DAVID ACEVEDO EGIDO

Data i lloc de naixement: 07/03/2006, Figueres

Club: Alt Empordà-Peralada

Escola: Amistat de Figueres

 

Elo català: 1897                Elo fide: 1488

 

Resultats esportius més destacats:

2014: Sub 8

3èal Campionat Provincial de Girona

2015: Sub 10

2n al Campionat Provincial de Girona

5è al Campionat de Catalunya

2016: Sub 10

Campió Provincial de Girona

Campió de Catalunya

 

Peça favorita: Rei

Aficions: Anar al camp amb en "Jack" ( el seu gos) , buscar bolets i jugar a WII.

 

JAUME ALCÓN LLOSADA

Data i lloc de naixement: 11/02/2006, Andorra la Vella

Club d’Escacs: GEVA - CEA

Escola en la que estudia: Col·legi Sant Ermengol

 

Elo català: 1713             Elo fide: 1180

 

Resultats esportius més destacats:

2014: Sub 8

Campió al Campionat de les Comarques Pirinenques

2015: Sub 10

1r sub 10 a l’Open Internacional d’Andorra

2016: Sub 10

Campió al Campionat de les Comarques Pirinenques

Subcampió de Catalunya

1r sub 10 a l’Open Internacional d’Andorra

1r del tram E de l’Open Vila de Santpedor

1r sub 10 a l’Open Internacional d’Escacs Ràpids de l’Escola d’Escacs d’Osona

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: llegir, programar, matemàtiques, robòtica, bàsquet, ping-pong, fer manualitats, dibuixar i jugar amb l'ipad.

 

JORDI CAMPRUBÍ JUANOLA

Data i lloc de naixement: 03/03/2006, Banyoles

Club: Banyoles

Escola: Pla de l'Ametller

 

Elo català: 1748               Elo fide: 1295

 

Resultats esportius més destacats:

2014: Sub 8

Subcampió al Campionat provincial de Girona

4rt al Campionat de Catalunya Per Equips d’Edats sub 12

Campió de Catalunya

15è al Campionat d'Espanya

2015: Sub 10

Campió al Campionat territorial de Girona

Subcampió territorial de Girona per equips sub 12

2016: Sub 10

3r al Campionat Territorial de Girona

3r al Campionat de Catalunya

 

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Jocs d’ordinador

 

ROGER BERNADÓ LÓPEZ

Data i lloc de naixement: 25/01/2006, a Sabadell

Club: SCC de Sabadell

Escola: Escola Pia Sabadell

 

Elo català: 1618               Elo fide: 1375

 

Resultats esportius més destacats:

2016: Sub 10

4t al Campionat de Catalunya d’Edats

1r a l’Open Internacional de Sabadell Grup C

 

Peça favorita: Peó

Aficions: Bàsquet i lectura

 

 

ALEIX MIRÓ ARBELAES

 

Data i lloc de naixement: 11/09/2007, Parets del Vallès

Club: Associació Paretana d’Escacs

 

Elo català: 1821      Elo fide: 1218

 

Resultats esportius més destacats:

2015: Sub 8

Campió de Catalunya per equips d’edats sub-8

Subcampió de Catalunya d’escacs actius

2016: Sub 10

5è al Campionat de Catalunya

Campió al Territorial del Vallès Oriental, Maresme i Osona

2n al Torneig Infantil Sub-12 de Figueres "Miquel Mas"

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Jugar amb els amics i practicar i veure tots els esports


LEO GARDNER

Data i lloc de naixement: 08/02/ 2007, Sant Pere de Ribes

Club: Sitges Prado Suburenc

Escola: Agnès de Sitges

 

Elo català: 1449             Elo fide: 1221

 

Resultats esportius més destacats:

2016: Sub 10

6è al Campionat Catalunya

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Surf, esquí, tenis

 

CALENDARI

 

 ARGENTINA

GM Sandro Mareco 2653
GM Fernando Peralta 2582
GM Alan Pichot 2556
GM Federico Pérez Ponsa 2554
GM Leandro Krysa 2503

 

GM Sandro Mareco     2653

GM Fernando Peralta     2582

GM Alan Pichot     2556

 

GM Federico Pérez Ponsa     2554

GM Leandro Krysa     2503

 

CATALUNYA

GM Josep Manuel López Martínez 2581
GM José Ángel Guerra Méndez 2534
MI Hipólito Asis Gargatagli 2526
GM Àlvar Alonso Rosell 2526
MI Carles Díaz Camallonga 2444

 

GM Josep Manuel López Martínez     2581

GM José Ángel Guerra Méndez     2534

MI Hipólito Asis Gargatagli     2526

GM Àlvar Alonso Rosell     2526

MI Carles Díaz Camallonga     2444

LLIBERT CÉSPEDES i LLAVERIAS

Data i lloc de naixement: 12/01/2004, Barcelona

Club: Tres Peons

Escola: Escola Vedruna de Gràcia

 

Elo català: 2052               Elo fide: 1806

 

Resultats esportius més destacats:

2012: Sub 8

Campió de Barcelona

Campió de Catalunya

Campió d'Espanya

2013: Sub 10

Campió de Barcelona

Subcampió de Catalunya

2014: Sub 10

Subcampió de Catalunya d'actius

3r al Campionat de Catalunya

Campió de Barcelona

Campió del Torneig Nuevas Generaciones (Benidorm)

2015: Sub 12

Campió de Catalunya d'actius

3r al Campionat de Catalunya

2016: Sub 12

Subcampió de Barcelona

Campió de Catalunya

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Bàsquet

 

PAU PUEYO i AMORÓS

 

Data i lloc de naixement: 24/05/2004, Barcelona

Club: Sant Boi

Escola: Fundació Llor, Sant Boi de Llobregat

 

Elo català: 1938               Elo fide: 1512

 

Resultats esportius més destacats:

2013: Sub 10

5è al Campionat de Catalunya

Subcampió al Territorial del Baix Llobregat, Garraf, i Penedés

2014: Sub 10

Subcampió al Territorial del Baix Llobregat, Garraf, i Penedès

4rt al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius

2015: Sub 12

Subcampió al Territorial del Baix Llobregat, Garraf, i Penedès

2016: Sub 12

Campió al Territorial del Baix Llobregat

Subcampió de Catalunya

2n a l’Obert de Llinars Grup B

 

Peça favorita:   Cavall

Aficions: Bàsquet, esquí, bicicleta, futbol , videojocs, jocs de taula.

 

 

DANIEL ÀLVAREZ ALBIOL

Data i lloc de naixement: 12/01/2005, Barcelona  

Club:  Foment Martinenc

Escola:  Arenal de Llevant

 

Elo català: 1884            Elo fide: 1509

 

Resultats esportius més destacats:

2013: Sub 8

Campió de Catalunya

2014: Sub 10

Campió de Catalunya per Equips

2015: Sub 10

Campió de Catalunya per Equips

2016: Sub 12

3r al Campionat de Catalunya

 

Peça favorita: Rei

Aficions: Futbol

 

JOSEP NAVAJAS ÀLVAREZ

Data i lloc de naixement: 07/04/2005, Santa Eulàlia de Ronçana

Club:  Vall Del Tenes

Escola: CEIP Ronçana

 

Elo català: 1850              Elo fide: 1386

 

Resultats esportius més destacats:

2015: Sub 10

3r al Campionat de Catalunya

2016: Sub 12

4rt al Campionat de Catalunya

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: Música, tocar el piano i llegir sobre els planetes, les estrelles i l’univers.

 

JAN TRAVESSET SAGRÉ

Data i lloc de naixement:   07/01/2005, Barcelona

Club: Sant Andreu

Escola:  Santa Teresa

 

Elo català: 2026            Elo fide: 1817

 

Resultats esportius més destacats:

2013: Sub 8

3r a l'Escolar del CEEB

2014: Sub 10

3r al Campionat de Catalunya d’Escacs Actius

2015: Sub 10

Campió de Catalunya d’Escacs Actius

Subcampió de Catalunya

2n al Tancat de Promoció Ciutat de Barcelona

2016: Sub 12

Campió Escolar del CEEB individual i Per Equips

5è al Campionat de Catalunya

9è al Campionat d’Espanya

 

Peça favorita: Cavall

Aficions: L’esport en general

 

NICOLÀS JIMÉNEZ MUÑOZ

Data i lloc de naixement:   06/04/2005, Barcelona

Club: Peona i Peó

Escola:  Escola Tecla Sala (L’Hospitalet)

 

Elo català: 1993            Elo fide: 1562

 

Resultats esportius més destacats:

2013: Sub 8

3r al Campionat de Catalunya

2015: Sub 10

Campió de Barcelona

Campió de Catalunya

1r al Torneig de Promoció Ciutat de Barcelona

2n al Torneig Nuevas Generaciones (Benidorm)

2016: Sub 12

3r al Campionat Provincial de Barcelona

6è al Campionat de Catalunya

 

Peça favorita: Dama

Aficions: Bàsquet, música rap, jocs d’ordinador

 

CALENDARI

 

Subcategories

El divendres 13 de maig, la Federació va fer una nova sessió del programa de “Promoció dels escacs en municipis sense club”. En aquesta ocasió el municipi escollit va ser Vilanova del Camí. Aquest municipi de la comarca de l’Anoia ha tingut un creixement de població molt  important els darrers anys. A l’actualitat compta amb una població de 12.500 habitants.

L’activitat va comptar amb la participació de molts aficionats als escacs, especialment de més de quaranta nens i nenes alumnes de les escoles Marta Mata, Pompeu Fabra, i Joan Maragall.

També van participar joves jugadors del Club Ateneu Igualadí, població molt propera. En aquest sentit cal agrair la col·laboració d’aquest club, i especialment de la seva presidenta Blanca Torras.

Vam poder comptar amb la participació del jugador del Club d’escacs Sant Boi Bernat Martínez, el qual resideix en aquesta població i exerceix de monitor d’escacs en una escola de la població.

Però va ser especialment significativa la participació del GM Jordi Magem, el qual va estar jugant constantment amb els joves aficionats que van assistir.

Cal agrair la total predisposició a col·laborar de l’Ajuntament de la població, el qual ens va ubicar en un espai molt adequat, a l’espai exterior del Centre polivalent de Can Papasseit. També ens va ajudar molt la publicitat de l’esdeveniment que va fer l’Ajuntament i la seva inclusió dins del programa de la Marató de donació de sang, que tenia lloc a la localitat aquella mateixa tarda. En aquest sentit, agraïm especialment la col·laboració de la tècnica d’esports, Sra. Núria Fàbregas i del regidor d’esports, Sr. Toni Maturana, el qual va acostar-se per veure el desenvolupament de l’activitat.