis, cedint només dos empats: un amb el GM Miguel Muñoz, del Sant Andreu, tercer classificat; i l'altre amb el també GM Jaime Alexander Cuartas, del Peona i Peó, qui ha estat quart. Tan Muñoz com Cuartas s'han quedat a un punt dels dos primers classificats, juntament amb el Mestre Internacional argentí Marcelo Panelo, del Castelldefels; i el Mestre FIDE Alejandro Barbero, del Lleida. 

Amb la conclusió de l'Actiu de Vallfogona es dóna per acabat el Circuit Català d'Oberts Internacionals, el qual ha reunit, com cada any, jugadors de desenes de països diferents.  

Enllaços d'interès:

Classificació final a Chess-results

Retransmissió oferta per la Federació Catalana d'Escacs

Web oficial