data mod. Nom del Torneig Lloc  Cat. In. Cat. Tr
1 de maig Escacs Actius MEMORIAL JOSEP LORENTE SANT BOI DE LLOBREGAT a Sup a
Del 3 a l'11 de maig Suís 9 rondes VILA DE SALOU SALOU A C
15 de maig Escacs Actius VILA DE CANOVELLES CANOVELLES b b
5 de juny Escacs Actius VILA DE STA COLOMA DE QUERALT STA COLOMA DE QUERALT b a
18 de juny Escacs Actius OPEN AJEDREZND BARCELONA b a Sup
19 de juny Escacs Actius OPEN MOLLET DEL VALLÈS MOLLET DEL VALLÈS a b
Del 25 de juny al 3 de julioll Suís 9 rondes CIUTAT DE MONTCADA MONTCADA I REIXAC A A
Del 2 al 10 de juliol Suís 9 rondes OPEN DE TORREDEMBARRA TORREDEMBARRA B B
Del 4 al 12 de juliol Suís 9 rondes OPEN DE BARBERÀ  BARBERÀ DEL VALLÈS A A Sup
Del 13 al 21 de juliol Suís 9 rondes TORNEIG DE SANT MARTÍ BARCELONA C A Sup
Del 16 al 24 de juliol Suís 9 rondes OPEN D'ANDORRA ERTS-LA MASSANA A Sup
Del 17 al 25 de juliol Suís 9 rondes CIUTAT DE BALAGUER BALAGUER A Sup C
Del 22 al 30 de juliol Suís 9 rondes VILA DE SITGES SITGES B A
31 de juliol Escacs Actius OPEN DE CERVELLÓ CERVELLÓ a a Sup
31 de juliol Escacs Actius OBERT D'OLOT OLOT b b
De l'1 al 9 d'agost Suís 9 rondes CIUTAT DE BADALONA BADALONA A Sup A Sup
Del 2 al 10 d'agost Suís 9 rondes OBERT LA POBLA DE LILLET LA POBLA DE LILLET C B
Del 10 al 18 d'agost Suís 9 rondes CIUTAT DE SABADELL SABADELL B C
De l'11 al 18 d'agost Suís 9 rondes OBERT DE FIGUERES "MIQUEL MAS" FIGUERES C B
13 i 14 d'agost Escacs Actius VILA DE POBLENOU BARCELONA a Sup a
Del 19 al 28 d'agost Suís 10 rondes OPEN DE SANTS BARCELONA A Sup A Sup
29 d'agost Escacs Actius CIUTAT DE MANRESA MANRESA b b
3 de setembre Escacs Actius OBERT CIUTAT VELLA BARCELONA a a
4 de setembre Escacs Actius VILA DE SANTPEDOR SANTPEDOR a a
10 de setembre Escacs Actius OBERT RIBERA D'EBRE-CN ASCÒ MÓRA D'EBRE a a Sup
11 de setembre Escacs Actius DIADA DE L'11 DE SETEMBRE SABADELL a b
24 i 25 de setembre Escacs Actius OPEN VALLFOGONA DE BALAGUER VALLFOGONA DE BALAGUER a Sup a

 

II MEMORIAL JOSEP LORENTE

SANT BOI DE LLOBREGAT

1 de maig

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a Sup      -      a

Jordi Chalmeta 607472697

cesantboi@hotmail.com

http://www.cesantboi.cat/

 

XIII OPEN INTERN. "VILA DE SALOU"

SALOU

Del 3 a l'11 de maig

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A      -      C

Francesc Liñan 616094289

escacssalou@hotmail.com

www.salouentitats.cat

 

V OPEN D'ACTIVES VILA DE CANOVELLES

CANOVELLES

15 de maig

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               b      -      b

Daniel Flores 938493564

danybeto8@hotmail.com

 

IX OBERT D'ESCACS ACTIUS "VILA DE STA COLOMA DE QUERALT"

STA COLOMA DE QUERALT

5 de juny

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               b      -      a

Salvador Barrot 654095338

scqescacs@terra.es

www.ajedreznd.com

 

X OPEN AJEDREZND

BARCELONA

18 de juny

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               b      -      a Sup

Laura Gallardo 679816917

barceloneta.ec@gmail.com

www.ajedreznd.com

 

IV OPEN INTERN. MOLLET DEL VALLÈS

MOLLET DEL VALLÈS

19 de juny

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      b

Francesc Fernandez 647625832

info@escacsmollet.com

www.escacsmollet.com

 

XIX OPEN INTERN. CIUTAT DE MONTCADA

MONTCADA I REIXAC

Del 25 de juny al 3 de julioll

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A      -      A

Arturo Vidarte 687123114

openmontcada@hotmail.com

http://unioescacs.montcada.cat

 

XIII OPEN DE TORREDEMBARRA

TORREDEMBARRA

Del 2 al 10 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               B      -      B

Jordi Salvat 649 061 984

jsalvat20@hotmail.com

escacstorre.litegrup.com

 

XXXIV OPEN INTERN. DE BARBERÀ

BARBERÀ DEL VALLÈS

Del 4 al 12 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A      -      A Sup

Víctor Pont 629386528

ajedrezbarbera@hotmail.com

www.ajedreznd.com

 

XIII TORNEIG INTERNACIONAL SANT MARTÍ

BARCELONA

Del 13 al 21 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               C      -      A Sup

Pablo Castillo Garcia 676 204833 

escacs@cesantmarti.com

www.cesantmarti.com

 

XXIX OPEN INTERNACIONAL D'ANDORRA

ERTS-LA MASSANA

Del 16 al 24 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A Sup      -      A

Oscar de la Riva 00376-347085

open@escacsandorra.com

www.escacsandorra.com

 

XVI OPEN INTERNACIONAL "CIUTAT DE BALAGUER"

BALAGUER

Del 17 al 25 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A Sup      -      C

Cosme Barrera 649872842

info@openbalaguer.org

www.openbalaguer.org

 

XXXVII OPEN INTERNACIONAL  "VILA DE SITGES"

SITGES

Del 22 al 30 de juliol

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               B      -      A

Francesc González 600923277

casino@casinoprado.cat

www.casinoprado.cat

 

VII OPEN DE CERVELLÓ

CERVELLÓ

31 de juliol

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      a Sup

Juan Mª Santiago 936840402

escacscervello@gmail.com

escacscervello

 

XII OBERT D'OLOT

OLOT

31 de juliol

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               b      -      b

Jordi Pagès 626035927

escacsolot@escacsolot.cat

www.escacsolot.cat

 

XXXVII CIUTAT DE BADALONA

BADALONA

De l'1 al 9 d'agost

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A Sup      -      A Sup

Manel Triquell 677109802

cesantjosep@gmail.com

www.cesantjosep.com

 

XXI OBERT INTERNACIONAL LA POBLA DE LILLET

LA POBLA DE LILLET

Del 2 al 10 d'agost

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               C      -      B

Josep Salvador 630625152

josepsalvador@gmail.com

www.celillet.net

 

IV OBERT INTERNACIONAL "CIUTAT DE SABADELL"

SABADELL

Del 10 al 18 d'agost

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               B      -      C

Pere Reginaldo 678645583

pere@coralcolon.net

www.coralcolon.net

 

XII OBERT INTERNACIONAL DE FIGUERES "MIQUEL MAS"

FIGUERES

De l'11 al 18 d'agost

Suís 9 rondes

Categoria General/ Categoria trams               C      -      B

Jordi Serra 699848479

claudiserra@gmail.com

www.escacsfigueres.com

 

XI OBERT INTERNACIONAL ACTIUS VILA DE POBLENOU

BARCELONA

13 i 14 d'agost

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a Sup      -      a

Joan Lorda 659529581

macesa@eresmas.com

www.ateneucolon.org

 

XIII OPEN INTERNACIONAL DE SANTS, HOSTAFRANCS I LA BORDETA

BARCELONA

Del 19 al 28 d'agost

Suís 10 rondes

Categoria General/ Categoria trams               A Sup      -      A Sup

Cotxeres 932918701

toniayza@secretariat.cat

http://www.cotxeres.org/open/

 

XXXVII OPEN INTERNACIONAL ESCACS CIUTAT DE MANRESA

MANRESA

29 d'agost

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               b      -      b

Marcel Albets 658935395

escacscatalonia@hotmail.com

 

II OBERT INTERNACIONAL D'ESCACS ACTIUS CIUTAT VELLA

BARCELONA

3 de setembre

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      a

Jordi Morcillo 620341266

jmorcillof@hotmail.com

cecob.blogspot.com

 

IX TORNEIG OBERT VILA DE SANTPEDOR

SANTPEDOR

4 de setembre

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      a

Josep Mascaró 616477533

escacssantpedor@gmail.com

 

IX OBERT INTERNACIONAL  "RIBERA D'EBRE-CN ASCÒ"

MÓRA D'EBRE

10 de setembre

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      a Sup

Josep Terrones 696204203

cemora@escacsmora.com

www.escacsmora.com

 

DIADA DE L'11 DE SETEMBRE D'ESCACS ACTIUS

SABADELL

11 de setembre

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a      -      b

Pere Reginaldo 678645583

pere@coralcolon.net

www.escac.net

 

XIX OPEN INTERNACIONAL ACTIUS VALLFOGONA DE BALAGUER

VALLFOGONA DE BALAGUER

24 i 25 de setembre

Escacs Actius

Categoria General/ Categoria trams               a Sup      -      a

Imma Montoliu 649952482

Copa Catalana

Prèvies de les Delegacions : 12  i/o 19 de gener

Final : 27 d’abril

Lliga Catalana (Campionat de Catalunya per Equips)

Fase Regular : Divisió Honor del 25 de gener al 5 d’abril (11 dissabtes seguits)

Totes les categories menys Divisió d’Honor Del 26 de gener al 23 de març

Finals A partir del 4 de maig.

Final de la tercera categoria sub-12: 5 i 6 d'abril

Campionat de Catalunya Individual per edats (sub-8 a sub-18)

Prèvies de les Delegacions : El període és des del 16 de novembre de 2013 fins el 8 de març de 2014

Final : Les categories Sub-10 a sub-18 del 12 al 17 d’abril La categoria sub-8 del 12 al 14 d’abril

Campionat de Catalunya Individual Femení

Del 18 al 21 d'abril.

Intergeneracional Matx Femení- Veterans

1 de maig

XI Circuit Oberts Internacionals de Catalunya

De l’2 de maig al 21 de setembre

Final del Campionat de Catalunya de Veterans

Del 17 al 25 de maig

Campionat de Catalunya Individual Final

Del 03 al 10 de maig

Festa Catalana dels Escacs

Campionat de Catalunya de ràpides per equips : 28 de setembre

Campionat de Catalunya per equips d’edats : 11 i 12 d’octubre

Torneig Magistral Ciutat de Barcelona-Casino

Del 25 al 31 d'octubre

Campionat de Catalunya d’escacs actius Memorial Garcia

Ilundain per Edats : 13 de desembre

Memorial Garcia Ilundain Internacional d’actius : 14 de desembre

DELEGACIÓ BARCELONA CALENDARI 2014

Territorial Comarques d'Edats

El període és des del 16 de novembre de 2013 fins el 8 de març de 2014

Copa Catalana Fase prèvia

19 de gener

Campionat de Veterans

Del 7 d’octubre al 2 de desembre

Territorial Individual

5, 12, 19 i 26 d'octubre, 2, 9, 16, 23 i 30 de novembre


 DELEGACIÓ TARRAGONACALENDARI 2014

Copa Tarragona

12 de gener

Edats Terres de l'Ebre (fase prèvia 2014)

25 de gener (jornada 3); 22 de febrer (jornada 4)

Veterans

30 de gener, 6, 13, 20, 27 de febrer; 6, 14, 20 de març

Edats Camp de Tarragona

15, 22 febrer i 8 de març

Memorial Calbet

26 d'abril; 3, 10, 17, 24 de maig, 31 de maig, 7 i 14 de juny

Ct. Equips per Edats

8 de juny

Festa Territorial

15 de juny

Ct. Individual de Tarragona

5, 12, 19 i 26 d'octubre, 2, 9, 16, 23 i 30 de novembre

Edats Terres de l'Ebre (fase prèvia)

22 novembre (jornada 1); 20 desembre (jornada 2); Es faran 2 jornades més el 2015

DELEGACIÓ DE LLEIDA CALENDARI 2014

Copa Catalana de Lleida

Dia 12 i 19 de Gener (Diumenge)

Campionat Sub-14 a Sub-18

Del 25 de gener  al 2 de març (Dissabte)

Campionat Sub-10 a Sub-12

Del 25 de gener al 9 de febrer (Dissabte)

Campionat Sub-8

Del 15 de febrer al 1 de març (Dissabte)

Lliga Catalana Delegació de Lleida

Del 26 de gener al 23 de març

Campionat de Lleida d'Escacs Actius Individuals

Dia 4 de maig (Diumenge) Campionat

Campionat de Lleida de Ràpides per equips

Dia 25 de maig (Diumenge)

Obert de la Delegació de Lleida

Del 19 d'abril al 07 de juny (Dissabte)

Campionat de Lleida de Ràpides Individuals

Dia 15 de juny (Diumenge)

Festa Lleidetana del Escacs

Dia 15 de juny (Diumenge)

Campionat Individual Absolut de Lleida

Del 5 d'octubre al 30 de novembre (Diumenge)

DELEGACIÓ DE GIRONA CALENDARI 2014

Copa Catalana de Girona

Dia 12 de Gener (Diumenge)

Campionat Sub-8 a Sub-18

A partir del 18 de gener Campionat de Catalunya per Equips Del 26 de gener al 23 de març

Campionat de Girona de Ràpides Individuals

Dia 15 de juny (Diumenge)

Festa Gironina del Escacs

Dia 15 de juny (Diumenge)

Campionat Territorial de Girona Individual Absolut

Del 5 d'octubre al 7 de desembre (Diumenge)

Campionat de Girona d'Escacs Actius Individuals

Dia 1 de novembre

 

La Federació podrà subvencionar amb el 50% de l’import de les llicències als clubs que ho demanin i compleixin els següents requisits:

  1. Tenir jugadors amb una incapacitat del 33% o superior acreditada i presentar a la FCE aquest document.
  2. Què aquests jugadors estiguin a l’atur o amb incapacitat laboral permanent i que ho acreditin a la FCE.
  3. Què el club tingui adaptat per minusvàlids el seu local de joc, en cas contrari no té sentit tenir minusvàlids, si no poden accedir-hi.
  4. Què els jugadors no rebin ja ajuts per part de l’entitat a la qual pertany . O sigui, que s’hagin de pagar ells la seva llicència.

{source}
<?php
define("URL_BASE", $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."/webServices");
include URL_BASE."/views/escacs/historials.php";

?>
{/source}

Des d'aquest apartat podeu trobar els tècnics de retransmissions i informació interessant relacionada: licitacions, manuals, normatives i aplicacions informàtiques.

Fem un recull de la informació al menú de la dreta.

Subcategories

El divendres 13 de maig, la Federació va fer una nova sessió del programa de “Promoció dels escacs en municipis sense club”. En aquesta ocasió el municipi escollit va ser Vilanova del Camí. Aquest municipi de la comarca de l’Anoia ha tingut un creixement de població molt  important els darrers anys. A l’actualitat compta amb una població de 12.500 habitants.

L’activitat va comptar amb la participació de molts aficionats als escacs, especialment de més de quaranta nens i nenes alumnes de les escoles Marta Mata, Pompeu Fabra, i Joan Maragall.

També van participar joves jugadors del Club Ateneu Igualadí, població molt propera. En aquest sentit cal agrair la col·laboració d’aquest club, i especialment de la seva presidenta Blanca Torras.

Vam poder comptar amb la participació del jugador del Club d’escacs Sant Boi Bernat Martínez, el qual resideix en aquesta població i exerceix de monitor d’escacs en una escola de la població.

Però va ser especialment significativa la participació del GM Jordi Magem, el qual va estar jugant constantment amb els joves aficionats que van assistir.

Cal agrair la total predisposició a col·laborar de l’Ajuntament de la població, el qual ens va ubicar en un espai molt adequat, a l’espai exterior del Centre polivalent de Can Papasseit. També ens va ajudar molt la publicitat de l’esdeveniment que va fer l’Ajuntament i la seva inclusió dins del programa de la Marató de donació de sang, que tenia lloc a la localitat aquella mateixa tarda. En aquest sentit, agraïm especialment la col·laboració de la tècnica d’esports, Sra. Núria Fàbregas i del regidor d’esports, Sr. Toni Maturana, el qual va acostar-se per veure el desenvolupament de l’activitat.